Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2008., 10:04   #21
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Kako da te shvatim ozbiljno ?
Ne moraš. Možeš i dalje vjerovati farmaceutskom lobiju da je rak neizlječiva bolest, da je njegovo liječenje iznimno skupo i da samo može produžiti život, no ne i izliječiti oboljelog.

Oboje su oblik vjerovanja.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 10:40   #22
Ma ova slična tema je već bila dje Endi još pisao tu i onda je čovjek dokazao da je 99% toga što je ona napisala zapravo laž.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 11:08   #23
Ma ima puno stvari s kojima se ni ja nikako ne bih složio, ali po meni je bit u tome da stalno treba preispitivati što stvarno znamo i kako znamo da to "znamo", što uopće znači da je nešto "dokazano" itd. Danas se može "znanstveno" dokazati i da je Mjesec od sira ako to odgovara nekome dovoljno moćnom.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 11:30   #24
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Zasto su proizvodjaci cigareta priznali, da su vec dugo znali na stetni uticaj cigareta,
ako ne postoji ni jedan naucni dokaz da je to tako ??
Ma vidi, ne velim ja da cigarete nisu štetne. Jesu. Kao i alkohol, masna svinjetina, gumeni bonboni, špinat, koncentrati vitamina...sve može biti štetno ako se pretjerano konzumira.

Ali kako ti tumačiš odluke vlada o zabrani pušenja, a ne o zabrani proizvodnje cigareta- kad su već i sami proizvođači rekli da su štetne? Boli njih briga za zdravlje, lovica je ipak prevelika da bi je se odbacilo, zar ne?


Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Arna, uz svo uvazavanje tvog misljenja i pojedinacnih slucajeva - si cula nekada za statistiku ???
Jesam. Točno prikupljanje netočnih podataka.


Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Zasto je nekim ljudima lakse da poveruju, u zaveru gramzivih reptiloidnih vanzemaljaca, nego u neke naucno utvrdjene cinjenice ?
Ma vidi, sva ta naučna dokazivanja su trendovska. Teško se tu detektiraju činjenice. Kad se razvijala proizvodnja špinata, lansirali su filmove o Popaju i reklamirali špinat kao bogat željezom- idealno za dječicu. Poslije su rekli da špinat nije ništa posebno bogat Fe-om, dapače, skuplja u sebi mnogo teških metala i drugih štetnih tvari, pa ga ne treba pretjerano konzumirati. Slično ti je bilo sa kavom, prvo je bila štetna za zdravlje, a sada vele da su 2 šalice kave dnevno blagotvorne za rad srca i krvožilnog sustava. Sjeti se jaja- svako jutro jedno jaje, organizmu snagu daje- a danas vele da su 2 jaja tjedno uvrh glave ako se nečeš bakčati s kolesterolom.
Isto ti je sa vinom, pivom, žesticom ( najnovija istraživanja su pokazala da umjerena konzumacija alkohola, posebno blagodatno djeluje na žene); pa čokolada- prvo ljekovita, onda štetna, sada opet božanstveno zdrava- antidepresivna i dovodi nas u dobro raspoloženje; pa stvar sa sojom- prvo izvor zdravlja, sada izvor bolesti......da ne nabrajam više.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 11:52   #25
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ma vidi, ne velim ja da cigarete nisu štetne. Jesu. Kao i alkohol, masna svinjetina, gumeni bonboni, špinat, koncentrati vitamina...sve može biti štetno ako se pretjerano konzumira.

Ali kako ti tumačiš odluke vlada o zabrani pušenja, a ne o zabrani proizvodnje cigareta- kad su već i sami proizvođači rekli da su štetne? Boli njih briga za zdravlje, lovica je ipak prevelika da bi je se odbacilo, zar ne?
OK. Moj stari je pusio 40-50 cigareta dnevno i to mu je donelo rak.
Druga je stvar zasto je to radio.
Vlada, to su "najbolji" pojedinci iz naroda te je shodno tome gramziva i kao sto si dobro napisala radi se o lovi.
Sa druge strane, ima i takvih koji zaista hoce da se brinu o zdravlju ljudi. Na preseku borbe izmedju te dve tendencije, imas relanu politiku.
Isto se desava i sa lekovima, naftom... i tu nije potrebna nikakva teorija zavere, niti uticaj vanzemaljaca. Osim ako ne mislis da su i tvoji susedi vanzemaljci.

Quote:
Jesam. Točno prikupljanje netočnih podataka.
Cenim smisao za humor.
Znaci pametnije je poslusati jednu novinarku (koja je izgleda izvrsno upucena u sve, od nuklearne fizike pa da do nutricionizma i medicine) i obolele od raka poslati na lecenje s. milosevicu i sadamu, koji se "hrabro i pozrtvovano bore protiv zla", a posto je "lijecenje raka lako i jeftino" oni to sigurno nece uskratiti svojim podanicima (zaboravila je jos pomenuti onog severnokorejskog diktatora kao hrabrog i pozrtvovanog borca).

Statistika, moze biti razlicito tumacena, no na osnovu cega je vi u potpunosti odbacujete (sve statistike, svih istrazivanja, u svim zemljama ?) ?

Bilo kako bilo,ne dao vam bog da u RL, morate doneti odluku o necijem tretmanu, bilo tudjem, bilo svom.

PS
Da li je i kuga u srednjem veku bila manipulacija CIA-e, ili se ipak radi o nevaljalim gmizavcima ?
I da li su stvarno nasli neki lek za nju, ili je to samo pricin statistike i podlo zavaravanje farmaceutskog lobija ?

"Tako je perfidno izrežirana i Srebrenica. Znajući da će se Srbi osvetiti za izvršen brutalni pokolj nad srpskim stanovništvom, “mirovne snage” korumpirane medjunarodne zajednice sa oznakom UN, povukle su se i ostavile naoružane mudžahedine u “demilitarizovanoj zoni” sa velikim brojem civila, Muslimana. Mediji su onda sačekali osvetu Srba nad mudžahedinima i sve zločine preveli kao “ubistva nedužnih civila” i pripisali ih “velikosrpskim genocidnim namerama”."
I.Z.

Koliko daleko ide vase poverenje recima Ivone Zivkovic ?
Do Srebrenice, ili jos dalje ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:10   #26
Jooj, nemoj se ljutiti. Ja sam se ustvari osvrnula na tvoj topic, a ne na temu o toj novinarki. Možda malo i off. Ne znam baš puno što je ona pisala, pa o tome nemrem govoriti.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 19:46   #27
ljudi nisam ja postavio topic da bi raspravljali o tome da li su članci istiniti ili neistiniti
dajte ljudi ne zavaravajte se

topic je na rubu zbog toga što je i ova žena na rubu glupača

Naravno da je 95% stvari na topicu čista laž i senzacionalističko novinarsko sranje jedne isfustrirane novinarke koju su otpustili iz javnog RTV servisa RTS zbog ''manjka prilagodljivosti'' kaj god to značilo


__________________
nema ga
ady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 11:52   #28
Quote:
ady kaže: Pogledaj post
ljudi nisam ja postavio topic da bi raspravljali o tome da li su članci istiniti ili neistiniti
dajte ljudi ne zavaravajte se

topic je na rubu zbog toga što je i ova žena na rubu glupača

Naravno da je 95% stvari na topicu čista laž i senzacionalističko novinarsko sranje jedne isfustrirane novinarke koju su otpustili iz javnog RTV servisa RTS zbog ''manjka prilagodljivosti'' kaj god to značilo


Koja je svrha ove teme onda?
Da se rugamo?

Daj Mande lock-aj ovo.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:54   #29
Ne znam sto ova tema radi na ovom podforumu jer joj tu nije mjesto, naime radi se o osobi (I. Zivkovic) koja na svome site-u siri velikosrpsku propagandu i pise vrlo extremne tekstove. Nije u redu da se o tome raspravlja u "Na rubu znanosti"
permanent300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 19:29   #30
Quote:
lock-aj ovo.
moraju postajati kontraargumenti za naučne teze
__________________
nema ga
ady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 20:49   #31
Quote:
permanent300 kaže: Pogledaj post
Ne znam sto ova tema radi na ovom podforumu jer joj tu nije mjesto, naime radi se o osobi (I. Zivkovic) koja na svome site-u siri velikosrpsku propagandu i pise vrlo extremne tekstove. Nije u redu da se o tome raspravlja u "Na rubu znanosti"
meni se to čini kao tipični teoretičarsko zavjerski sajt kakvih ima na tone. Dosta njenog materijala je doslovno prenešeno sa drugih, stranih sajtova i koliko vidim bez reference na njih. Za ljude koji ne znaju engleski to predstavlja mali sažetak tema koje se u zadnjih par godina masovno razvlače po internetu i po nekim časopisima.

kroz teorije zavjere se npr. često provlači antiseminitizam i razne druge paranoje. Da li je to zbog neznanja o čemu zapravo pišu, senzacionalizma ili čega drugoga ne znam.
problem sa teoretičarima zavjere je taj što su na neki način u pravu što se tiče stanja na planeti ali su previše skloni za zavjere optuživati ako treba i imaginarna bića.

imaš pravo, ivona živković ne zaslužuje topic, ali kad je već tu nek se stvar raspravi. Zapravo tu ima više sadržaja osim velikosrpstva koji bode u oči. lako ga je kasnije obrisati ako treba
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 11:28   #32
Sjetite se Vasih komentara vezanih uz Ivonu i kakvi su bili.
Sjetite se samo onih prepucavanja oko tvrdnje da u cigaretama ima radioaktivnih tvari, s kakvim ste to super znanstvenim osnovama pobijali kao najvecu besmislicu

Ipak, svijet ide dalje i vi cete mnoga misljenja promijeniti kada sazrijete

Američke cigarete su radioaktivne
Američka duhanska industrija od javnosti već 40 godina taji da je njezin proizvod radioaktivan. Duhanski dim sadrži, naime, radioaktivnu tvar polonij 210 (PO-210) u tolikoj mjeri da bi svaka kutija Marlbora na sebi trebala imati upozorenje da su cigarete radioaktivne. Iz analize znanstvenika proizlazi da su pušači koji dnevno popuše kutiju i pol cigareta izloženi zračenju koje odgovara jačini od 300 rengenskih snimki prsnog koša na godinu. Vjeruje se kako je polonij otkriven u duhanu posljedica visokofosfatnog gnojiva koji uzgajivači koriste kako bi mu poboljšali okus. ASHScotland.com...
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 21:28   #33
Quote:
Američka duhanska industrija.......kutija Marlbora na sebi trebala imati upozorenje da su cigarete radioaktivne
zar MaliBoro ne proizvodi Philip Morris(svicarska)
__________________
nema ga
ady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 10:28   #34
joj , znala sam da cete se poklat...
meni je super interesantno i moguce ovo sa bolestinama i frekvencijama...
pricao mi moj bivsi dragi , odsluzivao je vojni rok u bolnici i radio je kao nosac , sto tijela sti dijelova tijela sto kojekakvih uzoraka na analizu
i jednom je cekao ispred operacijske sale da nekom izvade neki tumor i odnesu ga na patologiju n a pregled
inace je takve uzorke dobijao u plasticnim vrecicama , ali ovaj put je dobio uzorak tumora u nekoj blindiranoj kutijici
izasao je doktor rekao mu neka to odnese na patologiju , ovaj put je dobio rukavice i jos nest , neznam i rekao mu je doktor nek se ne zajebava , nek ne dira , ne otvara kutijicu ili bilo sta drugo jer je rak toliko agresivan (neki tip raka stajaznam nepitajte me) da samim dodirom s tim bolesnim tkivom se on moze inficirati i oboljeti
to je meni u tom momentu izgledalo totalno glupo...jer sam mislila da su takva oboljenja rezultat genetskih anomalija i desaavaju se iskljucivo zbog toga
kao ono rak nije zarazan gaddemit
a kad ono vid vraga sta ova napisa
ima mi smisla , u vise smjerova ,sta cu
__________________
Carpe the fuck out of diem !Jag måste bajsa.
majaazdaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 20:11   #35
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Mogu biti razni, pa čak i logični razlozi, no ostavimo to radije po strani, nego da svratim na nešto što je baš u tom članku istaknuto:

- DUVAN JE STOTINAMA GODINA SMATRAN LEKOVITOM BILJKOM
(duhan prirodni je jednak onom koji pušimo kao i krava koja trći livadom u usporedbi sa konzerviranom govedinom s umakom).

Ono što želim naglasiti je da je bitno razlikovati prirodno od umjetnog.
Danas ono ćime se ljude šopa, pogotovo u gradovima gdje ljudi niti ne znaju kako prirodno izgleda, nema veze sa izvornim stvarima.
Ne kažem da je duhan zdrav, samo kažem da prirodni duhan i cigarete imaju malo zajedničkih stvari.

U cigarete se umeće toliko umjetnih stvari i elemenata kojih nema u prirodnom duhanu da su to 2 vrlo različita proizvoda.
Stari mi puši cigarete već 30 godina, a ujak puši duhan koji si sam zamata već 30 godina, i jedan i drugi me svako jutro bude svojim kašljanjem jer kad se probude ne mogu doći do zraka....
Ja ne krivim njih jer su pušaći, ja moram kriviti slabu izolaciju.... jer očito im duhan ne smeta...to ja samo sanjam
Matahari is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2018., 18:59   #36
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Kako objasnjavate cinjenicu, u koju sam se uverio svojim ocima,
da su svi koji su bila na odeljenju, gde je bio moj otac, sa rakom grla, bili dugogodisnji strastveni pusaci ?
Pokušat ću ti ja objasniti i nadam se da imaš dovoljno raumijevanja da shvatiš biit.
Naime ispitivanja duhana, vezano kao uzročnike raka, nikad ali nikad nisu potvrdila povezanost; dok veza između cigareta (duhanski pripravak) i raka ..jeste. Poveži...
roumpell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.