Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2012., 11:41   #961
mm je radio spermiogram u poliklinici Betaplus, njemu je tamo bilo ok jer je sve uredno i čisto i navodno ima časopisića nekih koji su mu pomogli . košta 300 kn i dobiješ rezultate doma na mail isti dan
__________________
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday...
mucica1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:48   #962
mi za tri dana idemo u Petrovu, na uputnicu, javim iskustva
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:53   #963
Quote:
nixyca kaže: Pogledaj post
Je li vašm/d radio igdje spermiogram u Zagrebu i gdje? Ako netko ima za savjet mjesto ili privatnika ili bolnicu nije bitno. Je rmi želimo otkriti sve karet pa da vidimo čime raspolažemo, malo nam neide baš T
Ako ne želiš plaćati privatnika, tvoj m. može dobiti uputnicu od svoje doktorice opće prakse. Provjeri samo da li doktorici tvog muža treba nalaz, odnosno mišljenje tvog ginekologa na kojem će pisati da tvoj muž napravi spermiogram. Spermiogram se radi 2 puta, u razmaku od 3 mjeseca.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:06   #964
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
mada ovo ne spada u ginekološke pretrage, htjela bih samo curama toplo preporučiti da se pregledi i eventualni popravci kod zubara obave prije trunoće.
zašto? jer u slučaju brušenja puno te prašine i ostataka može završiti u tijelu. to je pogotovo problematično ako imate amalgske plombe.
prilazem post od onih koje su nazalost mijenjale plombe u prvom tromjesecju..
opasnost - amalgam

kad vadite plombe, svakako pitajte zubara da li vrši vađenje uz posebne mjere zaštite - to je kao neka folija (VIDI SLIKU) koja izolira zub u cilju da što manje te prasine dospije u tijelo.
dodatno zubar treba koristiti jaci usisavac od standardnog da se sto brze usisa plomba kad se vadi. ne zaboravimo da se prasina i udise i tako isto dospije u tijelo.
ako imate više plombi, nemojte ih vaditi odjednom već postepeno - velika količina žive bi moga izazvati tegobe.
mnogi preporučuju i napraviti mali detoks nakon mijenjanja tih plombi. ono sto je svima dostupno je propolis. omega3 kiseline su isto dobre po tom pitanju.
dobra kombinacija je cink 20-30mg, selen 100mg i visokodozirani vitamin c (1g)

vrlo koristeni detoks je i rijecna alga Chlorella pyrenoidosa, koriander i medjedji luk (po Dr. Klinghardtu)
Chlorella pyrenoidosa 3x dnevno 3-4 kapsule, pola sata kasnije 10 kapi tinkture medvjedjeg luka, a kad pocnete s jelom 10 kapi koriander tinkture

nisam ovo znala,hvala na korisnom savjetu
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 07:32   #965
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Ako ne želiš plaćati privatnika, tvoj m. može dobiti uputnicu od svoje doktorice opće prakse. Provjeri samo da li doktorici tvog muža treba nalaz, odnosno mišljenje tvog ginekologa na kojem će pisati da tvoj muž napravi spermiogram. Spermiogram se radi 2 puta, u razmaku od 3 mjeseca.
Hvala puno na odgovoru

Quote:
carrie23 kaže: Pogledaj post
mi za tri dana idemo u Petrovu, na uputnicu, javim iskustva
Joj carrie obavezno javi! I držim palčeve da sve bude u redu p.s. jel se naručio ranije ili ste samo odlučili da idete taj dan?

Quote:
mucica1981 kaže: Pogledaj post
mm je radio spermiogram u poliklinici Betaplus, njemu je tamo bilo ok jer je sve uredno i čisto i navodno ima časopisića nekih koji su mu pomogli . košta 300 kn i dobiješ rezultate doma na mail isti dan
Istražiti ću, hvala ti. Samo je pitanje jel će ginekologica u bolnici prihvatiti nalaz privatnika. Ćula sam da neće svaki uzeti nalaz od privatnika. grrr
__________________
Prije nego što sami sebi utvrdite dijagnozu depresije ili niskog samopouzdanja,provjerite da niste jednostavno okruženi seronjama...
nixyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 21:34   #966
Quote:
nixyca kaže: Pogledaj post

Joj carrie obavezno javi! I držim palčeve da sve bude u redu p.s. jel se naručio ranije ili ste samo odlučili da idete taj dan?
zvao je u srijedu prošli tjedan i naručili su ga za ovaj četvrtak. znači za 8 dana.
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 21:39   #967
MI ćemo isto u Betaplus...dragi je rekao da bi išao privatno (mislim da mu je bed ići kod svoje dr. op po uputnicu)...
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 08:34   #968
Da ne bi bilo zabune, možete i u bolnicu bez uputnice, platit ćete, ali može se napraviti (za one koji se boje da im kasnije neće biti priznati nalazi od privatnika).
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 08:39   #969
Ja se ne bojim jer i tako idemo kod privatnika, koji osim u svojoj poliklinici radi i u Betaplusu...pa ako on ne prizna, ne znam tko će
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 11:47   #970
Quote:
dinda83 kaže: Pogledaj post
Ja se ne bojim jer i tako idemo kod privatnika, koji osim u svojoj poliklinici radi i u Betaplusu...pa ako on ne prizna, ne znam tko će
kod kojeg idete?
__________________
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday...
mucica1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 21:56   #971
evo, md je bio danas u petrovoj. brzo je jako bio gotov. odmah je došao na red, dobio svoju čašicu i wc
kaže da ima hrpa erotskih časopisa
nalazi su odmah danas bili između 14 i 15h i treba ih pokupit osobno. ukoliko netko nije u mogućnosti, nalaz šalju poštom.
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 10:36   #972
Bila kod doktorice opće prakse rekla da planiram trudnoću, rekla mi je da ćemo pretrage radit kad zatrudnim za sad samo krvnu sliku. TORCH bi se trebo radit prije ako se ne varam?
Nije mi jasno zašto kod nas ne daju da radiš pretrage dok ne zatrudniš, valjda je logično (ako već planiraš trudnoću i dođeš im lijepo reć) da naprave pretrage prije kako bi se utvrdilo jel sve uredu a ne da kad budem trudna čekam tamo, hodam po doktorima i još pokupim neku virozu i sl.
nicolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:31   #973
Vidim da ste sve iz okolice zg-a, da ne listam od početka, di se može napraviti spermio u Ri? jel potrebna uputnica kod dr opće prakse ili?
muškima je to malo veći problem pitati. ili ako ima šta privatno?
* nicolina si ti imala kakve prethodne komplikacije? a neznam zašto danas sve olako shvaćaju, pa tek kad ti se nešto desi onda možeš na kapaljku nešto raditi.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:52   #974
mimi, mislim da je kao i svuda da ti treba uputnica dr. opće.

Ono što je meni gin rekla da su uobičajene (nakon komplikacija): brisevi, papa,hormoni (spolni/štitnjače), s-gram, TORCH, a potom i one za trombofiliju, pa na koncu i kariogram.

Klasične minimalne bi dakako bili papa i brisevi. No, očito je da se neke gin mora doslovno moliti za te pretrage.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:54   #975
Quote:
mimi_ri kaže: Pogledaj post
Vidim da ste sve iz okolice zg-a, da ne listam od početka, di se može napraviti spermio u Ri? jel potrebna uputnica kod dr opće prakse ili?
muškima je to malo veći problem pitati. ili ako ima šta privatno?
* nicolina si ti imala kakve prethodne komplikacije? a neznam zašto danas sve olako shvaćaju, pa tek kad ti se nešto desi onda možeš na kapaljku nešto raditi.
Imala sam cin1 + HPV, na biopsiji se pokazalo da je cin2 prije 5 godina, uh ne mogu vjerovat da je toliko prošlo. Sad već 3 godine papa savršen, HPV negativan. Hvala bogu pa sam tad imala novaca za ić privatno liječniku i na određene briseve tko zna šta bi se dogodilo da sam bila kod socijalnih.
Vjerujem da će mi sad soc. gin dat briseve bez problema da radim s obzirom i na to da mislim ostat trudna i da sam preko socijalnog radila briseve prije 5 godina. Čekam mengu pa zovem
Al mi nije jasna ova opće prakse zašto čeka s pretragama dok ne zatrudnim
nicolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:58   #976
Quote:
Pixie777 kaže: Pogledaj post
mimi, mislim da je kao i svuda da ti treba uputnica dr. opće.

Ono što je meni gin rekla da su uobičajene (nakon komplikacija): brisevi, papa,hormoni (spolni/štitnjače), s-gram, TORCH, a potom i one za trombofiliju, pa na koncu i kariogram.

Klasične minimalne bi dakako bili papa i brisevi. No, očito je da se neke gin mora doslovno moliti za te pretrage.
papa i brisevi su kap u moru.
mislim da će mi biti najteže nagovoriti mm na to da digne uputnicu.
ovo drugo ja ću odraditi, samo da vidim, šta mi je ona sve nabrojala.
nicolina nadam se da će sve biti u redu.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 12:01   #977
Quote:
Pixie777 kaže: Pogledaj post
Klasične minimalne bi dakako bili papa i brisevi. No, očito je da se neke gin mora doslovno moliti za te pretrage.
Ja sam ih morala molit za briseve i s nalazom cin-a pa me ništa ne čudi. Poslje sam plaćala neke briseve al sad ne mislim ima da mi ih daju imam pravo na to. Plaćam im dopunsko, neki lječnik dobiva novce jer me ima za pacijenta a ja plaćam okolo pretrage.
Oni i kad postoji problem samo odmahuju rukom dok ne dođu žene na cin-3 a sve se da puno poštednijim zahvatom za žene koje nisu rodile riješit ranije.
nicolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 12:06   #978
To je ono što mene ubija u pojam - ima vremena,polako,kad budete trudni...Mislim, imamo pravo kao pacijenti na neke osnovne pretrage a ne čekati da nešto ne bude u redu pa onda ajmo razmišljati.

Dosta se toga može privatno obaviti, to je istina. Ali opet, k vragu, čemu i to plaćanje okolo kad imamo pravo preko socijalnog.

mimi, vidi pa mu ti odi po to. Ne znam jel ti tvoja gin dala preporuku pa da i nju pokažete ovoj dr.op ako bude tražila prije nego izda uputnicu.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 12:13   #979
Quote:
nicolina kaže: Pogledaj post
Ja sam ih morala molit za briseve i s nalazom cin-a pa me ništa ne čudi. Poslje sam plaćala neke briseve al sad ne mislim ima da mi ih daju imam pravo na to. Plaćam im dopunsko, neki lječnik dobiva novce jer me ima za pacijenta a ja plaćam okolo pretrage.
Oni i kad postoji problem samo odmahuju rukom dok ne dođu žene na cin-3 a sve se da puno poštednijim zahvatom za žene koje nisu rodile riješit ranije.
dobro, meni moja nije stvarala problem, ona mi sve više manje sama predloži ko šta je briseve, i još neke stvari sada, koje će tek doći. eto jedan primjer, bila sam vaditi tsh ft4 i još antitijela, i sve rade ali antitijela ne. očigledno to košta, i ja sam morala, ispričati cijelu situaciju, šta je meni bilo, radi čega se to traži, da bi uopće išli, inače da nisam nebi mi to napravili. a neznam, ko da nije dovoljno šta mi piše na uputnici da se to traži. to šta kažeš, plaćaš dopunsko i zdravstveno svaki mjesec i onda opet škrtare. a ti moraš sama dalje tražiti i plaćati.
Quote:
Pixie777 kaže: Pogledaj post
To je ono što mene ubija u pojam - ima vremena,polako,kad budete trudni...Mislim, imamo pravo kao pacijenti na neke osnovne pretrage a ne čekati da nešto ne bude u redu pa onda ajmo razmišljati.

Dosta se toga može privatno obaviti, to je istina. Ali opet, k vragu, čemu i to plaćanje okolo kad imamo pravo preko socijalnog.

mimi, vidi pa mu ti odi po to. Ne znam jel ti tvoja gin dala preporuku pa da i nju pokažete ovoj dr.op ako bude tražila prije nego izda uputnicu.
kad budem razgovarala sa gin, ću je pitati.
još jednom kad mi kaže netko od doktora bit će, onda ću postaviti pitanje a kad će biti? možda su postali vidovnjaci.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 12:29   #980
možda i nisu. No, ziher naplaćuju.

Sretno vam objema s pretragama.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.