Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2011., 22:23   #281
ne u mikrovalnoj

Unicefovi standardi (Rodilišta prijatelj djece, Dojenje do srednje škole i sl. ) ne preporučuju zagrijavati izdojeno mlijeko u mikrovalnoj. Navodno se masnoća iz majčinog mlijeka razdvaja drugačije u ostatku tekućine kad se zagrijava postepeno u vrućoj vodi ili grijaču u odnosu na ono kako se razdvaja kad se naglo zgrije u mv. Ako ne zagrijavaš u posudi u kojoj storaš mlijeko nego prelijevaš u bočicu, a def. ako ga vadiš iz friđa, dobro promućkaj da ti se kapljice masti odvoje od stijenke i pomješaju se dobro sa ovim rijetkim dijelom prije samog zagrijavanja.
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 03:33   #282
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
i ja ga imam al mi pregrije mlijeko pa mi je zgodnije stavit u jednu tecicu bas ono vruce vode iz spine tako da dobijem temperaturu kao da sam tek izdojila i tko moze stajat 15-20 min te temperature(al u mene su plasticne boce aventove)
Znas ona mala posudica sa strane? Ja uvijek natocim vode do između 13 i 14 i za cca 130 ml mlijeka mi je to taman,nikad se ne pregrije...trebas si nac količinu vode koja će ti bit taman da se mlijeko lijepo zagrije...

Quote:
just z kaže: Pogledaj post
vidila sam ih i u konzumu, čini mi se da je 10 kom 112 kn.
Je,mislim da je tak negdje cijena,ne sjećam se tocno...
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 03:39   #283
Quote:
beatrice kaže: Pogledaj post
Unicefovi standardi (Rodilišta prijatelj djece, Dojenje do srednje škole i sl. ) ne preporučuju zagrijavati izdojeno mlijeko u mikrovalnoj. Navodno se masnoća iz majčinog mlijeka razdvaja drugačije u ostatku tekućine kad se zagrijava postepeno u vrućoj vodi ili grijaču u odnosu na ono kako se razdvaja kad se naglo zgrije u mv. Ako ne zagrijavaš u posudi u kojoj storaš mlijeko nego prelijevaš u bočicu, a def. ako ga vadiš iz friđa, dobro promućkaj da ti se kapljice masti odvoje od stijenke i pomješaju se dobro sa ovim rijetkim dijelom prije samog zagrijavanja.
Ja uvijek kad vadim mlijeko iz frizidera stavim posudicu na par sekundi pod vrelu vodu da se masnoca sa stijenki posudice odvoji onda prebacim u bocicu iz koje će pit pa zagrijem u grijacu...

A sto se tice tog zagrijavanja u mikrovalnoj...kad sam bila s malom 10 dana u klaicevoj,oni uredno isključivo zagrijavaju mlijeko u mikrovalnoj!! Mislim,nije to nis strasno ak neko s vremena na vrijeme zagrije bocicu u mikrovalnoj al svaki obrok,ako je dijete isključivo na izdojenim mlijeku,nije sigurno dobro...
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 07:19   #284
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
ja stavim u vruću-prokuhanu vodu iz kuhala pa bude brže..
meni se ugije za 5 min boca -to se temperatura mlijeka u toj tecici zadrzava 15-20min(od te vrele vode iz pipe)
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 07:24   #285
Quote:
Bibi3456 kaže: Pogledaj post
Znas ona mala posudica sa strane? Ja uvijek natocim vode do između 13 i 14 i za cca 130 ml mlijeka mi je to taman,nikad se ne pregrije...trebas si nac količinu vode koja će ti bit taman da se mlijeko lijepo zagrije...
...
e vidis to nisam znala
upute sam izgubila negdje prije koristenja pa nisam mogla procitat upustva
sad mi je jasno zasto ta posudica sluzi(a ja se cijelo vrijeme pitala)
hvala
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 08:07   #286
Quote:
beatrice kaže: Pogledaj post
Unicefovi standardi (Rodilišta prijatelj djece, Dojenje do srednje škole i sl. ) ne preporučuju zagrijavati izdojeno mlijeko u mikrovalnoj.
di si to našla?
ja sam zagrijavala u mikrovalnoj ako je bilo iz friza, a panika je , al sam u najviše slučajeva vadila za slijedeći obrok i ostavljala na sobnoj temperaturi, pozitivno je to što mi bebać nije birao, mlijeko nije trebalo biti "idealne" temperature, nego mu je sobna odgovarala
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:45   #287
A joj i ja svojima svašta uvaljujem, od sobne temperature do zerce prevrućeg ako je panika... nekad mi se čini da bi gov.o pojeli.

Šta se tiče pravila o izdajanju i storanju mlika, moji su klinci prvih misec dana života proveli na neonatologiji na Sv Duhu. Gore je breastfeeding mafia na vlasti i sve je podređeno dojenju i majčinom mlijeku. Moji su bili mali, oko kileipo, i nikako povuć dovoljno u onih pola sata termina predviđenih za podoj. Tako je sa većinom dice na neonato pa mame imaju sobu za izdajane. Soba je oblipljena pravilima o izdajanju a i tu vrime kad sam ja bila gore je taman dolazila Unicefova komisija da im potvrdi status Rodilišta- prijatelja djeca pa su nas baš driblali sa tim šta i kako se smije i ne smije.

Mislim, masu toga je meni "vatever" al ja nisam neka uzorna Roda mama.

(sad mi se sve vratilo, odlasci gore na podoje svako tri sata, izdajanje sa šugavim izdajalicama, nadrk..e sestre, propuh u hodniku di smo ih dojili... brrr... Bila san sebi obećala odustat od svega čim dođem doma, al evo uskoro pune tri miseca i ja se još izmuzavam... ne znam si to objasnit.)
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 10:56   #288
me pitam jer sam našla i za ad i kašice da se ne preporučuje zagrijavanje u mikrovalnoj, a nakraju je to samo jer mikrovalna nejednoliko zagrijava, moš misliti koliko je teško promućkati mlijeko
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 11:46   #289
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
me pitam jer sam našla i za ad i kašice da se ne preporučuje zagrijavanje u mikrovalnoj, a nakraju je to samo jer mikrovalna nejednoliko zagrijava, moš misliti koliko je teško promućkati mlijeko
ja sam procitala u prirucniku sta se dobije uz aventovu izdajalicu da se ne preporuca mlijeko grijati u mikrovalnoj
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 11:49   #290
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
ja sam procitala u prirucniku sta se dobije uz aventovu izdajalicu da se ne preporuca mlijeko grijati u mikrovalnoj
ma ne zanima me to , zanima me TOČNO zašto, to nigdje nisam našla
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 11:54   #291
evo nasla pod upozorenjem
Nikad ne zagrijavajte mlijeko ili hranu u mikrovalnoj pecnici jer se hrana ne zagrijava jednakomjerno
zasto?!
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 11:58   #292
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
evo nasla pod upozorenjem
Nikad ne zagrijavajte mlijeko ili hranu u mikrovalnoj pecnici jer se hrana ne zagrijava jednakomjerno
zasto?!
pa to je ono što sam gore napisala, to nije razlog protiv, to je upozorenje glupim "amerima" da hranu nakon mikrovalne treba promućkati ili promiješati jer bi se mogli opeći u svrhu izbjegavanje tužbi i jednako je onome što piše na upozorenju uz peglu- ne glačati rublje obučeno na sebe
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 12:05   #293
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
pa to je ono što sam gore napisala, to nije razlog protiv, to je upozorenje glupim "amerima" da hranu nakon mikrovalne treba promućkati ili promiješati jer bi se mogli opeći u svrhu izbjegavanje tužbi i jednako je onome što piše na upozorenju uz peglu- ne glačati rublje obučeno na sebe
potpuno si u pravu
al oni to moraju napisat da sebe zastite
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:02   #294
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
e vidis to nisam znala
upute sam izgubila negdje prije koristenja pa nisam mogla procitat upustva
sad mi je jasno zasto ta posudica sluzi(a ja se cijelo vrijeme pitala)
hvala
Da,moraš si nac kolcinu vode koja će ti bit taman za količinu mlijeka koju zagrijavas
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 00:08   #295
a neće mlijeku ništa bit na ovim vrućinama? npr. idemo sutra kod doktora , i ponijela bi mu mlijeko (ne dojim u javnosti). zagrijem ga na tjelesnu temperaturu (ili malo jače ako neće odmah papati), bočicu omotam folijom i stavim u onu termo torbicu. taman mu održi temperaturu do papanja, samo me strah sad kad je vruće-neće s pokvarit?
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:27   #296
tvoje mlijeko je na 37 stupnjeva u tebi.
vani je još uvik manje tj. hladnije.
nemoj ga držati na suncu i unutar tih 4, 5 sati ga možeš koristiti.
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:16   #297
Da li miješate mlijeko iz više izdajanja zajedno u istu zdjelicu?
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:26   #298
može se, ali pazi da u trenutku korištenja najstarije mlijeko iz spremnika nije starije od 2 dana (ako ga vadiš iz frižidera).
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:34   #299
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Da li miješate mlijeko iz više izdajanja zajedno u istu zdjelicu?
Quote:
beatrice kaže: Pogledaj post
može se, ali pazi da u trenutku korištenja najstarije mlijeko iz spremnika nije starije od 2 dana (ako ga vadiš iz frižidera).
Tocno I probaj pustit frisko izdojeno mlijeko malo (20-ak min) na sobnoj temp da ne ide drito u posudu s ovim koje je na temperaturi frizidera...
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:10   #300
idem uskoro na posao, a mom cicoljupcu nije dosta dva put na dan dojenja....probala sam se izdajat i jedva 60ml izađe. sad malo blesavo pitanje, jel se može količina povećat učestalim izdajanjem?
žifka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.