Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2014., 15:35   #461
je, ko sto sam vec napisala, ja ju razumijem jer sam i sama kontrol frik. ali ipak malo manji. iz te perspektive sam i napisala da ce ju to citanje o dojenju mozda malo umiriti jer na neki nacin (imas osjecaj da) drzis bar neke konce u rukama.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:41   #462
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
je, ko sto sam vec napisala, ja ju razumijem jer sam i sama kontrol frik. ali ipak malo manji. iz te perspektive sam i napisala da ce ju to citanje o dojenju mozda malo umiriti jer na neki nacin (imas osjecaj da) drzis bar neke konce u rukama.
Sad slijedi razočarenje... ummm... onako...daju ti dijete u ruke i doji.
Zapleteš u tim koncima u roku keks.

A sory... ne...nije tako strašno.

Sve je to super.
Meni je bilo super.


Al svejedno. Može biti gadno.

Ja bih ponijela sve navedeno da opet idem roditi iako imam dojilačkog staža dovoljno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 18:44   #463
VLOVREC, ponesi izdajalicu sa sobom. Ja ju nisam imala (greška). Meni se u par sati napunile sise mlijeka a mali je bio odvojen od mene zbog žutice. Vratili ga u sobu negdje popodne, naravno nahranjenog. I da, tih par dana u rodilištu barem dva puta dnevno SVE bebe su dobivale malo AD. Ali baš SVE - npr. kad ih uzmu presvući, okupati i slično).
erin3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 18:45   #464
I da, rodilište je bilo prijatelj djece, obavezno dojenje itd, al kad ti treba pomoć oko pravilnog položaja nigdje nikoga. Tako da je većina beba bila zapravo tih par dana nervozna od gladi i zato su ih par puta dnevno obavezno hranili AD.
erin3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 09:09   #465
Cure, gdje kupite vrecice za zamrznuti izdojeno mlijeko? Vidjela sam na onoj web ljekarni..ali mi nije jasno koliko ih se dobije i zasto jedna kosta oko 6kn, a neka dr oko 50 Vjerujem da je ovo na komad, a ovo paket samo nisam nasla kolicinu

Dakle gdje ih kupite, koje i koja je normalna cijena? Tnx

Ici cu uskoro na svadbu,pa mislim da 200ml(imam 4 one TT casice za zamrznuti) nece nikako biti dovoljno
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 21:11   #466
Mame, imam pitanje. Moja beba ne zeli sisati. Ima 21 dan. Ja joj preko dana izdajam mlijeko i pije moje, izdojeno mlijeko, no za noc jos nemam dovoljno pa je preko noci na AD-u. Zanima me slijedece, da li johj trebam (ili mogu li joj) davati caja ili vode? Znam da bebama koje su isključivo dojene ne treba, ali ovo je već specifičnija situacija? Npr. kada stuca i slicno? Ili joj, pak, samo dati malo ukoliko je samo zedna? I ako da, koji caj preporucate?
Ardnash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 21:26   #467
Ne treba. Izdajam se skoro godinu dana, tek kako smo uveli dohranu je počeo piti vodu, a i tada na početku nije to bilo nešto too much, niti je htio. Ne treba joj. Nastavi tako i izdajaj što više!

Ti učini po svom, ali mišljenja sam da joj ne treba tako rano krenuti mučiti organizam. Pogotovo ne radi štucanja. Pa to ni na odraslima ne pali.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 08:11   #468
Pozdrav!
Zanima me koliko ml izdojite kako bi olaksali dojku kad je prepuna?
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 11:54   #469
Quote:
themalosunce kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zanima me koliko ml izdojite kako bi olaksali dojku kad je prepuna?

Ne izdaja se odredjena kolicina mlijeka, nego doj ti sama osjetis da je popistila napetost u dojci. Ne bi smjela previse da si ne napravis kontraefekt.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 14:44   #470
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Ne izdaja se odredjena kolicina mlijeka, nego doj ti sama osjetis da je popistila napetost u dojci. Ne bi smjela previse da si ne napravis kontraefekt.
e da. strah me upravo tog kontra efekta, da previse ne izdojim, i onda ja nekako manje od 20 izdojim, u tom trenu osjetim da je napetost popustila, ali nakon sto sve raspremim i pospremim, i dalje imam filing napetosti. pa sam cisto mislila da vidim koliki je neki prosjek kod vas cura..
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 15:40   #471
traj proces ti inače dosta dugo traje, naravno ako ne želiš zaraditi mastitis (tako se veli?)
iz dana u dan probaj izdojiti sve manje i manje mlijeka, i radi to što rjeđe. ja sam prvo izbacila noćna izdajanja

količina nije bitna, jer ja recimo niti u vrhuncu izdajanja nisam mogla izdojiti 20 odjednom, to je individualno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 15:47   #472
Quote:
themalosunce kaže: Pogledaj post
e da. strah me upravo tog kontra efekta, da previse ne izdojim, i onda ja nekako manje od 20 izdojim, u tom trenu osjetim da je napetost popustila, ali nakon sto sve raspremim i pospremim, i dalje imam filing napetosti. pa sam cisto mislila da vidim koliki je neki prosjek kod vas cura..
Samo da ti popusti napetost, ni više, ni manje. Ja sam se isključivo izdajala, znalo je nekada proći i po 10 sati da se ne izdojim, cice tvrde kao kamen, ne možeš ih dotaknuti. A kad se izdojim, sve normalno. Jednostavno nisam sklona upalama i mastitisima. Netko bi na mom mjestu nakon 5 sati neizdajanja zaradio čepljenje kanalića i šta ti ja znam sve ne.
Ako misliš da možeš izdržati tu napetost, nemoj se izdajati još, ako misliš da je suprotno, izdoji još malo pa vidi. Ali ne pretjeruj s izdajanjem.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:53   #473
Pozdrav!

Imam problema s dojenjem na jednoj dojci, imam nekakvu kvrgu (gin kaže da nije mastitis jer nemam drugih simptoma) ali me užasno boli kad mala doji, baš ju pritisne usnama i dojenje mi je noćna mora, kad se izdajam nema boli. Dosad sam ju dojila i trpila, al više ne mogu... Dojim mjesec dana. Odlučila sam se izdajati na toj dojci, zanima me koliko dugo traje da se izdojite? Ja sam tek krenula i doslovno mi treba 45 min i to za 80-90ml... Zar to toliko traje??
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:01   #474
Imaš baš kvrgu ili kao neki prištić?
http://www.roda.hr/portal/dojenje/pr...sto-je-to.html

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:08   #475
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Imaš baš kvrgu ili kao neki prištić?
http://www.roda.hr/portal/dojenje/pr...sto-je-to.html

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

Nije blister, kvrga ispod areole bradavice koja se smanji kad se isprazni sisa... Al boli ko vrag kad ju ona zahvati!
Pila sam i antibiotik jer mi je u mlijeku nađena bakterija, ali očito nije od toga jer bol nije prestala ni nakon popijenog antibiotika.
Mijenjala sam položaje, zvala Rodin SOS..ništa...
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:46   #476
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Odlučila sam se izdajati na toj dojci, zanima me koliko dugo traje da se izdojite? Ja sam tek krenula i doslovno mi treba 45 min i to za 80-90ml... Zar to toliko traje??
Ajoj, mislim da traje, da. Ja sam obje cice izdajala oko sat vremena, dakle otprilike pola sata mi je trebalo za jednu. Dobila bih oko 200ml mlijeka. Jos sam malu iskljucivo hranila svojim mlijekom do 6 mjeseci i sjecam se da mi je na izdajanje odlazilo 3, 4, a u vrijeme skokova u razvoju i 5 sati na dan. Ne kuzim uopce kako mi se to dalo i kako sam prezivjela. Znam da sam se spasila kad sam uvela dohranu, a izdrzala izdajajuci se do 13 mjeseci
__________________
Istina je kao i voda, uvijek negdje probije.
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 06:31   #477
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Nije blister, kvrga ispod areole bradavice koja se smanji kad se isprazni sisa... Al boli ko vrag kad ju ona zahvati!
Pila sam i antibiotik jer mi je u mlijeku nađena bakterija, ali očito nije od toga jer bol nije prestala ni nakon popijenog antibiotika.
Mijenjala sam položaje, zvala Rodin SOS..ništa...
Ja sam imala zastoje i kvrge tijekom cijelog staža dojenja (više od dvije godine) i to samo na jednom mjestu. A jedino što mi je pomagalo bili su topli oblozi, masiranje da se razbije čvor i da mlijeko krene i što češće dojenje i pritom isto masiranje i pritiskanje preko tog čvora prema van.

A dok sam izdajala, trajalo je to i kod mene nekih 40 minuta, a količine jedva za jedan obrok, pa operi sav pribor sjedni pola sata, dijete se probudi, nahrani, podigni dok se podrigne, pola sata odmora, pa opet ispočetka
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:49   #478
Užas!

Ona mene posisa za 10-15 min, jede svaka dva sata danju, a ovo izdajanje mi traje po sat vremena i jedva cijelu bočicu izvučem..
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:13   #479
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Užas!

Ona mene posisa za 10-15 min, jede svaka dva sata danju, a ovo izdajanje mi traje po sat vremena i jedva cijelu bočicu izvučem..
Koju bočicu? Koliko ml?
__________________
Istina je kao i voda, uvijek negdje probije.
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:35   #480
Izdajam se 10 dana, krenulo je s malim količinama, no nakon par dana izdojila bih po 100 ml po dojci 3 puta na dan. to je za bebu bilo i više nego dovoljno. doslovno preko noći smanjila se količina mlijeka. jedva izdojim 40-50 ml (obje dojke zajedno) svaka 3-4 sata. što se dogodilo?
majicaxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.