Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2011., 19:26   #41
Memento definitivno njegov najboljih film, trebat ce proci vremena da se netko uspije barem priblizit tome filmu
Gazpacho_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:31   #42
Quote:
Gazpacho_23 kaže: Pogledaj post
Memento definitivno njegov najboljih film, trebat ce proci vremena da se netko uspije barem priblizit tome filmu
ne kuzim ovu izjavu, priblizit po cemu? po kvaliteti?
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:36   #43
Quote:
amati kaže: Pogledaj post
ne kuzim ovu izjavu, priblizit po cemu? po kvaliteti?
Ajde pitaj četverogodišnje dijete "Kako to misliš tvoja mama je najbolja na svijetu, po čemu to?"
kardinalitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 01:14   #44
Nolan mi je definitivno jedan od najdražih redatelja, a puno mu u prilog ide što je Inception, Memento i meni najdraži The Prestige ne samo režirao već i osmislio i napisao scenarij.
Što se Batmana tiče meni je bolji Begins... još uvijek mi nije jasno što je toliko posebno u The Dark Knightu osim eventualno Ledgera. Begins ima priču o karakteru i nastanku junaka, dok mu je nastavak hrpa eksplozija i pucnjave.
Metlicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 17:52   #45
ma Inception je najbolji
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 11:45   #46
Quote:
Mariposas kaže: Pogledaj post
ma Inception je najbolji
Daleko od toga, meni je najlosiji njegov film. Veliko razocarenje i jako precenjen.

Mislim da Inception ne bi bio takav boom kod publike/gledaoca da nije izasao posle dva fenomenalna Batmana, Begins i The Dark Knight.

Jer ljudi su bili nalozeni na Nolana nakon ta dva filma da je ocekivano da ce sledeci njegov film imati puno uspeha u ovom slucaju Inception je imao i vise nego sto je zasluzio.

Mislim nije Inception los film kao film ali od prevelikog dizanja u nebo mi se zgadio jer rec je o ok filmu ne o jebenom remek-delu kao sto je The Dark Knight.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 09:33   #47
To je stvar osobnog ukusa, meni je npr. Inception bolji od oba šišmiša.
Morat ću još jednom pogledat memento kad ga toliko hvalite.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 17:43   #48
jako tesko je poredati njegove filmove
covjek je genij

ovako bi ih ja poreda

7.Insomnia
ali film je i dalje vrlo dobar
uvik san se divia Nolanu sta u svakon svon filmu se uhvati neke vrijednosti, zivotne ili bilo kakve i analizira je
u ovome filmu se uhvatija spavanja i cijelu radnju filma vrtija oko toga

6.Batman Begins
ovdje je savrseno kako se uhvatio straha, i lika koji pokusava pobijedit svoj strah i ima snaznu volju i zelju za osveton i zeli postati simbol...u iducem djelu se radi o herojstvu i sve se vrti oko toga je li on heroj ili ne, i kako zeli postati heroj
u trecen predpostavljan da ce se raditi o tome kako zeli postat legenda sto je zapravo pocelo od prvog djela, od samo pocetka i prvog razgovora sa Ra's al Ghulom
Batman je slican Punisheru samo sto Batman ne ubija niti je anti-hero, ali pokrece ih ista stvar

5.Following
ovo je meni savrsena prica...vidite koje greske se mogu dogoditi diranjen u druge ljude

4.The Prestige
ovdje se sve vrti oko toga kako zabaviti publiku, vrhunska prica kako se ljudi radi slave mogu smrtno posvadat

3.Memento
vec u Harry Potteru (oni koji su citali znaju) od Dumbledora smo ucili kako su sjecanja medu najjacim oruzjima
ovo je skroz simpaticna prica
ali vidimo kako je tezak zivot kada nemamo sjecanja, kad je sve prazno
film je fantastican

2.The Dark Knight
ka sta san prethodno spomenija, odi se radi o herojstvu
i o liku koji samo voli 'gledati svijet kako gori'
savrsena gluma Heath Ledgera, meni najbolja što sam ikad vidio

1.Inception
ovdje se Nolan uhvatio snova, koji su najveci dar sto imamo na zemlji
i u središtu je ljubavna priča
film je fantastičan, jedina zamjerka je što neznamo ništa o drugim likovima, što se sve vrti oko jednog a za priču su dosta vazni i drugi

obozavan njegove filmove jer zahtijevaju koncentracije, i nikad nemaju happy end
niti jedan od ovih filmova nema happy end
osim Inceptiona, ali neznamo je li taj end istinit
Nolan nas uvik drzi u neizvjesnosti
i u njegovim filmovima se mogu pokupiti dosta savjeta vrijednih za zivot
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 20:13   #49
Ako bude režirao ovim tempom kojim to radi sada,mogao bi postati bolji redatelj i od Hitchocka.Još je mlad,pola života je pred njim.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 21:23   #50
genijalac....
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 22:29   #51
Poseban, posebne teme, ne radi ofrlje.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 23:12   #52
Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Ako bude režirao ovim tempom kojim to radi sada,mogao bi postati bolji redatelj i od Hitchocka.Još je mlad,pola života je pred njim.
Salis se, je tako ?

Volim Nolana i jako ga cenim ali daleko je on od velikog Hitch-a

Samo podsecanja radi:

Rear Window (1954)
Psycho (1960)
Vertigo (1958)
The Birds (1963)
North by Northwest (1959)
Strangers on a Train (1951)
Dial M for Murder (1954)

Ovo je nemoguce nadmasiti, posebno prva tri filma kojima ni jedan Nolanov ne moze prici.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 23:25   #53
Teško je uspoređivati se sa klasicima, posebno zato što je Hitch dosta odskakao od ostalih redatelja tog doba. Ali kad ti prepoznaju dobar rad danas, u poplavi svega i svačega na ekranu, nije mala stvar
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 23:29   #54
Ja se pitam jel on to nenamjerno snima takve nejasne i istrzane filmove ili mu je to cilj?
Insomnia jedino valja
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 00:17   #55
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Daleko od toga, meni je najlosiji njegov film. Veliko razocarenje i jako precenjen.

Mislim da Inception ne bi bio takav boom kod publike/gledaoca da nije izasao posle dva fenomenalna Batmana, Begins i The Dark Knight.

Jer ljudi su bili nalozeni na Nolana nakon ta dva filma da je ocekivano da ce sledeci njegov film imati puno uspeha u ovom slucaju Inception je imao i vise nego sto je zasluzio.

Mislim nije Inception los film kao film ali od prevelikog dizanja u nebo mi se zgadio jer rec je o ok filmu ne o jebenom remek-delu kao sto je The Dark Knight.
ja sam imao prevelika očekivanja od inceptiona, a nakraju ništa. ekipa ga je previše hvalila.

memento mi je njegov najbolji film.
seljo bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 00:27   #56
Prestiž sam gledala davno al znam da mi se film jako svidio, isto tako mi je i Memento odličan.

Što se tiče Batmana, nisu mi se svidjeli
kao ni Inception.

Ti jesu kvalitetni filmovi, ali Nolan, konkretno u Inceptionu, forsira dubinu priče. Nekoliko nivoa snova, san unutar sna itd...komplicira radnju koliko može i valjda misli da time film dobiva na pravoj "dubini".
Pritom bilo kakve emocije kod likova i međuljudskih odnosa koristi minimalno , a sami likovi su jako slabo obrađeni.

Slična priča je i s Batmanom...sve je to super, dinamično, ali, meni osobno fali, "ono nešto", karizma...sve je "prehladno".

Znam da dosta ljudi voli Nolanove Batmane i Inception, ja ne.
beyoncee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 00:48   #57
Inception je dosadan
Ostali filmovi su mu odlični
Chive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 03:59   #58
Quote:
beyoncee kaže: Pogledaj post
Prestiž sam gledala davno al znam da mi se film jako svidio, isto tako mi je i Memento odličan.

Što se tiče Batmana, nisu mi se svidjeli
kao ni Inception.

Ti jesu kvalitetni filmovi, ali Nolan, konkretno u Inceptionu, forsira dubinu priče. Nekoliko nivoa snova, san unutar sna itd...komplicira radnju koliko može i valjda misli da time film dobiva na pravoj "dubini".
Pritom bilo kakve emocije kod likova i međuljudskih odnosa koristi minimalno , a sami likovi su jako slabo obrađeni.

Slična priča je i s Batmanom...sve je to super, dinamično, ali, meni osobno fali, "ono nešto", karizma...sve je "prehladno".

Znam da dosta ljudi voli Nolanove Batmane i Inception, ja ne.
Likovi su slabo odrađeni s razlogom, jer, pa jer...
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 07:42   #59
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Salis se, je tako ?

Volim Nolana i jako ga cenim ali daleko je on od velikog Hitch-a
Pa kažem ti.Nolan je na pola puta prema njegovom dosegu.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 10:51   #60
Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Pa kažem ti.Nolan je na pola puta prema njegovom dosegu.


Na kakvih pola puta Boga ti. Kakve usporedbe, za ne povjerovati. Ne da se Nolan ne može svrstati u usporedbu sa Hitchom već ne može i sa ostalim velikanima. Zašto?

1. Zato što Nolan nije najveći/najbolji živući redatelj. To su Scorsese i Polanski

2. Zato što Nolan nije TRENUTNO najveći/najbolji redatelj. Ta čast pripada ponekim azijcima ipojedinim am. redateljima.

3. Zato što Nolan da bi prestigao Hitcha, trebao bi napraviti više od 20 čistih remek djela što Nolan nema osim jednog, Memento. Hitch je redatelj sa najviše remek djela (AFI).

4. Zato što Nolan nikada neće biti tako utjecajan kao Hitch ni kao ostali velikani.

5. Zato što Nolan osim odličnih Mementa i Inceptiona nema više tako sjajnih filmova. Batmani su dobri filmovi no u usporedbi sa Burtonovim Batmanima ispadaju smiješno jer ona atmosfera daje tim starim Batmanima novu dimenziju. Iluzionist je više nego dobar. Following je sjajan debi

Mislim, otkud ti takve ideje Boga ti

Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Salis se, je tako ?

Volim Nolana i jako ga cenim ali daleko je on od velikog Hitch-a

Samo podsecanja radi:

Rear Window (1954)
Psycho (1960)
Vertigo (1958)
The Birds (1963)
North by Northwest (1959)
Strangers on a Train (1951)
Dial M for Murder (1954)

Ovo je nemoguce nadmasiti, posebno prva tri filma kojima ni jedan Nolanov ne moze prici.
sve rečeno
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.