Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2013., 20:45   #1
terenski dodatak

Pozdrav svima. Zanima me nesto u vezi terenskog dodatka pa bi zamolio nekog tko radi u tom podrucju da ga pitam nesto,odnosno dali moze biti istina da drzava ne priznaje terensku ako je radnik duze u firmi ili u istom gradu od 6 mj,radi si se o privatnoj firmi
fabm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 21:14   #2
Pitanje je malo nejasno.

Ako si upućen na rad na teren koji je udaljen više od 30 km od sjedišta poslodavca imaš pravo na terenski.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 10:39   #3
terenski dodatak

Imam sličnu situaciju. Radi se o sljedećem: firma registrirana na mojoj kućnoj adresi(300 km od ZG) nije u mojem vlasništvu, u istoj sam direktor i uposlenik. Vlasnik stranac odluči u Zagrebu otvoriti trgovinu salon te šalje mene(sam sebe kao direktor) sukladno njegovim naputcima u Zagreb kako bi odradio sve poslove, otvorio, uhodao, trgovinu uposlio ljude itd...gdje sam već 1 godinu...btw (trgovina je otvorena ima uposlenike Da li sam u ovoj situaciji imao pravo na terenski dodatak?
omnishield is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 21:23   #4
Trebao bi imati pravo na terenski. Spominješ otvraranje trgovine pa onda mislim da je poslodavac obavezan primjenjivati Kolektivni ugovor za djelatnost trgovine.
Vjerujem da taj kolektivni ugovor možeš negdje na netu pronaći.
Možda ti je to pravo regulirano i pravilnikom o radu u tvojoj firmi pa pogledaj i pravilnik.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 21:27   #5
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Trebao bi imati pravo na terenski. Spominješ otvraranje trgovine pa onda mislim da je poslodavac obavezan primjenjivati Kolektivni ugovor za djelatnost trgovine.
Vjerujem da taj kolektivni ugovor možeš negdje na netu pronaći.
Možda ti je to pravo regulirano i pravilnikom o radu u tvojoj firmi pa pogledaj i pravilnik.
Pa tak bi trebalo biti , ono ujedno sam i direktoe tvrtke no ipak sve radim u dogovoru sa vlasnicima. Porezna svakojako tumači zakone, ipak mislim da se radi o terenskom radu jer sam se morao pimaknuti od doma kako bi u Zagrebu sve to pokrenuo i shodno zakonu definitivno imao povecanje životnih troškova. No kod nas nista nije sigurno, svaki poreunjak tumaci5 zakon kak kn misli.
omnishield is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 21:58   #6
Mislim da je stvar u tome što sam Zakon o radu ne propisuje obavezu poslodavca da ga isplati.
Data je mogućnost poslodavcima da takva neka prava radnika reguliraju pravilnicima, pa kolektivnim ugovorima i slično.
Neki isplaćuju terenski dodatak, neki isplaćuju dnevnice... svega ima jer su zakoni malo nejasni.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 22:04   #7
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Mislim da je stvar u tome što sam Zakon o radu ne propisuje obavezu poslodavca da ga isplati.
Data je mogućnost poslodavcima da takva neka prava radnika reguliraju pravilnicima, pa kolektivnim ugovorima i slično.
Neki isplaćuju terenski dodatak, neki isplaćuju dnevnice... svega ima jer su zakoni malo nejasni.
Pa da baš tako. Problem je što sam cuo kod nadzora porezne onda znaju zezati radi toga i isplate dodatka, uzimaju u svoje ruke pravo da kažu da li je netko zbilja bio na terenu i odradjivao nesto. Znam da ljudi vole zloporabiti zakonske mogućnosti. Ista je stvar sa putnim nalozima sa dokazivanjem da li je stvarno netko bio na sluzbenom putu, pa makar isao na put obilaznim cestama apsurd je prikupljanje kojekakvih dokaza. Po tomw ispasa da covjek mora napraviti fotoelaboeat i sastaviti uzjavu kod biljeznika sa svjedocima )
omnishield is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 22:13   #8
Quote:
omnishield kaže: Pogledaj post
Po tomw ispasa da covjek mora napraviti fotoelaboeat i sastaviti uzjavu kod biljeznika sa svjedocima )
Psssst... Nemoj da te čuju, Kako to kod nas ide i to bi im moglo pasti na pamet
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.