Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2014., 10:09   #201
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ne mogu, Zakon mi brani, a taj zakon ste naručili vi nastavnici, jer bi u protivnom ostali bez posla

Da, prvo su bili nastavnici i škole. Onda je ta zla gamad odlučila da se imaju rađat djeca kako bi oni imali posla.

I naravno da možeš svoje dijete obrazovati doma. Ne možeš mu izdati svjedodžbu, ali mu možeš dati znanje koje mu zli učitelji uskraćuju. I možeš mu reć da ne treba slušati ni uvažavati profesore. Jer tata zna bolje i više.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)

Zadnje uređivanje Perzefona : 15.03.2014. at 10:19.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 13:36   #202
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ne mogu, Zakon mi brani, a taj zakon ste naručili vi nastavnici, jer bi u protivnom ostali bez posla(ostajete i onako, jer je sve manje djece).

Vas roditelji ne časte svojom djecom, već su vas morali počastiti po sili zakona, koji oni nisu napisali.
Nastavnici jedne srednje škole iz Queenslanda, nakon što su neki roditelji inzistirali da njihova djeca prođu razred mada su neopravdano izostala s 15 -30 sati nastave te nisu savladali gradivo, stavili su na automatsku sekretaricu sljedeći tekst:
Lijep pozdrav. Dobili ste automatsku sekretaricu škole.
Ako želite lagati o izostanku vašeg djeteta, pritisnite 1.
Ako želite objašnjavati zašto vaše dijete nije napisalo domaću zadaću, pritisnite 2.
Ako se želite požaliti na ono što radimo, pritisnite 3.
Ako ste nazvali kako biste ispsovali nekoga od djelatnika, pritisnite 4.
Ako želite pitati zašto niste dobili mail koji je već odavno stigao na vašu e-adresu, pritisnite 5.
Ako želite da vam mi odgojimo vaše dijete, pritisnite 6.
Ako želite nekoga dohvatiti, udariti, ošamariti, pritisnite 7.
Ako želite promijeniti nastavnika treći put ove godine, pritisnite 8.
Ako se želite požaliti na autobusni prijevoz, pritisnite 9.
Kako biste se požaliti na školsku hranu, pritisnite 0.

Ako ste sada svjesni da je ovo stvaran svijet da da vaše dijete mora snositi odgovornost za svoje ponašanje, rad na nastavi i domaće zadaće i da nastavnik nije kriv za njegov nedostatak truda, molimo da poklopite slušalicu. Želimo vam ugodan dan.

Ako ovo želite čuti na nekom drugom jeziku, preselite se u zemlju u kojoj se tako govori.
Hvala vam na zanimanju za javno obrazovanje.

Ne bih previše komentirala, samo bih dodala, kad bi bilo moguće, još i sljedeće:
Ako imate primjedbe u vezi s radnim vremenom nastavnika, pritisnite --.
Ako trebate psihijatrijsku ili psihološku pomoć, dobili ste školu, a ne bolnicu, stoga pritisnite -- ako trebate broj stručnjaka za vaše probleme.
Ako imate pritužbe na nastavni plan i program, nazovite nadležno ministarstvo.
Ako vam zakoni i propisi nisu po volji, počnite se aktivno baviti politikom ili da protestirate protiv navedenoga, pritisnite --.
Ako vas je danas netko iživcirao ili ste previše gledali političke emisije, pritisnite --.
Ako vas vaše dijete ne gleda i ne sluša ili ste u zadnjih tjedan dana sa svojim djetetom razmijenili samo desetak rečenica tipa: Zašto nisi pospremio sobu? Hoću. Kako je u školi? Dobro. Jesi li gladan? Da. Vrijeme je za spavanje. Još malo. O čemu razmišljaš? Ni o čemu? Daš mi 10 kn? Ne./Evo., obratite se službama i udrugama koje se time bave, ili za optuživanje nastavnika za navedeno pritisnite --.
Ako ste stvarno spremni i željni razgovarati o tome kako vaše dijete privoljeti da prihvati obaveze i pomoći mu da se prikladno ponaša, dođite u školu kad god vam odgovara ili ostanite na vezi i javit će vam se naš djelatnik.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 09:22   #203
Quote:
CANDY-CANDY kaže: Pogledaj post
Nemate pojma o pojmu!!!
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Ni o toj temi ne znaš.
Quote:
CANDY-CANDY kaže: Pogledaj post
Pa nije u školama plaća tako visoka da bi se previše trudili
začuđuje količina bahatosti u komunikaciji s ljudima koji, eto, imaju malo drugačije mišljenje
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 09:45   #204
začuđuje i količina neznanja:

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Dijete od 7-8 godina bi ti poducavao osnovama fizike i kemije?
da, mnogi obrazovni sustavi (kvalitetniji od našeg) podučavaju djecu osnovama kemije i fizike u nižim razredima, pa čak i u predškolskom uzrastu

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Županije su konkretan pojam, dok za fiziku i kemiju treba imat razvijene malo vece kognitivne sposobnosti i apstraktno misljenje, sto je za nize razrede naprosto nemoguće, osim ako se radi o lumenima!
županije nisu konkretan, nego administrativni pojam.
djeci je lakše vidjeti i shvatiti da voda neće uzavreti na hladnoj ploči štednjaka ili da u čaši vode mogu otopiti 2 žlice cedevite (ali ne i 2 kg cedevite), nego županije. i to spada u osnove.

Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post
... a pogledajte sebe, čime vi svoju djecu zainteresirate kod kuće da ne vise na računalu. ničim. nego ih je lakše pustiti da surfaju po fejsu jer se ti onda odmaraš.
ovakve generalizacije ne samo da su infantilne, nego su i neutemeljene.
ja imam dojam da ljudi ovdje zagovaraju neke druge vrijednosti, čitaj pažljivije.

Quote:
CANDY-CANDY kaže: Pogledaj post
Tu očito ima onih kojima je krivo što ne rade u školi ili se varam?

I još da ne zaboravim: mislite da nakon radnog dana provedenog u školi nakon (recimo) 5 sati pričanja više nećete morati raditi kod kuće ništa što se tiče posla?? ne morate ispravljati testove, ne morate pisati pripreme, sređivati raznu dokumentaciju i sl.
Što recimo da imate ispravit oko 100 školskih zadaća ili radnih bilježnica- to sve ide kao podmazano, je li??
Mislite da onaj tko radi u školi u 12:00 dolazi, a u 12:15 se vraća???
varaš se, ali tu očito ima onih kojima je krivo što rade u školi. pa, ako imaju dovoljno znanja i sposobnosti, valjda će naći nešto u čemu će više uživati

i da, naravno da nakon 5 školskih sati (dakle nakon 4 i pol sata s pauzama) ima još posla - ukupno radno vrijeme je 8 sati, zar ne?
u nekim bogatijim državama gdje profesori imaju bolje uvjete, te poslove obavljaju u školi.
btw, ti stvarno misliš da ljudi drugih struka nakon posla ništa ne moraju raditi? naivno.

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ti pričaj svojem zlatu kako te ushićuje brisanje prašine, entuzijastično peglaj i motivirano ribaj WC iz čistog užitka.
uspoređivanje rutinskih i, u krajnjoj liniji, zaglupljujućih poslova s usvajanjem i prenošenjem znanja dovoljno govori. o tebi.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 09:47   #205
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
začuđuje količina bahatosti u komunikaciji s ljudima koji, eto, imaju malo drugačije mišljenje
Bahato je kad netko govori svisoka o temi koju ne poznaje, kad govori bez ikakvih argumenata, vrijeđa i namjerno laže... To nije iznošenje malo drugačijega mišljenja, to je, u najboljem slučaju, neznanje. Ne smije mu se reći da pojma nema? Trebalo bi mu valjda pljeskati?

I neki u vlasti (i bivšoj i sadašnjoj) imaju "malo drugačije mišljenje" o ekonomiji, o zdravstvu, o školstvu, o korupciji, o pretvorbi (državnih tvrtki u vlastite), o prestečajnoj nagodbi (gdje sami sebi opraštaju dugove)? Je li bahato reći, na osnovi njihovih rezultata i argumenata, da su ili neznalice ili da rade za vlastite interese, a ne u interesu društvene zajednice?

Odsad za svako inzistiranje na neistini i za neargumentirano lupetanje pišem "malo drugačije mišljenje" uz :klap:
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 10:53   #206
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
I neki u vlasti (i bivšoj i sadašnjoj) imaju "malo drugačije mišljenje" o ekonomiji, o zdravstvu, o školstvu, o korupciji, o pretvorbi (državnih tvrtki u vlastite), o prestečajnoj nagodbi (gdje sami sebi opraštaju dugove)?
uspoređivanje zakonodavne i izvršne vlasti s nečijim osobnim mišljenjem.... sorry, ali baš i nema previše smisla
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 11:13   #207
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
uspoređivanje rutinskih i, u krajnjoj liniji, zaglupljujućih poslova s usvajanjem i prenošenjem znanja dovoljno govori. o tebi.
Pisanje zadaće rutinski je posao. Onaj čijem djetetu nije, neka se zabrine.

I nek od pisanja zadaće pravi znanstveni projekt. I nek traži dublji smisao u aoristu glagola biti jer ne vidi zašto bi on to morao učiti.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 11:36   #208
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Pisanje zadaće rutinski je posao. Onaj čijem djetetu nije, neka se zabrine.

I nek od pisanja zadaće pravi znanstveni projekt. I nek traži dublji smisao u aoristu glagola biti jer ne vidi zašto bi on to morao učiti.
školovanje i obrazovanje se ne svodi samo na pisanje zadaća, a i pisanje zadaća ne bi trebao biti rutinski posao.

onaj učitelj čije se zadaće svode na rutinu, neka se zabrine. jer očito ne radi svoj posao kako treba.

hoće li zadaća biti stereotipna i uvijek ista (poput pranja zahoda) ili će biti zahtjevna i poticajna (kao znanstveni projekt), to ipak ovisi o učitelju koji je zadaje.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 12:30   #209
Onaj kome pisanje i čitanje ne postane rutina, nego je mentalni izazov sigurno je uspješniji u učenju od dosadnih rutinera.

Zato i imamo onakve rezultate PISA istraživanja.

Samo vi nastavite od nečeg jednostavnog i samopodrazumijevajućeg graditi kapelicu. Meni svejedno.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 12:46   #210
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Onaj kome pisanje i čitanje ne postane rutina, nego je mentalni izazov sigurno je uspješniji u učenju od dosadnih rutinera.

Zato i imamo onakve rezultate PISA istraživanja.

Samo vi nastavite od nečeg jednostavnog i samopodrazumijevajućeg graditi kapelicu. Meni svejedno.
naravno da su nam onakvi rezultati pisa istraživanja kad neki profesori ne razumiju ovako jednostavne rečenice

ja govorim o školovanju, obrazovanju i prenošenju znanja - ti komentiraš pisanje zadaća

kad ja prokomentiram pisanje zadaća, ti počneš o čitanju i pisanju kao temeljnim vještinama

simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 12:54   #211
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
naravno da su nam onakvi rezultati pisa istraživanja kad neki profesori ne razumiju ovako jednostavne rečenice

ja govorim o školovanju, obrazovanju i prenošenju znanja - ti komentiraš pisanje zadaća

kad ja prokomentiram pisanje zadaća, ti počneš o čitanju i pisanju kao temeljnim vještinama

Ne izvrći. Prva si spomenula usvajanje znanja. Ovdje:

Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
uspoređivanje rutinskih i, u krajnjoj liniji, zaglupljujućih poslova s usvajanjem i prenošenjem znanja dovoljno govori. o tebi.
Sad bi htjela govoriti o prenošenju znanja i meni podmećeš da sam ja krenula s usvajanjem.

Za one koji nisu pratili: znanje se usvaja često tako da se prvo usvoje vještine. Vještine se usvajaju - kako neobično! - vježbanjem. Vježbanje je često rutinski posao.

A vježbanje znači dosada, napor, ponavljanje istih obrazaca.

Opet zaboravljam da su djeca tako oh! genijalna da mogu bez toga. Kao što se u istraživanjima vidi.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 13:00   #212
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
uspoređivanje rutinskih i, u krajnjoj liniji, zaglupljujućih poslova s usvajanjem i prenošenjem znanja dovoljno govori.
usvajanjem i prenošenjem

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Sad bi htjela govoriti o prenošenju znanja
sad?
pa ja o tome stalno i govorim


omg je l' ti čitaš čitave rečenice?!
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 13:05   #213
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
usvajanjem i prenošenjem



sad?
pa ja o tome stalno i govorim


omg je l' ti čitaš čitave rečenice?!
Aha, budući da si ti rekla usvajanje i prenošenje, ja se nisam smjela osvrnuti na usvajanje? Usvajanje je ovdje samo da bi ti rečenica bila duža. Ti zapravo želiš govoriti samo o prenošenju. Kužim.

Oprosti!
Ti si u pravu. (Ovako to izgleda i u razredu i s roditeljima. To je najbezbolnije i svi budu zadovoljni. ) A rezultati PISA istraživanja i dalje padaju.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 13:47   #214
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Aha, budući da si ti rekla usvajanje i prenošenje, ja se nisam smjela osvrnuti na usvajanje? Usvajanje je ovdje samo da bi ti rečenica bila duža. Ti zapravo želiš govoriti samo o prenošenju. Kužim.

Oprosti!
Ti si u pravu. (Ovako to izgleda i u razredu i s roditeljima. To je najbezbolnije i svi budu zadovoljni. ) A rezultati PISA istraživanja i dalje padaju.
ok, sad, kad si se u svom "von oben" i urnebesno duhovitom tonu "osvrnula" s nekoliko rečenica u kojima, zapravo, nisi rekla ništa bitno, mene i dalje zanima je l' ti stvarno misliš da su školovanje i obrazovanje samo rutina. ponavljam, školovanje i obrazovanje, a ne usvajanje vještina čitanja i pisanja.
i misliš li da loši rezultati na pisa istraživanjima nemaju nikakve, ali baš nikakve, veze s učiteljima i profesorima? onak stvarno?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 14:19   #215
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ok, sad, kad si se u svom "von oben" i urnebesno duhovitom tonu "osvrnula" s nekoliko rečenica u kojima, zapravo, nisi rekla ništa bitno, mene i dalje zanima je l' ti stvarno misliš da su školovanje i obrazovanje samo rutina. ponavljam, školovanje i obrazovanje, a ne usvajanje vještina čitanja i pisanja.
i misliš li da loši rezultati na pisa istraživanjima nemaju nikakve, ali baš nikakve, veze s učiteljima i profesorima? onak stvarno?
Naravno da ne mislim tako. Samo protutežim stavovima koji su ovdje u većini zastupljeni: da poučavanje i školovanje treba biti cvjetna livada i urnebesna dinamična zabava, inače profesor ne valja. A budući da sam u manjini, moram biti glasna.

I mogla bih tebi postaviti protupitanje: misliš li ti da bi škola trebala biti mjesto na kojem se doživljavaju pustolovine i zabava? Misliš li da su sva djeca znatiželjnog, istraživačkog duha? Osmoza je užasno zabavna i zanimljiva, čudesna pojava, al ima klinaca kojima se ona neće svidjet pa sve da dubiš na glavi i predaješ pjevajući uz plesačice. Kako je sad profesorska dužnost vabiti, mamiti i animirati takvu djecu i kako je njihov propust ako ne uspiju pobuditi u djetetu ono čega ono nema?

Pluskvamperfekt je grozomorno dosadna i banalna stvar. Čemu uopće glumatati da tu ima ičeg zabavnog? To se treba naučiti jer može koristiti, naročito za strani jezik u kojem isto postoji. Čemu od pluskvaperfekta raditi predstavu?
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 14:29   #216
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Pluskvamperfekt je grozomorno dosadna i banalna stvar. Čemu uopće glumatati da tu ima ičeg zabavnog? To se treba naučiti jer može koristiti, naročito za strani jezik u kojem isto postoji. Čemu od pluskvaperfekta raditi predstavu?
Boooriiiing.

Pitanje:

Kako ti uopće od hrvatskog jezika (govorim samo o gramatici, književnost je ipak nešto drugo) možeš napraviti predstavu? Nikako. Ili?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 14:38   #217
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Naravno da ne mislim tako. Samo protutežim stavovima koji su ovdje u većini zastupljeni: da poučavanje i školovanje treba biti cvjetna livada i urnebesna dinamična zabava, inače profesor ne valja.
ovakav stav ovdje nisam pročitala, očito mi je promaklo
gdje to piše?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 14:51   #218
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
uspoređivanje zakonodavne i izvršne vlasti s nečijim osobnim mišljenjem.... sorry, ali baš i nema previše smisla
Ima smisla jer neki od njih jednako bijedno artikuliraju i argumentiraju stavove kao neki na forumu. Danas Milanović kaže da Linić treba pogledati svog prijatelja u oči i pitati ga je li istina ono za što ga optužuju. I što s tim? Nemoj mi reći da je to primjerena, obrazložena, objektivna te i na koji način produktivna izjava izvršne vlasti. To je njegovo osobno mišljenje na koje ima pravo, a na to mogu samo reći da ima "malo drugačije mišljenje" - vidi gore novo značenje izraza.

Bahato je nešto tvrditi o stručnim pitanjima (Milanović o korupciji i prijatelju, neki ovdje na forumu o stručnim pitanjima vezanima uz odgojno-obrazovnim pitanima) a da pritom nisu u stanju čak ni pogledati argumente sugovornika, a kamoli se potruditi naučiti nešto o problemima na koje se osvrću.

Tko nije dana proveo radeći u školi (kao Jovanović primjerice), može o školi samo "malo drugačije misliti", osobito ako nije bio sposoban niti uzeti savjetnike koji bi bili dovoljno obrazovani da znaju da je, primjerice, Bloomova taksonomija znanja koju nam nameću, "novost" iz 1965.

Isto tako, tko nije nikad radio u školi, teško može shvatiti dubinu problema u uspostavljanju autoriteta u razredu. Pljuvanje po SVIM učiteljima, bez argumenata (ne kažem da ti to radiš) rezultat je neznanja. Zašto to ne bih smjela reći? Imaju pravo na "malo drugačije mišljenje". Neka im bude.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 14:51   #219
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ovakav stav ovdje nisam pročitala, očito mi je promaklo
gdje to piše?
Naravno da ne piše tim riječima. Ali piše da su učenici nezainteresirani za nastavu jer ih profesori ne žele/ne znaju/ne mogu zainteresirati.

To me potaklo da se uopće javim ovdje. Da kažem da su djeca nezainteresirana jer su... well... nezainteresirana. Ona koja jesu takva.

@Tika, jezik je vrlo zanimljiv i složen apstraktni sustav. A tu zanimljivost ne možeš približiti svakome. Zašto i bi, uostalom? Nekima je to samo alat osnovnog sporazumijevanja. Zar da kose čupam ili da se osjećam krivom što netko ne razumije i ne zanima ga razlika između akuzativa i genitiva. Štoviše, najčešće razumije jer mu se objasni, ali i dalje svih pozdravlja i ide kod doktora umjesto k doktoru.

Neke uvjeriš da govor govori o govorniku, neke ne. I pomiriš se s time.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 15:10   #220
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
@Tika, jezik je vrlo zanimljiv i složen apstraktni sustav. A tu zanimljivost ne možeš približiti svakome. Zašto i bi, uostalom? Nekima je to samo alat osnovnog sporazumijevanja. Zar da kose čupam ili da se osjećam krivom što netko ne razumije i ne zanima ga razlika između akuzativa i genitiva. Štoviše, najčešće razumije jer mu se objasni, ali i dalje svih pozdravlja i ide kod doktora umjesto k doktoru.

Neke uvjeriš da govor govori o govorniku, neke ne. I pomiriš se s time.
Prevolim čitati tvoje upise.

Samo sam ti to došla reći, a sad bježim da me majčice presvete, rodilje indigo i ine djece, ne bi razapele.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.