Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2014., 16:39   #1
Unhappy Roditelji su me odbacili

Danima pokušavam doć k sebi ali ne mogu jer svaki puta kada sam na putu da dovedem sebe u red svaki dan me iznova slome. Iskreno ne znam od kuda bi počela. Od toga kako me otac otjerao od kuće al nisam otišla jer nemam kud ili da kažem prije da sam više gladna nego jedem , ili možda o tome kako mog dragog ne prihvaćaju jer nije hrvat a ne možemo bit zajedno zbog financija.
Neki dan čula sam priču da je dečko tužio vlastite roditelje da mu ne žele plačat školovanje a ja sam dragi ljudi od 16-te godine radila ko konj da si otplatim školovanje, mene su starci uzeli ko roba. Ja sam rob čovječe od djetinjstva. Isplatila sam sama fakultet po noći radeći preko interneta a po danu putujući i učeći slomila sam se al fakultet sam zavrišla.
Da stvar bude gora posao ne mogu nać, radim nešto preko int.al slabo plačeno i za to si kupujem nešto odjeće kad mi nešto treba, šampone, kaladonte i sl potrepštine. Sama sam sa sobom od djetinjstva prihvatila sam obvezu roditelja i obvezu jednog djeteta za sebe samu. Slomila sam se ljudi moji. Slomila ne mogu vam to opisati. Ne mogu nać posao i stari me napao više puta da ću letit van iz stana jer nema nikakve koristi od mene kako kaže, gleda se koliko potrošim vode, struje, koliko jedem, otjerao me jednom iz stana ali kud da idem kud, na cestu?!
Kad vide rodbinu kako cure hodaju roditeljima sa djecom u posjetu često na mene se deru da mi nedaj Bože da dolazim svaki dan i tako često ko što one dolaze svojima. Kad netko dodje kod nas mama nikad ne napravi neki kolač ili nešto a kad ja želim napravit kad nečeg nema predbacuje mi se novac da bi ja trebala sama kupit neki sastojak a od čega, od čegaaaa???!
Užasno mi je teško ja više ne znam što da radim razmišljam da skupim novac i odem van na cestu u Irsku ili nekud ja više nemogu. ovo su samo neke stvari koje sam rekla. Imala sam pravo tužit roditelje da me ne isplačuju dok sam se školovala ali ja to nisam znala da imam pravo na to ja sam bila rob. Rob koji je bez ljubavi, sve što dobijem je od bake mj za bon. I to moji roditelji smatraju koda mi oni daju. Jel to normalno?!
Jel normalno da mene otac NIKADA u životu nije pitao dal ja trebam što za školu dal ja trebam za kavu? Jel normalno da mi je platio vozački i da od tada nisam 5 godina vozila auto jer mi neda?
Jel normalno da moj dečko koji je najbolji na svijetu nemože bit prihvačen od njih jer nije hrvat koji se opija i gleda nogomet?
Što da radim pokušavam se već jebenih 3 godine osamostaliti ali nemam kud. Što kad me opet izbaci van što da radim Jel postoji neki dom nešto bilo što kud da idem?

Što je najgore počela sam se tresti i cimati, upadaju mi u sobu nenormalno i maltretiraju me svega sam se počela bojat dečko je to primjetio svemu sam strahu čak sam strahu i započet novi život da mi nebi bilo gore.
*good_girl* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 16:52   #2
Ne znam neštosad pametno napisat ali to stvarno nije normalno,pa ako nisi zaposlena jel t teba ubit?

Sve u svemu nadam se da ćeš nać posa..
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 16:57   #3
Žao mi je što to proživljavaš.
Probaj pogledati ovu stranicu. Možda ti netko može pomoći. http://www.sigurnomjesto.hr/
__________________
Emocionalna manipulacija
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 17:04   #4
Pokušaj naći posao u inozemstvu. Spomenula si Irsku, zašto ne. Možeš skupa s
dečkom. Mislim da ti nema druge.
I još nešto, kad jednom odeš, nemoj ni pomišljati oprostiti roditeljima i posjećivati ih, slati novce. Ljudi se ne mjenjaju.
astronautkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 17:08   #5
Što te drži u Hrvatskoj? Što te sprječava da ti i dečko negdje drugdje potražite sreću?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 17:18   #6
Strašna bolest par osoba u obitelji zbog toga se očekuje na neki naćin pomoć od mene a opet tjera me se a s dečkom su komplikacije oko papira
*good_girl* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 17:41   #7
Što ćeš duže čekati na odlazak, biti će teže. A svakako, moraš otići.

Nije mi jasno da ne možeš naći baš nikakav posao(dakle, ne nužno u struci), ali, nemam puno iskustva s nezaposlenošću.
Odlazak u inozemstvo je prihvatljiva opcija.

Quote:
*good_girl* kaže: Pogledaj post
Što je najgore počela sam se tresti i cimati, upadaju mi u sobu nenormalno i maltretiraju me svega sam se počela bojat dečko je to primjetio svemu sam strahu čak sam strahu i započet novi život da mi nebi bilo gore.
Ovo je sasvim uobičajena posljedica tvojih uvjeta odrastanja.

Prihvati to kao činjenicu, ali nemoj da te spriječi da kroz život budeš svoja (prvenstveno mislim na neovisnost, ali i na sve drugo...).
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:11   #8
Ne daj se, djevojko!!!!
Upri mozak i naći ćeš rješenje! Kako se odnose oni prema tebi tako i ti prema njima!
Djeca se nisu dužna brinuti za roditelje ako su zli!!! Utuvi si to u glavu!!!
Oni su imali sreće pa su dio života proživjeli u "miru" nekih drugih vremena.
Nisi ti odgovorna za njihov život.
Ne misli kuda ćeš nego kako ćeš...fokus...fokus.....
ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 07:21   #9
Pobrini se za sebe kako god možeš i znaš. Pretraži po internetu sve moguće opcije, te odaberi onu koja se čini najboljom. Samo kreni, jer ne možeš ovako nastaviti. Treba ti tvoj mir, tvoja sloboda, da se osjećaš dobro, da možeš uživati u životu.

S obzirom na uvjete koje opisuješ, teško da se možeš naći u lošijoj situaciji. Bitno je da si za početak osiguraš mjesto za spavanje i hranu.

Iskreno se nadam da ćeš biti dobro.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 11:08   #10
I da nađeš neznam kako dobro plaćen posao,nećeš im valjati,njihov problem je stanje njihovog uma,kojeg tvoji eventualni novci neće promjeniti.

Načelno zbog ležaja i nešto hrane,trpiš svakodnevnu torturu,pa to ima u svakom domu i bez torture.Dečka za ruku,ozbiljno popričajte,saberite se,pokušajte nekako doći do osnovnih novaca za put i žibje vani.S obzirom na situaciju ,jako si rano odrasla,nesumnjam da se nećeš snaći vani.
Nemoj se bojati, i da negdje privremeno zapne,bolje će se ponašati prema tebi od tih terorista.
Unconscious is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 13:47   #11
Ljudi, djevojka traži pomoć, a riječi to nisu. Pa ću predložit nešto..
good girl, tebi treba samo odskočna daska. Rješenje postoji.
Prva stvar je tvoja majka, koja je teško bolesna. Ne znam o čemu se radi, ali vjerujem da lijek koji imam na umu može to da riješi. No.. on je skup.
Pa kada bi se organiziralo kakvo prikupljanje novaca u tu svrhu, to bi bilo dobro.
Druga stvar je tvoje osamostalenje. Za početak, naći si stan ili što god, nešto privremeno, nebitno, čisto da osjetiš mir koji ti treba. I odande onda planiraj kako dalje. I za tu svrhu, može se skupit para, da imaš za prvu stanarinu ako je i to jebada.

Prvo skoči, a onda razmišljaj koliko želiš!

No, prije svega, sigurno si postavi u glavu to što namjeravaš. Drži svoju namjeru kao svetinju, i ne poklekni. Ne moraš biti pozitivna, optimisticna, nemoj se nadati, ne moraš vjerovati u sebe, ma ništa... samo imaj tu namjeru i idi naprijed.

Idi naprijed, jer nemaš kuda drugamo da ideš. Život će te podržati, ako ti podržiš sebe.
__________________
Sweat your prayers, dance your pain, and move on.
Iochannes` is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 01:34   #12
Hvala svima na savjetima. Al tesko je ne nadam se nicemu. Lijepo ste to napisali prikupljanje novaca ovo ono al ja sam samo jedno malo zrn u ovoj drzavi koje se mora sama izvuc iz ove situacije iskreno ne znam kako tragam za tim vec 3 goine i iskreno se nadam da cu uspjeti jer izdrzljivost u situaciji primice se kraju.
*good_girl* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 06:22   #13
Dobro kaže Iochannes. Razmotri prikupljanje novca ako nemaš drugih opcija.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:06   #14
Vidno je da ti treba pomoc..
No ti nisi nesposobna koliko vidim...
Neznam ni di se nalazis niti ista slicno no ...znam jedno

Ukoliko si bila jaka i snazna prozivjet sve sto jesi i izborit se
za neki svoj osobni uspjeh (fax)zasto si sada toliko slaba da ispunis svoj potencijal??


Nedopustivo!

Onda si protratila i te godine na faxu i cmilis i cmizdris i tom decku ...
Oni su te mozda unistavali ali ne vise nego si im ti dopustila!
I sto im dopustas !Kontinuirano
Bez obzira koliko god neko bio nas roditelj (ili ne) mi snismo njihova vlasnistva !

Kombinacija uvijek postoji...posao se uvijek moze nac bilo kakav ...sezona pogotovo ako nemas mogucnosti otic van ...
Mjesto se uvijek moze nac gdje ces biti ..oglas u ruke ,obrati se prijateljima i sama ili sa dragim hrabro zagrizi novi zivot !
On ti nece sam doci
Moras se grebat svim sredstvima za isti...

Ponosno glavu gore!stisni zube i uvjeri samu sebe ja to hocu ja to mogu!
kratko i jasno...

Ukoliko ne razmisljas tako...onda se pobrini malo i za svoju psihu ..koja je vidno narusena...

Malim koracima,korak po korak...neces zivot promjenit u jednom danu
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 14:50   #15
Quote:
Iochannes` kaže: Pogledaj post
Idi naprijed, jer nemaš kuda drugamo da ideš. Život će te podržati, ako ti podržiš sebe.
ako smijem ja bi jos dodao da ti zelim puno srece putem .. drz se
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:16   #16
Hvala svima na savjetima ali ja više ne mogu. U velikom sam stresu i šoku. Bila sam kod familije sa svojima i posvađala se s roditeljima jer me sile da me svi voze stalno kud god trebam od prijatelja a ne daju mi kune da im platim kavu, pa ljudskost je ako me netko vozi da platim ja bar kavu. Ja od srama sam doma zatvorena i ne idem nikud i prekinula prijateljstva jer nemam od kuda plačat vlakove, busove, kave ako me netko vozi. Jednostavno sam srušila sebe tj oni su me i rađe sam doma i neka svi misle da sam čudakinja i loša osoba ali ja neću druge iskorištavati i ne želim. Logično ako mi netko radi uslugu i vozi stalno da ću ja platit rundu, ali ja nemam od čega i već 2-3 godine jednostavno sam se povukla. Nemogu više ljudi, bila sam se posvađala s njima i 5km doma pješačila i razmišljala kako dalje oni su bili s autom. Šta da radim ja zaista trebam pomoć za prvi mj ja moram otići, zaposliti se. Ako mogu svakodnevno trpit maltretiranje, nasilje onda mogu i otić i radit svaki dan i osamostalit se i bit sretna. Narušavaju mi zdravlje nemogu više. Nemogu ni pitat za novac nikog nikad nisam nikog kune tražila rađe ću umrijet tako sam mislila čitav život. Ne volim bit dužna nikome nit sam ikad bila ali ja trebam zaista pomoć ((
*good_girl* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 18:26   #17
Ajde polako...google i trazi poslic bilo kakav bilo gdje...sa smjestajem mozda za pocetak ... Ili trazi nekoga da te prijavi kao podstanara te tako mozes trazit subvencije ... Svaka opcina subvencionira isto

Za razmisljat ti trebaju informacije i podaci ..naoruzaj se istim

Nije ti ni rjesenje izletit van na cestu pa upaast u veca sranja nego si sada

A rjesenje ostanka,po tvojoj prici je ravno samoubojstvu

Nije sramota neznat..sramota je ne pitat

Isto tako nije sramota trebat pomoc...treba ju potrazit...
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:16   #18
Quote:
*good_girl* kaže: Pogledaj post
...
Ne zamjeri ali ja ću reći nešto drugo.
Daj pliz prestani kukati .
Potraži bilo, bilo, bilo kakav posao..konobarice, peri stubišta, peglaj ljudima, raspitaj se svuda odi čuvati nekome klince.
Ti si mlada osoba i da baš u sve tri godine nisi našla nikakav ama baš nikakav poslić...daj me naj me.

Ti si odrasla i punoljetna osoba i po zakonu te tvoji više ne moraju uzdržavati.

Quote:
Isplatila sam sama fakultet po noći radeći preko interneta a po danu putujući i učeći slomila sam se al fakultet sam zavrišla.
Kao mnogi ljudi u svijetu. Rade i školuju se...to je normalno.
Quote:
Jel normalno da mi je platio vozački i da od tada nisam 5 godina vozila auto jer mi neda
Ne nije normalno da ti tata plati vozački. Meni moj nije platio vozački i prvi ormar u kući sam ja kupila sa 16, radeći preko ljeta.A već sa 15 sam radila na moru , da bi si kupila odjeću za zimu i televizor jer je penzija mame bila mala.
Moja je mama i u penziji kopala tuđe vrtove. Zato daj malo budi realna.
Mnogi si sami plate vozački tek kada imaju plaću. Do tada se voze javnim prijevozom.Neki si nikada ne plate vozački ili ne dugo vremena jer si ga ne mogu priuštiti.
Nekima roditeljima ne mogu platiti vozački. Ima svega.
Tvoj otac nema obavezu da ti plati vozački, školovanje , lovu da počastiš kavom prijatelje itd.Kaj je tebi ?
To bi bilo lijepo ali nije obavezno.


Nađi bilo kakav posao, makar privremen i pokaži da imaš volju osamostaliti se.
Čitajući te, nemam dojam da se nešto silno trudiš oko svoje samostalnosti već stalno naglašavaš što sve kao punoljetna osoba sa završenim fakultetom, koja nema posla trebaš dobivati od roditelja.
I kukaš ?
Kak' to da ne kukaju oni koji sa 18 moraju van iz doma za napuštenu djecu..bez da ih čekaju mama i tata i soba.
Tko njih pita imaju li novaca za kavu, imaju li posao itd.

Ma curo...ti si napunila 18, odškolovala se i roditelji prema tebi nemaju nikakvih obaveza.
Smanji svađu, dramu i nađi nekakav poslić.
Znam ženu, bez roditelja koja radi kao konobarica , završava faks i sama se brine o sebi.Niti kuka , niti nariče i za sve krivi sudbinu i roditelje.
Najlakše je za sve kriviti starce, sudbinu, zlu sreću itd.
Valjda je i njima dojadilo sve skupa.

Ne moraju oni ništa i to je normalno.
U Americi bi te samo čudno gledali....jer se tamo odraslu djecu ne uzdržava.
Rade dva posla i ne traže od roditelja ništa.


Quote:
U velikom sam stresu i šoku. Bila sam kod familije sa svojima i posvađala se s roditeljima jer me sile da me svi voze stalno kud god trebam od prijatelja a ne daju mi kune da im platim kavu, pa ljudskost je ako me netko vozi da platim ja bar kavu.
Daj se malo urazumi.
Kakva čašćenja i kave..
To je važno ? Da se pokažeš i nekome platiš kavu jer ti je napravio uslugu, iako zna da ne radiš i da nemaš posla.
Kamon...
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:32   #19
Eto pozitivax je lijepo rekla,,.

Nisi jedina koju * bog ne voli* ima nas jos....

No ... Od filozofija nista..

Cak stavise.... Pomno citajuci tvoje postove u zelji da kazem koju pametnu

Shvatam da ne kuzis.,.puno toga.,.

Zivot ne funkcionira onako kako si mi zamisljamo....

Ne dobijes duplo od onoga sta si dao,nerijetko ti isti i oduzme ono sta si krvlju platio...

Kako ces se nosit sa daljim problemima,puno vecim od ovog tvog?

Zivot gazi nemilosrdno...ne trgnes li se sada neces naucit izmaknut se udarcima,...

Mrdni ..
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:44   #20
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Ti si odrasla i punoljetna osoba i po zakonu te tvoji više ne moraju uzdržavati.
..
Ne moraju je više uzdržavati ali nije u redu da se ponašaju prema njoj ovako kako se ponašaju.

Cura ne cmizdri samo zbog novca nego manjka roditeljske ljubavi što je vjerujem prouzrokovalo mnoge traume i nesigurnosti.

@good girl: evo sad si online, odi na stranice za traženje posla i šalji molbe,
možda ti tražiš neke posebne poslove ali nijedan posao i novac zarađen na pošten način nije sramota.

Šalji molbe i za hrv. i za vani pa gdje upali, probaj na brod konobarenje, sobarica imat ćeš love i slobode pola godine.

Za početak dok nek skupiš novca za prvu stanarinu (a pretpostavimo da nađeš posao) možeš li se preseliti kod dečka (što te briga što ga njegovi ne vole)
ili kod bake, neke rođakinje, prijateljice?
File not Found is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.