Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2006., 22:29   #1
Mastercard

Radim vec 2 godine, imam i nesto ustedjene love, ali bih radi kupovine preko interneta htio uzeti MC i to ne revolving karticu vec onu sto odmah stize na naplatu iduci mjesec.

Negdje sam nacuo da neke banke daju karticu besplatno i clanarinu i upisninu, ako potrosis preko te kartice odredjenu lovu, pa me zanima tko ima tu karticu koliko je vas kostala (osim naravno onoga sto ste potrosili)
kunjavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 22:36   #2
Ja imam MC kakav ti zelis (dakle debitna ne revolving) i dobila sam ju bez članarine za prvu godinu u sklopu ZaBa paketa Optimum (paket jedan za sve)
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 23:03   #3
Quote:
Kyra kaže:
Ja imam MC kakav ti zelis (dakle debitna ne revolving) i dobila sam ju bez članarine za prvu godinu u sklopu ZaBa paketa Optimum (paket jedan za sve)
Također, u sklopu paketa Expert model.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 23:08   #4
ako uzimaš karticu - bilo koju karticu - odi samo i isključivo na debit ....sve ostalo te uvodi u vrzino kolo dugovanja, odgođenih plaćanja i KAMATA

nikad ne znaš kolko-kome-kada-zašto si dužan - loša navada našeg puka

a nekad je nastala dobra poslovica, koje bi se svi trebali držati da nam bude bolje : "RASTEŽI SE KOL'KO TI JE POPLUN DUGAČAK!"
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 23:13   #5
Quote:
Crow Jane kaže:
Također, u sklopu paketa Expert model.
eto, to je to
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 23:50   #6
Quote:
Madame Hooch kaže:
ako uzimaš karticu - bilo koju karticu - odi samo i isključivo na debit ....sve ostalo te uvodi u vrzino kolo dugovanja, odgođenih plaćanja i KAMATA

nikad ne znaš kolko-kome-kada-zašto si dužan - loša navada našeg puka

a nekad je nastala dobra poslovica, koje bi se svi trebali držati da nam bude bolje : "RASTEŽI SE KOL'KO TI JE POPLUN DUGAČAK!"
ma imam vec debitnu MAESTRO/Cirrus ali s njom ne mogu preko neta kupovati... prokleti kapitalisti. Jel ima itko izvan zagrebacke, ipak bih htio cuti i drugo misljenje - jer ako se ne varam ti paketi od zagrebacke banke te godisnje izadju vise nego clanarina za karticu u nekoj drugoj banci...
kunjavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 23:58   #7
MAESTRO/Cirrus nije kreditna kartica nego BEZGOTOVINSKI NAČIN PLAČANJA ...... pa izludjet ću od glupih trgovkinja po dučanima i još GLUPLJIH ljudi koji se u nikaj ne kuže ali samo ulječu u kredite, kartice, odgode, rate ......
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 09:04   #8
Quote:
Madame Hooch kaže:
MAESTRO/Cirrus nije kreditna kartica nego BEZGOTOVINSKI NAČIN PLAČANJA ...... pa izludjet ću od glupih trgovkinja po dučanima i još GLUPLJIH ljudi koji se u nikaj ne kuže ali samo ulječu u kredite, kartice, odgode, rate ......

Lijepo sam napisao DEBITNA maestro cirrus. Kuzim razliku izmedju Kreditne kartice sa revovingom, kreditne charge kartice i debitne. Prestani spamati ako nemas sta pametno reci.

Trazim gdje mogu najpovoljnije dobiti kreditnu charge karticu (mastercard po mogucnosti) a bez da ulazim u neke pakete zagrebacke ili bilo koje druge bake jer to nije povoljno ako samo zelim kreditnu karticu.
kunjavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 11:51   #9
Quote:
Madame Hooch kaže:
ako uzimaš karticu - bilo koju karticu - odi samo i isključivo na debit ....sve ostalo te uvodi u vrzino kolo dugovanja, odgođenih plaćanja i KAMATA

nikad ne znaš kolko-kome-kada-zašto si dužan - loša navada našeg puka

a nekad je nastala dobra poslovica, koje bi se svi trebali držati da nam bude bolje : "RASTEŽI SE KOL'KO TI JE POPLUN DUGAČAK!"
Gle, kartice nisu za ljude koji nemaju novaca, nego za one koji ga imaju, a sluze zato da bi se tim novcem lakse raspolagalo.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 12:25   #10
Quote:
kunjavac kaže:
Radim vec 2 godine, imam i nesto ustedjene love, ali bih radi kupovine preko interneta htio uzeti MC i to ne revolving karticu vec onu sto odmah stize na naplatu iduci mjesec.

Negdje sam nacuo da neke banke daju karticu besplatno i clanarinu i upisninu, ako potrosis preko te kartice odredjenu lovu, pa me zanima tko ima tu karticu koliko je vas kostala (osim naravno onoga sto ste potrosili)
Najjeftinije i najbolje ce ti biti u banci gdje imas tekuci i ostale racune. Inace su uvjeti (upisnina/clanarina) vise manje isti svuda.

PS Inace, postoji u HR i Mastercard debit (znaci isto kao i Maestro) ali samo u ESB i to vezana za ziro racun obrta ili firme. Zgodna je jer se istovremeno ponasa kao kreditna i debitna kartica, na prodajnom mjestu ju tretiraju kao kreditnu ali ti isto kao debitna odmah skida lovu s racuna.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 12:30   #11
Quote:
kunjavac kaže:
Lijepo sam napisao DEBITNA maestro cirrus. Kuzim razliku izmedju Kreditne kartice sa revovingom, kreditne charge kartice i debitne. Prestani spamati ako nemas sta pametno reci.

Trazim gdje mogu najpovoljnije dobiti kreditnu charge karticu (mastercard po mogucnosti) a bez da ulazim u neke pakete zagrebacke ili bilo koje druge bake jer to nije povoljno ako samo zelim kreditnu karticu.
cirrus nije kreditna kartica... daklem, nije debitna i nije revolving i smatra se gotovinskim nacinom placanja

jest da za pakete dajesh mjesecnu naknadu, ali ti se (samo na placanju racuna) isplati.

master kreditna je - sve sto prevucesh placash u cijelosti na slijedecem racunu
revolving - placas odredjeni postotak iznosa (tu vjerojatno idu i neke kamate, al to ne bih znala)
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 12:57   #12
atlantis: kao sto sam napisao u prvom postu, relativno skromno zivim i uz placu uspijem mjesecno ustedjeti neku lovu.

Racune zbog toga mogu placati (i placam ih) trajnim nalogom na najobicniji tekuci racun zagrebacke banke (20 kuna godisnje).
Malo sam pitao za zabu i tamo mi traze da ili predjem na njihov paket optimum (240 kuna godisnje) i jos platim pola godisnje clanarine (100 kuna godisnje) ili da iskesiram 200 kuna godisnje na clanarinu i zaboravio sam koliko kuna upisnina.

Surfao sam netom i nasao da PBZ ima kartice gdje bih sa odredjenom potrosnjom po kartici dobivao neke bodove i s tim da su mi puno jeftiniji od ovih iz zagrebacke. Postanska banka ima puno jeftinije cijene upisnina i godisnje clanarine.

Tako da definitvno nema smisla povesti se za tim da tamo gdje imam tekuci otvaram i MC karticu jer to definitvno nije isplativo po moj dzep.
kunjavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 12:59   #13
to je opet, tvoj izbor

ja sam samo pojasnila razliku izmedju cirrusa, master kreditne i master debitne kartice
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 13:18   #14
kunjavac..moraš biti upoznat šta ti Zaba nudi u paketu expert koji nudi.Nije to samo MC bez naknade i godišnje članarine već i puno više.MC od Zabe je puno više u primjeni od PBZ MC.
Radim kao financijer i znam da sa karticom MC od PBZ-a ima puno blokada na prodajnim mjestima i ne prihvaćaju ju svi na rate pr.preko slipova već odjednom u odgodi do prvog obračuna (dana) u mjesecu koji si izabrao
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 14:57   #15
Quote:
Dorky kaže:
kunjavac..moraš biti upoznat šta ti Zaba nudi u paketu expert koji nudi.Nije to samo MC bez naknade i godišnje članarine već i puno više.MC od Zabe je puno više u primjeni od PBZ MC.
Radim kao financijer i znam da sa karticom MC od PBZ-a ima puno blokada na prodajnim mjestima i ne prihvaćaju ju svi na rate pr.preko slipova već odjednom u odgodi do prvog obračuna (dana) u mjesecu koji si izabrao

ako mozes pojasniti gdje to odbijaju MC PBZ?
Kupovao bih preko interneta.

Sto se tice rata i ostalog - to me ni najmanje ne zanima - uvjek kupujem onoliko koliko imam, nikada na kredit. ako je veci iznos uobicajeno i daju popust na gotovinu, pa mi onda mc ni ne treba.
kunjavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 15:28   #16
Quote:
kunjavac kaže:
ako mozes pojasniti gdje to odbijaju MC PBZ?
Kupovao bih preko interneta.

Sto se tice rata i ostalog - to me ni najmanje ne zanima - uvjek kupujem onoliko koliko imam, nikada na kredit. ako je veci iznos uobicajeno i daju popust na gotovinu, pa mi onda mc ni ne treba.
MC ti služi za kupnju na rate preko slipa ili potrošačkog kredita.Pošto je PBZ imala problema s čekovima i karticama ako si u minusu na tekućem..pojavilo se to da ne žele preuzeti rizik naplate po čeku ili kartici pa su i razna prodajna mjesta na kojima kupuješ ograničila poslovanja s njima pr.kupovao sam nedavno komp.opremu i rekao da plačam sa MC.Odmah su reagirali od koje banke...Zaba kažem a oni u redu jer od PBZ ne može na rate.I na mom prodajnom mjestu MC od PBZ-a ne može na rate.
Pazi ako će ti MC služiti za mjesečno plačanje dakle sve u jednoj rati onda to i nema nekoga smisla uzimati jer pr.ako ti na naplatu kartica dolazi 20 og to znaći da ti se sve do 10.og u mjesecu naplačuje 20 og.P kolika je tada svrha imati MC
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 15:33   #17
kunjavac...sve banke traze neku upisninu i clanarinu...kartica nije besplatna. kolko ja znam za zabu, upisnina je 100kn jednokratno, a godisnja clanarina 150kn, osim ak nemas neki od paketa, onda ti je clanarina besplatna jer si je vec platio u tom paketu (tu clanarinu ces platiti bilo gdje, u bilo kojoj banci...clanarinu trazi i mastercard i diners i american...to je, izmedju ostalog njihov nacin financiranja)


ja volim placat karticama, jer, vjerovali neki ili ne, potrosim manje love (nema ono, sunknja je 248, pa sorry, nemam kunu za izvratit, ...), ne moram traziti bankomate, prekopavat po novcaniku i sl!
naravno, najcesce koristim debitnu, no za placanje prek interneta mi treba mastercard, isto tak ga koristim kad sam negdje van HR, kad neki ducani nemaju aparatic za debitnu, al imaju ono za peglanje (haha, ima jos i toga)...imam najobicniju mastercard (tzv individualnu) sa odgodom placanja, dakle jednog dana u mjesecu mi sve dodje na racun, BEZ KAMATA (platim tocno onoliko kolko sam potrosila taj mjesec, kolko je proizvod koji sam kupila kostao toga dana!)...nikakav revoving mi ne treba, ne zivim na kredit, ne raspolazem novcem kojeg nemam...

kad krenes u banku po karticu, budi jako oprezan sa salterskim radnicama, znaju se napravit glupe/gluhe i pokusat uvalit kreditnu. evo, to je slucaj sa zenskom koja radi samnom, koja je htjela izvadit mastercard iz slicnih razloga ko i ja, rekli su joj da je upisnina 150, a clanarina 200, oism ak nece pkaet (pa je rekla da nece) pa su rekli da si sama odabere kolko ce mjesecno placat...i bla bla...sa tim, biras 5%, 15% ili nekaj slicno a ostalo "kad imas", taj ostali dio je kamata oko 12% (ili cak i vise)...zena je skoro nasjela, vjerujuci da joj treba kreditna kartica....

dakle, pazi na igru rijeci, postoji (i kolko te kuzim, zelis) individualna mastercard i mastercard kreditna kartica (koja ti ne treba)))
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 15:33   #18
Quote:
Dorky kaže:
P kolika je tada svrha imati MC
MC mi treba iskljucivo za kupnju preko neta. Do sada sam zicao frendove, ali posto sve cesce kupujem preko neta to je postalo malo malo pa previse...
kunjavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 15:39   #19
Quote:
nosorog kaže:

kad krenes u banku po karticu, budi jako oprezan sa salterskim radnicama, znaju se napravit glupe/gluhe i pokusat uvalit kreditnu. evo, to je slucaj sa zenskom koja radi samnom, koja je htjela izvadit mastercard iz slicnih razloga ko i ja, rekli su joj da je upisnina 150, a clanarina 200, oism ak nece pkaet (pa je rekla da nece) pa su rekli da si sama odabere kolko ce mjesecno placat...i bla bla...sa tim, biras 5%, 15% ili nekaj slicno a ostalo "kad imas", taj ostali dio je kamata oko 12% (ili cak i vise)...zena je skoro nasjela, vjerujuci da joj treba kreditna kartica....

dakle, pazi na igru rijeci, postoji (i kolko te kuzim, zelis) individualna mastercard i mastercard kreditna kartica (koja ti ne treba)))
dakle moraš znati šta je revolving kartica i to je novo kod nas što se tiće MC,do sada je takva bila VISA
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 15:47   #20
Quote:
Dorky kaže:
Pazi ako će ti MC služiti za mjesečno plačanje dakle sve u jednoj rati onda to i nema nekoga smisla uzimati jer pr.ako ti na naplatu kartica dolazi 20 og to znaći da ti se sve do 10.og u mjesecu naplačuje 20 og.P kolika je tada svrha imati MC
pa covjek je lijepo rekao da mu treba za kupovinu prek interneta...

al i za druge razloge ima smisla. itekako ima!
npr,ako ko ja ne volis nosit gotovinu sa sobom, a ne volis kupovat na rate....nego platis kolko imas, ova kartica je taman!

odgoda je u smislu, da ne moras obilazit bankomate, da ne nosis "brdo gotovine"...
a nekad i odgoda od 10 dana moze puno znacit jer ti, npr placa sjeda za 9 dana, a tebi proizvod treba danas a nisi platio kamate za tih 10 dana, sto bi na revolving karticu platio.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.