Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2016., 19:10   #1
Autodestrukcija i retardacija.

Ne znam ni sam zašto ovo pišem ali nadrobiti ću par riječi i možda bude neke koristi. Vjerujem da naslov mene savršeno opisuje jer najiskrenije vjerujem da sam ozbiljno retardiran. Ne dolazim iz bogate obitelji, čak niti srednje rangirane, no ipak sam imao dosta dobre mogućnosti za nekakav uspjeh. Što radi prokrastinacije u kojoj sam ekspert, što radi lijenosti i totalne apatije za sve, ništa pod milim bogom nisam od svog života napravio.

U srednjim tridesetima sam, imam odličan posao gdje ovisim sam o sebi i koliko radim toliko ću zaraditi. Sa aspekta zarade se stvarno da zaraditi puno, mjesečno bi se dalo po nekoliko prosječnih hrvatskih plaća. I gdje je zapelo? Tu da radim tek toliko da imam za osnove samih osnova i već mjesecima nisam zaradio više od 1500 kuna koje nerijetko razvlačim do te granice da znam jesti samo kruh u cijelome danu jer nemam dovoljno novaca za išta više.
Čak već par godina imam nekakav dug prema teleoperateru jer mi se nije dalo izići iz kuće i platiti račun za pretplatu pa se mjesec kasnije ponovilo isto to kao i sljedećih nekoliko mjeseci dok iznos nije došao na 900 kuna i tad su raskinuli ugovor. U svih tih par godina se uopće nisam potrudio zaraditi taj novac i vratiti dug pa sad imam neku smiješnu ovrhu ali to ni nije važno.

Ono što je važno je da prosječno 20 dana mjesečno nemam ni prebijene kune za išta osim za spomenuti kruh ili juhu iz Lidla koju skuham i ubacim malo riže riže u nju, one od 8 kn kg i to mi je obrok za taj dan. Dok čekam na neki projekt se nadam kako ću ga dobiti, razmišljam što ću pametno napraviti s tim novcima, a istog trena čim projekt krene meni je muka od toga i posla i krenem prokrastinirati toliko žestoko da redovno svaki projekt sam uništim i jedva da zaradim par stotina kuna od par tisuća koliko je bio dogovoren iznos.
Budem u situaciji da sam gladan po nekoliko dana u nizu i onda sve te dane spavam što više mogu da me glad ne muči jer čekam da mi stigne tih par kuna od propalog projekta, istog onog kojeg sam vrlo svjesno sam uništio i sebe još jednom sabotirao.

I tako prolaze dani, tjedni, mjeseci i godine, a kad se okrenem vidim da sam postigao jedno veliko ništa. To se odrazilo i na zdravlje, manjka mi energije, osjećam se anksiozno i depresivno, nemam nikakvo društvo pa prođu tjedni bez da s ikim išta progovorim, nemam niti obitelj s kojom sam blizak i dani mi prolaze tako da ustanem, surfam, nešto malo pojedem i odem spavati s planom da ću se od sutra stvarno pokrenuti. To sutra čekam već godinama i još uvijek nije došlo.

Nekada sam "obećavao", barem su tako drugi ljudi govorili, kao vide oni kako ću puno postići jer sam pametan, sposoban i slično, a ja se rutinski danima ne želim pogledati u ogledalo (osim za se obrijati) jer se ne sjećam jesam li ikada u životu vidjeo većeg idiota i budaletinu od one osobe koju bih tamo zatekao.
Nisam godinama nigdje bio. U kinu recimo. Jer nemam novaca za to. Kod psihijatra ili psihologa ne mogu otići jer nemam ni za to novaca, a ne mogu niti kod ovog "besplatnog" jer, pogađate, nemam zdravstveno osiguranje pošto nemam novaca da ga plaćam. Zadnji komad odjeće sam kupio prije kojih osam godina. Gadim se sam sebi kad vidim kakve dronjke nosim. Ali opet uredno, bez previše razmišljanja, sam sebe sabotiram i odbijem projekt koji mi je mogao donijeti preko deset tisuća kuna. Usporedbe radi - u cijeloj 2015. sam zaradio malo preko 14 tisuća. Trebale bi mi naočale jer imam problema sa vidom ali, normalno, nemam novaca za pregled i kupiti ih.

Ne da mi se. Ništa mi se ne da. Nemam nikakvu radost u životu i noćima ne spavam jer razmišljam kako nadolazeće dane preživjeti sa zadnjih 45 kuna koje imam. Onda vidim da na kartici imam 6 kn pa se počastim jednim tetrapak mlijekom kojeg plaćam karticom na blagajni i lažem prodavačici da bankomat ispred trgovine ne radi pa da moram tako jer se osjećam kao još veći kreten od onoga što jesam. Ne znam zašto si ovo radim. Nisam imao nikakvu traumu niti neki događaj da je to potaknuo. Jednostavno se potrudim da sam sebi sabotiram svaku priliku za ikakvu zaradu, a samim time i da imam koju kunu za nešto više od ovog poluživota koji već predugo vodim. Godine idu a ja nikako da se pokrenem. Svega sam svjestan. Propuštenih prilika, toga da se vrijeme neće vratiti i sve me to jako brine i ljuti pa nekada od bijesa razbijem stolicu npr. Zatim odem spavati, da se smirim. Pa imam tjeskobu i pritisak u prsima i ne mogu doći do zraka. Onda si samo ponavljam da sam grande fail radi toga što si radim. I planiram se od sutra promijeniti... samo da se naspavam i odmorim. Sutra ustanem, upalim računalo, surfam, pojedem komad kruha, odem spavati.

Onda se desi jučerašnji dan kad sam uzeo projekt savršeno svjestan da mi ga se ne da raditi. Danas sam ga odbio uz neki glup izgovor koji ne bi pas s maslom pojeo. A trenutno stanje u novčaniku? 64,70. Sad treba vidjeti koliko će to izgurati.
Volio bih se promijeniti ali nemam snage i ne znam kako. Nemam nikakav motiv, ambiciju, cilj niti želju. Jedino o čemu već duže vrijeme razmišljam je neki oblik suicida gdje bih samo nestao bez ikakvog traga. Sramota me je da netko gleda moj leš jer ne želim ljudima davati ikakvog posla oko čišćenja ili što već. Niti im dati priliku da gledaju i smiju se promašaju kojeg vide. Zato bi bilo lijepo samo nestati, kao jutarnja rosa. Bez traga. Ili se promijeniti i pokrenuti. A zašto? Koji je smisao kad je pola života ionako prošlo? Ionako osim spavanja nema ničega što me usrećuje. Čemu trud? Ne znam ništa više. Ne znam niti što mi je (osim da sam žestoko retardiran). Ako itko zna ili je upoznat molio bih dijagnozu ili neke smjernice, tek toliko da znam sam potražiti za neki oblik samopomoći.

Hvala.
3nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 00:22   #2
Samo te "osobni moralni kompas" drži zatočenog unutar osobnog kompleksa samoizgrađene iluzije bazirane na društvenoj pokori.
Ako misliš da ti za samoopstanak, pronalazak se (u bilo kojoj formi izvan osnovnog samoopstanka) na dnu postojanja treba dijagnoza, onda ti ista.. vjerojatno/stvarno treba.. No mislim (drek znati) kako u još jednoj iluziji, nema.. "tu /u tome".. "kruha"/"spasa". Uzmi što ti život pruža je za one kojima pruža. Otmi sve što ti ne pruža, (možda) je prirodnije, primarnije, osnovnije.... za neke druge....
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 00:41   #3
Quote:
3nice kaže: Pogledaj post
Imam odličan posao gdje ovisim sam o sebi i koliko radim toliko ću zaraditi. Sa aspekta zarade se stvarno da zaraditi puno, mjesečno bi se dalo po nekoliko prosječnih hrvatskih plaća.
O kojoj vrsti posla se radi? Jesi siguran da te taj posao zadovoljava osobno tj. da pobuđuje tvoju intrinzičnu motivaciju?

Quote:
3nice kaže: Pogledaj post
To se odrazilo i na zdravlje, manjka mi energije, osjećam se anksiozno i depresivno, nemam nikakvo društvo, nemam niti obitelj s kojom sam blizak
U tom grm(lj)u leži zec. Da li si pomislio da su anksioznost i depresija uzrok tvojeg stanja, a ne posljedica?
Nitko ne može živjeti sam na ovome svijetu, izoliran od ljudi. Razmisli koga imaš od prijatelja i obitelji.

Quote:
3nice kaže: Pogledaj post
Što radi prokrastinacije u kojoj sam ekspert, što radi lijenosti i totalne apatije za sve, ništa pod milim bogom nisam od svog života napravio....
Ne da mi se. Ništa mi se ne da. Nemam nikakvu radost u životu...Jednostavno se potrudim da sam sebi sabotiram svaku priliku za ikakvu zaradu....Godine idu a ja nikako da se pokrenem. Svega sam svjestan. Propuštenih prilika. I planiram se od sutra promijeniti... samo da se naspavam i odmorim. Sutra ustanem, upalim računalo, surfam, pojedem komad kruha, odem spavati.
Nemam nikakav motiv, ambiciju, cilj niti želju.
Ili se promijeniti i pokrenuti. A zašto? Koji je smisao kad je pola života ionako prošlo? Ionako osim spavanja nema ničega što me usrećuje. Čemu trud? Ne znam ništa više.
Jesi se zapitao kada si počeo tako razmišljati? Da li je nešto prethodilo tome?

Kažeš da si u srednjim tridesetima...eh, to je već problem, jer da si u srednjim dvadesetima bilo bi drugačija situacija.
S obzirom na društvo u kojem živimo u određenim životnim razdobljima prolazimo određene stvari. U tvojim godinama većina ima partnera i djecu i oko toga imaju izgrađen život. Drugi imaju ostvarenu karijeru.
Da li si se ti ikada vidio u takvim stvarima pa misliš kako više nemaš prilike ili se nikada nisi vidio u ničemu? I tu mislim na dugotrajnije ciljeve.

Kažeš da je pola života već prošlo. Za koje stvari je to prošlo pola života? Kako znaš da nije tek 1/5 života prošla, možda su već 4/5 života prošle?

I jedna stvar za koju osobno smatram da loše utječe na dulje staze na ljude, a to je internet. To je ovisnost modernog doba.

Uf, jako si duboku u svemu tome. Neplaćanje računa na vrijeme, nebriga za zdravstveno osiguranje i osobnu iskaznicu, nebriga za posao i financije....ti vegetiraš, ne živiš.

Postoje ljudi koji su zaista samo lijeni i prokrastiniraju, ali postoje i ljudi kod kojih su to posljedica dubljih pozadinskih problema, poput često depresije, raznih psihičkih i fizičkih oboljenja. Osobine ličnosti, pa i sama neurobiološka podloga igraju u svemu ulogu. Te stvari su neki od uzroka.

Pojedinci koji u samo lijeni i prokrastiniraju ne vide baš loše strane toga, oni će govoriti da znaju da to nije u redu bla bla...ali oni zapravo djelomično uživaju u tome. Njih da staviš u pustinju bez vode i ičega, oni bi se svom silom trudili preživjeti. S druge strane, da tebe netko stavi, pretpostavljam da bi vjerojatno brzo odustao? Kod tebe se radi o drugom obliku, kod tebe su lijenost i prokrastinacija posljedice neimanja životnih ciljeva i ideala. A tu je bitan i vlastiti identitet u svijetu. Ti si došao do te faze da te ni strah, koji ima i svoju pozitivnu ulogu u životu, ne potiče. I na kraju, došao si zbog čitave situacije do pitanja suicida jer ne vidiš drugu opciju. Došao si do dna. Nećeš se sam moći izvuči, treba ti stručna podrška, a uz sve to i kvalitetna komunikacija s ljudima.
Možeš isprobati vježbu. Napiši si s jedne strane svoje vrline i razmisli u kojim područjima života koju od vrlina možeš iskoristiti i još poboljšati. To će ti biti za motivaciju i boost samopouzdanju. I onda si dalje zadaj najjednostavniji zadatak i prisili se da to učiniš taj dan koji si odredio. npr. odradi dio tog posla, makar najmanje, ali samo da ima pomaka pozitivnog. I tako dan po dan, zadaj si teže stvari. Mislim, znam, lako je to reći, a teško napraviti. Ali od nekuda treba početi.



off topic
Welcome back Descy
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 01:16   #4
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Možeš isprobati vježbu. Napiši si s jedne strane svoje vrline i razmisli u kojim područjima života koju od vrlina možeš iskoristiti i još poboljšati. To će ti biti za motivaciju i boost samopouzdanju. I onda si dalje zadaj najjednostavniji zadatak i prisili se da to učiniš taj dan koji si odredio. npr. odradi dio tog posla, makar najmanje, ali samo da ima pomaka pozitivnog. I tako dan po dan, zadaj si teže stvari. Mislim, znam, lako je to reći, a teško napraviti. Ali od nekuda treba početi.
Dok promoviraš vježbe motivacije.. ne smetni.. nemoj, probaj ne.. izolirati iz uma.. empatija i to.. da moguće pričaš.. komuniciraš.. s čovjekom koji već određeno vrijeme živi u svijetu/bivanju/univerzumu.. u kojem je zbrajanje svake kune stvar primarnosti. Nema komfora, nema : "ah kakav lijep dan".. nema lijenosti, nema trivijalnih zadataka niklih iz dokolice i pokušaja "rješavanja" istih.. No.... ne može netko s dvije noge znati kako je kada te boli noga koje nemaš.... Može samo probati.. ("ne smetnuti").. Empatija je znanost, metoda.. u začetcima razvoja, povojima.. pupčana vrpca joj još uvijek visi..

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Welcome back Descy
OT : Hvala..
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 04:41   #5
ocito si smetnuo cinjenicu da zivis u polupismenom drustvu tak da te moram "razocarati" svojim misljenjem da si daleko od retardacije .. iako u njoj sudjelujes pasivno .. zivis i postojis u drustvu koje ju njeguje no nije tema

Quote:
3nice kaže: Pogledaj post
Ako itko zna ili je upoznat molio bih dijagnozu ili neke smjernice, tek toliko da znam sam potražiti za neki oblik samopomoći.
pitaj se tko su ljudi koji su "izmisljali" dijagnoze i zasto su to radili/rade a onda zasto bi pojedinac imao "potrebu" za dijagnozom a ako pratis uzorke primjetit ces da se u svim strukturama drustva pojavljuje isti model

neki oblik samopomoci biras ti i sam sebi pomazes ..

jesi vidio onu reklamu na kojoj pise "vaša govna naš kruh" .. legendarni vodoinstalaterski servis

Quote:
Hvala.
nema na cemu

p.s. this shit got to go!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 00:50   #6
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Dok promoviraš vježbe motivacije.. ne smetni.. nemoj, probaj ne.. izolirati iz uma.. empatija i to.. da moguće pričaš.. komuniciraš.. s čovjekom koji već određeno vrijeme živi u svijetu/bivanju/univerzumu.. u kojem je zbrajanje svake kune stvar primarnosti. Nema komfora, nema : "ah kakav lijep dan".. nema lijenosti, nema trivijalnih zadataka niklih iz dokolice i pokušaja "rješavanja" istih.. No.... ne može netko s dvije noge znati kako je kada te boli noga koje nemaš.... Može samo probati.. ("ne smetnuti").. Empatija je znanost, metoda.. u začetcima razvoja, povojima.. pupčana vrpca joj još uvijek visi..
OT : Hvala..
Ali namjera, ako je pozitivna i usmjerena na drugog pojedinca tj. za dobrobit drugog pojedinca. I sam pokušaj ima smisla
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 01:04   #7
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Ali namjera, ako je pozitivna i usmjerena na drugog pojedinca tj. za dobrobit drugog pojedinca. I sam pokušaj ima smisla
a sta ako ti taj pojedinac vrati negativno .. ili tebi ili okolini .. sta ako pobije masu ljudi .. realno i registrirano

ne govorim da je nesto dobro ili lose .. govorim opcenito u "procjenama" dobra ili zla . .pozitivnog i negativnog su ljudi ograniceni svojim potrebama i zeljama da ne velim nazalost osjecajima koji su po meni pogresno interpretirani i najcesce nisu uskladjeni sa razumom .. raciom

zivot .. stvarnost i eksperimenti dokazuju vise negativnoga .. a nada i potreba ne mjenjaju stvarnost u ocekivanom smjeru sukladnom pozitivnim i plemenitim porivima

dakle NE sudim nista .. samo primjecujem i donosim zakljucak!

znanstveni rad .. vise manje .. amater sam .. da nebi bilo
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 01:40   #8
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
a sta ako ti taj pojedinac vrati negativno .. ili tebi ili okolini .. sta ako pobije masu ljudi .. realno i registrirano

ne govorim da je nesto dobro ili lose .. govorim opcenito u "procjenama" dobra ili zla . .pozitivnog i negativnog su ljudi ograniceni svojim potrebama i zeljama da ne velim nazalost osjecajima koji su po meni pogresno interpretirani i najcesce nisu uskladjeni sa razumom .. raciom

zivot .. stvarnost i eksperimenti dokazuju vise negativnoga .. a nada i potreba ne mjenjaju stvarnost u ocekivanom smjeru sukladnom pozitivnim i plemenitim porivima

dakle NE sudim nista .. samo primjecujem i donosim zakljucak!

znanstveni rad .. vise manje .. amater sam .. da nebi bilo
Znači najbolje bi bilo da onda svi svakome radimo loše jer nema smisla ako ta osoba za koju imamo dobre namjere napravi neko sranje?
Ako nekome želim dobro, ne želim radi svojeg ega, nego radi te druge osobe. Barem mislim da bi tako ljudi trebali, ako imaju iskrene namjere.
U takvim situacijama bi bilo poželjno ući dublje u analizu zašto je neki pojedinac odlučio npr. što si ti spomenuo, pobiti masu ljudi.
Ima ona izreka, ne sjećam se tko je točno rekao, ali u stilu da jedna osoba ne može promijeniti čitav svijet, ali može promijeniti nečiji svijet.
Kad osobno doživiš da si nekome promijenio barem maleni dijelić njegova života na pozitivno, onda ne vidim razloga zašto gledati na sve negativno.
Daj primjere često krivo intrepretiranih osjećaja kod ljudi.
Ako ne sudiš, zašto to toliko naglašavaš
Just sayin'
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 19:25   #9
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Daj primjere često krivo intrepretiranih osjećaja kod ljudi.
Ispod videa u kojem židovska zlatna mladež, na brdašcu s lijepim pogledom na Gazu otvara šampanjac, prilikom.. povodom prilike.. očekivanog/zakazanog, masovnog raketiranja Gaze bijelim fosforom (vatromet (taštine)).. stoji komentar kako počesto, unutar osobne taštine, kroz svoje (društvene) modele, nekih sebi pogodnih etičkih, moralnih normi.. apsolutnom jednostavnošću osuđujemo one za koje se kasnije ispostavi da su ako ne u potpunosti, onda barem djelomično bili u pravu... I mislim si.. pa je8a te led, ima nešto.. i još nešto više.. u tome. Što je dobro, a što loše? Put do pakla, popločen.... Rekao bi bozanić.. "dobro je činiti dobro.. oprostiti..".. pedofilu.. tako da ga se po saznanju tko, što, kakav je.. stavi pod aboliciju crkvene forme.. oprosti mu se, ne kazni ga se (jer dobro je ne činiti loše, isto je kao dobro je činiti dobro..(?)..).. i premjesti ga se u neku xyz župu gdje će on.. kao takav kakav je.. kakvim ga je bog stvorio.. vjerojatno upotpuniti svoju misiju na zemlji.. žrtvovanjem još jedne.. dvije, tri, pet.. male dušice.. u ime ispravnosti, morala, vjere, boga, istine.......

Možda je i Breivika psihijatar/psiholog.. odgovorio od samoubojstva.. prije ubojstva?
Ako je.. učinio je nešto dobro ili loše? Ili nije bitno.. bitno je za sebe znati da činiš dobro.. (o)kititi se dobrotom.. a što će drugi, dotični, naredno; nije na tebi.. nakon što se jednom.. ili više puta, zavisno od situacije do situacije.. stigneš okititi.. nekime.....
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 21:38   #10
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ispod videa u kojem židovska zlatna mladež, na brdašcu s lijepim pogledom na Gazu otvara šampanjac, prilikom.. povodom prilike.. očekivanog/zakazanog, masovnog raketiranja Gaze bijelim fosforom (vatromet (taštine)).. stoji komentar kako počesto, unutar osobne taštine, kroz svoje (društvene) modele, nekih sebi pogodnih etičkih, moralnih normi.. apsolutnom jednostavnošću osuđujemo one za koje se kasnije ispostavi da su ako ne u potpunosti, onda barem djelomično bili u pravu... I mislim si.. pa je8a te led, ima nešto.. i još nešto više.. u tome. Što je dobro, a što loše? Put do pakla, popločen....
Zanimljivo, nisam baš upoznata s tim stvarima, ali si me zainteresirao ovime pa sam išla iskoristiti svog dragog prijatelja gugla da iskopam informacije.
Naravno, treba biti oprezan prilikom upijanja internetskih informacija, da ne bih samo površinski zagrebla, a pogotovo ako je i u krivom smjeru.
btw. nije baš vezano direktno za temu, ali ako vidim fotke nasilja
jbga trigerira i odoh se sklupčati u fetus položaj.

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Rekao bi bozanić.. "dobro je činiti dobro.. oprostiti..".. pedofilu.. tako da ga se po saznanju tko, što, kakav je.. stavi pod aboliciju crkvene forme.. oprosti mu se, ne kazni ga se (jer dobro je ne činiti loše, isto je kao dobro je činiti dobro..(?)..).. i premjesti ga se u neku xyz župu gdje će on.. kao takav kakav je.. kakvim ga je bog stvorio.. vjerojatno upotpuniti svoju misiju na zemlji.. žrtvovanjem još jedne.. dvije, tri, pet.. male dušice.. u ime ispravnosti, morala, vjere, boga, istine.......
Znamo da kazne nikoga nisu usrećile. A oprostiti? to je već izazov.
Bozanić će svećenika pedofila ugurati u neku drugu župu jer je slabić, bezkarakteran, nemoralan, političan i licemjeran. To zataškivanje i okretanje očiju od stvarnosti mu se ne smije odobriti. Drvljem i kamenjem će zagriženi vjernici sad po meni
ali zajebano je doticati se pitanja vjere, a pogotovo ovako, preko pisanoga.
Pedofilija je bolest.
Da li su bolesni krivi što su bolesni? Nisu.
Da li im treba pomoći kao i drugima? Treba.
Da li im se smije dopustiti da nastave po starome? Ne smije!
I u ovom zadnjem je Bozanić zajebo.

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Možda je i Breivika psihijatar/psiholog.. odgovorio od samoubojstva.. prije ubojstva?
Ako je.. učinio je nešto dobro ili loše? Ili nije bitno.. bitno je za sebe znati da činiš dobro.. (o)kititi se dobrotom.. a što će drugi, dotični, naredno; nije na tebi.. nakon što se jednom.. ili više puta, zavisno od situacije do situacije.. stigneš okititi.. nekime.....
Breivik. Zanimljivu ima biografiju. Ako mu je majka bila kakvom su ju okarakterizirali, ako je već ispoljavao od najranije dobi znakove antisocijalnog ponašanja, itd. Nature AND nurture stuff. Neću sad ulaziti u analizu njegove psihe i života, nije tema. Makar, baš me to podsjetilo na Hitlera. No, dosta Kika, skrećeš s teme
A zamisli da se dogodila situacija da ga je neki psihijatar/psiholog/čovjek odgovorio od samoubojstva nakon ubojstva?

Znati da činiš dobro i kititi se dobrotom. E pa vidiš, nisu svi samo takvi. Ne beru svi lovorike, a poslije odmahuju rukom na bilo kakve posljedice. I željeti činiti dobro i samim činjenjem dobra, ne znači da osoba gleda kroz ružičaste naočale. Možda baš znači da je crne zamijenila ružičastim i svim inim, kako bi ih na kraju sve skinula. Nekako mi se čini da ti voliš nositi ove crne. Bilo bi lijepo isprobati gledati kroz neke druge naočale.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 21:11   #11
Quote:
3nice kaže: Pogledaj post
U srednjim tridesetima sam, imam odličan posao gdje ovisim sam o sebi i koliko radim toliko ću zaraditi. Sa aspekta zarade se stvarno da zaraditi puno, mjesečno bi se dalo po nekoliko prosječnih hrvatskih plaća. I gdje je zapelo? Tu da radim tek toliko da imam za osnove samih osnova i već mjesecima nisam zaradio više od 1500 kuna koje nerijetko razvlačim do te granice da znam jesti samo kruh u cijelome danu jer nemam dovoljno novaca za išta više.
I mene zanima s čim se baviš, te kako nisi došao na ideju ako već imaš nekakav izvor prihoda, da uposliš nekoga da radi za tebe, pa podijelite zaradu, vjerujem da ima mnogo ljudi kojima trebaju novci, i željni su raditi. I ja sam svojevremeno imao priliku tako raditi kod kuće, i moram reći da mi ništa nije falilo. Inače i ja se ponekad ponašam točno kako si opisao, odgađam sve do zadnjeg trena, i par puta nisam platio račun na vrijeme, pa sam s kamatama platio duplo, al eto događa se. Ja sam trenutačno prisiljen raditi za mizeriju kod privatnika, i eto najviše me ubiju ti ljudi na poslu, s kojima moram surađivati...
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 22:23   #12
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Znači najbolje bi bilo da onda svi svakome radimo loše jer nema smisla ako ta osoba za koju imamo dobre namjere napravi neko sranje?
izbjegavas odgovor .. postavljanjem poluretorickog pitanja .. srami se

Quote:
Ako nekome želim dobro, ne želim radi svojeg ega, nego radi te druge osobe.
znaci tvoje zelje nemaju veze sa tvojim ego nego sa drugom osobom

Quote:
Barem mislim da bi tako ljudi trebali, ako imaju iskrene namjere.
opa .. ti mislis da bi drugi trebali .. zanimljivo

Quote:
U takvim situacijama bi bilo poželjno ući dublje u analizu zašto je neki pojedinac odlučio npr. što si ti spomenuo, pobiti masu ljudi.
upravo to i radim :zubio:

Quote:
Ima ona izreka, ne sjećam se tko je točno rekao, ali u stilu da jedna osoba ne može promijeniti čitav svijet, ali može promijeniti nečiji svijet.
izreke su super .. pogotovo kad se pobije masa ljudi

Quote:
Kad osobno doživiš da si nekome promijenio barem maleni dijelić njegova života na pozitivno, onda ne vidim razloga zašto gledati na sve negativno.
ja ne vidim razloga ni za pozitivno ni za negativno .. mislim da je to djetinjasto zavaravanje na ovaj ili onaj nacin .. feelings

Quote:
Daj primjere često krivo intrepretiranih osjećaja kod ljudi.
daj(es) ti meni .. ali jako je pozitivno pa .. nemoj se suzdrzavati .. navali narode

Quote:
Ako ne sudiš, zašto to toliko naglašavaš : D
Just sayin' : nogica:
zato jer dobivam sakom i kapom kaznene bodove i svaki post je uvreda nekome .. a ni jednu ruznu rijec nisam nikome uputio, a jebali su mi majke i vrijedjali na razne nacine direktno imenom i prezimenom (nickom) .. it's a cruel world out there .. and here!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 00:01   #13
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
izbjegavas odgovor .. postavljanjem poluretorickog pitanja ..sramise:nono

Dakle, pitao si, citiram: a sta ako ti taj pojedinac vrati negativno .. ili tebi ili okolini .. sta ako pobije masu ljudi .. realno i registrirano
Iskreno, ne znam što bih učinila jer ovisi o nizu faktora. Samo znam što bih željela sada, kako bih željela sada. A to je da pokušam i uspijem razumijeti razloge, zapitati se što je osobu nagnalo na neki čin, analizirati, upitati, pomoći ako mogu, oprostiti.
Da li je zaista nečiji bio realan i registriran kako ti kažeš? (primjer na link predavanja dolje)
Pitanje je što napraviti da se to spriječi, a da rješenje bude humano. Da li odgoj od malena, da li edukacija tijekom života, da li možemo genetske predispozicije psihopata/sociopata promijeniti odgojem, da li ubojice, silovatelji i sl. imaju kapacitet promijeniti se doista?
A u situaciji da se ne spriječi, što dalje napraviti? Kazniti? Je li to jedino rješenje?

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
znaci tvoje zelje nemaju veze sa tvojim ego nego sa drugom osobom misli:
Ego je uvijek prisutan. To je kao da pitaš da li je i altruizam sebičan čin. I u konačnici, se svodi i na to da pojedincu koji nastoji biti altruističan donosi osjećaj zadovoljstva. A osjećaj osobnog zadovoljstva s ovog aspekta bi bio sebičan čin. Valjda. Čini mi se da je ipak bitna i namjera. Vidim macu ostavljenu pored ceste, uzmem ju k sebi jer ne želim da ju pregazi auto, nahranim ju, utoplim, pomazim, itd. Imala sam dobru namjeru. Sad možemo ulaziti u analize i pričati o tome kako znaš da to što si ti učinila jer si mislila da je dobra namjera, zaista bilo dobro za mačku. Ako roditelj želi najbolje za svoje dijete i misleći da čini dobro djetetu braneći mu nešto banalno, od vlastitog straha, učini loše za dijete, da li je taj roditelj automatski loš? Mislim da nije. Zar nije onda smisao da educiramo osobu, da joj/mu ukažemo u čemu griješi i sl. pri odgoju. Sad možemo ići dublje u analizu i pričati o tome, a kako osoba koja educira zna da to što govori je dobro.
Da ne pišem sad duge postove i sl., evo stavit ću link na Zimbardovo predavanje o psihologiji zla koji se bavio upravom takvim istraživanjima i koji jako lijepo iznosi konkretne činjenice i saznanja.
btw. samo nemoj krenuti po njegovom Stanfordskom zatvorskom eksperimentu DA, NIJE bio etičan, ali mislim da nije ovo mjesto za daljnje rasprave u tom smjeru. Ni Milgramov eksperiment nije bio etičan. Jbga. Možemo tako u nedogled.
Misliš da mene ne ljuti i da se ne zapitam o stvarima koje ljudi rade, a koje za posljedicu imaju štetu, za druge ljude, za prirodu, za životinje i ne zaboravimo i za njih same.

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
opa .. ti mislis da bi drugi trebali .. zanimljivo :ideja
joj, kako sam znala da ćeš se zakeljiti za ovo kaj sam napisala trebali


Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
upravo to i radim :zubio


Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
izreke su super .. pogotovo kad se pobije masa ljudi :zijev
ima ljudi, znanstvenika, književnika, glazbenika, filozofa...pa vidi vraga čak i političara koji se zaista drže onog što kažu tj. ne razbacuju se riječima i da ne misle o posljedicama izrečenog.

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
ja ne vidim razloga ni za pozitivno ni za negativno .. mislim da je to djetinjasto zavaravanje na ovaj ili onaj nacin .. feelings
Gle, nisam ja sama odredila da je bilo pozitivno, osobe su mi rekle tj. takav je feedback od njih. Dakle, nije bitan moj osobni sud ovdje. Isto tako i ako sam neš negativno napravila, da sad ne bi pomislio da ja mislim ili činim samo dobro. Naravno da ne činim, imam mane kao i svi.
Mislim...ups, opet mislim kriva riječ (referenca na mislim da bi trebali) mislim, trebam, želim, znam...
btw. Nina Simone (a o psihologiji osjećaja, joooj, to zahtjeva novu temu)

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
daj(es) ti meni :top .. ali jako je pozitivno pa .. nemoj se suzdrzavati .. navali narode :nogica
Sad je ovo sarkazam jel?

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
zato jer dobivam sakom i kapom kaznene bodove i svaki post je uvreda nekome .. a ni jednu ruznu rijec nisam nikome uputio, a jebali su mi majke i vrijedjali na razne nacine direktno imenom i prezimenom (nickom) :zubo .. it's a cruel world out there .. and here!
Dragi Faqi
Samo ću da kažem (jer sam iscrpila mozak, puni baterije ) obožavam Floydiće
evo ti malo Pink Freuda
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 02:20   #14
autore naj zamjerit .. na destrukciji teme

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Sad je ovo sarkazam jel?
a da to tu .. sam samo malo .. zanio se ali sam se kontrolirao za razliku od onog amatera Zimbarda i svih tulipana koji nakon njega provode isti eksperiment i dan danas .. nema to veze sa znanoscu

a mi se dobro zapricali i tu ti nemrem ni pm-at toliko znakova tak da bum nastavio preko maila .. i trebat ce vremena ..
Quote:
a da rješenje bude humano.
... da bude humano

treba puno vremena energije rada i truda da ne velim zrtve za humanost .. .. sve drugo je komformizam
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 12:09   #15
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, nisam baš upoznata s tim stvarima, ali si me zainteresirao ovime pa sam išla iskoristiti svog dragog prijatelja gugla da iskopam informacije. Naravno, treba biti oprezan prilikom upijanja internetskih informacija, da ne bih samo površinski zagrebla, a pogotovo ako je i u krivom smjeru. btw. nije baš vezano direktno za temu, ali ako vidim fotke nasilja jbga trigerira i odoh se sklupčati u fetus položaj.
Bilo koje informacije mogu biti (što je sva sreća rijetkost) predmet upakiranosti svega osim informacija. Knjižare; pune self-help literature. Plati mi da mi pomogneš, da ti pomognem u tome da si sam pomogneš. Svaka.. baš svaka.. reklama na prvu, audio-vizualno pršće neupitnom istinitošću. Svaki farmaceut u ljekarni, pun je neupitnih informacija. Političari kroz medije, preko medija, (kroz "bez komentara"/mrš stoko"..) nude široku paletu informacija. "Mali ljudi".. skloni su iznošenju stvari onakvima kakve jesu, kakvima ih oni primjećuju, vide.. ne služe se modeliranošću istih za na nekakav način plasiranja sebe kroz također modelirano iznošenje, prenošenje, zavisno od potrebe.... Sve je puno informacija. Ako površinski zagrebeš po krivima, to je onda pozitivno, ne? Koji si ti dobrotvor, ako na prvu zbrišeš? Dobrotvor si samo unutar (iz) vlastite komfor-zone.. (šalim se.. haha..)..

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Znamo da kazne nikoga nisu usrećile. A oprostiti? to je već izazov.
Da nema kazni, ne bi bilo niti sustava koji je temeljen na skupinama odrednica, pravila, normi, zakona.. koje ako se krši slijedi određeno sankcioniranje. I to je ok. Valjda. Možda. Možda i nije ako se kreditna sposobnost stavi kao povlastica ili imunost prilikom sprovođenja istih. Ma i to je ok zapravo. Tko vjeruje (okreće glavu) u sustav, niti ne zaslužuje drugo nego boraviti u istome.
Oprostiti? U "racionalnom bivanju".. kakvo god da bi isto.. za razliku od ovoga.. moglo biti.. nema mjesta za oprost. Unutar istog se radnje koje iziskuju oprost rješavaju/riješe prije radnje.. koja iziskuje neki, nekakav, nečiji oprost. Oprosti im, joj, mu bože, ne zna/ju što čini/e. A od kuda su toliko zadrti da ne znaju? Nije ih nitko obavijestio? Da nađemo krivca za propust u informiranju, pa da ga sankcioniramo? Ili da zamolimo boga da mu oprosti.. jer.. nije znao što čini.. Nije bio obaviješten, pravilno usmjeren..? Da tražimo odgovornog ili odgovore za (njegov) propust..? Idemo do srži problematike.. ili ćemo samo opetovano opraštati. Svrstati oprost u razinu/rang : "dobar dan, dobar tek, sve najbolje..". Ili smo to već napravili....

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Bozanić će svećenika pedofila ugurati u neku drugu župu jer je slabić, bezkarakteran, nemoralan, političan i licemjeran. To zataškivanje i okretanje očiju od stvarnosti mu se ne smije odobriti. Drvljem i kamenjem će zagriženi vjernici sad po meni ali zajebano je doticati se pitanja vjere, a pogotovo ovako, preko pisanoga. Pedofilija je bolest. Da li su bolesni krivi što su bolesni? Nisu. Da li im treba pomoći kao i drugima? Treba. Da li im se smije dopustiti da nastave po starome? Ne smije! I u ovom zadnjem je Bozanić zajebo.
Bojiš se pisanog traga? Živimo u demokraciji, ne?
Vjernici imaju pravo govoriti što god, ako isto nije izvan nekih pravila forme, medija.. zakona.. bilo gdje i/ili čega.. što ima svoja neka interna pravila. Na forumu kršćanske mladeži.. ako postoji takvo što.. sigurno je zabranjeno mnogo toga što na forumu.hr možda ne bi trebalo biti i/ili nije. Zavisno da li moderator broji krunicu ili ne. "Anti-vjernici".. oni koji vjeruju.. u nešto drugo.. također, u skladu s mjestom na kojem iznose mišljenja.. (mišljenje = najčešće laičko (ima i profesionalnih lupetala) lupetanje iz individualne reinterpretacije tematike..).. imaju prava.. prava, kako to gordo zvuči.. iznositi svoja mišljenja. No u praksi.. bolje je da.. da se bojiš pisanog traga koji unutar digitalne sfere uvijek.. ali uvijek ostavljaš.
Pedofilija je impuls, poriv. Isto kao i homoseksualizam. Kao i nekrofilija, kao i zoofilija, kao i ovaj ili onaj fetišizam.. Određena ideologija oformljena oko nekog čudnovatog impulsa upražnjavanja nečega što se u.. vjerničkoj posebno.. sferi poimanja racionalnog, drži kao nastranost. A na koju stranu? Ljevičarenje ili desničarenje? Strogi centar. Super je dijalog u "Calvary-u".. kada "Father James", po xyz-ti put.. preko ku(p)rca.. komunicira sa "Freddie Joyce-om".. ubojicom/sodomitom.. o oprostu, priznanjem, kreacijom njega kao takvog...... Kao robu s greškom.... Zanimljivo je kako bez pardona, sudimo svima (bolest, bolestan, glup, zadrt..) i svemu što nam nije razumljivo, naše, primarno, spoznato.. a unutar određene situacije (izvan zone komfora) u kojoj se desi da ispadnemo baš onakvi kakve smo do jučer, do situacije.. osuđivali.. osuda metamorfozira u osobno razumijevanje istog, potrebe za tuđim razumijevanjem sebe, kao takvog, oprostom...... Djeluje mi to kao apsolutnost ne-iskustvenosti i neznanja okrunjenog egotripom koji (počesto namjerom) pojma nema što (bježanje u fetalni) ga sve okružuje. Sve dok se ne stopi, ili utopi u isto.... Stoga, živjelo nam neiskustvo, neupućenost i neznanje.. i još ponešto..!! Autodestrukcija i retardacija.. svakako....

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Breivik. Zanimljivu ima biografiju. Ako mu je majka bila kakvom su ju okarakterizirali, ako je već ispoljavao od najranije dobi znakove antisocijalnog ponašanja, itd. Nature AND nurture stuff. Neću sad ulaziti u analizu njegove psihe i života, nije tema. Makar, baš me to podsjetilo na Hitlera. No, dosta Kika, skrećeš s teme A zamisli da se dogodila situacija da ga je neki psihijatar/psiholog/čovjek odgovorio od samoubojstva nakon ubojstva?
Propust neki, ne. Malički, naspram 7.4bl. Statistika. Toliko ih je da se više pažnja ne može niti smije zadržavati na.. ne na odgovornima.. koliko na manjkavosti cjelokupnog sustava.. jer.. loš glas daleko se čuje. Mogao bi netko.. bitan.. neki filantrop (mutant) nezainteresiran za eugeniku.. možda i čuti, obratiti pažnju. Svojim djelovanjem krenuti u reforme, i uzdrmati učmalost koja svima koji ne žele da se loš glas čuje.. odnosno, ne žele niti određenim stupnjevanjem svoj konformizam zacrtane putanje koju na xyz poziciji unutar sustava.. promijeniti ili prilagoditi. Sve dok se njima osobno, ili nekome od najdražih im.. ne desi neka krupnija riba, imuna na sustavnost. Onda je plač i razočarenje u tako voljeni model, na čijim crtama obrane su osobno stajali.. ponosno.. godinama, desetljećima.. Šiba li palicom pandur.. svojeg najdražeg sina kojeg prepozna pod svojom palicom.. prilikom xyz demonstracija (za bolje/na bolje..)? Vjerojatno. Ipak je on kruh kućanstva........

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Znati da činiš dobro i kititi se dobrotom. E pa vidiš, nisu svi samo takvi. Ne beru svi lovorike, a poslije odmahuju rukom na bilo kakve posljedice. I željeti činiti dobro i samim činjenjem dobra, ne znači da osoba gleda kroz ružičaste naočale. Možda baš znači da je crne zamijenila ružičastim i svim inim, kako bi ih na kraju sve skinula. Nekako mi se čini da ti voliš nositi ove crne. Bilo bi lijepo isprobati gledati kroz neke druge naočale.
Ne vjerujem ti ja kika. Ne da ne vjerujem tebi.. da ti ne misliš da je to zaista tako.. Ne vjerujem u "to".. da je "to/tako". Možda zato jer sam takav kakav jesam. Možda mi prekomjerna doza samokritike muti objektivnost. Znam da sam u svojim najboljim namjerama.. koje su ponekad bila zaista fanatičnog tipa.. nekim narednim rezimiranjem, retrospekcijom istih.. vidio da je osobna korist bilo koje razine ili tipa, primarna. Misao vodilja, univerzalni pokretač.... Da li je loše biti sebičan na taj naći, ako pritom nekome činiš nešto, išta dobro? Ne znam.. Hoće to "dobro za nekoga", unutar takvog oblika vjerovanja u dobro, postati silovanje svojeg poimanja dobra za nekoga za koga zapravo nemaš pojma (a bilo tko izvan ja.. taj je netko..) što je dobro ili nije za njega.....
Ja sam najkomforniji bez naočala. U slučaju da stavim neke naočalice.. brand nebitan (ili je?).. i iste mi pruže najveću ugodu vidne percepcije ikada, izoštre mi sliku na načine na koje nisam mogao niti sanjati da je moguće vidjeti.. no pritom, ima mali problemčić, jer mi dugotrajnije nošenje.. odnosno, takav ultra-precizan vid.. izaziva neku vidno/slušno/njušno/okusnu nuspojavu.. grickanja ili jedenja.. odnosno, želje za grickanjem ili jedenjem pripadnika svoje vrste.. mogao bi se naći u dilemi.. unutar opravdavanja, opravdavanja se.. autosugestivnog prezentiranja se teorije evolucije, sebe kao više, evoluirane kaste.. koja se uzdigla na viši nivo.. u kojem je grickanje, jedenje.. pripadnika svoje vrste.. samo evolucijska tekovina.. kojom.. unutar 7.4bl prenapučenih.. majci prirodi činim uslugu, rješavajući je surplusa. Kakve god naočale bile, neće izmijeniti ono/što/kako vidiš.. osjećaš. Ako ti ne želiš.. ovako ili onako utjecati na isto.. povodom xyz. Uglavnom za sebe; naravno.. prije svega. Mogu staviti najružičastije naočale.. no jednostavno, na mene nemaju učinak. Preorijentirati se na (okretati glavu, skretati pogled, praviti se, uvjeravati se/uvjeriti se da nisam vidio/ne vidim.. za svoj mir, boljitak..) neke svijetlije nijanse.. silovanje je (imho) samog sebe. Radnja u službi dresiranja se na određeni način osobnog boljitka. Plava pilula, ružicaste naočalice.. antidepresiv.. isti kur............
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 13:48   #16
Probaj pronaći razlog svog autosabotiranja. Samoanaliziraj se, svoju psihu. Raščlani svoje podsvjesne obrasce. Tvoja svijest je ta koja zapovijeda, a podsvijest je ta koja sluša i prema tome navodi. Daj odgovarajuće naredbe podsvijesti.
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 21:55   #17
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
autore naj zamjerit .. na destrukciji temezubo:
No dobro, neću više offtopičariti, samo još malo lol
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
a mi se dobro zapricali i tu ti nemrem ni pm-at toliko znakova tak da bum nastavio preko maila .. i trebat ce vremena .. ... da bude humanomig:
predosjećam da sam te ra..izdila. lol
E imam novu životinjicu udomljenu Tak da ako budeš nehuman prema meni, pošaljem ti slikice faune da te umiri
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ako površinski zagrebeš po krivima, to je onda pozitivno, ne? Koji si ti dobrotvor, ako na prvu zbrišeš? Dobrotvor si samo unutar (iz) vlastite komfor-zone.. (šalim se.. haha..).
Kad zagrebem po krivim, netočnim i sl. informacijama, to bi me trebalo potaknuti da potražim istinite i točne. I tu je onda bio pozitivan doprinos krivih informacija. A kad bih se samo zadržala na jednome, krivome, onda ne bi bilo pozitivno. Onda bi to prešlo u ignoriranje stvarnosti.
Spomenem tamo svoj "fetalni položaj" i bijeg, a ti odmah zaključiš da je to baš tako i da baš uvijek reagiram na određeni način. Bježanje od takvih, realnih, grubih, tužnih stvari u svijetu nije moj stil i ne želim se zavaravati. Bit spominjanja je bio da naglasim kako imam i ja brojne mane i strahove koji me koče. I ne definiram sebe kao dobrotvora, jer si ne smijem dati za pravo tako nešto i zato jer to ovisi o tome kako će drugi procijeniti jel to bilo dobro ili loše za nju/njega/njih. Mogu imati samo želju činiti dobro i pokušati. Mogu i u neznanju nenamjerno pogriješiti.
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Tko vjeruje (okreće glavu) u sustav, niti ne zaslužuje drugo nego boraviti u istome.
Propitkivanje sustava je pravo svake osobe koja bi i trebala to i činiti, a ne se samo prepuštati i prihvaćati, bez prijedloga, ideje, spremnosti na djelovanje u svrhu njegovog poboljšanja, itd.
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
A od kuda su toliko zadrti da ne znaju? Nije ih nitko obavijestio? Da nađemo krivca za propust u informiranju, pa da ga sankcioniramo? Nije bio obaviješten, pravilno usmjeren..? Da tražimo odgovornog ili odgovore za (njegov) propust..? Idemo do srži problematike.. ili ćemo samo opetovano opraštati.
Ja bih rado išla u srž problematike, ali mislim da nije mjesto tj. topic
Niz je faktora, pa i neobavještenost, zadrtost, neusmjerenost, itd. Pitanje je onda koje je rješenje? Znaš li ti? Itko? Možda da upitamo Boga
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako bez pardona, sudimo svima (bolest, bolestan, glup, zadrt..) i svemu što nam nije razumljivo, naše, primarno, spoznato.. a unutar određene situacije (izvan zone komfora)...Djeluje mi to kao apsolutnost ne-iskustvenosti i neznanja okrunjenog egotripom koji (počesto namjerom) pojma nema što (bježanje u fetalni) ga sve okružuje. Sve dok se ne stopi, ili utopi u isto.... Stoga, živjelo nam neiskustvo, neupućenost i neznanje.. i još ponešto..!! Autodestrukcija i retardacija.. svakako....
Da, ljudi sude drugima i pri tome su površni, usmjereni samo na negativno, osuđuju baš sve što odstupa od nekih društveno uvjetovanih pravila, spremni su i na fizičke obračune, ubojstva, ratove...samo kako bi iskazali svoju (ne)moć, dali sami sebi osjećaj važnosti, da bi zadovoljili potrebe poput bogatstva, itd. No zašto to ljudi čine? Od kud to proizlazi? Je li krivo društvo u kojem živimo, roditelji, učitelji, mediji, odgoj, genetika, biološka podloga...meni se čini da je to kombinacija svega. A nadalje, neznanje i strah potiču ljude na činjenje loših stvari. Pa ja sam protiv toga da se održavaju i opravdavaju neiskustvo, neupućenost i neznanje. Samo mi nije jasno po čemu zaključuješ da da ja to podržavam ili da imam to sve i sl. sl. (s obzirom na referencu na fetalni sam to tak doživjela)
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Propust neki, ne. Malički, naspram 7.4bl. Statistika. Toliko ih je da se više pažnja ne može niti smije zadržavati na.. ne na odgovornima.. koliko na manjkavosti cjelokupnog sustava.. jer.. loš glas daleko se čuje. Mogao bi netko.. bitan.. neki filantrop (mutant) nezainteresiran za eugeniku.. možda i čuti, obratiti pažnju. Svojim djelovanjem krenuti u reforme, i uzdrmati učmalost koja svima koji ne žele da se loš glas čuje.. odnosno, ne žele niti određenim stupnjevanjem svoj konformizam zacrtane putanje koju na xyz poziciji unutar sustava.. promijeniti ili prilagoditi. Sve dok se njima osobno, ili nekome od najdražih im.. ne desi neka krupnija riba, imuna na sustavnost. Onda je plač i razočarenje u tako voljeni model, na čijim crtama obrane su osobno stajali.. ponosno.. godinama, desetljećima.. Šiba li palicom pandur.. svojeg najdražeg sina kojeg prepozna pod svojom palicom.. prilikom xyz demonstracija (za bolje/na bolje..)? Vjerojatno. Ipak je on kruh kućanstva........
Konformizam. Jedna od boljki društva u kojem živimo, bolje rečeno pošast. Pa onda čuješ: budi ovakav zato jer su drugi takvi, pssst, šuti, trpi. Nemoj imati stav drugačiji od ostalih, odmah na lomaču. Zašto se zamaraš time, uživaj u svom životu, zašto da piješ vodu iz kuće kad možeš flaširanu. Joj, da ne krenem dublje u analizu. Pa pogledaš samo kako klinci dođu u školu i onda jedan nema mobitel i ovi ga odmah izoliraju iz društva, odbace i sl. Ma samo pare, materijalno, zanemari siromaštvo. Zanemari što susjed nema ni vode čiste za popiti. Zanemari što u svijetu ima ljudi koji nemaju uopće vode ikakve za popiti. Aaaaaaa
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem ti ja kika. Ne da ne vjerujem tebi.. da ti ne misliš da je to zaista tako.. Ne vjerujem u "to".. da je "to/tako". Možda zato jer sam takav kakav jesam. Možda mi prekomjerna doza samokritike muti objektivnost. Znam da sam u svojim najboljim namjerama.. koje su ponekad bila zaista fanatičnog tipa.. nekim narednim rezimiranjem, retrospekcijom istih.. vidio da je osobna korist bilo koje razine ili tipa, primarna. Misao vodilja, univerzalni pokretač.... Da li je loše biti sebičan na taj naći, ako pritom nekome činiš nešto, išta dobro? Ne znam.. Hoće to "dobro za nekoga", unutar takvog oblika vjerovanja u dobro, postati silovanje svojeg poimanja dobra za nekoga za koga zapravo nemaš pojma (a bilo tko izvan ja.. taj je netko..) što je dobro ili nije za njega.....
Mogu staviti najružičastije naočale.. no jednostavno, na mene nemaju učinak. Preorijentirati se na (okretati glavu, skretati pogled, praviti se, uvjeravati se/uvjeriti se da nisam vidio/ne vidim.. za svoj mir, boljitak..) neke svijetlije nijanse.. silovanje je (imho) samog sebe. Radnja u službi dresiranja se na određeni način osobnog boljitka. Plava pilula, ružicaste naočalice.. antidepresiv.. isti kur........
E ovaj posljednji odlomak mi je drago da si napisao jer sad te mogu bolje razumijeti, tvoje stavove i emocije.
Fala travi zelenoj Descy malo odškrinuo vrata Neću niš osobno pitati, samo sam to htjela reći (referiram se na ono kad me Faqi opomenuo jednom)
Ako osoba krene u neki preekstremni oblik analiziranja svakog vlastitog postupka, svake rečenice izrečene, svake emocije iskazane, itd. može postići suprotan efekt. Samokritika ne znači da je realno tako kako osoba sebe vidi. Ali za takve stvari je potreban kvalitetan feedback okoline. Nemoguće se čini ne imati osobnu koristi iz bilo čega, jer i ako ideš svjesno s namjerom da nekome npr. pomogneš, pa i da u tome žrtvuješ sebe, javit će se pozitivni osjećaji poput osjećaja sreće ili zadovoljstva jer smo nekome učinili nešto pozitivno. Ti osjećaji bi se onda mogli protumačiti kao osobna korist. A gdje je onda ta sebičnost, jel uopće ju možemo tako definirati? Ako ju definiramo kao sebičnost gdje joj je granica tj. kada neku radnju možemo okarakterizirati kao sebičnu? Možda osoba ne zna točno što je dobro za nekog drugog, ali ako ima namjeru učiniti nešto dobro za drugog, može pitati tu drugu osobu što za nju predstavlja "dobro". Ako pak druga osoba ne zna što je za nju dobro, a osoba koja hoće učiniti nešto dobro za tu drugu osobu nije sigurna da li čini dobro, može pitati treću osobu za savjet ili više njih.
Ali za..bano je to jer se možeš zaista izgubiti u svemu ako ne paziš na sebe ujedno. To može dovesti do depresije, apatije, pa čak i psihoze. I da, teško je vjerovati u postojanje ili činjenje dobra nekome tko je cijeli život okružen samo lošim i negativnim, jer ako netko odrasta u takvoj okolini, ne samo da ne dobiva ono potrebno za normalno odrastanje, nego i počne doživljavati svijet kao mračno i zlo mjesto. Zapravo, sve polazi od onoga da bi svaka osoba trebala primiti ljubav od najranije dobi od roditelja, kasnije iskustvom, od prijatelja, partnera, itd. Pa smisao i je da ne stavljamo nikakve naočale, nego da svijet vidimo onakvim kakav doista je. J.beš i ružičaste i crne i sve ostale. I svaka čast što to ne želiš raditi i što si hrabar u tome. Samo, moraš čuvati i sebe u svemu tome tj. ovom svijetu kakav već je. I ne, nisi sebičan ako brineš za sebe, to je samo znak da imaš ljubavi prema samome sebi, zdrave ljubavi. I onda tu ljubav možeš podariti i svijetu
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 05:22   #18
sa razine stanja Uma da se bolje osjecas to bih mogao pomoci,dakle mozda sam neskroman ali bolji sam od svih ljudi na ZEmlji mozda po pitanjus tanja Uma,a Um je poveznica sve sto ima veze sa Umom,a psihijatar je samo ejdna grana a i onir ade za novce dakle limitirani su svojom materijalnom ogrnicenosti

u nekim situacijama sam is am slican tebi,ali glavni problem niti TI,nego Sustav,kako ovjde tako i na cijelom planeti Zemlja
sve je to trulo,zlo je svuda,nema perspektive u tome osim ako si nemoralan

dakle bilo bi mudro po meni makar niti ja nisam najbolji primjer sto se drustvenosti tice,da ides na nekave skupove,neznam kako gdje su slicni ljudi tebi,da se drzis sa njima i izmjenjujes sve to o cemu pricas,definitivno nisi jedini psoto je SUSTAV dizajniran da jednu budu gore,a drugi dole

dakle najvaznije trebas nauciti razmisljati,dakle naci neke izlaze iz toga recimo,svi ljudi imaju strahove,pa ih imam i ja isto time
vazno je da se naucis kontrolirati,dakle ne sto ti bilo tko drugi kaze nego da to sam naucis,nezreba ti psihijatar i slicne grane,treba ti samo TI i razum
neznam jel si vjernik ali pitaj Boga nekada kako da ti pomogne,moli za sebe i za druge
vecina je u slicnim situacijama kao ti ,dakle sam odluci,stio i kako pokusavaj u svome UMu naci izlaz,testuiraj seb u svome Umu sto ako ovo,jer vjeruj ti si vrijedan kao covjek,Bog ti je dao da zivis
dakle trebas nauciti pobijediti samog sebe u svome Umu,sto nije lako ali je rjesivo,a onda kasnije ces imati vise spoznaja i lakse se nositi sa drugim stvarima

ako imas pitanja slobodno pitaj,rado cu pomoci osim ako sam ljut,sto znam isto biti
ajde uzivaj u svome zivotu i veseli se vise,nisi jedini u tajvom problemu i rjesiti se tog razmisljanja itekako da,ali moras i sam u tome ucestvovati a ne da ti ja ili netko drugi drobi o tome
dakle ja ti mogu dati smjernice,ali ti moras to pobijediti,dakle trebas bauciti plivati u takvim problemima kao i svi mi
i sam sam u nekim problemima slicnim tvojima pa tako i ja isto ucim,vazno je jako necemus e veseliti,danu,noci,vjetru,suncu kisi,pticama,sjevanju itd
ibudi dobar i ne gledaj kao sve na crnilo,jer dosta si prosao vjerojatno ,moze onda dosta toga nabolje
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 08:20   #19
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
predosjećam da sam te ra..izdila. lol

zasto mi ne vjerujes?


p.s. sto je to predosjecaj?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 19:40   #20
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
autore naj zamjerit .. na destrukciji teme
Ne zamjeram ništa ali da znam što se ovdje dešava - ne znam
Pročitam još jednom pozornije pa odgovorim na ono što mi ne stvara "" iznad glave.
3nice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.