Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2008., 21:00   #1
Kemija za ubijanje korova, trave i sl. - gdje nabaviti?

Pozdrav svima!

Znam da postoji neki prah koji se razmuti u vodi i onda se time pošprica trava i više ne raste. Kako se zove ta kemija i gdje je ima za kupiti? Betoniram ogradu a s druge strane je šikara, planiram periodično pošpricati dio uz ogradu da ubijem korov, da mi ne ubija ogradu. Imam dosta toga, oko 200m dužine, pa mi treba i veća količina kemije. Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 21:18   #2
znam da se to ne kupuje u pekari
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 21:20   #3
Toga ima u poljoapotekama, za špricanje korova po žitaricama, vinogradima ...a postoje sredstva za suzbijanje širokolisnih, uskolisnih ,višegodišnjih korova pa s tim informacijama ili još bolje uzorcima otiđi u dotične trgovine
__________________
bracek
bracek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 22:05   #4
Tebi treba neki od totalnih herbicida (neselektivni sistematični herbicidi) npr. Boom efekt, Cidokor itd.
To imaš za kupiti u svakoj poljoprivrednoj apoteci.....
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 11:12   #5
HERCULES - totalni herbicid!100ml na 5l vode!
ali, moraš znati da ne postoji niti jedno sredstvo koje će ubiti korov da on više neće izrasti!znači, moraš ponavljati tretiranja!
pošpricaš, za tjedan dana se korov požuti, a kroz 2-3tj.je skroz gotov! zavisi o vrstama korova, kada opet počnu rasti, kao što sam rekla ponoviti tretiranje
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 08:10   #6
Sva ta sredstva su otrov. Pri korištenju treba koristiti odgovarajuća zaštitna sredstva kao respirator i rukavice za rad s herbicidima. Moj savjet je iskrčiti šikaru i travu kositi. To je najzdravije.

Poštovane kolege forumaši kod ovakvih savjeta je obavezno naglasiti kakva zaštitna sredstva treba koristiti kao i napomenuti da takvi otrovi odlaze u zemlju i podzemne vode, da se na taj način zagađuje okoliš i da su opasnost za zdravlje ljudi.
__________________
Što više ljudi poznajem, to više volim svog psa.
silver_bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 20:57   #7
Totalni herbicidi se relativno brzo razgrađuju, djeluju samo na korov koji je u fazi rasta, a sigurno su prošli i detaljno testiranje o utjecaju na podzemne vode......
pšenica iz čijeg brašna jedeš kruh, se prska nekoliko puta kroz sezonu sa različitim pesticidima:
1. nakon sjetve prska se zemljišnim herbicidom - mora djelovati cijele sezone, pa se puno sporije razgrađuje od totalnog herbicida
2. na proljeće se pšenica prska sa fungicidom
3. cca 1.5 mj. prije žetve prska se sa insekticidom
Ako ljudi mogu bez posljedica jesti ovakvu pšenicu, vjeruj mi neće im ništa biti niti od toga da 2 puta godišnje poprskaju korov kojega sigurno neće jesti
uostalom većina voćnjaka i vinograda se prska upravo sa totalnim herbicidima, hoćeš li možda zbog toga prestati jesti voće?
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 22:02   #8
Quote:
MilaVila kaže: Pogledaj post
HERCULES - totalni herbicid!100ml na 5l vode!
ali, moraš znati da ne postoji niti jedno sredstvo koje će ubiti korov da on više neće izrasti!znači, moraš ponavljati tretiranja!
pošpricaš, za tjedan dana se korov požuti, a kroz 2-3tj.je skroz gotov! zavisi o vrstama korova, kada opet počnu rasti, kao što sam rekla ponoviti tretiranje
I ja sam čuo da je HERCULES dobar. Istestirat ću ga uskoro po dnu svojih graba ...
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 22:05   #9
Quote:
silver_bear kaže: Pogledaj post
Sva ta sredstva su otrov. Pri korištenju treba koristiti odgovarajuća zaštitna sredstva kao respirator i rukavice za rad s herbicidima. Moj savjet je iskrčiti šikaru i travu kositi. To je najzdravije.

Poštovane kolege forumaši kod ovakvih savjeta je obavezno naglasiti kakva zaštitna sredstva treba koristiti kao i napomenuti da takvi otrovi odlaze u zemlju i podzemne vode, da se na taj način zagađuje okoliš i da su opasnost za zdravlje ljudi.
da li si ikada čuo za KARENCU I TOLERANCU - raspitaj se što to znači pa nećeš ovakve stvari pisati!!!
nemoj shvatiti kao uvredu, ali ne volim kada netko propovijeda ekologiju, a nema materijala za debatu!!!
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 22:13   #10
Otrovna je i čista izvorska voda u određenoj količini. Probaj strusit 10l vode u kraćem roku pa ćeš vidit intoksikacije vodom. Kažu englezi "intended use" - koristiš stvar sam za ono za kaj je namjenjena, slijediš upute, zaštitiš sebe, upozoriš ostale da se maknu i nemaš frke.
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 12:25   #11
Quote:
MilaVila kaže: Pogledaj post
..........
Kakva ekologija? Pri radu sa cidokorom je obavezna upotreba rukavica za herbicide i respirator. A ne smiješ tretirati zemljište ako susjed u blizini koristi vodu iz bunara za piće.

Reklamirati herbicide bez da upozoriš čovjeka kako se koriste i koja sredstva zaštite mora imati pri radu je u najmanju ruku neodgovorno. Prihvaćaš li krivicu ako čovjek na neki način unese u sebe herbicid i završi u bolnici?

@dizzy boy

Prouči definiciju otrova, smrtonosne doze, apsorpcije, izloženosti...

Naravno da je sve otrov, najedi se kuhinjske soli umrijeti ćeš, probaj živjeti bez nje također ćeš umrijeti, uđi u prostor gdje je čisti kisik umrijeti ćeš, bez kisika ćeš opet umrijeti, i kao što veliš napij se vode umrijeti ćeš, ali probaj da ju ne piješ. Kako ti se sad uklapaju herbicidi? Da li ćeš umrijeti a da ih ne piješ i ne jedeš?
__________________
Što više ljudi poznajem, to više volim svog psa.

Zadnje uređivanje silver_bear : 19.05.2008. at 13:12.
silver_bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 12:38   #12
Ono što želim reći da podaci o otrovnosti kemikalija se dobivaju iz testiranja na životinjama a kako će kemikalija djelovati na ljude se tek mora vidjeti.

Tipičan primjer ljudske gluposti je vinil-klorid monomer (za proizvodnju PVC-a).Dugo se nije znalo da ta "bezopasna" kemikalija izaziva tumor jetara kod duge izloženosti na radnom mjestu.
__________________
Što više ljudi poznajem, to više volim svog psa.
silver_bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 12:49   #13
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
uostalom većina voćnjaka i vinograda se prska upravo sa totalnim herbicidima, hoćeš li možda zbog toga prestati jesti voće?
Nekada, ne tako davno su se voćnjaci, vinogradi špricali sa sredstvima koji su ljudi sami pravili od kopriva i sve je šljakalo. Danas je jednostavnije, brže, lakše otići u trgovinu i kupiti kemikaliju nego ići brati koprive i pripremati sredstvo za špricanje.
__________________
Što više ljudi poznajem, to više volim svog psa.
silver_bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 18:47   #14
nemoj brkati stvari, sa pripravcima od koprive se prskalo protiv nametnika (taj pripravak od koprive je insekticid) ovdje govorimo o herbicidima.
btw. kad smo već kod voća, AFAIK jabuke se nakon branja "okupaju" u fungicidnoj kupki - sprečava se giljenje, a još nitko nije odapeo od jedenja jabuka....
da se razumijemo, ja ne tvrdim da su pesticidi bezopasni, ALI ako se pridržavaš UPUTA koje pišu na svakom pakiranju i koje možeš saznati u trgovini gdje prodaju pesticide, ne bi smjelo biti posljedica... Uostalom, mislim da je stvar zdravog razuma da se prije upotrebe pesticida (kao i bilo kojeg drugog proizvoda) prvo pročitaju priložene upute.....
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 21:38   #15
da je to tako lako? znas li ti sto je biljka? to je tvoj potomak koji je jedini prezivio ledeno doba!!!

prskanje s otrovom... mozes mini washom ako nemas pumpicu/prskalicu

prvo! pokosi travu, pa onda prskaj!!! i to je dobro u proljece kad se ona MLADI

drugo betoniraj to sve... i stavi plasticno cvijece


ako ces to prekrivati s necim, a nedati se betonirati - ono sto mozes napraviti je pokrij travu s pvc folijom/najlonom... tako da ne moze disat
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 22:11   #16
Quote:
silver_bear kaže: Pogledaj post
Kakva ekologija? Pri radu sa cidokorom je obavezna upotreba rukavica za herbicide i respirator. A ne smiješ tretirati zemljište ako susjed u blizini koristi vodu iz bunara za piće.
Imam ja jedan problem, ako itko zna za rješenje.
Uz ogradu imam brdašce cca 5-10 m širine, kako gdje, a visine do 3-4 m.
Tu mi raste trava nemoguće velika, a užasno ju teško tkositi, budući je uz ogradu odmah brdo, pa je i fleksericom teško jako pokositi.
Pošpricao bi to sa cidokorom, ali mi je problem što uz ogradu u zemlji na dubini od oko pola metra imam perforiranu cijev i iznad nje batudu, pa zemlju, a na kraju te cijevi mi je bazen sa vodom koju koristim i za piti i za zalijevati vrt.
Sad me zanima, ako ja to brdo -travu pošpricam sa cidokorom, koliko će mi to utjecati na kvalitetu vode iz toga bazena za piti, a i za zalijevati bašču, budući se zna da cidokor djeluje putem lista.
Može li cidokor prodrijeti padalinama kroz tu silnu zemlju do moje cijevi- skupljačice vode za taj bazen , pa da se otrujemo pijuči ili uništimo vrt zalijevajuči takvom vodom.
Ima li itko pametan, da mi odgovori na to pitanje.
Približava se prolječe i sad će trava buknuti, pa bi to špricao, ako mi itko može reći smijem li iz tih razloga.

Hvala

Zadnje uređivanje Majstor : 12.03.2015. at 11:12. Reason: Skraćivanje quotanja
kbszeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 23:06   #17
A cuj, sebi nebi posprical, al drugi ako hoce, njemu bi .
Doduse to je izrazito mala doza koja nebi dospjela do preforirane cijevi, ali reda radi, nebi sprical!
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 23:16   #18
kakva kemija, pokrij folijom ili kartonom ako ti smeta trava.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 08:06   #19
Kupis crni najlon i polozis na zemlju-sunce ce uciniti svoje, trava ce se skuhati i unistiti ;-)
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 09:13   #20
Kažu da glifosat 8cidokor) nije otrovan...vjeruješ li Monsantu?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.