Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2014., 21:02   #1801
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
Stvarnost je daleko nevjerovatnija od naj nevjerovatnijeg filma.Do tog zakljucka dolazi se cistom logikom,bez ikakve zelje da to bude tako ili zelje za senzacijom i necim neobicnim,samo cinjenica da postojimo je nevjerovatnija od bilo cega sto najbujnija ljudska masta moze zamisliti.

No,cinjenaica da nas je neka vanzemaljska vrsta stvorila genetskim inzenjeringom i sl nije isklucena ali to opet ne rijesava pitanje..... ko je stvoritelj njih, svega, pa tako posredno i nas?Cak ni teorija evolucije kad bi bila tocna, ne moze definitivno opovrgnuti stvoriteljsku silu,jer se opet postavlja ne rjeseno pitanje abiogeneze kako je nastala prva stanica? A ako se ono rijesi onda ostaje pitanje kako je nastala prva cestica i tako u nedogled.
Stvoritelj nas ljudi ne može imati svoga Stvoritelja, jer je PRVI koji je postojao u našem svijetu.

Isto kao što ne postoji dijete prije prvoga djeteta u obitelji, ili trenutak prije prvoga trenutka nekoga filma, tako i ne postoji Inteligencija PRIJE Prve Inteligencije u našemu prostor-vremenu.

Znači ne možemo ići unedogled u prošlost jer naš svijet IMA POČETAK. Druga bi stvar bila da je naš svijet vječan, da postoji oduvijek, ali nigdje u stvarnost NE POSTOJI svijet koji bio postojao oduvijek. Svi imaju početak.

Zato i Biblija započinje sa početkom našega svijeta: "U POČETKU stvori Bog...".

A ako naš svijet ima početak (sto posto), onda postoji i Prva Inteligencija, prije koje nije nikakva Inteligencija postojala. Isus je više nego jasan da je ON ta Prva Inteligencija, zapravo KRALJ te Prve civilizacije koja je ikada postojala. Dakle pitanje da li je postojala Inteligencija prije Prve Inteligencije je bez smisla. Dakle naš Stvoritelj nema svoga Stvoritelja. Tu je kraj priče. Zapravo tu je početak priče o svima nama. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 15.10.2014., 21:51   #1802
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Je, stvarno je neverojatna, došli su vanzemaljci, nisu propisno zbrinuli biološki otpad i na taj način "stvorili" nas (ekološki hulji)
Nevjerojatno je to da nas je netko napravio.

Zašto, to je već teže pitanje.

Možda im je bilo dosadno, pa da se imaju s kime družiti, napravili materijalni svijet, i što više raznolikih životnih vrsta.

Zanimljivo da u Bibliji piše da je Bog bio zadovoljan s onim što je napravio. Istina, nije mu to uspjelo od prve (Eva), ali bitno da je na kraju bilo dobro.

"I vidje Bog da je dobro!" Nije mogao vidjeti zlo kada još onda nije postojalo. Ali ako će na kraju i sve zlo biti uništeno, onda ovaj svijet i život imaju smisla. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 16.10.2014., 18:26   #1803
Uskoro će Božić, i zbilja je veliko pitanje da li je ta priča istinita ili nije.

Ja sam uvjeren da jeste.

I to baš sve što tamo piše.

Samo smo mi ljudi puno toga krivo shvatili od te priče, zato ona izgleda mnogima kao bajka.

Sve se u toj priči može razumski objasniti, samo treba saslušati nekoga tko to zna objasniti. Nema tu mjesta nikakvim dogmama, niti bilo čemu što bi se protivilo zdravom razumu. Naprotiv!
civilizacija I is offline  
Old 16.10.2014., 22:13   #1804
Priča počinje sa nastankom našega prostor-vremena, kada nije ničega bilo, i u tom POČETKU bez materije, bez energije, kada je bila TAMA nad cijelim bezdanom, "rođena je" Riječ.

Mnogo vremena poslije razvila se iz te Riječi, cijela Civilizacija, Prva civilizacija u našem prostor-vremenu, naš Stvoritelj.

A vjekovima kasnije (ne misli se na tisućljeća već na mnogo veća vremenska razdoblja), poslije "stvaranja" prve materije, napravljen je svemir kojemu se mi ljudi toliko divimo, i koji se još uvijek "stvara".

Na našem planetu Zemlji, stvorena su PO VRSTAMA sva živa bića, sa gospodarem planete ČOVJEKOM, koji je jedino živo biće "iste vrste" kao i Stvoritelj.

Prije mnogo vremena odlučeno je da kralj svega što postoji, dođe na Zemlju, rodivši se kao "običan" čovjek. I tu počinje Božična priča. Nastavak slijedi, dakako.
civilizacija I is offline  
Old 18.10.2014., 13:58   #1805
Isus veli da je "sišao s neba".

Teolozi kažu da je moguće da je Isus došao iz neke druge dimenzije, dakle da Bog iz neke druge dimenzije stvara ovaj svijet i vrši sve radnje u njemu.

Međutim.

Ako je Isus zbilja postojao, i ako je došao na Zemlju "sa neba", On nije mogao nikako doći k nama iz neke druge dimenzije, jer to NIJE MOGUĆE.

Što pak znači da svatko tko nas ljude posjeti na Zemlji, jeste iz naše dimenzije, a to opet znači da i mi možemo posjetiti te "posjetitelje" tamo odakle oni dolaze. Dakle, nebesa nisu neka druga dimenzija, i tamo svatko od nas ljudi može doći. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 18.10.2014., 22:36   #1806
Ova tema govori o Stvoritelju svih nas.

Uvjeren sam da se tu radi o Vansvemirskoj inteligenciji, dakle koja ne samo da nije sa Zemlje (dakle je Vanzemaljske prirode), nego nije ni iz našega svemira.

Zato i ima i moć i silu da mijenja prirodne zakone kako hoće.

Nije samo Isus radio čudesa, i mnogi drugi su to činili, ali tko god to činio, ISTA SILA je bila na djelu.

I ne radi se tu o nikakvim pravim čudima, već o "znanju" koje posjeduje netko tko je puno stariji i tehnološki napredniji od nas ljudi. Jednom ćemo i mi ljudi moći činiti takva "čudesa" (sam Isus to tvrdi), ali prije toga trebamo naučiti pregršt stvari za koje sada ne znamo ni da postoje. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 19.10.2014., 12:43   #1807
Jahve, kojega je Mojsije "vidio" na gori Sinaj, i od koga je dobio "Deset zapovjedi", uvjeren sam, nije ništa drugo nego Vanzemaljska Inteligencija (grmljavina nije jedino što na to upućuje).

To je i Deniken tvrdio.

Samo što se kod Denikena radi o "materijalnim bićima", koja su tehnološki naprednija od nas ljudi, a moja teorija govori da se tu radi o "nematerijalnim bićima", dakle koja nisu iz našega materijalnoga svijeta, iz našega svemira.

Razlika je u tome što materijalna bića "ovise" o materiji, dok nematerijalna bića ne samo da ne ovise o njoj, već rade sa materijom što god žele.

Dakle Deniken je bio jako blizu, ali ipak nije "skužio" o kojim bićima se doslovno tu radi. Izgleda da je naša "pradomovina" "onkraj zvijezda". Garant!
civilizacija I is offline  
Old 19.10.2014., 23:18   #1808
Civilizacija, zaista nije potrebno da se ponavljaš iz posta u post. Jedno je diskusija, drugo je konstantno prosipanje istih fraza. Forum nije blog i ako ne bude dijaloga tema nema smisla.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 19.10.2014., 23:26   #1809
Doci ce ti vansvemirski Isus i karat ce te, pazi sto pricas.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 20.10.2014., 00:59   #1810
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Doci ce ti vansvemirski Isus i karat ce te, pazi sto pricas.
Prije ili poslije LSD-a?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 20.10.2014., 01:03   #1811
Između.
:P
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 20.10.2014., 16:50   #1812
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Civilizacija, zaista nije potrebno da se ponavljaš iz posta u post. Jedno je diskusija, drugo je konstantno prosipanje istih fraza. Forum nije blog i ako ne bude dijaloga tema nema smisla.
Pa gledaj. Imam teoriju o tome da su nas napravili Vansvemirci.

Dakle to je korak dalje nego je to imao Deniken.

Teorija obuhvaća sve živo, ne samo vjerovanja, već i kao što se može na ovoj temi pročitati, stvari koje mi ljudi našim instrumentima ne možemo detektirati, poput najmanjega prostora (koji se dalje grana u 26 pravaca), ili beskonačnog prostora koji okružuje naš svemir.

E sada, da bi se razvila diskusija, treba prvo to shvatiti o čemu pišem, a zatim ako se netko ne slaže s time, da napiše KONKRETNO što misli da nije točno, a ne samo da laprdaju bez imalo veze da to nije tako i gotovo.

Zadao sam i zadatke, i sada oni koji ih uopće ne razumiju, što se u njima traži, miniraju ovu temu, a ti zadaci su i te kako važni za postanak našega svijeta, jer nam govore o osnovnim svojstvima našega prostor-vremena. Dakle ja jesam za diskusiju, ali za to je prvo potrebno konkretno napisati u čemu se netko ne slaže sa onim što sam napisao. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 20.10.2014., 16:58   #1813
Pisali su ljudi pa si to odbacio kao da i nisu i opet počeo cirkularnom logikom.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 20.10.2014., 17:11   #1814
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Pisali su ljudi pa si to odbacio kao da i nisu i opet počeo cirkularnom logikom.
Što su to pisali?

Ajde konkretno.

Zapravo, nabrojati ću stvari o kojima sam govorio na ovoj temi, pa da vidimo može li tko ARGUMENTIRANO dokazati da nisu točne, dakle da nisam u pravu.
civilizacija I is offline  
Old 20.10.2014., 17:28   #1815
Počeo sam od toga da sam uvjeren da naš svijet nije slučajno nastao (što znači da postoji uzrok svemu što postoji, osim vječnoga uzroka svega), dakle da znanost ne može objasniti postanak svijeta slučajnošću (što je jasno vidljivo iz sadašnjega stanja u kojemu se znanost vrti u krug i to bez ikakve naznake da bi se to uskoro moglo promijeniti).

Zatim sam pisao da nas nisu stvorila nikakva VJEČNA BIČA, jer takva ne postoje. Dakle milijarde ljudi vjeruju u NEMOGUĆE ( i sam sam dugo u to vjerovao, ali kada se odraste onda vidiš jasnu razliku između mogućega i nemogućega).

A kak je onda nastal naš svijet?

Pa postoji još samo jedna mogućnost, a ta je da naš svijet nije nastao slučajno, nego da ga je napravio netko PUNO STARIJI I NAPREDNIJI od nas ljudi. Logično i razumno.

Zatim sam pisao da naš svemir NIJE BESKONAČAN, jer ne može postojati beskonačna materija iz više razloga (žalosno je da se to u 21 stoljeću mora objašnjavati zašto nije moguće).

Pisao sam da postoji NIŠTA, i da iz toga može nešto nastati, isto kao što u matematici možemo dobiti druge brojeve kada računamo sa nulom.

Pisao sam da postoji najmanji prostor koji se više ne može dijeliti, zato je i moguće proći 1mm, ili 1cm, ili 1 metar, inače uopće ne bi bilo moguće kretanje.

Pisao sam da se svemir nalazi u beskonačnom prostoru, i da taj prostor ima samo JEDNO središte (jer ne postoji nešto što bi imalo dva ili više središta).

Također sam pisao da naš svemir NIJE VEĆI od Ništa, i to ću matematički i dokazati.

Ima još ali eto. Ima li tko nešto protiv bilo čega što sam napisao u ovom postu neka ARGUMENTIRANO to objasni, pa možemo detaljno, do u najsitnije detalje to raspraviti, nema problema. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 20.10.2014., 21:56   #1816
Zaboravio sam reći u prijašnjem postu, što je veoma važno, da mnogi griješe u osnovnim logičkim konstrukcijama. Evo jedne takve.

"Sve je nastalo samo od sebe!"

Kakva je to glupost na beskonačnu potenciju ne treba objašnjavati onima koji se i malo razumiju u logiku.

Nije moguće da nešto nastane samo od sebe (tu se radi barem o tri stvari koje su NEMOGUĆE), ali je MOGUĆE da "Nešto POSTOJI samo od sebe!". A to je razlika kao između neba i Zemlje.

Ali to pet ne smeta mnogima da i dalje uče druge kako je "Sve nastalo samo od sebe!". I nikome ništa. Naprotiv! Još dobiju nagradu za tu glupost. Onda nije čudno da mi ljudi pojma nemamo kako je zbilja ovaj svijet nastao. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 22.10.2014., 21:55   #1817
Isto tako potpuno je nelogično da bi u našem svijetu bilo što postojalo PRIJE prostora i vremena.

Jer i sama čista svijest, kao i energija, kao i materija, ne mogu postojati NIGDJE i NIKADA.

Naš svijet nije nerazuman ni nelogičan, već su naše ljudske teorije o postanku svijeta pune nelogičnosti i nerazumnosti.

Ali prije ili kasnije morati ćemo doći do one prave istine o našem postanku.

Zašto? Jer smo mi ljudi JEDINA VRSTA živih bića na Zemlji, koja je doista sposobna doći do istine. I ne samo to. To nam je i sveta dužnost kao razumnih i inteligentnih bića u svemiru. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 23.10.2014., 16:33   #1818
Pitao sam na drugim temama koje sam otvorio na ovom forumu, da mi netko kaže što je to što može nastati SLUČAJNO.

Bilo što.

Ali da se stvarno radi o SLUČAJU, imajući u vidu sve okolnosti, dakako.

Još čekam da mi netko na to odgovori.

Jer ako NE POSTOJI nešto što može nastati slučajno (dovoljan je samo jedan primjer), kako se onda može ozbiljno tvrditi da je naš svijet nastao slučajno. Dakle, dovoljan je samo jedan jedini primjer. Sigurna sam da i druge to zanima, da li postoji nešto što se apsolutno slučajno događa, ili se dogodilo, svejedno. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 25.10.2014., 07:39   #1819
Jedna od dogmi jeste i ta da mi vidimo svijet oko sebe U PROŠLOSTI. Znači da sve što vidimo se već dogodilo. Svemir navodno vidimo kakav je bio prije mnogo milijuna i milijuna godina.

Je li moguće da mi vidimo prošlost (tada je moguće da bi vidjeli i budućnost, zašto ne), ili pak je to samo pretpostavka koja se ne može dokazati?

Mi ne možemo doživjeti ni prošlost, ni budućnost, već samo i JEDINO sadašnjost. To bi trebali i vidjeti svuda oko sebe, SADAŠNJOST, a ne prošlost ili budućnost. To je logično. Ali siguran sam da se mnogi ne slažu s time.

Ako netko ZNA razumno objasniti KAKO mi to vidimo prošlost, a ne sadašnjost, može slobodno to iznijeti. Dakle treba navesti DETALJE, da to svima bude jasno, a ne samo reći da brzina svjetlosti utječe na percepciju našega vida, pa mi vidimo kasnije za toliko vremena koliko je svjetlosti potrebno da dođe do nas.

Recimo, da naše Sunce sada ne postoji, i da ODJEDNOM se pojavi tu pred nama, da li bi mi Sunce vidjeli ISTOVREMENO kada bi se ono pojavilo, ili bi ga vidjeli tek za oko 8 minuta. Čudno je da nešto takvo veliko kao Sunce ne bi mogli ODMAH vidjeti (kada je vidljivo golim okom), i da bi 8 minuta pred nama bio mrak a Sunce je ispred nas. To baš ne zvuči logično. Ili?
civilizacija I is offline  
Old 25.10.2014., 07:57   #1820
Kaj si brzinu svjetlosti podjelio s nulom pa te zbrikalo?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.