Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2006., 14:33   #21
Quote:
theviper kaže:
ne! ti si kao sto posto sigurna da nije?!


Da, ja sam 100% posto sigurna da smrt nije kraj, jer znam jednog koji je bio tamo i vratio se. Ali nisam tu da ikoga uvjeravam, svi ćemo umrijeti jednom, pa će se vidjeti tko je bio u pravu, a tko ne.
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 19:40   #22
Quote:
Athalie kaže:
Da, ja sam 100% posto sigurna da smrt nije kraj, jer znam jednog koji je bio tamo i vratio se. Ali nisam tu da ikoga uvjeravam, svi ćemo umrijeti jednom, pa će se vidjeti tko je bio u pravu, a tko ne.

tako je, samo sto je onda prekasno za izbor.
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 20:25   #23
Zanima li vas tko je Bog?

Baš i ne. Ja mislim da pitanje nije "tko". "Tko" smo ti i ja.

Quote:
forestsilvy kaže:
tko je Bog, da li on uopce postoji, ako (po vasem misljenju) da, da li ga stvarno trazite, ili samo lutate svijetom stojeci na mjestu dok kritizirate katolike, protestanete, krscane, muslimane i opcenito njihove nacine zivota, ili pak vjerujte u new age...gdje stojite s Bogom?
Traženje je proces kroz koji prolazimo na načine koji mogu i ne moraju imati veze s religijom. Stoji da mi (MI!) silno želimo da naš život ima smisla, ali ima li ili nema i je li smrt kraj - to ne znamo. Tj. ne možemo dokazati pa ne znamo.
Osobno, međutim, držim da postoji znanje koje se ne može dokazati.
Moja su iskustva takva da sam ga "dobila" od onih koji su sebe nazivali vjernicima ili nevjernicima. Ima nečeg višeg od svega toga. Tračke te snage i sklada možemo nazrijeti oko sebe. Ovisi o oku koje gleda jer u oku se ogleda ono iznutra. Sve je to povezano. Nezamislivo?
Meni nije.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 23:33   #24
Quote:
forestsilvy kaže:
podaci nisu netocni.
kako divan argumen!
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 23:50   #25
Jednostavno Boga treba doživit ,pozvati u svoj život Bog nije irealan on je stvaran.
Ja da sad ne otežem pročitajte evanđelja u NZ i shvatit će te što je Bog.
Samo je jedan Bog sebe predstavio a svima ostalima su ljudi dali imena.
pogađate tko ,kad je Mojsije bio na Sinaju tam mu se Bog predstavio imenom ja sam Jahve >Ja Jesam jedini>
Aaron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 23:56   #26
znam dobro tko je Bog, a zna i ono tko sam ja..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 09:05   #27
Quote:
forestsilvy kaže:
tko je Bog, da li on uopce postoji, ako (po vasem misljenju) da, da li ga stvarno trazite, ili samo lutate svijetom stojeci na mjestu dok kritizirate katolike, protestanete, krscane, muslimane i opcenito njihove nacine zivota, ili pak vjerujte u new age...gdje stojite s Bogom?
Zapadnjaci nespoznatljivo i sveprisutno nazivaju Bogom. Ja ga ne nazivam.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 09:52   #28
Quote:
djidjimidji kaže:
on je uvijek tu (traziti ga - bilo bi kao da riba u vodi trazi vodu)
Lijepo rečeno.
Bog se ne skriva, On je svima uvijek na raspolaganju.

"Ja stalno kucam na vaša vrata, čim mi netko otvori ja ulazim", tako nekako je rekao Isus.

On stalno kuca ali mi mu ne otvaramo vrata. Problem je u nama a ne u njemu. Što se njega tiče On bi nam se sada ovog trenutka objavio.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 09:54   #29
Quote:
Athalie kaže:
ja sam 100% posto sigurna da smrt nije kraj
ja sam blizu sto posto
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 20:13   #30
Quote:
theviper kaže:
mislim da se vjera pojavila kao rezultat covjekova straha od smrti i nepostenja.
Covjek se nada da ovo sto ima nije sve i kako ce zivjeti i nakon sto ga kosac pozenje...
To znači da ti nevjeruješ u Boga ili?
__________________
"All the world's a stage, And all the men and women merely players.." by William Shakespeare
billy joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 21:37   #31
Quote:
Athalie kaže:
Da, ja sam 100% posto sigurna da smrt nije kraj, jer znam jednog koji je bio tamo i vratio se. Ali nisam tu da ikoga uvjeravam, svi ćemo umrijeti jednom, pa će se vidjeti tko je bio u pravu, a tko ne.
Pa znaš da je Luka,Magdin brat iz Madale,bio na onom Svijetu,i vratio se,pričo je svojoj dragoj sestri Magdi i Marti o tome,i ja sam nešto načuo, i kada ga je Isus,Krist htio i drugi put oživiti Magdalena ga je spriječila,rakavši mu jednu čudnu i tužnu riječ.
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103

Zadnje uređivanje Bosniac : 21.10.2006. at 00:55.
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 03:58   #32
Quote:
Athalie kaže:
Da, ja sam 100% posto sigurna da smrt nije kraj, jer znam jednog koji je bio tamo i vratio se. Ali nisam tu da ikoga uvjeravam, svi ćemo umrijeti jednom, pa će se vidjeti tko je bio u pravu, a tko ne.
koji argument
2hot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 08:55   #33
Quote:
Veni kaže:
kako divan argumen!

uzmi knjige, istrazuj!
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 10:03   #34
Quote:
forestsilvy kaže:
uzmi knjige, istrazuj!
odi ti prvo na topic koji ti je covjek dao, ili si prelijena za to?
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 20:31   #35
Bog je dijete koje se igra, mladic koji plese, žena koja pjeva, starac koji mudruje...
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.