Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2006., 19:11   #41
ovako na brzinu, wikipedia kaze:


"There is no generally accepted theory making a pronouncement concerning whether the universe is indeed finite or infinite in spatial extent."

i, citao sam razne teorije o tome koliko je svemir velik, i cuo sam da je kao izmjerena velicina, ali to je sve jos jako nepouzdano. a dok se nesto drugo ne otkrije, svemir je beskonacan...
__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 19:27   #42
Quote:
riot kaže:
beskompromisno vjerovanje u nesto za sto nemas niti najmanjeg trunka dokaza da postoji meni je uvijek izgledalo kao pokusaj slabih ljudi da sebi objasne svijet...
Quote:
riot kaže:
nema praznine "iza" svemira, nego je svemir sam po sebi beskonacan.

a ako ti je to prekomplicirano za shvatit, nemoj se time zamarat
Eto, blento objašnjenja i za Boga. Sam si sebi objasnio

Ti default shvaćaš beskonačno kao jak znanstveni dokaz dok ti je postojanje boga nezamislivo

Bravo Newtone
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 00:29   #43
Quote:
normall kaže:
Eto, blento objašnjenja i za Boga. Sam si sebi objasnio

Ti default shvaćaš beskonačno kao jak znanstveni dokaz dok ti je postojanje boga nezamislivo

Bravo Newtone

ali, bitna razlika je u tome sto ljudi koji se bave objasnjavanjem svijeta putem znanosti, dakle znanstvenici, prvo proucavaju nesto, traze dokaze za svoje tvrdnje, i kada dobiju nekakav rezultat koji se temelji na njima, to objave kao rezultat svojih istrazivanja...

dakle, nije stvar u tome da u takve stvari mozes vjerovati ili ne, stvar je u tome da je tebi netko nesto dokazao, potvrdio, i, ako si imalo pametan, i ako dokazi stoje, shvatit ces da je to tocno...

vjerovatno je stvar u razlicitim pogledima shvacanja svijeta. meni je logicnije da je svemir beskonacan, nego da je IZA svemira neki BOG.
sta bog, kakav bog, sta to uopce znaci

zasto si ljudi uopce moraju objasnjavati takve stvari putem religije, to mi nije jasno. religija nema sto traziti u podrucjima za koje je zaduzena znanost.

samo zato sto si neke pojmove ne mozete predociti, kao sto je BESKONACNO,
ne znaci automatski da je u svemu tome neki BOG..........
__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 06:01   #44
Naslov ove teme je nelogican. Kako covjek moze biti previse opsjednut svojom religijom? Ako je uvjeren da je to istina, onda ne postoji nista vaznije na svijetu; ako nije, onda to i nije njegova religija.
__________________
"The sheepdog is both blessed and cursed with the capacity for violence, and a profound love for the flock. This is what makes it different from the wolf."
Dienekes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:30   #45
Quote:
r0nin kaže:
Vjerojatno mislis na one kojima je ta vjera nametnuta, koji su "trenirani" od malih nogu
Da.
Tradicionalni vjernik pamti da je Biblija zauzimala počasno mjesto na polici i da je nisu smjeli dirati prljavim rukama i da su stariji uvijek govorili da je to sveta knjiga.

Pa još pun stol kolača za vrijeme crkvenih blagdana, pa ukrašeni borovi s poklonima, pa svečani obiteljski odlasci u crkvu, sve je to oduvijek zračilo nekom duhovnom toplinom, i dječja duša je to itekako zapamtila.
Takve stvari su od presudnog značaja za kasnije djetetovo vjersko opredjeljenje.

To je taj "trening" o kojemu govoriš, nije da ih neko namjerno trenira nego to ide samo od sebe.

Vjernici nisu svjesni da su istrenirani, nijedan vjernik to ne misli za sebe.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.