Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2005., 01:30   #1
LIMB - judejcima, krscanima, muslimanima, gnosticima, ateistima ...

SVIJEST O SEBI RADJA ZELJU ZA "UMIRANJEM".

MAJSTOR Ivan dva puta je ovo kazivao zadnjih dana. MAJSTOROV "pouchak" je nekima nejasan ...

U chasu vashe prve obuhvatne SVJESNOSTI o SEBI SAMOME, sto se zbiva s OPAZATELJEM SEBE SAMOGA, Trazitelji Istine?

U rechenom chasu OPAZATELJ tek "NASLUCUJE" da je na stanovit nacin (i "ovdje"?!) "ZACHARAN", te da je taj opazaj SEBE SAMOGA mozda privid i varka.

OPAZATELJ u isti mah naslucuje da "zalazak" za koprenu moguceg "privida" znaci "PARANJE" te "koprene" - ne njeno "skupljanje u stranu" poput scenskog zastora.

Ta "koprena" se ima "otrgnuti" s nosacha i zauvijek hitnuti u "reciklazni" otpad.
(Ovo MAJSTOR Ivan tek osebujno promice "ekolosku" svijest!)

OPAZHATELJ dakako, dvoji "sam sa sobom" i "nad sobom" - "a sto cu jos "uociti" podje li mi za rukom "otrgnuti" spomenutu "koprenu".

Sve je to PRVA "FANTAZMAGORIJA" PRVOGA OZBILJNOGA SAMODODIRA u vama, Trazitelji Istine.

"Osiguraci" izgorijevaju, zhivci se kostrijeshe, strahovi se kochopere - IZLAZA NEMA. S ovim zapochjinje "faza" "grickanja vlastitog repa". "Faza" OCHAJA i VAPLJENJA.

"Nista nije u vasoj moci" - i doista, po prvi put u zivotu mirishete svu tocnost izlizanog mudroslova.
AKO pak NISTA NIJE U VASOJ MOCI - sto onda preostaje, sto vam je onda "CHINITI", Trazitelji Istine?

"Pozeljet" cete se "rastociti" u NECHEMU sto sa sobom nosi BISTRINU i ODGOVOR.
U NECHEMU sto ce vam iznova "prostrijeti" toplinu i ufanje otkud ste upravo istjerani (hehe!)
"Pozeljet" cete "sebstveno-mentalno" umrijeti, da biste uopce mogli dalje ZIVJETI.

ZIVJETI u "LIMBU" "poluspoznaje" jedno je od najbolnijih iskustava ljudskog bica. To je ona "prethodeca "tamna noc dushe" o kojoj je MAJSTOR Ivan i ranije izlagao.
One potonja "stalozheca" dogadja se po spominjanom "ILUMINACIJSKOM BLJESKU".

BOL same NASLUTE onoga necega "DRUGOGA" u "vama" je tolika, i toliko neizdrziva, da je covjeku "lakshe" naizgled PREMINUTI, nego cvrchati u STVARNOM PAKLU NEZNAJA O SEBI.
Neznalci to zovu "umiranjem ega".
ZNALCI to imenuju "metamorfozom bica". U kojemu je "ego" uvijek" bio, i zauvijek ce "o(p)stati", Trazitelji Istine.

U svakom slucaju se NE BOJTE. I to "UMIRANJE" samo je "privid i varka".

Zadnje uređivanje MAJSTOR Ivan : 18.11.2005. at 04:23.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 03:24   #2
Smrt ega je više termin koji se odnosi na dezintegraciju ličnosti, znači umiranje svega onog što mislimo da "jesmo."
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 16:30   #3
Ohoho!?
66 (shezdesetishest) "chitanja" i 1 (jedan) upis dosad???!!!

Ako je i od vas, sramotno je, kolege vjernicke i forumske.
Ne znate dakle, tko vam glavu nosi.
Svoja vlastita osobna iskustva biste inace prepoznali.
Ne biste se s MAJSTOROVIM kazivanjem slozili, da MAJSTOR laze, je l' tako?
Il' biste MAJSTORA pozdravili ako zbori tocno?

Ali ne - vas mori sto vashi poluinteligenti od Mojsija do Muhameda mrmorishe. Sto to oni u kupusare svoje zatefterishe, je l' de?
Pa onda vi iz vashih duplja njihove njihove shupljine dragim sadrzajima nadopunjavate.

A dotle - neka vrag nosi sve, pa i vas?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 16:44   #4
Ignoriraju te, jer nemaš kulture ophođenja
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 22:20   #5
Quote:
Il' biste MAJSTORA pozdravili ako zbori tocno?
Pozdrav MAJSTORE

Tamna noć duše nije mi poznata iz "osobnog iskustva"

Zašto
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 22:25   #6
RAZGOVORI SA SAMIM SOBOM

Quote:
grizli kaže:
Pozdrav MAJSTORE

Tamna noć duše nije mi poznata iz "osobnog iskustva"

Zašto
evo ja bih citirao jednog forumasa koji je neuporedivo originalno i opsirno odgovorio na tvoje pitanje.njegov odgovor je usao u anale filozofije kao

UNIVERZALNI ODGOVOR NA SVAKO PITANJE KOJE POCINJE SA -ZASTO
(inace ima nick slican tebi pa ste mozda u rodbini )

dakle evo odgovora na tvoje pitanje koji cak ukljucuje i zrcalnu sliku pitatelja


Quote:
grizli kaže:
Ovak: sve sto jest jest samo po sebi
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 22:38   #7
Re: LIMB - judejcima, krscanima, muslimanima, gnosticima, ateistima ...

Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
SVIJEST O SEBI RADJA ZELJU ZA "UMIRANJEM".
Suicidal tendencies?
 
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 22:39   #8
Re: RAZGOVORI SA SAMIM SOBOM

Quote:
parsifal kaže:
evo ja bih citirao jednog forumasa koji je neuporedivo originalno i opsirno odgovorio na tvoje pitanje.njegov odgovor je usao u anale filozofije kao

UNIVERZALNI ODGOVOR NA SVAKO PITANJE KOJE POCINJE SA -ZASTO
(inace ima nick slican tebi pa ste mozda u rodbini )

dakle evo odgovora na tvoje pitanje koji cak ukljucuje i zrcalnu sliku pitatelja


E grizli grizli trebam češće čitat tvoje postove

Nego Parsi Bilo Kuda: jel si ti imao tamnu noć duše..

Ispričajte mi vaše tamne noći vi koji ste ih imali.

Ivane da li si ti imao tamnu noc duše
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 03:45   #9
Re: Re: RAZGOVORI SA SAMIM SOBOM

Quote:
grizli kazˇe:


E grizli grizli trebam cˇesˇc´e cˇitat tvoje postove

Nego Parsi Bilo Kuda: jel si ti imao tamnu noc´ dusˇe..

Ispricˇajte mi vasˇe tamne noc´i vi koji ste ih imali.

Ivane da li si ti imao tamnu noc dusˇe
Dakako, bila je i MAJSTOROVA noc, i proshla.

MAJSTORICA Pandora i MAJSTOR Shumar jednom su izmjenjivali stihove Ivana od Kriza gdje on pjeva o svojoj NOCHI.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 12:07   #10
Re: Re: Re: RAZGOVORI SA SAMIM SOBOM

Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Dakako, bila je i MAJSTOROVA noc, i proshla.

MAJSTORICA Pandora i MAJSTOR Shumar jednom su izmjenjivali stihove Ivana od Kriza gdje on pjeva o svojoj NOCHI.
kakav je "mehanizam" te noći... funkcija.. šta se događa prilikom toga.. netrebas pisati svoje osjećaje nego samo okvirno
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 14:31   #11
za grizlia



najednostavnije što bih mogao reči je da


si u tamnoj noči NEPREKIDNO U "OSJEČAJU" da nikad nisi dovoljno ISTINIT -ni u kom TRENUTKU

uvijek postoji NETKO U TEBI TKO je ISTINIT i postojiš ti koji


ga TRAŽIŠ

taj RASCJEP
OGLEDAVA SE U SVEMU ŠTO ČINIŠ MISLIŠ I OSJEČAŠ

STRAH JE temeljno stanje BIČA pa čak kada i nije očit on skriven POKREČE sve ŠTO ČINIŠ i (NE)činiš


GRIJEŠNOST i KRIVNJA razdiru TE

i NIKADA NISI POTPUN JER SVE VIDIŠ i ŽIVIŠ iz toga RASCJEPA

iz SVIJETA SIJENA ( jer uvijek nosiš sijenu nečega jer se POREĐUJEŠ SA NEČIM)

i to traje i to traje i to traje
PATNJA postaje

i roditelj i sestra i brat i prijatelj i ljubavnica


SVE DOK se iz dubine NOČI ne POČINJU

paliti ISKRE iz NIČEGA bez tvojeg "utjecaja" iz ničega baš kada misliš da češ "UMRIJETI" "NESTATI"

JEDNA PO JEDNA


kada ta iskra ZAPALI NOČ


tada NEMA NI NOČI NI SVJETLA JER JEDNO IZGORI DRUGO SE POKRIJE a ostane


TO NEŠTO

što po PRVI PUTA DAJE I MIR I RADOST I TUGU I IGRU


ali više od SVEGA daje POTPUNOST I JEDNOST TEBE kao BIČA kao nečega što JEST onakvo KAKVO JEST

i TAKVO bez grijeha bez krivnje bez tog RASCJEPA

TADA SE " IMAŠ " ko da se nemaš na način da ŽIVIŠ IZ NEPOMUČENOSTI iz

SRCA ŽIVOTA onakav kakav JESI


i TAKO te iskre postaju sve češče SVE DOK JEDNOM





al GRIZLI NE moraju svi imati TAMNU NOČ DUŠE
__________________
svaki dan je dobar dan i
svaka noč je dobra noč

SO SO TO TO
soto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 15:25   #12
Talking ZAMKA U ZAMCI

Quote:
soto kaže:


ali GRIZLI NE moraju svi imati TAMNU NOČ DUŠE
nije bas tako - nas grizli je imao tamnu sexualnu noc duse kada se je sjebao i upao s bicikla u rupu u maju ove godine

***
ali govoreci ozbiljno

imam svoju viziju

naslucujem sljedeci scenarij kao evoluciju ideje o TAMNOJ NOCI DUSE ...

grizlija TEK CHEKA NJEGOVA TAMNA NOC DUSE


ali kako ce on biti prvi MAJSTOR s kojim ce se ona suociti
on ce joj se ovako obratiti:




to ce tamnu noc dushe toliko shokirati i uvrijediti (da je se vise nitko ne boji i ne shvaca ozbiljno ) da CE ONA SAMA DOZIVJETI TAMNU NOC DUSE


__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 15:41   #13
je je

il bu ju navčil

da se i ona


pa bu još STRAŠNIJA


aaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu


__________________
svaki dan je dobar dan i
svaka noč je dobra noč

SO SO TO TO
soto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 22:21   #14
S VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA "O Tamnoj Noci Dushe"
--------------------------------------------------------------------------

MAJSTORICA Nymph kazˇe:
Vrlo mi je poznato sve to sˇto Majstor opisuje - iz licˇnog iskustva.

Grizli, stalno pitasˇ o "tamnoj noc´i dusˇe", a o tome su mnogo pisali i Majstor i Lame Deer, a mozˇesˇ i procˇitati opis sv. Ivana od Krizˇa. Ne znam koliko ti to sve isˇta znacˇi, ako sam to nisi dozˇiveo, a nadamo se i da nec´esˇ.

"Tamna noc´ dusˇe" je jedno grozno stanje u kome se patnja smenjuje sa strahom, u kome cˇovek visˇe nigde i ni u cˇemu ne mozˇe da na?e sigurnost ni utocˇisˇte - ni u spoljnjem ni u unutrasˇnjem svetu - ni u cˇulima ni u osec´anjima ni u mislima ni u masˇti. I sˇto se visˇe borisˇ da to promenisˇ, da probasˇ da se vratisˇ nekoj prividnoj sigurnosti/zadovoljstvu/srec´i koju si nekad mislio da imasˇ i da je stvarna, to ti je tezˇe, to visˇe patisˇ i to visˇe boli. Jer povratka nema. Tvoje bic´e je jednostavno gurnuto u takvo stanje da ne mozˇe visˇe da se zavarava ni na koji nacˇin i cˇak iako proba to traje tek nekoliko sati ili minuta ili trenutaka. Sve krac´e i sve manje. Samo postojanje postaje do te mere nepodnosˇljivo da bi najradije umro da mozˇesˇ. I to ne postojanje u onom smislu da si nezadovoljan sobom ili svetom koji te okruzˇuje, vec´ sama cˇinjenica da zˇivisˇ i da jesi izaziva patnju. A svestan si toga koliko je zˇivotna energija jaka u tebi i da nikad ne bi mogao da se ubijesˇ. Ti morasˇ da zˇivisˇ. Odsustvo slobode ti postaje savrsˇeno iskustveno jasno. A opet ne mozˇesˇ dalje. Najradije bi se rastocˇio sasvim, isˇcˇezao, pobegao u nisˇtavilo. I onda bezˇisˇ u san. Spavasˇ, jer te tamo nema. Ne postojisˇ. I svakog jutra kad otvorisˇ ocˇi i ponovo si svestan da jesi preplavi te isti nepodnosˇljivi bol postojanja. Pokusˇavasˇ uzaludno da se borisˇ. I tim visˇe patisˇ. A kada se prepustisˇ, kad odustanesˇ, onda upadasˇ u bunar jeze i strave i trese te strah kakav nikad nisi osec´ao ranije. I - naravno - niko na tebi ne primec´uje nikakve promene. Mozˇda si malo povucˇeniji nego inacˇe, ali psihicˇki si sasvim u redu. Funkcionisˇesˇ normalno, zˇivisˇ, radisˇ sve sˇto se od tebe ocˇekuje, razgovarasˇ, sˇalisˇ se, a u tebi - bezdan mraka i strave i bola. Sˇto je najgore, potpuno si sam u tome, jer ne poznajesˇ basˇ nikoga ko je prosˇao ili prolazi nesˇto slicˇno, niti iko mozˇe da te razume. Gledasˇ sve te ljude koji su isti kao sˇto si ti bio ranije i samo se pitasˇ: "Zasˇto basˇ ja? Zasˇto basˇ meni ovo da se doga?a? Zasˇto ne mogu da se vratim u "staro stanje"?" A, opet, ne znasˇ ni kuda dalje. Nemasˇ kuda. Svako razmisˇljanje je jalovo, sva resˇenja izmisˇljena, svaki smisao relativan i trenutan. Sve se raspada. Kad se "lovisˇ za rep" (mentalno pokusˇavajuc´i da do?esˇ do razresˇenja situacije) - patisˇ. Kad odustanesˇ - upadasˇ u bunar strave.
Onda sve lagano pocˇinje da se menja. Izgleda da je umu potrebno vreme da prihvati odsustvo slobodne volje, da "preokrene" nacˇin sagledavanja stvarnosti. Tako se lagano u cˇoveku otvara jedna nova perspektiva u kojoj se poimanje "iluzije" i "stvarnosti" menja. Sve postaje poput koprene - i JA i svet. U bic´u se budi neki poseban mir koji nikako nisi mogao dozˇiveti ranije. Mir koji kao da nije "od ovog sveta". Naravno, spolja se i dalje nisˇta ne menja. Sve su to unutrasˇnje transformacije.
Tada nastupa klackalica. Skakuc´esˇ iz stanja u stanje - pogotovo u ekstremnim situacijama, kada se dogodi nesˇto sˇto jako pogodi tvoju osobnost, ali to stanje (privid + bol + strava) se relativno brzo smenjuje stanjem mira. Naprosto visˇe ne mozˇesˇ dugo ostati u njemu. Bic´e ima svoj razvojni put, a on nikako nije unazad. Nema povratka unazad. Ja sam josˇ veoma nova u svemu, ali nekako mi se cˇini da to stanje "klackalice" mozˇe trajati i godinama. Mozˇda i cˇitavog zˇivota. To c´e Majstor bolje znati.
------------------------------------------------------------------------

MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 01:39   #15
SOTO... nastavak tj moji odgovori su na ŠKOLI
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 01:48   #16
soto i nimfa:

Pročitah

ovak da vas pitam: Pa jel može biti T.N.D. koja nije jako intenzivna... jer ima blagih T.N.D?

SOTO:

Quote:
STRAH JE temeljno stanje BIČA pa čak kada i nije očit on skriven POKREČE sve ŠTO ČINIŠ i (NE)činiš

hmm hm mh mm mhh mhh...

i kaj onda kada nestane taj strah? kako se ona "biće" pokreće???



Quote:
TO NEŠTO

što po PRVI PUTA DAJE I MIR I RADOST I TUGU I IGRU


ali više od SVEGA daje POTPUNOST I JEDNOST TEBE kao BIČA kao nečega što JEST onakvo KAKVO JEST
Da li je "takvo" stanje konstantno ili kao što Nimph kaže kao na "klackalici" isprekidano...

Čini mi se da je isprekidano.. to me zanima.. neka svi koji nešto imaju za reći kažu nešto o tome
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 15:37   #17
MAJSTOR Parsifal kaze: (... s "VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA")
-------------------------------------------------------------------------------

... o svojoj tamnoj noci duse ne mogu govoriti onako suptilno
kao nymph.njen opis razumijem I PREPOZNAJEM ali kod mene je to bio ''laksi dio'' ...

moj vrhunac i zaplet bio je ''pakao'' i ''smrt''

kao sto se misterij ljubavi ne moze prenijeti rijecima nego se treba osobno dozivjeti tako se i uzas ''pakla'' ne moze dovoljno docarati ... O ONOME O CEMU NE MOZEMO GOVORITI TOCNO ....trebamo .... sutjeti -rekao je witgenstein



zato biram sutjeti

no onaj koga s proganjali i trgali bijesni psi razuma tj tko se vrati ''nazad'' zavoli svaku travku i kamen i pticu i covjeka koga je susreo na svom zivotnom putu jer ih je dok je bio ''tamo'' PRVI PUT shvatio i zavolio... I PREPOZNAO NJIHOVU BESKRAJNU LJEPOTU I DOBROTU i mudrost i vaznost ... .... ---jer bez njih i njihove pomoci ne bih uspio pronaci i odskrinuti VRATA RAZUMIJEVANJA i nikada se ne bih vratio ''u nazad'' .....



''u ljepotu jednostavnosti ovdje i sada ''




(''NEMA NI JEDNOG ZRNA PRASINE KOJE NIJE ARHAT '' (rekli su buddha i ivan )

ili kako je to isto na drugi nacin rekao ''moj ujak'' Viljem Blake ''

SVE STO ZIVI JE SVETO.

i nadodajem

SVAKI JE CIN SVET
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 15:41   #18
Quote:
MAJSTORICA Noor Jehan kazˇe:
Pa kod mene je isprekidano – ima razdoblja kada „zaboravim“ na to , a opet ima razdoblja kada me „opere“ dobrano. Zdravo seljacˇki kod mene to stanje manifestira se kao „ni vrit, ni mimo“ – pH 7, takorec´i… Uglavnom, nemam volje ni za sˇto – nikakve stvari me ne vesele i imam osjec´aj da sam „tupa“ dok s druge strane urlam, vrisˇtim, cvilim, hvatam se „za slamku“, trazˇim potvrde u vanjskom svijetu, u drugim ljudima i slicˇno..Sve to iznutra izgleda puno „burnije“, nego izvana i vrlo cˇesto ljudi vani ne primjec´uju nisˇta, ili oni koji me jako dobro poznaju, primjec´uju samo neraspolozˇenje, sjetu ili bezvoljnost u blazˇim oblicima.
Jedan dan mi je HIGH, drugi BAJ – BAJ i tako naizmjence.
Najtezˇe je to sˇto imam osjec´aj da me apsolutno nitko ne razumije, a druga tesˇka stvar je sˇto nema nacˇina da izrazim sˇto mi se doga?a pa tako nijemo sˇutim jer nemam sˇto za rec´i. Cˇak i ako zapocˇnem, vrlo brzo izgubim zˇelju da nastavim dalje.
Najtezˇe mi je s bliskim ljudima – svaki drugi dan bi ih najradije udaljila od sebe i to na nacˇin da napravim neku spacˇku ili glupost koja c´e ih nagnati da odu k vragu jer se osjec´am tesˇka i bogu i vragu pa mi je „tesˇko“ i pred njima. I'm an alien.
Postupci su mi totalno nepromisˇljeni i vrlo cˇesto suprotni zˇeljama i osjec´ajima. Sve sˇto radim mozˇe me eventualno ushititi prve dvije sekunde, a nakon toga… izgubljeno „bauljam“ svijetom. Nisˇta mi se ne da. Recimo da to izgleda kao da me gladnu postave za bogatu trpezu, a nakon prvog zalogaja izgubim apetit..
Ima pak dana kada je sve super i sve je za pet, iako nisam musˇko, a volim nogomet. Onda ima dana kada me opere totalni strah: strah od smrti, strah od egzistencije, strah od ovog, strah od onog… I onda tako prestravljena sjedim u c´osˇku i cˇekam da me „pro?e“. U cijeloj toj pricˇi smijesˇno je to da postoji neki cˇudan mir unutar tog kaosa koji izbije tu i tamo van pa to nekako olaksˇa cijelu pricˇu. Eto, dalje mi se visˇe za sada ne da..
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 23:53   #19
Quote:
soto kaže:
za grizlia



najednostavnije što bih mogao reči je da


si u tamnoj noči NEPREKIDNO U "OSJEČAJU" da nikad nisi dovoljno ISTINIT -ni u kom TRENUTKU

uvijek postoji NETKO U TEBI TKO je ISTINIT i postojiš ti koji


ga TRAŽIŠ

taj RASCJEP

Da ali to DVOJNO stanje je posljedica takvog učenja i tradicije da je čovjek nesavršen?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 21:14   #20
Kao u neki ocean bez obala...
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.