Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2006., 09:51   #81
Quote:
Aadmmir kaže:
nominalno vi opraštate,to vam je izričita naredba
Muslimanima se također kaže da ako ih neko uvrijedi mogu mu uzvratiti ali će im kod Allaha biti upisano dobro djelo ako oproste
O tome koliko ste vi milostivi i koliko praštate i tolerišete druge koji su različiti vidjelo se u Srednjem vijeku,za vrijeme vaših svetih ratova blagoslovljenih od strane Crkve i Pape(što kažeš Božijeeg izaslanika na Zemlji)
Ja sam musliman a za tu tobože nagradu od 72 djevice prvi put čujem i volio bih da mi onaj ko je tu informaciju proturio ovdje da reference(ako mu izvor nije u hadisu ili Kur'anu onda je to netačno)
Pa kako vas nije već sram non stop izvlačiti stvari od prije 1000 godina kao dokaz kršćanske netrpeljivosti dok diljem Bliskog Istoka, pripadnici tvoje vjere pale kršćanske crkve kao odgovor na izgovorene riječi koje im nisu po volji?!

Tvoji vjerski vođe (Omerbašić i Cerić) su sami priznali da muslimanima nije nigdje tako dobro kao u Hrvatskoj. Nisu ništa petljali o križarskim ratovima Nebumo vrijeđali
__________________
Zagrebačkim ulicama

Zadnje uređivanje Ego : 21.09.2006. at 15:17.
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 11:40   #82
Od dana kada je Papa Benedikt XVI dosao. Vatikanu je ostalo jos sedam-osam godina
kahtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 14:27   #83
Točno je da Muslimani na svaku uvredu reagiraju agresivno. To se lako vidi jer se događa sada. A čak i ne šire svoju religiju. Samo je uzimaju kao alibi za obranu svoje kulture i načina života, koji im drugi žele mijenjati prema svojim interesima.
A zaboravili smo da su kršćani svoju vjeru širili itekako agresivno, mačem i uništavajući sve "nevjernike". Nekada. Danas imaju druge metode, modernije i teže prepoznatljive. Više im ne treba oružje, jer im se doktrina temelji na strahu i poslušnosti, a sve na bazi otkupljenih grijeha i nagrade na Nebu.

A sadašnji izraženi sukob kršćana i islama je logična posljedica zbivanja kroz povijest, pogotovo noviju. Zamisli da ti netko dođe u kuću i želi je mijenjati i koristiti kako se njemu hoće, a tebe ne pita ni za dopuštenje, ni za mišljenje. Dapače, još te i vrijeđa, mlati, obespravljuje. Pa dokle ćeš trpiti?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 16:09   #84
http://www.studio-din.com/modules.ph...rder=0&thold=0

...ovo je samo jedan od primjera zasto mnogi prelaze na islam, a niko ih ne tjera...
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 16:14   #85
Quote:
crtica kaže:
Pa kako vas nije već sram non stop izvlačiti stvari od prije 1000 godina kao dokaz kršćanske netrpeljivosti dok diljem Bliskog Istoka, pripadnici tvoje vjere pale kršćanske crkve kao odgovor na izgovorene riječi koje im nisu po volji?!

Tvoji vjerski vođe (Omerbašić i Cerić) su sami priznali da muslimanima nije nigdje tako dobro kao u Hrvatskoj. Nisu ništa petljali o križarskim ratovima Nebumo vrijeđali
svatko ce pred Bogom odgovarati pojedinacno za svoja djela...i u Bosni ima dosta ljudi koji sebe nazivaju muslimanima, a u stvari samo imaju muslimansko ime...a Allah najbolje zna
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 16:22   #86
Quote:
crtica kaže:
Pa kako vas nije već sram non stop izvlačiti stvari od prije 1000 godina kao dokaz kršćanske netrpeljivosti dok diljem Bliskog Istoka, pripadnici tvoje vjere pale kršćanske crkve kao odgovor na izgovorene riječi koje im nisu po volji?!

Tvoji vjerski vođe (Omerbašić i Cerić) su sami priznali da muslimanima nije nigdje tako dobro kao u Hrvatskoj. Nisu ništa petljali o križarskim ratovima Nebumo vrijeđali
drago mi je cuti to...vidim i jednoj sestri nece da izdaju dokumenat, zato sto je pokrivena, nadam se da ce i to srediti...a ne sumnjam da ste vi dobar narod, pomogli ste nam kad nam je bilo najteze, ovom prilikom vam se zahvaljujem na tome...a vjerovanje ko vjerovanje, uvijek svi mi mislimo da smo u pravu...u to cemo se uvjeriti na onome svijetu, ne?...
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 16:41   #87
Quote:
Gospon Pes kaže:
E, a s ovim papom ce slusati kako stvarno stvari stoje.

Porucuje im da ga prvo procitaju.

Pitala sam te jesi li ti taj govor procitao. Cijeli govor.
Dakle?
Procitao sam ono sto nam serviraju mediji javnoga informisanja, a znam da se njegov uvredljivi odgovor odnosio na pitanje njegovoga misljenja o ilamu...
...vjerujem da ces mi poslati barem na pp taj njegov cijeli govor, ukoliko ga posjedujes...hvala unaprijed
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 19:40   #88
Quote:
kicho_tz kaže:
...vjerujem da ces mi poslati barem na pp taj njegov cijeli govor, ukoliko ga posjedujes...hvala unaprijed
http://www.vatican.va/holy_father/be...nsburg_en.html
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 20:22   #89
Quote:
Aadmmir kaže:
nominalno vi opraštate,to vam je izričita naredba
Netočno, imamo 10 zapovjedi, a jedna od njih je "Ne ubij"

Quote:
Aadmmir kaže:
Muslimanima se također kaže da ako ih neko uvrijedi mogu mu uzvratiti ali će im kod Allaha biti upisano dobro djelo ako oproste
Pa zašto onda vodite đihad za svaku izgovorenu riječ, sliku, pjesmu?

Quote:
Aadmmir kaže:
O tome koliko ste vi milostivi i koliko praštate i tolerišete druge koji su različiti vidjelo se u Srednjem vijeku,za vrijeme vaših svetih ratova blagoslovljenih od strane Crkve i Pape(što kažeš Božijeeg izaslanika na Zemlji)
A vi ste tada sjedili skrštenih ruku? Pa ti ratovi su se i vodili kao odgovor na vaša osvajanja.
No mi smo sa time prestali, još u srednjem vijeku, vi to radite i dan danas.

Quote:
Aadmmir kaže:
Ja sam musliman a za tu tobože nagradu od 72 djevice prvi put čujem i volio bih da mi onaj ko je tu informaciju proturio ovdje da reference(ako mu izvor nije u hadisu ili Kur'anu onda je to netačno)
O tome ima tema na drugom mjestu.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 20:25   #90
Quote:
kahtani kaže:
Od dana kada je Papa Benedikt XVI dosao. Vatikanu je ostalo jos sedam-osam godina
Krivo, iza Benedikta XVI biti će još jedan papa, a u njegovu pontifikatu nastupa kraj svijeta
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 23:57   #91
Quote:
Saharun kaže:
Krivo, iza Benedikta XVI biti će još jedan papa, a u njegovu pontifikatu nastupa kraj svijeta
Ne znači da taj novi papa neće biti u sljedećih 7-8 godina.
No,malahijino proročanstvo je zasad ipak samo jedno od mnogih..neispunjenih.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 00:15   #92
Quote:
Saharun kaže:
Netočno, imamo 10 zapovjedi, a jedna od njih je "Ne ubij"
Jel oprost vrijedi i za tu zapovjed?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 01:43   #93
Quote:
kicho_tz kaže:
Procitao sam ono sto nam serviraju mediji javnoga informisanja,
Bilo je jasno iz tvojih postova.
Quote:
a znam da se njegov uvredljivi odgovor odnosio na pitanje njegovoga misljenja o ilamu...
Evo ti cijeli govor, pa kad procitas, reci mi o cemu je papa pricao.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 01:44   #94
Quote:
Saharun kaže:
Vi vjeru u 72 djevice
Posto ste se uhvatili broja 72 kao davljenik za slamku, eto da vam razjasnim i to...kao prvo to se koliko ja znam ne spominje u Kur'anu, nego je to hadis tj. poslanikov govor ili ono sto je on sutnjom odobrio:

Bismillahir-rahmanir-rahim
Rekao je Poslanik s.a.w.s.:Sehid ce kod Allaha imati sedam svojstava: bice mu oprosteno pri prvom prolivanju njegove krvi i vidjece svoje mjesto u dzennetu nagizdan odjecom imana, ozenice se sa sedamdeset dvije hurije, bice postedjen kaburske patnje, bice siguran od velikog straha (na Sudnjem danu), bice mu stavljen na glavu tadz dostojanstva, a njegovi rubini ce biti vrijedniji od dunjaluka i svega na njemu, imace pravo posredovanja za sedamdeset clanova svoje porodice.” (hadis prenosi Ahmed, 131/4, a El Bani ga ocjenjuje kao sahih).

Ne sumnjam da cete opet naci neke izgovore, koji idu vama u prilog, ali eto od sada se mozete slobodno ograniciti od toga vasega stereotipnoga postanja o islamskom vjerovanju u 72 (zene po vama) hurije.
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 01:46   #95
Quote:
danaye kaže:
No,malahijino proročanstvo je zasad ipak samo jedno od mnogih..neispunjenih.
Kak neispunjeno, a maslinar je papa kao sto je Malahija i rekao.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 01:50   #96
Quote:
Gospon Pes kaže:
U ovom predavanju sada bih htio obraditi samo jednu točku – koja je u sklopu dijaloga rubna – a koja me je fascinirala u sklopu teme vjera i um i koja mi služi kao polazište za moja razmišljanja o toj temi «đihad» (sveti rat). Da ne izvlacim dalje, samo procitaj boldirano...ali nema veze shvatam vas i dalje cete forsirati i braniti svoje, ma nemaveze opet kazem, ima ko sudi svoma nama pa i tom Papi.
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 01:59   #97
Stav islama prema drugim religijama

http://www.bhmed.org/islam/musaf/2.htm
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 02:02   #98
Quote:
kicho_tz kaže:
.....
Dobro kad se toliko javljaš, oćeš li nas konačno prosvjetliti i reči nam zašto vi odmah pokrečete đihad, a ne opraštate ?
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 02:07   #99
Quote:
kicho_tz kaže:
..ali nema veze shvatam vas i dalje cete forsirati i braniti svoje
A ti radis nesto drugo?

Taj citat i jos neki su samo posluzili kao odskocna daska za ono sto je papa stvarno rekao.
Pitao si negdje gore smatra li to papa muslimane glupima kad kaze da ga nisu razumjeli.
Ne znam za njega, ali mene radije nemoj pitati...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 02:17   #100
. Issaovo a.s. učenje je toliko derogirano i interpolirano da su njegovi današnji ostaci u vidu evanđelja potpuno neskladni sa većinom principa ljudskog postojanja, jer su se u njihovo kreiranje jednostavno umiješali ljudi koji su naravno kao i svi mi ipak ograničeni u svojim shvatanjima i poimanjima svijeta, tako da su oni ubacivajući neka svoja umovanja u ta evanđelja ustvari i uništili njihovu univerzalnost, i njihovu kompetentnost da budu vodiči ljudima sve do Sudnjeg dana. Mislim neko ko bi se temeljito i čvrsto pridržavao naređenja iz evanđelja kao npr.:
“A ja vam
kažem: Ne opirite se zlotvoru! Naprotiv, ako te ko udari po
desnom obrazu, okreni mu i drugi. Ako te neko tuži za
košulju podaj mu i kaput. Ako te neko prisili jednu milju,
podi s njim dvije. Ko ište od tebe, podaj mu; a ko hoce da
mu pozajmiš, ne odbij ga.” (Matej 5, 39-42)
Jevandelje po Mateju nareduje, “Prodaj sve što imaš
i podaj siromasima.” (Matej 19, 21)

Ovako da naređuje Bog, koji sve zna, sve čuje, Svemoguć je- pa sa ovakvim principima i načelima ne može prešivjeti nijedna nacija niti društvo a to bi Krist valjda trebao znati ako je Bog(haša) kao što tvrdite. Ovakve naredbe i čovjeku sa narušenim mentalnim zdravljem izgledaju smješno, a na njima se zasniva vaša vjera. Svjedoci smo doduše da se ovoga niko ne pridržava niti se ikada i pridržavao jer bi to bilo fatalno za onog ko ovo prihvati. To dovoljno govori o vašem vjerovanju, mada znam da je sada kod sviju vas prirodna reakcija – pomislite „ma gdje ćeš se pridržavati ovog, nema smisla“. Pa šta nam to govori o vrijednosti vaših svetih knjiga????
U islamu se naravno isto tako naređuje da se ljudima oprosti da bi i nama Allah s.v.t. oprostio ali isto tako nije grijeh ni osvetiti se za učinjeno nam zlo, dakle ako oprostimo dobijemo Allahovo dž.š. zadovoljstvo zbog toga, a ako ne onda ne dobijemo ništa- ni grijeh ni sevab. Zar nije razumnije ovo što se muslimanima naređuje negoli ovo pomalo maloumničko razmišljanje tipa prodaj sve i razdijeli siromasima – ne znam samo šta ćeš kad sve podijeliš – onda i ti postaješ siromah (stvarno smiješno). O ovoj istoj temi u Kur'anu piše:
, “Ne vežite svoju ruku za svoj vrat [to
znaci, ne budite škrti] niti je potpuno ispružite [to jest,
ne budite ekstravagantni, ne rasipajte (ne cinite israf)] da
ne zaslužite prijekor i ne osiromašite (budete ovisni
o drugima).” (17, 29)

Dakle udjeljuj milostinju da ne izazoveš Božiji prijekor ali ne toliko da onda i ti propadneš pa da čekaš da tebi neko udjeljuje. Ni u čemu ne valja pretjerivati – Poslanik s.a.v.s. je to ponavljao u mnogim situacijama, dok se čitajući evanđelja zaista nailazi na mnogo pretjerivanja i odlaženja u potpunu krajnost što se tiče mnogih naredbi
Aadmmir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.