Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2006., 16:28   #81
istina je što si napisao za busha, ali je isto tako istina da on "nabrijava" raju na sukob koristeći se vjerskom retorikom i da su mu glavni birači vjerski fanatici. religija je najbolje sredstvo manipulacije ikad izmišljeno.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 16:40   #82
Quote:
divizija kaže:
george W. je vjerski fanatik i motivira ga religija. njegovi sljedbenici koji masovno glasaju za njega su izrazito religiozni ljudi. najratobornija od bogatih zemalja je ona najreligoznija SAD! DOK SU ATESITIČKI ŠVEĐANI NAJMIROLJUBLJIVIJI. SAD su jedina visokorazvijena zemlja u kojoj više od polovice stanovništva smatra religiju vrlo važnom.


malo su ti stvari ipak drukčije. ratovi su bili posljedica raznih kriza u gospodarstvu i općeg osiromašenja. čitav drugi svijetski rat rezultat je ekonomske krize 30.tih., isto kao i pojava komunizma i slično. večina ratova idanas se vode u siromašnim zemljama, među siromasima. darfur je najkrvaviji takav sukob.


čovijek će biti samilostan i human ako je odrastao i odgojen u takvom okruženju. čovjek koji cijeli život živi u groznim uvijetima će teško razviti osjećaj samilosti i humanosti. sirotinjske četvrti su pune kriminala, ne bogate


ma ne zvučiš, al ove gluposti o tom kako je europa bogata od afrikanaca su zaista maoističke. da ta europa nije bila naprednija i bogatija od njih, ne bi ih nikad ni pokorila u prvom redu. a u drugom redu, kad ih je pokorila, bili su ipak mnogo primitivniji i zaostaliji nego onda kad je otišla.

moje je mišljenje da je bog čovjeku mogao osigurati samo osnovne stvari: da je zdrav, živ, sit i na toplom.
ništa više od toga, za sve drugo i više neka se čovjek izbori sam. no osjećaji samilosti, suosječajnosti, humanosti čovjeka prema čovjeku pojavljuju se tamo gdje se kvaliteta života poboljšava, a ne tamo gdje ljudi žive ko psi. takvi ljudi ne mogu biti dobri jedni prema drugima.
ako želimo civlizaciju tolerancije, humanosti i suosjećanja, prvo na čemu trebamo raditi je kvaliteta života. i smanjenje vjerske zatucanosti ala george w. i njegovi sljedbenici.
Bog je čovjeku osigurao ono što ti navodiš kao uvjet a i mnogo više. I da čovjeku je dao slobodnu volju da se za neke stvari izbori sam. A kako se je čovjek izborio za neke stvari, tako da je europljanin kolonizirao Afriku, što je po tebi OK jer eto bili su napredniji a i bogatiji.
Kaj ti misliš da je Darfur posljedica siromaštva te regije ili ipak bogatih nalazišta nafte na tom području, pa se sad vodi borba za vlast na tom području.
I fakat nemoj zabrijavat tipa "smanjenje vjerske zatucanosti ala george w. i njegovi sljedbenici" jer sigurno i ti znaš da problem georga w. nije nikakva vjerska zatucanost.
bilobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 16:46   #83
problem IZBORA georga busha jest vjerska zatucanust velikog djela američke unutrašnjosti.
nisam rekao da je OK ikoga pokorit, samo sam rekao da su oni koji su nekog pokorili već bili napredniji, a nisu to postali ZBOG TOGA što su pokorili.
rat u darfuru je posljedica siromaštva. nafte ima i drugdje, ali se zbog nje ne ratuje. tamo svi imaju malo, pa se za jedino što imaju- naftu -kolju.

a to da je bog osigurao čovjeku ove stvari je glupost. ako netko to ima, ima jer je to čovječanstvo samo osiguralo. pračovjek u kamenom dobu nije imao ništa! imao je hladnu pečinu, vjetrometinu, oskudicu, poluglad, bolesti, vijek trajanja 35 godina, strah od zvijeri, poplava, potresa, suša- to mu je bog dao. ostalo je stvorio čovjek sam.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 17:06   #84
Quote:
divizija kaže:
problem IZBORA georga busha jest vjerska zatucanust velikog djela američke unutrašnjosti.
nisam rekao da je OK ikoga pokorit, samo sam rekao da su oni koji su nekog pokorili već bili napredniji, a nisu to postali ZBOG TOGA što su pokorili.
rat u darfuru je posljedica siromaštva. nafte ima i drugdje, ali se zbog nje ne ratuje. tamo svi imaju malo, pa se za jedino što imaju- naftu -kolju.

a to da je bog osigurao čovjeku ove stvari je glupost. ako netko to ima, ima jer je to čovječanstvo samo osiguralo. pračovjek u kamenom dobu nije imao ništa! imao je hladnu pečinu, vjetrometinu, oskudicu, poluglad, bolesti, vijek trajanja 35 godina, strah od zvijeri, poplava, potresa, suša- to mu je bog dao. ostalo je stvorio čovjek sam.
Sumljam da je georgov reizbor rezulata vjerske, kako ti kažeš, zatucanosti, ali sigurno znam da ge ne motivira religija.
Po tvojoj logici napredak dovodi do porobljavanja manje naprednih.
Rat Iran-Irak, invazija Iraka na Kuvajt, intervenija u Iraku - zvuči li ti poznato.
Kao što rekoh Bog nam je dao, na nama je bilo da to naučimo koristiti
bilobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 18:24   #85
Pa prirodno je da vise napredni pokoravaju manje napredne... Ko jaci taj kaci.
A Dajbin rezibor je rezultat vjerske zatucanosti + opcenitog kretenizma cijele te nacije.

ju es ej, ju es ej!
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 22:08   #86
napredak dovodi do poboljšanja kvalitete života i STVARA PREDUVJET za prosvijećenost čovjeka u smjeru tolerancije, humanosti, međusobnog uvažavanja...
naravno da ne mora bit tako, a religija tome itekako odmaže. ponavljam, glavna glasačka mašinerija georga w. su vjerski fanatici. no da bi ikakve pozitivne ideje uopće imale šansu, potrebna je kvaliteta života. u grubim uvijetima ni ljudi ne mogu bit bolji.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.