Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2006., 15:13   #21
Quote:
OneManArmy kaže:
Pranje mozga od malih nogu. Jao, jao...
čuj, ja sam radije za tu verziju s mobitelima nego za onu dernjavu i zvonjavu s današnjih bogomolja ,ono sjediš u kafiću kad odjednom allahu...,ding-dong,možda koji rog izraelski i pojalica ili kakav tam-tam.
pa rečeno je tko ima uši(mobitel) neka čuje ,uz svu zezanciju to će uskoro tako nekako i izgledat jedino će možda zabranit zvonjavu u kafićima.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 17:09   #22
Quote:
ursamajor kaže:
čuj, ja sam radije za tu verziju s mobitelima
ajmo onda pokrenuti novi paket "kovčežića"

- biblijske priče instalirane u mobu kao igrice ?
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 17:20   #23
Quote:
labellina kaže:
ajmo onda pokrenuti novi paket "kovčežića"

- biblijske priče instalirane u mobu kao igrice ?
i to bi trebalo učinit što prije tj. dok se ne zabrani nasilje tipa klanja,ljudskog žrtvovanja,pedofilije,rasizma i dr. u videoigricama.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 10:32   #24
Quote:
labellina kaže:
ajmo onda pokrenuti novi paket "kovčežića"

- biblijske priče instalirane u mobu kao igrice ?
evo inače najnovijeg game uratka inspiriranog starim-dobrim jahvom .

http://www.youtube.com/watch?v=WRT7E_XColA
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 14:21   #25
Quote:
ursamajor kaže:
evo inače najnovijeg game uratka inspiriranog starim-dobrim jahvom .

http://www.youtube.com/watch?v=WRT7E_XColA
početak je ko vijesti pa bi im bilo dosadno
mislila sam na igricu tipa..
Mojsije ih vodi preko mora, kroz suho korito
i ti se utrkuješ protiv ostalih da stigneš prvi i izbjegavaš strijele ..
i dobivaš poene ( u obliku golubića,tj. duha božijega ,jer je za djecu,jelte)
to bi bio prvi level

drugi level
dodaš morske zvjerke iz prikrajka
....sad kolko imaš duha svetog do tud stigneš -ko i u životu
( a možeš pomolit i očenaš da sačuvaš golubiće)

a treći ,sve to + izbjegličke kovčežiće
( to s kovčežićem je da nije off topic )

-i tako nauče biblijske priče bez nabijenog osjećaja krivnje; Isus je umro zbog njih
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 15:27   #26
Quote:
baja kaže:
ako se čovjek izdigne iz shvaćanja biblije na način na koji je doživljavaju bakice od 80 i kusur; plastično, površno, sve je crno i bijelo... onda je u stanju iščitavati simboliku takvog teksta, a ta simbolika (i krajnja poanta teksta) se može primjeniti na bilo koju drugu religiju. naravno, preduvjet je imati određeni kvocijent inteligencije.
Tc tc nevjernik! Nema tu nikakvog simbolizma. Tumacenje je onakvo kako pise i ne preispituj dogmu. Ima onih koji su za to dobro placeni.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 20:58   #27
Quote:
baja kaže:
ako se čovjek izdigne iz shvaćanja biblije na način na koji je doživljavaju bakice od 80 i kusur; plastično, površno, sve je crno i bijelo... onda je u stanju iščitavati simboliku takvog teksta, a ta simbolika (i krajnja poanta teksta) se može primjeniti na bilo koju drugu religiju. naravno, preduvjet je imati određeni kvocijent inteligencije.
O, i puno mlađi, dobro je arna rekla. Godine nemaju ništa s tim, iako bismo i o tome mogli povesti raspravu. Simbolika teksta je višeslojna i slažem se da se "krajnja poanta" može primijeniti na bilo koju religiju. Naravno da se ljudi uglavnom zadržavaju na površini (koje li zamke!) i kad u tom trenutku budu ponukani da isuču mač iz toka, opet smo na početku. Kod prvih sinova.
Moramo sve ispočetka. Ponavljanje je majka mudrosti pa jednom možda ipak bude koji više koji će doći do te "krajnje poante". S tim da ona nikako nije "krajnja", već samo omogućuje izvjesno otvaranje i jedan novi početak, recimo to tako.

Umjesto kvocijenta inteligencije, ja bih radije govorila o jednoj unutarnjoj osjetljivosti i otvorenosti.

Ono što sam možda neuspješno samo naznačila u prvom postu je da treba početi odbacivati "teret".
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 22:46   #28
Quote:
Blaise kaže:
Umjesto kvocijenta inteligencije, ja bih radije govorila o jednoj unutarnjoj osjetljivosti i otvorenosti.
kad već spominješ, ja bi udružila ove tri nabrojane komponente.
sviđa mi se tvoj post.
OT upravo zbog višeslojnosti ću svojoj curki čitati bibliju, baš kao i knjige o vilenjacima, patuljcima, divovima... mitove i legende... vjerujem da, ako joj zarana ukažem na svijet imaginacije ("onostranog"), da ću je bolje oboružati za ovaj nabrijani svijet u kojem živimo, a pogotovo za licemjerje crkve.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.