Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2013., 00:32   #1
Alergija na lijekove

Drage mame!

Kao što naslov kaže, je li vam poznata kakva alergija na ovaj sirup? Naime, danas (tj.jučer) oko 13 sati kćerkica ( 22mj) je prvi puta popila Prospan u dozi od 2,5ml ( na savjet pedice zbog kašlja ). Nakon nepuna dva sata na stražnjoj strani bedara blizu guze pojavila su se dva ogromna crvena natečena plika. Mislila sam da ju je neš ubolo. Namazali smo to Synopenom. Oko 18 sati ta dva su se povukla i izašla su nova dva ( na različitim mjestima ). Ponovno smo uh namazali. Prije spavanja oko 22 sata ta dva su također nestala al su se pojavila nova 3 i to opet na različitim mjestima. Moram napomenuti da se to sve odvija na guzi i stražnjoj strani bedara.
Inače nije sklona alergijama, nije ništa neuobičajeno jela ni danas ni proteklih dana. Dobro je raspoložena, vesela i aktivna. To me jako brine...jedva čekam jutro. Bojim se da se ne bi povećao broj plikova. Da li da ih nastavim mazati ili oni nestaju sami od sebe
Ispričavam se na dugom postu i ako je bila ovakva tema...nisam našla ništa slično.
Molim vas ako netko nešto zna neka javi jer sam jako zabrinuta ( još me zbog trenutne trudnoće peru hormoni pa me strah svega
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 15:54   #2
A vjerovatno je. I ovo je još super, kad krene prava urtikarija to se osipaš po cijelom tijelu u kratkom vremenu. Jeste bili kod doktorice?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 18:14   #3
Nismo je vodili pedijatru. Jutros je još imala 3 kom, pa onda cijeli dan niti jedan a sad opet 1 kom. Mislim da je to stvarno od sirupa i da se sad tijelo skoro skroz isčistilo. Vidjeti ću još kasnije.. I da, skužila sam da ih ne treba ničim mazati jer prolaze sami od sebe. Imala sam tu grozno urtikariju prije mnogo god pa znam kako je to grozno . Al sva sreća pa ju ovo nije svrbilo ( kuc kuc da ne ureknem ) i plikovi su bili ogromni, i do 4cm u promjeru. Užas! Baš kao kad te upikne neki kukac pa natekne. Nadam se da se više neće pojavljivati inače ravno kod ped.
Samo ne znam šta ću s kašljem ( produktivni )...izgleda samo puno tekućine budući da trputac nije djelovao, ovaj se nažalost loše pokazao.
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 21:24   #4
Da, hoće to tako.

Inače imaš ovdje temu o lijekovima za kašalj: https://www.forum.hr/showthread.php?t=694884 pa si pogledaj i tamo pitaj curke. Meni se Fluimukan pokazao kao odličan (popila 2 sirupa, isprobala sve narodne lijekove i ovo me spasilo već sam više biča luda od kašljanja), a postoji i Fluimukan junior, mojoj nećakinji je bio ok, fino je iskašljavala a bilo je šlajma toliko da se znala izrigati kad joj se krene vozati. Jedino što ne znam jel smiju kikići ispod 2 godine piti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 22:37   #5
ok, hvala na odgovoru!
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 13:17   #6
Nismo je vodili pedijatru. Jutros je još imala 3 kom, pa onda cijeli dan niti jedan a sad opet 1 kom. Mislim da je to stvarno od sirupa i da se sad tijelo skoro skroz isčistilo. Vidjeti ću još kasnije..
__________________
We provide guarantee to Testking ssat practice test gmat with online exam microsoft certification training itil and you can also get best quality Palm Beach Atlantic University mcat along with Northwestern University mcat for your guaranteed success.
razabashir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 10:49   #7
Alergija na paracetamol i ibuprofen

Zabrinjavajuće, ali izgleda da mi je dijete alergično i na jednu i na drugu supstancu (isprobali Dalsy, Nurofen,Neofen, Lupocet i Panatus)? Dobili smo Aerius koji moramo kombinirati s bilo ćime što snižava temperaturu, ali baš i ne djeluje. Da li netko ima sličan problem? Treba li promijeniti antihistaminik? Da li Rinolan možda bolje djeluje?

Edit: plus prijedlog modovima - može li se naslov "alergija na Panatus" promijeniti u moj gore navedeni naslov jer mislim da obuhvaća širi spektar gore navedenih proizvoda (prvenstveno za snižavanje temperature kod djece)? Thx

Zadnje uređivanje peekaaboo3 : 21.03.2016. at 11:00.
peekaaboo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 12:39   #8
jel to bas ustanovljeno da reagira na sami paracetamol i ibuprofen? ili mozda na neki sastojak u sirupu, neki konzervans ili slicno?

jer panatus nije za temperaturu, ako i na njega reagira mozda je do samog sirupa?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 13:43   #9
ma sorry ne panatus nego panadol ... ne znam da li raegira na aditive koji su skup s tim supstancama koje snižavaju temperaturu, ali uglavnom da, reagira osipom na oboje, očigledno ćemo morati na nekakav alergološki test na Šalatu...
peekaaboo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 13:51   #10
jer ako je u sirupu stvar, u tim dodacima, onda su mozda cepici rjesenje dok je mali a tablete kasnije
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 15:18   #11
da u pravu si, to sam si i ja nešto gruntala da bi trebala možda smrviti tabletu pa probati na taj način možda "doskočiti" alergiji....
peekaaboo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:16   #12
Alergija na paracetamol i ibuprofen

Lijep pozdrav! Zanima me jel imao tko situaciju da mu je dijete ili netko bio alergican na oba lijeka? Kod moga djeteta postoji sumnja da je alergican sada i na paracetamol, ici cemo na provokacijski test u Klaicevu, pa cemo vidjeti. Zanima me iskustva? Strah nas je. Hvala.
Juca15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:43   #13
Test se svakako treba napraviti, a kod djece se radi s narocitom paznjom, po strogo odredjenom protokolu. Dijete je cijelo vrijeme pod kontrolom i nista se nece dogoditi, ne brinite.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.