Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2007., 15:36   #1
kad će ti zubi



moj mali ima 10,5 mjeseci i još je bezubi. zubići sam što nisu već par mjeseci.
zadnjih par dana je izuzetno cendrav, ja to pripisujem zubima
kad su vaše bebe dobile zubiće? mislim da bu ovaj moj slavio prvi rođendan bez zubi i da bu tortu pocicao
već sam odustala od provjeravanja
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:41   #2
Quote:
traxdata kaže:


moj mali ima 10,5 mjeseci i još je bezubi. zubići sam što nisu već par mjeseci.
zadnjih par dana je izuzetno cendrav, ja to pripisujem zubima
kad su vaše bebe dobile zubiće? mislim da bu ovaj moj slavio prvi rođendan bez zubi i da bu tortu pocicao
već sam odustala od provjeravanja
Starija cura sa navrsenih 11 mjeseci. Mladja sa 5.

A prije su, cini mi se, problemi tipa "evo sad ce, samo sto nisu" poceli sa starijom nego sa mladjom.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:05   #3
jučer sam čula da je jedna curica dobila sa 13 mjeseci prvi zubek
ajme, a ovom mom je stalno prst u ustima. i to unatrag 2 tjedna otprilike. i to pripisujem zubima
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:30   #4
da se razme, ovo nije žalopojka, ovaj topik sam otvorila, jer mali spava, a meni se ne da čistiti. a nemrem ga otvoriti na kokošinjcu
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 21:31   #5

moja negdje s 6-7 mjeseci, samo se pojavio i onda su ostali nicali k'o gljive...nisam skužila nikakve naročite simptome
a sad, marš čistit !
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 11:36   #6
Kao što ste već mogli pročitati, mi smo svog sineka usvojili kad je imao 8,5 mj. i tada je imao 2 zubića,za koje predpostavljam da su izašli negdje sa 7,5 mj. Nakon toga svakih 1-2 mj. po 2 zubeka Imali smo razne simptome:Trpanje svega u usta je najmanji problemček: uglavnom je odbijao hranu, i onda smo znali da moramo prepipati dali idu zubeki,a znalo je biti i temperaturice A sjećam se da je i tatek jednu noć oko 1-2 h išao u dežurnu apoteku po Dentinox za mazanje Ali bar da se pohvalim,sada sa 6,5 god. nema niti jedan karijes,ispala su mu 2 mlječna,i odmah narasli trajni na njihovo mjesto
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:47   #7
moja mala cura danas navrsava 7. mj i ima dva zubica
prvi je izniknuo prije tocno mjesec dana i cendrala je tu noc ali ne nesto strasno,onako bezveze---malo dentinoxa,lupoceta i eto zuba
a drugi nemam pojma kad je izniknuo samo znam da je tu

e sad su na redu gornje jedinice i guraju,mrvu je nervozna
ali ih jos nema
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 23:26   #8
Moji su kasno dobili zube ,oko prvog rođendana
obično bi imali temperaturu i odbijali bi jesti koji dan
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 00:30   #9
Svako je dijete različito.Evo nekoliko primjera:

- prva curka dobila 1. zubić sa 7,5 mjeseci, uvijek su nicali jedan po jedan, nismo ni primijetili da joj niču, nije imala nikakvih tegoba.

- druga curka dobila odjednom 2 i to dan prije punih 7 mjeseci, također ih nismo skužili.Sada čekamo 2 gornja, evo, samo što nisu, sve trpa u usta!

-sin od rođaka je prvi zub dobio dan nakon 1. rođendana.

- susjedov bebač u 7. mjesecu odjednom 4 komada, proljev i jako visoka temperatura, trčali su na hitnu, kupili mu jantarnu ogrlicu, kažu da pomaže.

Bebači su prekrasni, a njihov bezubi osmijeh je nešto najdivnije na svijetu !
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 12:08   #10
yep, predivni su bez zubi
neki dan sam si zabrijala da mu je izbio zubek, ali onda sam skužila da je ti komadić hrane bio
ja sretna, jer me nema s čim gristi
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 15:20   #11
Moje obje cure dobile zubic sa 11 mjeseci.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:55   #12
moja je dobila prvi zubić sa 7,5 mjeseci, drugi sa 8,5 mjeseci i onda su krenili nicat ko ludi.
do drugog rođendana je skroz ozubatila i ima svih 20 zubića
Loryblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:38   #13
Moji i jedan i drugi prve zubiće dobili s punih 10 mjeseci.

Sretni smo što kod izbijanja nemamo većih problema, osim malo cendravosti ili nepapanja, ali to je kod nas uobičajena stvar. Sve je dobro dok nema temperature. Kod velikog se niti ne sjećam kako je dalje išlo sa zubima (davno bilo) a mlađi je navršio 2 godine i ima 16-18 zubića, ne da mi da prebrojim...

Autorici teksta, sve će doći na svoje, sve ima svoj slijed pa niti tvoje dijete neće još dugo biti bez zubića.... Sretno!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:55   #14
znam..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 20:58   #15
ja se došla samo malo pohvaliti
mi imamo već dva sa 6. mj. hahaha
ma ne brini, na jednom sam forumu pročitala da nema djeteta, tj. čovjeka koji nije dobio zube.
a što se tiče nervoze prije izbijanja, nama je dugo trajala, čak 3 mj. i nikakvo masiranje ni dentinox ni grickalice (one ohlađene igračke) nisu pomagale, ali sad kad su izili svim mukama je došao kraj!
hmmm7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 22:02   #16
11 mj. i totalna katastrofa je bila sa tim prvima , sad je isto neurotična ali ipak malo manje, sada sa 13 mj. imamo već 6 i 2 na putu, ludnica
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 10:24   #17
joj, moj je isto takav, užasan je u zadnje vrijeme, stalno je obješen na meni i staaaalno hoće sisati. uopće nema nikakvog reda. moram priznati da sam već na rubu živčanog sloma zbog tog sisanja.
dentinox ne koristim, ne će grickalice, niš ne će u usta osim svog prsta. ali to cendranje i plač me izluđuje..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 23:42   #18
mene moje dete toliko grize tim zubićima i štipa noktićima da je to za popizdit.
a vas????????
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 10:06   #19
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post


moj mali ima 10,5 mjeseci i još je bezubi. zubići sam što nisu već par mjeseci.
zadnjih par dana je izuzetno cendrav, ja to pripisujem zubima
kad su vaše bebe dobile zubiće? mislim da bu ovaj moj slavio prvi rođendan bez zubi i da bu tortu pocicao
već sam odustala od provjeravanja
Hoće zubi, pa neće biti bez zubi u životu. Ako slini, ako je cendrav, gura u usta sve ili bi se grizao, to je to. Moja bebe je donje zube dobila sa 4 i 5 mjeseci, polako za njima svaki mjesec po jedan, sve sa plačevima, temperaturom i proljevom, morala sam joj davati lupocet koliko je danima bila crvena, slinila je, grizla flašicu. Sad će 2 godine i još nema kutnjake, sad su drame, cvili u snu i grize me za rame, šta stigne. Znam djecu koja nisu ni pisnula ali nisam ja te sreće.
Dobar test je da mu prstom masiraš mjesto na kojem trebaju izaći donja dva zuba i ako mu to odgovara to je to!
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 14:36   #20
Moja curica je zube dobila sa 7 i po mjeseci, a malome (6 i po je sada) još čekamo. Ali i meni se snjim događa da već više od dva mjeseca daje naznake rasta zubiju, a od njih ništa. Sve grize, nervozan je, bali sve u šesnaest itd...
Ali nema brige, mojoj rodici je mala 1. rođendan uistinu slavila bez zubiju, a sad su svi na broju.
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.