Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2007., 11:47   #81
Talking Hihihi

http://www.poslovni.hr/34393.aspx
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:12   #82
Quote:
Latenight kaže: Pogledaj post
Dakle, situacija je ovakva:

Trenutacno sam na poslu gdje mi je ok lova, posao je ultrasiguran, radi se 8 - 16, sve je jako fleksibilno i sve se moze dogovorit. Problem je u tome sto je organizacija jako losa pa ustvari nikad ne znam sto trebam radit, posao je dosadan, nista na njemu necu naucit i dugorocno nisam zadovoljan, osjecam se kao da propadam i postajem sve ljeniji.

Trazio sam po Netu i nasao drugi posao, bio na razgovoru, cini se dosta zanimljiviji, ja bi radio od pocetka na jednom projektu kojeg bi radio od pocetka do kraja i tako, vjerujem da ima i boljih poslova, ali se ovo ne cini lose iako se ne vidim cijeli zivot kao programer.

Oni su isto zadovoljni samnom i uzeli bi me, ali je problem lova tj. oni su za pocetak ponudili 1500 kn manju placu, ali su svjesni da za tu lovu ne bi presao. Sad mene zanima kako da se postavim. Da mrtav hladan trazim istu lovu, da idem nize, sta, sta? Nekako mi se ne cini pametno prelaziti za manju lovu...

Ajmo vi koji ste promijenili hrpu poslova i stari vukovi, svaki tip & trick je dobrodosao.

Hvala!
Ostaj pri svome. Meni je uspjelo dobit plaću koju sam tražila iako su oni za to radno mjesto predvidjeli manju lovu.
Kati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 10:45   #83
Eto, mali update, trazio sam iste uvjete kao i u sadasnjoj firmi i izgleda da ce proci. We'll see...
Latenight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 11:25   #84
Možeš pristat na soma ipo manje nego sad ali na određeno vrijeme. Ako ti se posao baš sviđa. Al ja bih isto tako tražila da mi se ugovorom obvežu nakon nekog probnog roka povećati plaću u tom i tom iznosu. Za riječ ne bihnikog držala.
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:18   #85
itekako poznata priča[/I]

..veća lova---ne zaletavaj se, tu znaš gdje si barem, a ako pratiš tržište rada, "pustiš sebe na tržište"...naći ćeš nešto! u slučaju da dobiš barem istu lovu, a posao ti se čini zanimljivijim-idi ...em ćeš više naučit, em ćeš se "zaposliti" napokon, em ćete, ako ništa drugo, za početak držati uzbuđenje jer je novo! a tko kaže da tu moraš ostati narednih 10godina....samo hrabro!
(ali pazi i na to iz kakve firme u kakvu ideš...sretno)
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 16:40   #86
Traži istu ili veču plaču. Jer ako ti znaš svoj posao i imaš iskustva a njima treba radnik, onda tii određuješ pravila igre.
darkus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 16:36   #87
evo, samo da dignem svoj stari topic...

niste me zadovoljili sa svojim odgovorima....
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 16:38   #88
ima valjda jos 3 topika na istu shemu
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 16:39   #89
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
ima valjda jos 3 topika na istu shemu
znam. bilo bi dobro da se spoje.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 10:43   #90
Mi smo preselili prije 5 godina i zadovoljni smo.
Snašli smo se, kupili stan, dobili bebu, kredit se vuče, ali i to se da izgurati.
Ne bismo se vraćali nikako.
Ali nostalgija, nostalgija...
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:48   #91
Ja sam se preselio iz manje sredine u veliku. Na pocetku je bilo malo tijesno financijski,ali ubrzo se i to iskristaliziralo i sada je ok.
Placam stanarinu, rezije, pristojno zivim, a jos uspijem i stedjeti.

Cinjenica je da u velikoj sredini (citaj Zagreb) imas neusporedivo vece mogucnosti nego u manjoj sredini.

Dobro,ja sam i studirao u zg, pa mi nije bila tako velika i iznenadna promjena. Poznajem i ljude, imam prijatelje tu, a mjesecno dvaput - triput odem doma za vikend. I stvar funkcionira.
__________________
Did I do that...???
Steve Urkel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:30   #92
ja se doselih prije 3 mjeseca u zg sa mora gdje sam studirala i radila. Još uvijek mislim da je to bila BIG MISTAKE. Nedostaje mi more, mentalitet, priroda, način života.
Tu mi je plaća nešto bolja...ali ne nadoknađuje mi nedostatak vremena i privatnog života.

ali...
to je samo moje iskustvo..


To each his own!
__________________
IC OKEJ!
crocrusader is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 11:11   #93
da li bi se mogli odseliti u drugi grad zbog posla?

Znači, da vam se pruži prilika da li bi mogli napustiti sve u gradu u kojem živite, prijatelje, dečka/ curu, čitav svoj život i otići u neki drugi grad živjeti na godinu dana zbog posla? jer, ipak koliko god da se Rijeka činila blizu Zagrebu i slično, kad si tamo ne možeš svaki dan svraćati do Zagreba itd. Čini mi se kao da neki ljudi imaju jače korijene u gradu u kojem žive od drugih. Jer u biti kad gledam, niti sad ne viđam svaki dan ljude sa kojima se družim, ali opet nekako seliti se u drugi grad, mi se čini uistinu velik korak.. a vama?
imam osjećaj da bih se mogla odseliti bilo gdje na svijetu sa recimo svojim mužem, obitelji, ali sama negdje otići i raditi mi se čini nekako odbojno.
__________________
tko slijedi Jahvu neće propasti, nego je pred njim život vječni!
rianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 11:57   #94
to da je iz rijeke u zagreb ajde al ići na manju plaću i to negdje gdje mi se sigurno neće sviđat a onaj beton mi se ni najmanje ne sviđa nema šanse. Uostalom ako si ovdje ne možeš naći posao van ZG je još teže jer je u većini županija očajno stanje...
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 12:25   #95
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
to da je iz rijeke u zagreb ajde al ići na manju plaću i to negdje gdje mi se sigurno neće sviđat a onaj beton mi se ni najmanje ne sviđa nema šanse. Uostalom ako si ovdje ne možeš naći posao van ZG je još teže jer je u većini županija očajno stanje...
ne znam.. ja, iako si mislim da je vjerojatno lijepo u Rijeci, jer sam bila tamo i nije loše, nekako mi je teško otići iz ovog ušljivog Zagreba, iako niti tu nije krasno i ima masa nervoznih i živčanih ljudi. ali sam se navikla na Zagreb i tu mi je sve blizu, a tamo kad bih otišla to bi bilo počinjanje iznova. ma, ja bih se selila svugdje po svijetu da mogu, ali samo sa dečkom ili mužem.. samoj mi se nigdje ne ide!
__________________
tko slijedi Jahvu neće propasti, nego je pred njim život vječni!
rianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 14:15   #96
pa to pitanje je već bilo

neki su spremni, neki nisu
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 17:56   #97
Quote:
toncica kaže: Pogledaj post
pa to pitanje je već bilo

neki su spremni, neki nisu
a jeee? nego, meni sve više jača želja da se preselim baš negdje u Rijeku. ionako se sve nesigurnije u ovom gradu osjećam i više gotovo uopće ne izlazim iz kuće, pa mislim da bi mi Rijeka došla kao ugodna promjena.. Zagreb je postao zbog prenapučenosti i ljutih ljudi gotovo nemoguće mjesto za život, a ako i ne nemoguće ono kronično neugodno.. doselila se hrpa ambicioznih ljudi koji bi izgazili sve što se da pred sobom, i ja to više ne mogu gledati.. muka mi je od toga..
kad god izađem van iz stana to je takva neka ogavna vibra u zraku da više uopće ne izlazim.. imam osjećaj ono kao da se rađa neka Big Brother struja, gdje svi moraju sve znati jedni o drugima, ponašaju se kao da sve znaju i drže se nadmeno i umišljeno i čekaju na tvoju neku slabost.. ma katastrofa.. odselila bih se najradije u neko selo, gdje ljudi nisu tak jebeno napeti.. i gdje čovjek može normalno živjeti, bez da si svi briju da te znaju u negativnom kontekstu normalno i slično..
__________________
tko slijedi Jahvu neće propasti, nego je pred njim život vječni!
rianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 18:44   #98
Quote:
rianne kaže: Pogledaj post
Znači, da vam se pruži prilika da li bi mogli napustiti sve u gradu u kojem živite, prijatelje, dečka/ curu, čitav svoj život i otići u neki drugi grad živjeti na godinu dana zbog posla? jer, ipak koliko god da se Rijeka činila blizu Zagrebu i slično, kad si tamo ne možeš svaki dan svraćati do Zagreba itd. Čini mi se kao da neki ljudi imaju jače korijene u gradu u kojem žive od drugih. Jer u biti kad gledam, niti sad ne viđam svaki dan ljude sa kojima se družim, ali opet nekako seliti se u drugi grad, mi se čini uistinu velik korak.. a vama?
imam osjećaj da bih se mogla odseliti bilo gdje na svijetu sa recimo svojim mužem, obitelji, ali sama negdje otići i raditi mi se čini nekako odbojno.
Napavila sam to i nije mi žao, naprotiv.
Jednostavno odvažeš svako "za" i "protiv"i presječeš, a svaki kasniji odlazak, promjena sredine, posla, okruženja itd. je sve lakši.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 21:19   #99
Quote:
rianne kaže: Pogledaj post
a jeee? nego, meni sve više jača želja da se preselim baš negdje u Rijeku. ionako se sve nesigurnije u ovom gradu osjećam i više gotovo uopće ne izlazim iz kuće, pa mislim da bi mi Rijeka došla kao ugodna promjena.. Zagreb je postao zbog prenapučenosti i ljutih ljudi gotovo nemoguće mjesto za život, a ako i ne nemoguće ono kronično neugodno.. doselila se hrpa ambicioznih ljudi koji bi izgazili sve što se da pred sobom, i ja to više ne mogu gledati.. muka mi je od toga..
kad god izađem van iz stana to je takva neka ogavna vibra u zraku da više uopće ne izlazim.. imam osjećaj ono kao da se rađa neka Big Brother struja, gdje svi moraju sve znati jedni o drugima, ponašaju se kao da sve znaju i drže se nadmeno i umišljeno i čekaju na tvoju neku slabost.. ma katastrofa.. odselila bih se najradije u neko selo, gdje ljudi nisu tak jebeno napeti.. i gdje čovjek može normalno živjeti, bez da si svi briju da te znaju u negativnom kontekstu normalno i slično..
čitajući neke tvoje postove, sstvarno bi trebala izaći malo iz stana
prošetaj gradom, sad ti je bar zagreb pust nema tih silnih ljudi koji bi ti smetali, dobro bi ti došlo


a što se tiče preseljenja.....
učinila sam to, i sada mi nije žao iako je u početku bilo problema jer nije sve bilo odmah kako sam si zamislila
i preselila bih se opet
i kao što je ditta rekla, kasnije je to sve lakše, bar mi se tako čini
jer najteže je otići od doma
a sada tu gdje jesam me veže samo posao, i da nađem negdje bolji ne bih se nimalo dvoumila
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 08:58   #100
nije pitanje da li bi htjeli, već dal bi mogli...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.