Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2008., 23:46   #81
ja sam išla na akupunkturu i smršavila 20tak kg u 3 mj.nešto sam dobila nazad ,ali sigurno ne od nejela. Prije sam pokušavala sa svim mogućim dijetama,čajevima čak i onim tabletama koje idu na recept i koštaju 500kn,un dijetom,magičnom juhom,nejelom....i od svih njih došla sam na 93kg. E pa dijete su za debljanje a ne za mršavljenje,jer kad jednom smršaviš,ne smiješ se vratiti prijašnjim navikama i točka, a ne svi mi koji volimo papati, kad smršavimo mislimo,e sad mogu jest sad sam mršava!!!!
M&N is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 00:19   #82
Quote:
free land kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje ima ljudi koji se kuže u "posao",a meni takvi trebaju!
Imam 28 godina, nekih desetak kilograma viška koje nikako ne mogu skinuti.
Trebam savjet, pomoć, ...
Možda se nekome čini bezveze, ali mene opterećuju, više psihički nego fizički.
Trudim se jesti zdravo, kombiniram, isprobajem,...već nekih pola godine "pazim" a ja sam u to vrijeme izgubila 2 kg. Presporo.
Dogovorim se sama sa sobom za jedan način prehrane, pa uočim nešto drugo i tako sve u krug, jedni savjetuju ovo, drugi ono, nemoj sad, jedi tad itd.Sve znate, da previše ne filozofiram!
Ne krećem se baš, radim u uredu 8 sati, ljeti je ipak drugačije, more, šetnja, znoj, ...
Evo , ja bi napisala kako ja TRENUTNO to radim, a sve DOBRONAMJERNE sugestije od srca primam.

Budim se u 6 i čaša vode od 2dcl; oko 7,00 sati ness s vodom i mlijekom i natrenom, oko 8,30 čaša bilo kojeg jogurta sa zobenim pahuljicama (najčešće), do nedavnop sam tamanila voćne u nezanemarivim količinama, ali sada ni toga više nema, prepuni su šećera,
Oko 11-11,30 pojedem ili jabuku ili isto jogurt ili malo posnog sira

E nakon ovoga ima jedan problem, ne znam do čega je, jednostavno mi se spava, mozak ništa ne upija, zaboravljam, najradije bi išla kući u krevet....kao da mi fali energije ! Oko 13-13,30 opet popijem jednu nessicu, rijetko kad ubacim još neku sitnicu prije toga, da me malo trgne!
U 15 sati sam kući, iscrpljena, jedino od sjedenja, ručam, trudim se ne pretjerivati, uvala sam neku šemu odnedavno da jedem u veličini jedne šake, pošto imam mnogo malih obroka, čisto zato što mrzim onaj osjećaj sitodti, koji naravno znam osjetiti, jer se ni ne bi dovela u situaciju mršavljenja da mi taj osjećaj nije poznat
Jedem najčešće do 18-19 sati, najčešće posnog sira ili jaje sa salatom, a prije toga obično se nešto zalomi tipa jogurt.


Dakle, obroka je puno, trudim se da budu što manji, ali da ne osjećam iscrpljenost i glad. Tjelovježba mi nije baš u krvi.
Ne jedem kruh, tjesteninu, slatkiše (osim sladoleda koji mi je bolna točka!!!!!!!!!!), krumpir, izbjegajem bijelu rižu.

Trebam li smanjiti ovu večernju granicu prije 18 sati?
Smanjiti obroke?
Nešto drugo uvesti?
Voda?

Hvala, ljudi!

Želim biti zadovoljna sa sobom!
kao prvo, prestani odmah uzimati natren! zato ti se i popodne spava!
sladi si nessicu s normalnim secerom! ali umjereno! tek toliko da bas nije gorko.
secer je, kao i sol, tijelu potreban!
pij do 2,5 l tekucine na dan! mineralne, zbog minerala koji su tijelu isto potrebni, uz to caja, ili nezasladjenih sokova, kani se svih "lite" ili "diet"
prizvoda! u njima ima mnozina umjetnih zasladjivaca. isti su skodni!

imas li mogucnosti da se malo vise tjelesno pokreces?
recimo da ides neke putove pjesice (sve je moc navike)
ako ne, prosetaj se jednostavno svaku vecer jedno 30 min.
nakon 18 sati jedi samo voce i povrce.


*zasto ne upotrebljavati umjetne zasladjivace;
kad umjetni zasladjivac dosegne ukusne zivce u ustima javljaju isti na mozak, dolazi slatko, tijelo producira insulin za preradu slatkog!
posto ukusni zivci ne mogu prepoznat da li je to slatko secer ili umjetni zasladjivac producira tijelo insulin.
tom cinjenicom preradi tijelo sav ostatak secera u tijelu!
zato si pospana u 13:00-13:30 !
(mene je to skoro kostalo zivota, zaspala sam za volanom!)
osim toga, redovito, nakon sto se uzme umjetni zasladjivac, osjeti se nakon najmanje 30 min. zelja za necim slatkim ili ugljikohidratima!
zasto? zato sto tijelo, da moze posteno funktionirati, treba secer! pogotovo mozak!
ako tijelo ne dobije secer, pokusava si sam pomoc i proizvodi si ga sam, od masnih celija ili ugljikohidrata!
suproizvid toga je aceton koji se skuplja u zelucu, vjerujem da imas vrlo cesto zgaravicu!?

savjetujem ti, normalnu hranu, pa i sladoled. sve u manjim kolicinama i po pet obroka na dan. ali nakon 18 sati samo pit nezasladjeni caj, mineralnu vodu i za jest samo voce i povrce.

*nakon sto je meni moj kucni lijecnik sve to tako objasnio prestala sam odmah uzimati umjetne zasladjivace. u roku od 4 tjedna sam, uz normalnu hranu, smrsavila 5 kila!

i osim toga sam saznala: u uzgoju svinja upotrebljavaju umjetne zasladjivace da zivotinje vise jedu i brze se debljaju!
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 00:30   #83
Quote:
cuca kaže: Pogledaj post

*zasto ne upotrebljavati umjetne zasladjivace;
kad umjetni zasladjivac dosegne ukusne zivce u ustima javljaju isti na mozak, dolazi slatko, tijelo producira insulin za preradu slatkog!
posto ukusni zivci ne mogu prepoznat da li je to slatko secer ili umjetni zasladjivac producira tijelo insulin.
tom cinjenicom preradi tijelo sav ostatak secera u tijelu!
zato si pospana u 13:00-13:30 !
(mene je to skoro kostalo zivota, zaspala sam za volanom!)
osim toga, redovito, nakon sto se uzme umjetni zasladjivac, osjeti se nakon najmanje 30 min. zelja za necim slatkim ili ugljikohidratima!
zasto? zato sto tijelo, da moze posteno funktionirati, treba secer! pogotovo mozak!
ako tijelo ne dobije secer, pokusava si sam pomoc i proizvodi si ga sam, od masnih celija ili ugljikohidrata!
suproizvid toga je aceton koji se skuplja u zelucu, vjerujem da imas vrlo cesto zgaravicu!?

savjetujem ti, normalnu hranu, pa i sladoled. sve u manjim kolicinama i po pet obroka na dan. ali nakon 18 sati samo pit nezasladjeni caj, mineralnu vodu i za jest samo voce i povrce.

*nakon sto je meni moj kucni lijecnik sve to tako objasnio prestala sam odmah uzimati umjetne zasladjivace. u roku od 4 tjedna sam, uz normalnu hranu, smrsavila 5 kila!

i osim toga sam saznala: u uzgoju svinja upotrebljavaju umjetne zasladjivace da zivotinje vise jedu i brze se debljaju!
Ma ovo sigrno nije istina. Tijelo ne reagira na secer na taj nacin.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 00:32   #84
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ma ovo sigrno nije istina. Tijelo ne reagira na secer na taj nacin.
mislis na umjetne zasladjivace valjda!

vjeruj mi, isprobano vise puta!
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:39   #85
Nema šanse. Inzulin se luči kad se poveća koncentracija šećera u krvi, a ne kad se osjeti slatko. Nisu svi ugljikohidrati slatki, a svi odreda potiču lučenje inzulina.

Doduše činjenica je da lučenje inzulina potiče lučenje nekog hormona (zaboravio kojeg) od kojeg nam se spava... međutim taj inzulin je mogao doći i od običnog sendviča, ne nužno od kave sa umjetnim zaslađivačem.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 17:58   #86
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Nema šanse. Inzulin se luči kad se poveća koncentracija šećera u krvi, a ne kad se osjeti slatko. Nisu svi ugljikohidrati slatki, a svi odreda potiču lučenje inzulina.

Doduše činjenica je da lučenje inzulina potiče lučenje nekog hormona (zaboravio kojeg) od kojeg nam se spava... međutim taj inzulin je mogao doći i od običnog sendviča, ne nužno od kave sa umjetnim zaslađivačem.
Serotonin je hormon. BTW, to s lucenjem inzulina preko osjeta okusa je toliko nategnuto da zvuci kao znastvena fantastika, cak i ako se to dogada, to je vjerojatno zanemarivo jer nema nikakvog smisla. Prvo zato kaj glukozu mozemo dobiti intravenozno, nema nikakvog okusa, a inzulin se dize, i to tocno onoliko koliko treba, a drugo, mozemo popiti ogromnu kolicinu glukoze, a osjetiti samo jedan malo djelic popijenog. Kako bi tijelo u tim slucajevima znalo koliko dici inzulina...
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 18:07   #87
dajte mi odg?

nema šanse zdravo smršat bez trčanja ili neš sličnog??
__________________
Oh my God, they killed Kenny!!!
djulbe-secer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 20:50   #88
Quote:
djulbe-secer kaže: Pogledaj post
dajte mi odg?

nema šanse zdravo smršat bez trčanja ili neš sličnog??
Teško, jer se moraš izgladnjivati. Ako počneš vježbati možeš i više jesti a da ostaneš u kalorijskom deficitu, plus uz to jačaš mišiće i dižeš bazalni metabolizam.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 23:13   #89
akupunktura,zaozbač
M&N is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 08:10   #90
Quote:
M&N kaže: Pogledaj post
akupunktura,zaozbač
Kad već zagovaraš akupununkturu, daj nam objasni kako točno ona djeluje? Pretpostavljam da smanjuje osjećaj gladi.
I kako djeluje dugoročno? Kako zadržati izgubljene kile nakon što te prestanu pikati?
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 16:28   #91
ja sam probala akupunkturom odstraniti neke druge zdravstvene tegobe.
Moje mišljenje? Ma to je šuplja... Ništa mi nije pomogla, a dala sam za nju para i para
__________________
Oh my God, they killed Kenny!!!
djulbe-secer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 13:50   #92
Quote:
free land kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje ima ljudi koji se kuže u "posao",a meni takvi trebaju!
Imam 28 godina, nekih desetak kilograma viška koje nikako ne mogu skinuti.
Trebam savjet, pomoć, ...
Možda se nekome čini bezveze, ali mene opterećuju, više psihički nego fizički.
Trudim se jesti zdravo, kombiniram, isprobajem,...već nekih pola godine "pazim" a ja sam u to vrijeme izgubila 2 kg. Presporo.
Dogovorim se sama sa sobom za jedan način prehrane, pa uočim nešto drugo i tako sve u krug, jedni savjetuju ovo, drugi ono, nemoj sad, jedi tad itd.Sve znate, da previše ne filozofiram!
Ne krećem se baš, radim u uredu 8 sati, ljeti je ipak drugačije, more, šetnja, znoj, ...
Evo , ja bi napisala kako ja TRENUTNO to radim, a sve DOBRONAMJERNE sugestije od srca primam.

Budim se u 6 i čaša vode od 2dcl; oko 7,00 sati ness s vodom i mlijekom i natrenom, oko 8,30 čaša bilo kojeg jogurta sa zobenim pahuljicama (najčešće), do nedavnop sam tamanila voćne u nezanemarivim količinama, ali sada ni toga više nema, prepuni su šećera,
Oko 11-11,30 pojedem ili jabuku ili isto jogurt ili malo posnog sira

E nakon ovoga ima jedan problem, ne znam do čega je, jednostavno mi se spava, mozak ništa ne upija, zaboravljam, najradije bi išla kući u krevet....kao da mi fali energije ! Oko 13-13,30 opet popijem jednu nessicu, rijetko kad ubacim još neku sitnicu prije toga, da me malo trgne!
U 15 sati sam kući, iscrpljena, jedino od sjedenja, ručam, trudim se ne pretjerivati, uvala sam neku šemu odnedavno da jedem u veličini jedne šake, pošto imam mnogo malih obroka, čisto zato što mrzim onaj osjećaj sitodti, koji naravno znam osjetiti, jer se ni ne bi dovela u situaciju mršavljenja da mi taj osjećaj nije poznat
Jedem najčešće do 18-19 sati, najčešće posnog sira ili jaje sa salatom, a prije toga obično se nešto zalomi tipa jogurt.


Dakle, obroka je puno, trudim se da budu što manji, ali da ne osjećam iscrpljenost i glad. Tjelovježba mi nije baš u krvi.
Ne jedem kruh, tjesteninu, slatkiše (osim sladoleda koji mi je bolna točka!!!!!!!!!!), krumpir, izbjegajem bijelu rižu.

Trebam li smanjiti ovu večernju granicu prije 18 sati?
Smanjiti obroke?
Nešto drugo uvesti?
Voda?

Hvala, ljudi!

Želim biti zadovoljna sa sobom!

Za doručak smiješ pojesti više hrane, za ručak nemoj pretjerivati, a večeru preskoči...nastoj hodati ili trčati svaki dan sat vremena umjerenim do brzim tempom i naravno, VJEŽBAJ!!! Upiši se u teretanu ili na aerobik...sretno!!!
 
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 10:17   #93
Quote:
Silent assassin kaže: Pogledaj post
Za doručak smiješ pojesti više hrane, za ručak nemoj pretjerivati, a večeru preskoči...nastoj hodati ili trčati svaki dan sat vremena umjerenim do brzim tempom i naravno, VJEŽBAJ!!! Upiši se u teretanu ili na aerobik...sretno!!!
Nikako se ne slazem s preskakanjem vecere, a niti s time da su tri obroka dovoljna...
Zasto je ljudima tako tesko kretati se? Mogu shvatiti da je nekima - posebno ako imaju problema sa samopouzdanjem zbog kila - neugodno skakati na aerobicu sa zgodnim tetama ili ici u teretanu, ali malo mrdnuti guzicu setnjom po kvartu!? Ne kuzim, jednostavno ne kuzim... Moji starci cijeli zivot svaki dan bar sat vremena setaju, a rade, djeca, milijun obaveza...I nikad nisu imali problema s kilogramima, a jedu normalno. Tako da, ponavljam, nikad necu shvatiti ljude koji nisu u stanju bar malo prosetati...To bar mogu svi. Nista ne kosta, ne opterecuje zglobove, kosti, mogucnost ozljeda je nula...
Dakle, kreci se i sredi si prehranu.
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 12:38   #94
Quote:
very fairy kaže: Pogledaj post
Dakle, kreci se i sredi si prehranu.
ovo mi zvuci kao uci ako hoces poloziti ispit - tako logicno i jednostavno, a u praksi tako komplicirano i zeznuto.
ali sve se moze kad se hoce...
__________________
ajde malo mrdni guzom!!!
hercegovka-23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 14:01   #95
Quote:
hercegovka-23 kaže: Pogledaj post
ovo mi zvuci kao uci ako hoces poloziti ispit - tako logicno i jednostavno, a u praksi tako komplicirano i zeznuto.
ali sve se moze kad se hoce...
pa naravno da da...gle samo koliko si ti vec toga promijenila. svaka ti cast! E, ali kod ovoga decka koji trazi pomoc ne vidim tu zelju kao kod tebe, mozda se varam...
very fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 14:19   #96
Quote:
free land kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje ima ljudi koji se kuže u "posao",a meni takvi trebaju!
Imam 28 godina, nekih desetak kilograma viška koje nikako ne mogu skinuti.
Trebam savjet, pomoć, ...
Možda se nekome čini bezveze, ali mene opterećuju, više psihički nego fizički.
Trudim se jesti zdravo, kombiniram, isprobajem,...već nekih pola godine "pazim" a ja sam u to vrijeme izgubila 2 kg. Presporo.
Dogovorim se sama sa sobom za jedan način prehrane, pa uočim nešto drugo i tako sve u krug, jedni savjetuju ovo, drugi ono, nemoj sad, jedi tad itd.Sve znate, da previše ne filozofiram!
Ne krećem se baš, radim u uredu 8 sati, ljeti je ipak drugačije, more, šetnja, znoj, ...
Evo , ja bi napisala kako ja TRENUTNO to radim, a sve DOBRONAMJERNE sugestije od srca primam.

Budim se u 6 i čaša vode od 2dcl; oko 7,00 sati ness s vodom i mlijekom i natrenom, oko 8,30 čaša bilo kojeg jogurta sa zobenim pahuljicama (najčešće), do nedavnop sam tamanila voćne u nezanemarivim količinama, ali sada ni toga više nema, prepuni su šećera,
Oko 11-11,30 pojedem ili jabuku ili isto jogurt ili malo posnog sira

E nakon ovoga ima jedan problem, ne znam do čega je, jednostavno mi se spava, mozak ništa ne upija, zaboravljam, najradije bi išla kući u krevet....kao da mi fali energije ! Oko 13-13,30 opet popijem jednu nessicu, rijetko kad ubacim još neku sitnicu prije toga, da me malo trgne!
U 15 sati sam kući, iscrpljena, jedino od sjedenja, ručam, trudim se ne pretjerivati, uvala sam neku šemu odnedavno da jedem u veličini jedne šake, pošto imam mnogo malih obroka, čisto zato što mrzim onaj osjećaj sitodti, koji naravno znam osjetiti, jer se ni ne bi dovela u situaciju mršavljenja da mi taj osjećaj nije poznat
Jedem najčešće do 18-19 sati, najčešće posnog sira ili jaje sa salatom, a prije toga obično se nešto zalomi tipa jogurt.


Dakle, obroka je puno, trudim se da budu što manji, ali da ne osjećam iscrpljenost i glad. Tjelovježba mi nije baš u krvi.
Ne jedem kruh, tjesteninu, slatkiše (osim sladoleda koji mi je bolna točka!!!!!!!!!!), krumpir, izbjegajem bijelu rižu.

Trebam li smanjiti ovu večernju granicu prije 18 sati?
Smanjiti obroke?
Nešto drugo uvesti?
Voda?

Hvala, ljudi!

Želim biti zadovoljna sa sobom!
Prvo i osnovno treba ti volja i disciplina!
Smanjiti dosadasnji unos kalorija i rasporediti ga u manje ali cesce obroke, ne jesti navecer(poslije 19.30h) tesku i masnu hranu, kolace, industrijske secere i slozene ugljikohidrate, zamijeni to tunom, vocem i povrcem, te posnim sirom(ne sada maznut odmah pola kile vec max. 250 grama)... Vjezbati aerobno, ako ne mozes trcati dugo, trci krace pa se prebaci na biciklu iliti orbitrek pa tamo raspali lagani jednolicni ritam ali dugotrajan, pij vode poslije manjih i cescih obroka da popunis zeludac i dobijes osjecaj sitosti, uzmi si neke kvalitetnije multivitamin tablete... Sretno!!!
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 14:59   #97
Quote:
very fairy kaže: Pogledaj post
pa naravno da da...gle samo koliko si ti vec toga promijenila. svaka ti cast! E, ali kod ovoga decka koji trazi pomoc ne vidim tu zelju kao kod tebe, mozda se varam...
a koliko toga jos trebam promjeniti...
da, volja je kljuc svega...
kad sam pomislila da cu se ustajat ujutro 15 do 7, a inace ljeti spavam do 10-11, kao i svi studenti - smucilo mi se, ali u biti ovako imam i vise energije za cijeli dan i vise vremena za sve...
i sad kad tream u 17 u teretanu, a vanka je 40+ i svi spavaju ili jedu sladoled, ali hebat ga, ako hocu ravan stomak...
__________________
ajde malo mrdni guzom!!!
hercegovka-23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 15:01   #98
a jaa
jooo

opet se počela debljat
__________________
Oh my God, they killed Kenny!!!
djulbe-secer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 23:27   #99
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
bok društvance!
jel meni netko može objasniti zašto sam dobila na težini (2 kg) otkad idem na aerobic? naime, idem tri puta tjedno i fakat se preznojim i to strašno da svaki put pomislim kako sam izgubila na kilaži a ono vaga pokazuje uvijek isto!! ne mogu vam opisati kako sam se smrzla kad mi je vaga pokazala da imam 2 kg više nego što sam prije imala!! na aerobic idem već pola godine, prije nisam uopće vježbala..naravno, najveći motiv mi je bio da krenem na aerobic kako bih smršavila ali danas mi je drago jer znam da radim nešto korisno..jasno mi je da je moguće da vaga pokazuje više zbog jačanja mišićne mase, ali trbuh umjesto da mi se smanji on ko da se povećao!!još imam šlaufeke.. jeli znate neki proizvod koji bih mogla koristiti da mi se otopi salo na trbuhu? hvala puno na savjetima unaprijed!!
dobivas na kilazi zato sto su misici 3x tezi od sala!!!!
tinkerbell1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 23:28   #100
kupi si ultra burner i l-carnitin i visokoproteinska prehrana i to je to!
tinkerbell1985 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.