Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2010., 14:20   #1001
Quote:
đej_đej_kejl(: kaže: Pogledaj post
Koliko mi u tom može pomoći teretana i koliko bi najmanje vremena trebao ići tamo? Naravno ne bih isključio aerobne treninge koja bi mi bila osnova...

Drugi problem je što stvarn nemam vremena a ni novaca da jedem ono pet puta dnevno i tako proteine ni u snu.

Pa bio bih zahvalan ako imate kakvo rješenje kak... i jel uopće smisleno se ić u 25 godini ''širit'' i ''jačat'''- koliko to uopće uspijeva u tim godinama?
Uspijeva, i naravno da je smisleno.

Jedi više i diži utege.

Nema neke naročite komplikacije i tvoj rekreativni sport ništa te ne bi trebao smetati. Jedan od momaka iz kluba nedavno je odlučio kategoriju gore, bio je na masi, i popeo se s 84 na 93 uz svakodnevne treninge (na kojima se i više nego oznoji) u 2 mjeseca.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 19:19   #1002
U dva mjeseca 9 kg???

To je jebena volja u pitanju i mnogo proteina...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 19:49   #1003
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Uspijeva, i naravno da je smisleno.

Jedi više i diži utege.

Nema neke naročite komplikacije i tvoj rekreativni sport ništa te ne bi trebao smetati. Jedan od momaka iz kluba nedavno je odlučio kategoriju gore, bio je na masi, i popeo se s 84 na 93 uz svakodnevne treninge (na kojima se i više nego oznoji) u 2 mjeseca.


-Stipe
ma to je voda pola ako ne i više..
Možda je uzeo naposim, pa je nabacio vodu.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 19:55   #1004
i ja sam na prošloj masi dobivao 4 kg mjesečno...nije to problem ako se pazi i dobro trenira
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 11:28   #1005
Evo da vas pitam za savjet..Jel dobar ovaj trening?
3 puta tjedno teretana:
1. Dan - Prsa, triceps, trbuh
2. Dan - leđa, biceps, podlaktica, trbuh
3. Dan - noge, ramena

Radim po ovom programu
http://www.fitness.com.hr/vjezbe/pro...ning-masa.aspx

Sad da pitam još imam "sala" pa jel dobro raditi aerobne vježbe na dan kad ne radim u teretani pa da usput i skinem tih par kila "sala"???
Znači pon teretana, utorak aerobne vježbe, srijeda teretana, čet aerobne vježbe???
Nitko_ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 11:58   #1006
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
ma to je voda pola ako ne i više..
Možda je uzeo naposim, pa je nabacio vodu.
Možda je tek odnedavno u dvadesetima i zna što jesti i kako trenirati.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 13:29   #1007
Bok svima. Trebao bih neke savjete i misljenja o mom programu vjezbanja. Visok sam 192cm i imam 75kg. Počeo sam vježbati prije 3 tjedna, vježbam svaki dan u 18h, imam 2 programa vježbanja koje kombiniram, 1 dan jedan, drugi dan drugi. Evo mog programa:

Dan 1 - biceps ( stojeći pregib šipkom )
prsa ( bench press na ravnoj klupi )
( bench press na kosoj klupi )
podlaktica ( zglobni pregib šipkom )
ramena ( dizanje šipke ramenima u uspravnom stojećem položaju )

Dan 2 - natkoljenica ( slobodni čučanj )
( iskorak )
triceps ( triceps propadanje )
listovi ( stojeće podizanje sa šipkom na leđima )
leđa (stojeći pol., tijelo nagnuto prem naprijed i dizanje šipke do prsa)

Dan 1 i 2 - trbušnjaci
zgibovi

E sad, molio bih mišljenje kompetentnih ljudi koji su duže u ovom i koji mi mogu dat neki dobar savjet. Zanima me dali je loše što trbušnjake i zgibove izvodim svaki dan i dali bi ih trebao rasporediti u jedan od dva dana, tako da ih ne izvodim svakodnevno kako bi se ti mišići mogli odmoriti. Unaprijed zahvaljujem na danim savjetima, hvala
DusaOdCovjeka23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 13:57   #1008
a nema ti smisla svaki dan vježbat, pogotovo kad ideš dobit masu...

ja bi to smanjio na 3 puta tjedno i napravio push/pull/press split

npr.
pon
čučanj
prednji čučanj
pretklon (good morning)

sri
mrtvo dizanje
veslanje u pretklonu
zgibovi

pet
bench
uski ili kosi bench
military press
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 14:23   #1009
Upravo tako ja radim.

squat lunge good morning
deadlift rows pull ups
bench flies lat. raises shoulder press.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 18:48   #1010
Quote:
Nitko_ništa kaže: Pogledaj post
Evo da vas pitam za savjet..Jel dobar ovaj trening?
3 puta tjedno teretana:
1. Dan - Prsa, triceps, trbuh
2. Dan - leđa, biceps, podlaktica, trbuh
3. Dan - noge, ramena

Radim po ovom programu
http://www.fitness.com.hr/vjezbe/pro...ning-masa.aspx
Evo pošto se jako razumijete pitao bih vas još jedno pitanje.... Jel dobar ovaj raspored treninga i vježbe što sam stavio u zadnjem postu?
Nitko_ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 11:06   #1011
Imam blic pitanje.

Mladi dečko, endo-mezo tip, prirodno veliki mišići, čvrsta građa, ali leđa, ramena i ruke opuštene, plus malo viška u trbuhu.
Ako je trening leđa i trbuh, ramena, ruke, i guzu. Koje vježbe su najbolje za početak?

Za guzu će radit čučanj, a to će ujedno bit i za noge, ostalo sve trbuh i gornji dio tijela.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:13   #1012
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Imam blic pitanje.

Mladi dečko, endo-mezo tip, prirodno veliki mišići, čvrsta građa, ali leđa, ramena i ruke opuštene, plus malo viška u trbuhu.
Ako je trening leđa i trbuh, ramena, ruke, i guzu. Koje vježbe su najbolje za početak?

Za guzu će radit čučanj, a to će ujedno bit i za noge, ostalo sve trbuh i gornji dio tijela.
a šta želi postić? skinit mast, nabit mišiće, dobit snagu...?
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 19:12   #1013
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
a šta želi postić? skinit mast, nabit mišiće, dobit snagu...?
Pa skinut višak masti, i rast ruku i ramena, klasika. Da, i malo čvršću guzicu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 10:41   #1014
koliko mišići troše kalorija

koliko otprilike kilogram mišića dnevno troši kalorija ali samo na svoj metabolizam? Tj.uzmimo da neko teoretski dobije 10 kila mišića uz isti BF i sve ostalo isto.Dakle jedino šta se promjenilo je količina mišića,sve ostalo,uključujući prehranu,trening,dnevne aktivnosti,vanjsku temperaturu,...sve ostaje kao i prije.

Dakle pitanje je koliko će ta osoba imati veću dnevnu potrošnju kalorija u odnosu na period kad je imala 10 kila mišićne mase manje? Znam da su mišići metabolički vrlo aktivni,pogotovo oni dobro utrenirani poradi mitohondrija i ostalih staničnih organela ali ne znam koliko
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:53   #1015
To je i individualna stvar i nebitna brojka.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:14   #1016
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa skinut višak masti, i rast ruku i ramena, klasika. Da, i malo čvršću guzicu.
a nek prvih par tjedana radi neki kružni da malo nauči vježbe, a onda nađite neki program...

ja svima preporučam složene vježbe, pa ako oće...

zadnji čučanj
prednji čučanj
iskorak
mrtvo dizanje
rumunjsko mrtvo dizanje
mrtvo dizanje sa ravnim nogama
bench press
kosi bench press
uski bench press
military press
zgibovi
veslanje u pretklonu...

nek sve to nauči
ja san osobno krenija sa Bill Starr 5x5, a poslje može šta oće, jer je taj program jako dobar za dobit čvrstu bazu
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:14   #1017
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
koliko otprilike kilogram mišića dnevno troši kalorija ali samo na svoj metabolizam? Tj.uzmimo da neko teoretski dobije 10 kila mišića uz isti BF i sve ostalo isto.Dakle jedino šta se promjenilo je količina mišića,sve ostalo,uključujući prehranu,trening,dnevne aktivnosti,vanjsku temperaturu,...sve ostaje kao i prije.

Dakle pitanje je koliko će ta osoba imati veću dnevnu potrošnju kalorija u odnosu na period kad je imala 10 kila mišićne mase manje? Znam da su mišići metabolički vrlo aktivni,pogotovo oni dobro utrenirani poradi mitohondrija i ostalih staničnih organela ali ne znam koliko
ja sam negdi čuo brojku 100 kalorija po kg mišića...
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:20   #1018
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
a nek prvih par tjedana radi neki kružni da malo nauči vježbe, a onda nađite neki program...

ja svima preporučam složene vježbe, pa ako oće...

zadnji čučanj
prednji čučanj
iskorak
mrtvo dizanje
rumunjsko mrtvo dizanje
mrtvo dizanje sa ravnim nogama
bench press
kosi bench press
uski bench press
military press
zgibovi
veslanje u pretklonu...

nek sve to nauči
ja san osobno krenija sa Bill Starr 5x5, a poslje može šta oće, jer je taj program jako dobar za dobit čvrstu bazu
Pa to sam i ja mislila. Pokazala sam mu veslanje u pretklonu, bench press, čučanj, mrtvo sam mu krenula pokazivat, onda je uletio neki pametnjaković koji je počeo trubiti da to ionako neće shvatit jer je i njemu to teško za shvatit, ma

Uglavnom, bilo mu je teško uhvatit položaje, pa ga je mali koji tamo radi usmjerio na sprave, što je ok, ajde, ali ja bi da radi sa slobodnjacima.
S druge strane, ne želim ga obeshrabrit, glupo bi bilo da odustane zato kaj misli da nemre neku vježbu skužit. A opet, to nije moj problem, so..
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:42   #1019
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa to sam i ja mislila. Pokazala sam mu veslanje u pretklonu, bench press, čučanj, mrtvo sam mu krenula pokazivat, onda je uletio neki pametnjaković koji je počeo trubiti da to ionako neće shvatit jer je i njemu to teško za shvatit, ma

Uglavnom, bilo mu je teško uhvatit položaje, pa ga je mali koji tamo radi usmjerio na sprave, što je ok, ajde, ali ja bi da radi sa slobodnjacima.
S druge strane, ne želim ga obeshrabrit, glupo bi bilo da odustane zato kaj misli da nemre neku vježbu skužit. A opet, to nije moj problem, so..
aj možda ja navratim tamo ovaj tjedan pa mu mogu pokazat sve, ionako se moran opet nešto raspitat
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 17:36   #1020
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
ja sam negdi čuo brojku 100 kalorija po kg mišića...
tnx
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.