Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2004., 11:15   #1
Teorije zavjera

U mojim omiljenim novinama 'Zarez' (časopis za kulturu), stavili su mnogo čudnu temu broja, barem za jedne takve novine.

No, uvjerite se sami..

http://www.zarez.hr/137/tema1.htm

http://www.zarez.hr/137/tema2.htm

http://www.zarez.hr/137/tema3.htm

Milslim, meni to sve zvuči kao loš SF.. Kud baš gmazovi??
Nije prvi put da čujem tu teoriju, prije dosta vremena neki freak s Foruma je pisao o tome i kleo se da je to istina i da mi nemamo pojma što se događa..
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 12:41   #2
Nda, to sam i ja u 'Zarezu' pročitao. Ali već davno na tog lika naletih na internetu.

Svašta sam pročitao ali ono što on piše mi je nekako previše fantastično.

A s druge strane, puno njih piše o nekakvim gmazovima, grejsima i sličnim spodobama. Vrag će ga znat o čemu se tu radi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 17:23   #3
Quote:
Baphomet kaže:
Nda, to sam i ja u 'Zarezu' pročitao. Ali već davno na tog lika naletih na internetu.

Svašta sam pročitao ali ono što on piše mi je nekako previše fantastično.

A s druge strane, puno njih piše o nekakvim gmazovima, grejsima i sličnim spodobama. Vrag će ga znat o čemu se tu radi.

Lik se javio na stari IMF forum, zaboravio sam mu nickname, a pisao je na RiFu, tpoc Vještice Online - 3 izdanje:


Quote:
15-11-2002 10:41, IMF, RiF, VOL-3

U tome i jest stvar-ljudi ce i na osjecajno emocionalnom planu biti liseni svake "dobre,tople i ljudske emocije".Programiranje mozga ELFom ili HAARPom to ucini zacas.Oni koji ce vladati nece propasti.Implantirati ce im se Draco genetika koja ce ih podici na visi evolutivni nivo od covjeka.Suprotstavljanje je uzaludno-oni su sa nama otkad postoje ljudi cak su nas i kreirali tako da otpor tome je nemoguc.Iluminati (organizacija iznad masonerije) je prodala planetu za svoju vlastitu korist.Sve sta ljude cini ljudima ce biti izbrisano Kada pripremni radovi zavrse Draconijanska rasa ce se preseliti na novopripremljenu Zemlju.Svi ljudi koje nece biti na nivou Iluminata sa implantiranom Draco genetikom ce BITI IZBRISANI SA LICA ZEMLJE KAO DA NIKAD NISU POSTOJALI
Moja uloga u tome je da svemu tome uspijem napraviti koliko mogu za sve to zajedno.Ukratko ljudi ce najprije biti reducirani na robove ovisne o tehnologiji i bice im uzeto sve ljudsko zatim ce biti izbrisani sa lica zemlje.Kompletna ljudska rasa osim Iluminata ce prestati da postoji.

Kasnije se je pojavio pod nicknameom Jon Irenicus na forum.hr i pokrenuo topic Bezvrijednost ljudi

Zanimljivo je da se je njegova moćna organizacija osjetila ugrožena od Vješca Običnog, dalmatinske lijene beštije, bar po slijedećem tekstu iz toga topica:

Quote:
Jon Irenicus kaže:
Vjestac me zaprepastio svojom sposobnoscu da otkrije stare nickove ha ha
Misija je prema planu Irak je obavljen slijedi Sirija i Iran.SARS je vec pusten ubrzo ce i druge bolesti.
Za Fetta podatak da cu napisat jednu pozadinu svega koja nije SF iz osamdesetih vec opipljiva stvarnost.
Nova informacija za Vjesca-znam tko si ti provjerio sam ali necemo iznositi privatne podatke na forumu ha ha
Za Zumbula-Isus je kreiran genetski od DNA izvornih Lyraena.Umro je u Indiji stvar sa krizem je bila predstava za Rimljane.Reptili su izmijenili originalno ucenje Isusa na nacin kako im to odgovara i kreirali krscansku religiju na tim iskrivljenim Isusovim ucenjima.
Međutim još uvijek mi nisu isprali mozak HAARP-om.

A možda mi i nemaju što isprati



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 17:33   #4
Ako se izbace gmazovi i Iluminati, vanzemaljci i ostale beštije ,
te ubaci malo mozga, činjenica i razuma , dobit će se nešto o čemu Noam Chomsky piše već godinama...
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 19:41   #5
Quote:
Vještac kaže:
Lik se javio na stari IMF forum, zaboravio sam mu nickname, a pisao je na RiFu, tpoc Vještice Online - 3 izdanje:

........

Kasnije se je pojavio pod nicknameom Jon Irenicus na forum.hr i pokrenuo topic Bezvrijednost ljudi

algol666

Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 19:51   #6
Ma kakve su to gluposti.. kakve sad iluminanti imaju veze s time..

ma to je obicna opsjednutost ljudi da ih netko proganja i sl..
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 22:19   #7
Hm...neću reći da je to totalna glupost jer nisam sa time dobro upoznat a istina uvijek zna biti fantastičnija od fikcije. Npr. fikcije da su ljudi slobodni u demokratskom društvu i sl.

Ali opet, zabrinjava me činjenica što razumijem što čovjek piše i što mi se to ne čini nelogičnim. Ako nemamo dobro ugođen filter u mozgu možemo lako izluditi u moru informacija na netu.

A evo mojih omiljenih teorija zavjere i mitova

http://www.infowars.com/bg1.html
http://www.themarsrecords.com
http://www.deoxy.org/irc/


...baš se volim poigravati mišlju da je sve to istina. Čisto radi širenje horizonta. Dobro dođe kao vježba.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 23:12   #8
Draconijanska rasa, ha? Hmmm... me likes it!
Jesam vam reko da ćemo mi zmajevi da vas potamanimo. Vi Ste Mesne Kuglice.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 08:58   #9
Quote:
Gaudrath kaže:
Draconijanska rasa, ha? Hmmm... me likes it!
Jesam vam reko da ćemo mi zmajevi da vas potamanimo. Vi Ste Mesne Kuglice.

Ma jesi li ikad probao ljudsko meso? Nisi?

Ja zmijsko - jesam. Mmmmm....



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 11:43   #10
Već sam negdje čitala o toj teoriji.
Po njoj su vanzemaljci-gmazovi zapravo sotona koja već dugo dugo (od Adama i Eve) živi na Zemlji.

a ja o tome mislim
...
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 16:33   #11
Quote:
Kathy O’Brien, u svojoj knjizi Oblikovanje Amerike u transu, ističe da joj je George Bush rekao da su oni vrsta izvanzemaljaca, koja je osvojila planet, što još nitko nije shvatio te da su došli iz udaljenog, dubokog svemira. Ona kaže da se on pred njom pretvorio u gmaza.
George Bush (bl)Lizard

Ovo je to much
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 17:05   #12
koliko stvari ne znamo, jer ne želimo znati, onda pričamo o nekoj sudbini, nepravdi...

sad živimo u vremenu odluke, znanje je možda presudno u tome.

znanjem protiv straha, a kad nestane straha sve možemo.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 18:55   #13
Quote:
Bruna kaže:
George Bush (bl)Lizard

Ovo je to much



A sto je tek onda Putin
chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 21:22   #14
pa eto sad i moje formule:

ancients=anunaki=sirus
elder gods=draco=draconis

jedni i drugi gušteri?
ali šta je tu čudno?
čovjek posjeduje:
a)gušterju epifizu
b)gušterji živčani sustav
c)gušterji doljnji dio mozga spojen na kičmu

magijska upotreba?
neograničena!

da su svijetom u jedno vrijeme vladali gušteri?
-bez sumnje: sirius+sirija+sumer=anunaki

da su roštiljali ljudske kćeri da bi ostali na vlasti?
10000% rotschield loza? i još 9 originalnih obitelji?

da su danas načelu svih masonskih udruženja?
100000%

da je bush lizard? hmmm.... prije da je mali čimpanza.

pa zbog čega bi masoni vladali svijetom -javno?
(samo g.plivaju po površini

btw: mlađi čimpanza bush ima sunce točno poravnato sa suncem u siriusu.
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2004., 00:26   #15
Quote:
apop kaže:btw: mlađi čimpanza bush ima sunce točno poravnato sa suncem u siriusu.
Evo, samo nešto, godinama sam se bavio sa astrologijom tako da za ovu izjavu mogu reći da nema veze sa ničim. Kao da ja kažem da je auto u koliziji sa Mjesecom na Marsu.

Glupost.

No možda se apop krivo izrazio. Evo, čekam ispravnu verziju gornje rečenice.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2004., 00:55   #16
mislio sam da će biti jednostavno...

Bush ima konjukciju sunce-zvijezda alpha canis major. siriusA.
"sunce mu je u siriusu"
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2004., 00:57   #17
nadam se da si bapho, čuo za fiksne zvijezde -stoga sjedi za google i čitaj.
ti si se bavio astrologijom?? misliš kupovao knjige i igrao se sa planeticama?
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2004., 01:09   #18
Quote:
apop kaže:
mislio sam da će biti jednostavno...

Bush ima konjukciju sunce-zvijezda alpha canis major. siriusA.
"sunce mu je u siriusu"
Aha...tj. jednostavno rečeno ima konjukciju Sunca i Siriusa.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2004., 01:10   #19
Quote:
apop kaže:
nadam se da si bapho, čuo za fiksne zvijezde -stoga sjedi za google i čitaj.
ti si se bavio astrologijom?? misliš kupovao knjige i igrao se sa planeticama?
Eh, ajd ajd...pa možeš ti bolje. Ovo je i dalje na jednoj jako niskoj razini. nema elegancije i stječe se osjećaj da si klinac koji samo laprda o nečemu što je načuo. Što se i vidi po rečenicama o astrološkim aspektima koje nemaju nikakvog smisla.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 17:15   #20
NAJVEĆA TAJNA


Izvod iz: Intervju sa Dejvidom Ajkom (David Icke)




Martin: Pošto su našim čitaocima svjetski moćnici već dobro poznati, hajde da odmah počnemo sa lošim vjestima. Šta je to u stvari "najveća tajna", po čemu je tvoja knjiga i nazvana?

Icke: Ta "najveća tajna," koja se sada polako otkriva, je da su se još u starom vjeku, možemo samo da nagađamo kada je to tačno bilo, ali sa sigurnošću se može tvrditi - tamo negdje oko 5000g-ne pne; pojavile su se posebne porodične loze, kada je centar moći, u to vrijeme, bio Bliski i Srednji Istok.

Pripadnici tih porodica postali su lideri i kraljevske familije u regionu tadašnjeg Bliskog i Srednjeg Istoka. To su hibridne familije nastale još ranije, kao resultat intervencije vanzemaljaca. O tome govori i "Stari Zavjet", koji je naravno samo jedan redigovani prepis mnogo starijih tekstova koji su govorili o tome kako su

"božji sinovi" održavali polne odnose sa "kćerima ljudi", i tako kreirali jednu hibridnu lozu koju su nazvali - Nefilim. Ako se vratimo malo na hebrejski jezik, "božji sinovi" su u stvari - "sinovi bogova". I kako vidimo u prevodu Biblije na engleski jezik, tj. "King James" verziju, riječ - "bogovi" je u stvari prevedena kao -"bog".

I kako je vrijeme prolazilo, te porodice su se selile, i na kraju postale britanska i evropska aristokratija i kraljevske familije. Njihovo neprestano međusobno ukrštanje nije bilo ni iz kakvog snobizma, nego iz nastojanja da se održi specifična genetska struktura.

...

I šta se onda dogodilo, već postaje jasno, te su familije preuzimale vlast u zemljama pod okupacijom Britanije. Međutim, postoje dva oblika uprave. Prvi je otvoreni tj. javni kao npr. diktatura - znači, onaj koji možemo da vidimo, osjetimo i opipamo, ali takav oblik vlasti nije nikada dugog vijeka, jer kad ljudi znaju da žive u diktatorskom režimu, kao u zatvoru, oni će početi da se bune i boriće se protiv vlasti i sistema. Najefektivniji oblik kontrole, i to je ono što se desilo kad su se Evropske Imperije povlačile iz svojih kolonija, večinom u ovom vijeku, oni su samo zamjenili javnu vrstu uprave - tajnom, koja se naravno više ne vidi, ali je još uvijek prisutna.

To je u stvari krajnji cilj njihove uprave, jer ljudi se neće da bore za slobodu ako - misle da su slobodni. I tako, ono što se dogodilo kad su se te imperije povukle, Iluminati familije i cijela mreža njihovih tajnih društava su ostale i nastavile tajno da upravljaju tim zemljama, uključujući i SAD, naravno, još od njihovog osnivanja.

I kad posmatramo porodična stabla američkih predsjednika, zaprepaštavajuće je. Trenutno u SAD živi oko 260 miliona ljudi. Ako dodamo sve one koji su se smatrali Amerikancima od 1776, to bi bilo stotine i stotine miliona. Od tih stotina miliona ljudi 42 su postali presjednici SAD-a. Svako normalan bi pomislio po zakonu vjerovatnoće da se ta 42 čovjeka međusobno dosta genetski razlikuju. Ne, to ovdje nije slučaj.

Prema Aristokratskom i Kraljevskom Rodoslovu, Burke's Peerage, baziranom u Londonu, na svim američkim izborima, uključujući i George-a Washington-a, u 1789, pobjedio je kandidat koji je imao najviše evropskih kraljevskih gena. Trideset tri od 42 predsjednika su u direktnom genetskom tj. krvnom srodstvu sa dvojicom ljudi: Charlemagne-om, najpoznatijim francuskim monarhom, i Alfred-om Velikim, engleskim kraljem.

...............

Tako sam naveo u mojoj knjizi da je jedna od ključnih loza koju sam identifikovao - Merovingian-ska familija koja je došla sa Bliskog i Srednjeg Istoka u Francusku, i o njoj se naravno već nadugačko pisalo u raznoraznim knjigama u posljednjih desetak godina. Tako sam primjetio da je i Britanska Kraljevska Familija, uključujući i kralja George-a III, pripadala toj lozi, i u posljednjih deset dana naišao sam i na geneološko stablo familije George-a Bush-a, uključujući naravno i George-a W. Bush-a, kojeg, velikog li iznenađenja, trenutno guraju za predsjednika u 2000-toj godini. (Ovaj intervju je objavljen dok se još George W. Bush nije zvanično kandidovao za predsjedničke izbore u SAD-u, prim. prev.) Na kraju se, tako, pokazalo da Bush familija i Roosevelt familija pripadaju istom porodičnom stablu i da su u genetskoj vezi sa Aleksandrom Velikim, koji je negdje oko 300-te godine ovoga vjeka porobio cijeli region koji obuhvata današnji Egipat, Izrael, pa preko ondašnjeg Babilona sve do Indije. Bush familija i Roosevelt familija su s njim u krvnom srodstvu. Oni su takođe u genetskoj relaciji sa Piso familijom, rimskom aristokratskom familijom, koja je orginalno napisala jevanđelja (biblijske priče). Oni su takođe u genetskoj relaciji i sa Konstantinom Velikim, rimskim imperatorom koji je te priče pretvorio u hrišćansku religiju, što znači da su ljudi koji su te priče napisali i čovjek koji je osnovao tu religiju, u stvari, pripadali istoj familiji.

Oni su u srodstvu i sa Dagobert-om, jednoj od ključnih familija Merovingian-ske loze. Za tu familiju se kaže da je ona bila zadnja od Merovingian-aca koja je opstala, što nije tačno. Bush familija je takodje u genetskoj vezi sa George-om III, koji je bio na vlast još kad je Benjamin Franklin davao lažnu impresiju slobode američkom narodu, dok su u stvari samo zamjenili javnu kontrolu Britanije, tajnom, koja i dan danas traje.

I tako kad gledamo, a ovo je bilo samo nekoliko predaka Bush-ove loze, vidimo u stvari da je ta ista familija bila stalno na vlasti, još odkako se pojavila sa Srednjeg Istoka. Tako da nije nikakav slučaj što oni sada guraju George-a W. Bush-a za predsjednika, s obzirom na njegovo porijeklo.

U stvari, ono što želim da kažem na osnovu svog istraživanja je da vanzemaljci neće doći, niti će nas napadati, - oni ionako već kontrolišu ovu planetu tokom hiljada godina. I kada kažem - vanzemaljci, ja ne mislim na sve vanzemaljce, ja, u stvari govorim samo o ovoj grupi posebno. I kako se čini, slučaj je takav - da i "House of Windsor" (Vinzorski Dvorac tj. engleska kraljevska familija prim. prev.) pripada jednoj od tih loza i u direktnom su srodstvu sa familijom Bush, što ne iznenađuje. Kako se čini, ključni razlog zašto oni pokušavaju da održe ovu specifičnu genetsku strukturu je taj što je ova planeta, u stvari, pod kontrolom ne sa fizičkog nivoa, nego sa kako to ljudi zovu - nižeg astralnog nivoa, ili da to nazovemo kao "donji dio četvrte dimenzije". To je nešto kao "septička jama" sljedeće (više) dimenzije, koja se nalazi odmah do ove naše. I koliko sam saznao iz razgovora s ljudima koji su imali posla sa tim osobama, tj. sudjelovali u njihovim stvarnim ritualima, a u jednom slučaju i samoj proceduri prizivanja, odnosno dovođenja tih entiteta iz četvrte dimenzije, naravno, znamo da u tim satanskim ritualima dolazi do interakcije sa već legendarnim "demonskim carstvom", i osobe te posebne genetske konstitucije, u svojoj najčišćoj formi, imaju nekako mnogo viši vibracioni nivo tijela i mogu mnogo lakše da budu, kako mi to kažemo - opsjednute, odnosno zaposjednute od strane tih entiteta iz četvrte dimenzije, što bi u prevodu značilo - ako staviš nekoga iz te loze na vlast, tj. njegovo fizičko tijelo, ti u stvari daješ mogučnost tim entitetima iz četvrte dimenzije da vladaju, jer su oni u stanju da se koriste njima.

...

I tako se pojavila i jedna tema, još prošle godine, u Maju '98.-e, doduše to sam već prije bio čuo, ali sam to bio stavio na stranu, jer ipak nije bilo dovoljno dokaza. Radilo se o tome da su pojedinci viđali neke od ovih koji su uglavnom na visokim pozicijama vlasti - kako se u nekim momentima preobraze u reptilsku formu a onda opet nazad u ljudsku. A onda u periodu od samo 15 dana, u Maju 1998, sreo sam 12 različitih ljudi, dok sam putovao po raznim djelovima Amerike, koji su mi ispričali istu priču. Pomislio sam, "Šta se ovo ovdje zaboga dešava?!

...

I tako je to, pa evo recimo i kad gledamo starinske zapise vrlo često se pominju zmije, zmajevi itd. Naravno da ne možemo sve shvatati bukvalno, ali simbologija zmija se stalno koristila, pa recimo kad gledamo indijske bogove koje su zvali "Nagas", za njih se govorilo da su bili u stanju da uzmu i ljudski i reptilski oblik, i koliko znam i Cathy O'Brien je u svojoj šokantnoj knjizi "Trance-formation in America" pomenula te proklete reptile.

Martin: Da

Icke: Imam tu knjigu, baš kad sam na to naišao kad sam je čitao, pomislih, kako mi život postaje sve bizarniji i bizarniji.

Evo sad sam baš našao, Cathy kaže kad je jednom bila sa George-om Bush-om, i kako joj je on rekao da njegova familija pripada jednoj rasi vanzemaljaca koja je došla iz svemira i preuzela ovu planetu, ali da to niko nije primjetio jer oni izgledaju kao ljudska bića. Onda je rekla kako se on pred njenim očima pretvorio u reptisko biće. Ona takođe priča kako je bila sa braćom Bennett,

onim političarima, i kako je prošla kroz njihov program "ispiranja mozga" i programiranja svjesti, i kako su joj rekli da oni, u stvari, dolaze iz druge dimenzije, tj. da su inter-dimenzionalna bića.

I imala je još jedno iskustvo tada, kad je vidjela jednu žurku u Bijeloj Kući, i kad su svi tamo imali izgled reptilskih bića. A onda opisuje u svojoj knjizi i slučaj kad je bila sa meksičkim predsjednikom, u to vrijeme, Miguel-om De La Madrid-om, i kako joj je on ispričao priču o Iguana ("gušterskoj") rasi ljudi tj. kako se jedna grupa vanzemaljaca reptilskog porjekla polno ukrštala sa starim narodima Meksika da bi kreirali specifičnu genetsku lozu kroz koju bi mogli da se manifestuju i održe, i da pripadnici te loze mogu da uzmu i ljudsku i reptilsku formu. I ona je rekla u svojoj knjizi kako ga je lično vidjela da se pretvara u reptila, kad je bila sa njim.

----
kompletan intervju moze se naci ovdje:

http://www.galaksija.com/david%20icke%20int.htm

Pozdrav!
vet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.