Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2016., 12:42   #1
Rent a car

Nisam vidio da ima otvorena ovakva tema a mislim da ima s putovanjima i turizmom.

Nejasne su mi ove opcije osiguranja kod rent a cara, molio bi ako mi netko može malo pojasniti koje su razlike između: LDW (Loss damage waiver), TP (Third party liability protection) i CDW (colision damage waiver)
Ako uz LDW piše excess 900 eura. Je li to znači da ću ja u najgorem slučaju platiti 900 eura?

Obično bi me nagovorili da platim full insurance što je zadnji put iznosilo čak više od najma automobila ali smo se dogovorili za 100 eura za opel corsu za 10 dana. Naravno da sam auto vratio bez ogrebotine.

Kako da saznam kolike su cijene full insurance i kako to rent a car kompanije stručo zovu.

Jel imao netko slučaj s plačanjem štete na rent a car autima i koliko su kompanije rigorozne?
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:32   #2
Ukratko, ono što mi zovemo "ful osiguranje" a osiguravatelji "otkup franšiže" je pokriće i tih 900 eura (u ovom slučaju). Inače si odgovoran za štete do tog iznosa.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 20:16   #3
Da nesto naucim...zasto se od korisnika uzima depozit, ako je auto osigurano, a zna se da je osiguranje skuplje za automobile iz rent a cara? Jeli to zato da u slucaju nesrece rent a car kuca plati dodatno nesto osiguranju ili
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:19   #4
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Da nesto naucim...zasto se od korisnika uzima depozit, ako je auto osigurano, a zna se da je osiguranje skuplje za automobile iz rent a cara? Jeli to zato da u slucaju nesrece rent a car kuca plati dodatno nesto osiguranju ili
Auto je osiguran ali franšizu plaćaš ti.Zato ti uzmu depozit unaprijed.Osim ako si uzeo full cover onda ne uzimaju depozit.
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:26   #5
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Nisam vidio da ima otvorena ovakva tema a mislim da ima s putovanjima i turizmom.

Nejasne su mi ove opcije osiguranja kod rent a cara, molio bi ako mi netko može malo pojasniti koje su razlike između: LDW (Loss damage waiver), TP (Third party liability protection) i CDW (colision damage waiver)
Ako uz LDW piše excess 900 eura. Je li to znači da ću ja u najgorem slučaju platiti 900 eura?

Obično bi me nagovorili da platim full insurance što je zadnji put iznosilo čak više od najma automobila ali smo se dogovorili za 100 eura za opel corsu za 10 dana. Naravno da sam auto vratio bez ogrebotine.

Kako da saznam kolike su cijene full insurance i kako to rent a car kompanije stručo zovu.

Jel imao netko slučaj s plačanjem štete na rent a car autima i koliko su kompanije rigorozne?
Ja sam zadnji put ogrebao auto a nisam imao full cover.Franšiza za kompkat klasu je bila do 1300 eura.Oni su štetu procijenili na 400 eura i to su mi uzeli sa kreditne na kraju kad sam vratio auto.Ali pošto uvijek od treće osiguravajuće kuće godišnje uzmem osiguranje koje mi vraća excess ,te sam pare dobio od njih natrag.Ako puno rentaš auto to ti se isplati uzet,dođe oko 50 eura godišnje i vrijedi za neograničeni broj šteta.To bi te za samo jednu rentu od sedam dana kod npr.Hertza došlo i 150 eura za samo jedan event.
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 22:03   #6
Quote:
BabyPato kaže: Pogledaj post
Auto je osiguran ali franšizu plaćaš ti.Zato ti uzmu depozit unaprijed.Osim ako si uzeo full cover onda ne uzimaju depozit.
Aha, a sto se dogodi s tim parama u slucaju nesrece? Mislim, znam da ih klijent izgubi, to je jasno, ali me zanima sto rent a car kuca/firma napravi s tim parama
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 23:51   #7
Quote:
BabyPato kaže: Pogledaj post
Ja sam zadnji put ogrebao auto a nisam imao full cover.Franšiza za kompkat klasu je bila do 1300 eura.Oni su štetu procijenili na 400 eura i to su mi uzeli sa kreditne na kraju kad sam vratio auto.Ali pošto uvijek od treće osiguravajuće kuće godišnje uzmem osiguranje koje mi vraća excess ,te sam pare dobio od njih natrag.Ako puno rentaš auto to ti se isplati uzet,dođe oko 50 eura godišnje i vrijedi za neograničeni broj šteta.To bi te za samo jednu rentu od sedam dana kod npr.Hertza došlo i 150 eura za samo jedan event.
50 eura! Pa ja sam za rent od 10 dana nadoplatio za full (otkupio franšizu) 100 eura, znači da sam mogao dvije godine biti pokriven.

Gdje to uzimaš?

Vidio sam da AutoEurope daje nešto slično. Platiš 3-5 eura dnevno i u slučaju da napravim štetu oni ti refundiraju excess.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 01:46   #8
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
50 eura! Pa ja sam za rent od 10 dana nadoplatio za full (otkupio franšizu) 100 eura, znači da sam mogao dvije godine biti pokriven.

Gdje to uzimaš?

Vidio sam da AutoEurope daje nešto slično. Platiš 3-5 eura dnevno i u slučaju da napravim štetu oni ti refundiraju excess.
uzeo preko icarhireinsurance.com

Da,autoeurope ti nudi njihovo full osiguranje ali ne znam dal su gume i stakla pokriveni.
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 08:56   #9
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Aha, a sto se dogodi s tim parama u slucaju nesrece? Mislim, znam da ih klijent izgubi, to je jasno, ali me zanima sto rent a car kuca/firma napravi s tim parama
Kako što napravi, pa valjda sanira štetu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 10:01   #10
Quote:
BabyPato kaže: Pogledaj post
uzeo preko icarhireinsurance.com

Da,autoeurope ti nudi njihovo full osiguranje ali ne znam dal su gume i stakla pokriveni.
Ja sam gledao za ovu manju skupinu vozila (ford fiesta ili slično) i za 3 eura pokriveno je osnovno a za 5 eura i stakla, gume podvozje.

Ono što mi nije jasno kada se govori o pokrivanju štete na staklima, gumama i podvozju jel se to misli u slučaju kada bude zasebno oštečeno tipa puknuće stakla od kamenčića u vožni ili to znači ako imaš prometnu pokriveno ti je sve osim stakala guma podvozja... što mi pak nema smisla.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 10:38   #11
Možete iznajmiti auto i bez kredite kartice i pologa gotovine, samo malo prosurfajte. Iznajmio sam auto u Zagrebu na taj način kod www.car-rent.hr. Auto je full novi Golf 7 čak sa rabbit opremom, a ne onaj goli osnovi kao kod većine kuća.
AudioS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 13:15   #12
Da li ako uzimam full osiguranje u rent car kući (kako bi mi potencijalno bio manji iznos depozita koji će mi rez na kreditnoj kartici) to osiguranje košta manje, više ili jednako nego kada uzmem direkt preko neke franšize dok rez auto (na webu)?
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 13:27   #13
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Aha, a sto se dogodi s tim parama u slucaju nesrece? Mislim, znam da ih klijent izgubi, to je jasno, ali me zanima sto rent a car kuca/firma napravi s tim parama
ovisi o oštećenju, ali uglavnom odvedu u majstora i poprave kvar bez da iskoriste kasko. to im je cilj. da više uzmu od tebe, nego koliko stvarno košta popravak u majstora. a ti se nemožeš lako s njima prepirat. pristao si na njihove uvjete kad su ti autorizirali karticu.
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 23:42   #14
zena je ogrebla rent a car, nema dopunsko osgiranje
sad mene zanima - kad vrati auto i oni nista ne vide tad - dal imaju pravo naplatiti stetu drugi/treci dan?

ako vide da je zgreban - jedna vrta, tanka linija - kako oni procjenjuju koliko ce to naplatiti? jel to uzmu od onih blokiranih sredstva, a ostatak odblokiraju ili..?

probat cemo prvo platiti poliranje, pa vidjet dal ce to pomoci
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:49   #15
Prouči uvjete pa ćeš vidjeti, u svakom slučaju nemoj riskirati da vide da ti ne naplate kao da fali pola vrata i uvijek ubuduće uzmi to dopunsko osiguranje moj savjet
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:01   #16
Imam pitanje vezano za najam auta, jednostavno ne razumijem princip


Ako uzimam auto preko stranice https://www.arguscarhire.com, rent-a-car kuća je Drive on Holidays, i plaćam full osiguranje (po danu cca 90 kn) za štetu i krađu, moram li dati karticu kao dodatno osiguranje s koje će mi "rezervirati" dio novca ukoliko vozilo ne vratim?

Kakva to kartica mora biti, vidim da se spominje kreditna kartica u uvjetima kuće, no ja takvu nemam, imam samo debitnu i kartice od tekućeg računa(zaba- maestro i pbz-visa).

Znači li to da ne mogu uzeti auto ukoliko nemam neku kreditnu karticu?

I ako se nekome da objasniti, što točno znači otkup franšize kod najma auta, za mene, kao najmoprimca automobila?
black berry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 08:05   #17
Quote:
black berry kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano za najam auta, jednostavno ne razumijem princip


Ako uzimam auto preko stranice https://www.arguscarhire.com, rent-a-car kuća je Drive on Holidays, i plaćam full osiguranje (po danu cca 90 kn) za štetu i krađu, moram li dati karticu kao dodatno osiguranje s koje će mi "rezervirati" dio novca ukoliko vozilo ne vratim?

Kakva to kartica mora biti, vidim da se spominje kreditna kartica u uvjetima kuće, no ja takvu nemam, imam samo debitnu i kartice od tekućeg računa(zaba- maestro i pbz-visa).

Znači li to da ne mogu uzeti auto ukoliko nemam neku kreditnu karticu?

I ako se nekome da objasniti, što točno znači otkup franšize kod najma auta, za mene, kao najmoprimca automobila?
Pa ako su uvjeti takvi ništa bez kreditne kartice. Franšiza znači sudjelovanje u šteti do nekog iznosa (obično 500-1000 eura) a otkup franšize znači da osiguranje pokriva i taj dio.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 18:09   #18
koja šteta - kad si ti kriv ili kada je netko drugi kriv (npr. oduzme ti prednost i udari te)?
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 14:08   #19
Trebam rent-a-car za južnu Italiju (Napulj) koje mi stranice preporučate da pogledam za povoljnim ponudama auta.

Nešto kao što je booking ili trivago za hotele.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 23:39   #20
Planiram za Bari u rujnu, uzeli bi 6 dana rent a car, ima li tko preporuku ? Općenito koje rent a car kuće su vam se pokazale kao ok i fer?
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.