Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2012., 15:35   #41
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ako je radio u kombinatu Mayak, kako su ga uopće dvije godine kasnije nakon katastrofe Černobilskih razmjera puštali da vrluda planinom, i kako se nisu bojali da im pobjegne i sve kaže narodu i/ili stranim tajnim službama.

Jednom kad si ušao u neki zatvoreni grad, što je Mayak sigurno i bio, puštali su te samo ako su s tobom van išli specijalci KGB-ovci.

Pa sad, ako su ga kao inžinjera pustili da tamo nešto obavi ili se naprosto ispuše, jerbo je čovjeku dopizdio zatvor, a ovisili su o njegovom znanju i dobroj volji za punu suradnju možda se radi o potpuno ljudskoj tajnoj operaciji.

Ali opet, sumnjam, da se nekoga čak i uz spedcijalce tek tako pšuštalo iz Mayaka.
Mayak je nastavio raditi poslje havarije.
Krivoničenko s obzirom na njegove godine tamo vjerojatno nije ni bio u vrijeme havarije.U vrijeme ekspedicije je bio diplomant i vjerojatno je tek počeo raditi tamo.Također je još jedan iz ekipe Rustem Slobodin radio u Mayaku.

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
U to vrijeme ubiti nekoga radijacijom je bilo mnogo teže nego sad kad postoje kojekakvi medicinski izvori radijacije, laserske zrake i td. itd. itd. Tada to nije bilo tako lako izvesti kao sada. Zato mi teorija o oplođivačima i/ili starim alijenskim podzemnim bazama nekako zvuči primamljivo.

Zvuči mi sasvim logično ovo o šatoru izderanom iznutra jer je/su netko/neki zapriječio/zapriječili ulaz u šator i to je to.
Nitko nije bio ubijen od radijacije.
Cijela ekipa je umrla od hipotermije,tj. smrzli su se.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 06.11.2012. at 15:36.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 07:54   #42
Quote:
agrarna_reforma kaže: Pogledaj post
Dyatlov Pass incident, - dal itko nudi neko razumno objašnjenje za navedeni događaj?
Kopirao sam tekst sa nekog portala ljetos pa ga sada pastam (nije dugačak):

Planinski prolaz Dyatlov koji se nalazi na Uralu postao je zloglasan nakon kobne noći u veljači 1959. kada je tamo pod sumnjivim okolnostima život izgubilo devetero iskusnih planinara. Zaključak istrage koja je provedena bio je da je uzrok smrti 'moćna nepoznata sila', no do dan danas nije jasno što se točno dogodilo s planinarima čija su tijela bila radioaktivna, a ozlijede nalikovale posljedicama snažne i usmjerene sile koja može u trenutku oduzeti život.

Suvremena osvrtanja na slučaj razmatraju mogućnost da se radi o izvanzemaljcima koji su se iz nekog razloga okomili na grupu planinara, a tom se teorijom pozabavio i dokumentarac na History Channelu.

Detalji ovog tajanstvenog slučaja uključuju činjenice da je šator u kojem su bili planinari rasparan nožem iznutra, da su u planinari pobjegli iz njega oskudno odjeveni i na temperaturi od -30 stupnjeva, da su pretrpjeli unutarnje ozlijede, lomove rebara i lubanje te bili izloženi radijaciji, dok je njihova okolina ostala netaknuta.


Mislio sam da je ne baš ispravno prenošenje informacija prvi put kad sam ga pročitao, međutim - http://en.wikipedia.org/wiki/Dyatlov_Pass_incident ; dalje - http://www.youtube.com/watch?v=m5KmbuSrqEk ....
Iskreno, jedna od luđih i misterioznijih stvari na koje sam naišao.
Astrobobo i ostali, jedva čekam neko objašnjenje (koje cijela sovjetska mašinerija nije uspjela dati)... ajmooooooooo

čuo sam za to

zanimljivo
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 12:51   #43
Možda su to rusi u doba hladnig rata i napetosti oko Kube sami inscenirali da optuže Amerikance da im rade pizdarije se tzv vanzemaljskom tehnologijom rade pomutnju, da imaju razlog za nuklearni napad, kao amerikanci nas napadaju sa letecim tanjurima da mislimo da su vanzemaljci , podmecu nam , a u biti su sami to inscenirali da naoštre napetost.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 03:01   #44
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Možda su to rusi u doba hladnig rata i napetosti oko Kube sami inscenirali da optuže Amerikance da im rade pizdarije se tzv vanzemaljskom tehnologijom rade pomutnju, da imaju razlog za nuklearni napad, kao amerikanci nas napadaju sa letecim tanjurima da mislimo da su vanzemaljci , podmecu nam , a u biti su sami to inscenirali da naoštre napetost.
Ma da
Moje je tu mišljenje da je jedini razlog kaj se tajilo da su nađeni tragovi radioktavnih materijala kod Krivočenka i možebitno Slobodina,i kaj nikad do kraja nije objašnjen slučaj na racionalan način,želja da javnost ne sazna kakvu ekološku opasnost predstavlja Mayak.
Ja sigurno nisam od onih zatvorena uma,ali meni ovdje nema ništa čudnog,ni neobjašnjivog.
Inače koga više zanima o ovom slučaju vidio sam da na jubitou ima cijela dokumentarna serija od nekoliko 45-minutnih epizioda o ovom slučaju.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 03:14   #45
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Zbog radijacije od nuklearnog reaktora kojim se pogonio svemirski brod napadača.
Ovo baš ne stoji. Vanzemaljska prijevozna sredstva se NE pogone "primitivnim" načinima kao Nuklearnim reaktorima.

Zamisli nešto kao OVO samo puuuno jače...

Njihova oružja su druga priča, sigurno mogu imati na žrtvu upravo kao u ovom slučaju - pojavu vrlo velike radioaktivnosti.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 20:19   #46
Quote:
lupus_est kaže: Pogledaj post
Ovo baš ne stoji. Vanzemaljska prijevozna sredstva se NE pogone "primitivnim" načinima kao Nuklearnim reaktorima.

Zamisli nešto kao OVO samo puuuno jače...

Njihova oružja su druga priča, sigurno mogu imati na žrtvu upravo kao u ovom slučaju - pojavu vrlo velike radioaktivnosti.
... ili, još bolje, ovo; http://www.youtube.com/v/VyOtIsnG71U
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 21:45   #47
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
... ili, još bolje, ovo; http://www.youtube.com/v/VyOtIsnG71U
Ono što ja vidim na priloženom videu je da se sve pari i puši, a ne leti. Ili bar ne leti bogzna koliko.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 21:58   #48
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ono što ja vidim na priloženom videu je da se sve pari i puši, a ne leti. Ili bar ne leti bogzna koliko.
Lebdi, u kvantnoj zamci. Puši zato što se disk hladi tečnim azotom, da bi održavao nisku temperaturu radi superprovodnosti. Ako su navodni vanzemaljci pronašli način da naprave superprovodnik na sobnoj temperaturi, mogli bi levitirati bez utroška energije, a manipulacijom magnetnog polja bi se kretali uz minimalan utrošak energije.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 23:16   #49
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Lebdi, u kvantnoj zamci. Puši zato što se disk hladi tečnim azotom, da bi održavao nisku temperaturu radi superprovodnosti. Ako su navodni vanzemaljci pronašli način da naprave superprovodnik na sobnoj temperaturi, mogli bi levitirati bez utroška energije, a manipulacijom magnetnog polja bi se kretali uz minimalan utrošak energije.
Hvala na objašnjenju.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 23:56   #50
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Lebdi, u kvantnoj zamci. Puši zato što se disk hladi tečnim azotom, da bi održavao nisku temperaturu radi superprovodnosti. Ako su navodni vanzemaljci pronašli način da naprave superprovodnik na sobnoj temperaturi, mogli bi levitirati bez utroška energije, a manipulacijom magnetnog polja bi se kretali uz minimalan utrošak energije.
... a ako nisu, možemo im mi prodati patent.

http://www.superconductors.org/28C_RTSC.htm

http://www.technologyreview.com/view...aphite-grains/

http://www.scientificamerican.com/ar...erconductivity
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 21:59   #51
Noviji tekst o incidentu: http://mysteriousuniverse.org/2012/0...pass-incident/
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 13:49   #52
Vrlo zanimljivo, nisam cula za to..pogledat cu bas te isjecke..vidim da ima film Dyatlov pass incident 2013, to moram pogledat..ne pise kad ce se pocet prikazivat..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 13:51   #53
Ispricavam se, pise..The Dyatlov Pass Incident, u kinima 28. veljace..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 09:56   #54
Ovaj film sam gledala jučer na RTR
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 11:47   #55
Samo čekam da Pizvo kaže kako nitko tu nema pojma o elementarnoj fizici a poglavito sovjeti i kako je to zapravo snijeg kotrljajući se nizbrdo dobio super-sonično ubrzanje pri čemu je instant ubio penjače i otpustio gomilu radijacije i kako se to događalo oduvijek samo eto sad rade priču iz ničega...
A kombinacija radijacije i super-soničnog snijega direkt u tintaru je učinila da planinari izgledaju drastično ostarjeli u kratkom roku.

Mislim, vrlo jednostavno...
GarthOk Baal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 03:48   #56
A mozda ih je smazao jeti na mlazni pogon.

(Sto ne bi bilo cudno buduci da ljudi govore da su u Roswelovom srusenom letecem tanjuri vidjeni i Bigfootovi )
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 11:25   #57
I kakav je film? U nasim kinima ga naravno nema ako se ne varam..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 02:25   #58
Bunika.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 08:33   #59
Kaj bunika? trazila sam film, ali ga nema (smrc)..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 08:33   #60
Ma to je ona vrsta koju ja zovem "igrani dokumentarac", osobno to baš i ne volim, draže mi čisti dokumentarac ili čista spekulativna fikcija. I naravno, ništa novo.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.