Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2013., 13:10   #61
Quote:
agrarna_reforma kaže: Pogledaj post
Detalji ovog tajanstvenog slučaja uključuju činjenice da je šator u kojem su bili planinari rasparan nožem iznutra, da su u planinari pobjegli iz njega oskudno odjeveni i na temperaturi od -30 stupnjeva, da su pretrpjeli unutarnje ozlijede, lomove rebara i lubanje te bili izloženi radijaciji, dok je njihova okolina ostala netaknuta.[/I]
Prvo sto mi pada na pamet je da ''navodni vanzemaljac'' ima sposobnost teleportacije jer se stvorio unutar satora od nigdje.

Ako su imali noz, i bilo ih je strah, cudno mi je da ga nisu napali, vec gubili vrijeme na paranje satora i bijeg? Mozda zbog prevelikog straha.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 14:25   #62
Znaci nije dobar film, ne isplati se pogledat? Gdje ste gledali ako se smije znat?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 19:11   #63
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Prvo sto mi pada na pamet je da ''navodni vanzemaljac'' ima sposobnost teleportacije jer se stvorio unutar satora od nigdje.

Ako su imali noz, i bilo ih je strah, cudno mi je da ga nisu napali, vec gubili vrijeme na paranje satora i bijeg? Mozda zbog prevelikog straha.
noz nije nikakvo oruzje protiv vanzemaljaca,
da imam noz prije bih ga iskoristio za bijeg
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 19:16   #64
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Znaci nije dobar film, ne isplati se pogledat? Gdje ste gledali ako se smije znat?
Pa na onoj ruskoj telepostaji s linka (RTR), preko satelita.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:13   #65
Ima na jubitou.

http://www.youtube.com/watch?v=TfF-Ya5Ymyg
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 09:14   #66
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
noz nije nikakvo oruzje protiv vanzemaljaca,
da imam noz prije bih ga iskoristio za bijeg
Slazem se.

Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Jeej, pogledat cu
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!

Zadnje uređivanje Bat Kol : 14.03.2013. at 12:11.
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 11:02   #67
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
noz nije nikakvo oruzje protiv vanzemaljaca,
da imam noz prije bih ga iskoristio za bijeg

Nije, ali u tim trenucima podsvjest ne razmislja o takvim stvrima.
Meni bi prva reakcija bila da izbodem od straha...meni, tebi mozda i ne.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 03:18   #68
Novi detalji stizu iz Rusije:

Quote:
I would like to point out possible connection to what happened to the Dyatlov's group and that, when the tragedy had happened, the members of the group carried with them mineral specimens containing pyrite, and how it possibly connects to the recent finding of pyrite spheres beneath Teotihuacan pyramid, the Temple of the Feathered Serpent.

about the properties and uses of pyrite... from wikipedia:

"During the early years of the 20th century, pyrite was used as a mineral detector in radio receivers, and is still used by 'crystal radio' hobbyists. Until the vacuum tube matured, the crystal detector was the most sensitive and dependable detector available- with considerable variation between mineral types and even individual samples within a particular type of mineral."

This is what I wrote:

" Interesting coincidence. For the last couple of days, I've been researching the materials on Dyatlov's pass incident I have found this http://www.kp.ru/daily/25918/2871753/ ( it's in Russian, therefore this is my translation):

" In the settlement North# 2 (the last inhabited settlement) [ my note: before they went to the mountain Kholat Syakhl], they...at that time, still accompanied by Yudin, who left the group later on... visited a repository of geological specimens. They took with them a couple of stones."

And here http://samlib.ru/p/piskarewa_m_l/zolotarev.shtml :

A note from the Dyatlovs' group journal dated January 28, 1959:

Zina Kolmogorova's :

"... Yura Yudin is leaving. He took a couple of samples (specimens). I saw this ore for the first time... Here there're a lot of pyrite (iron pyrite) and chalcopyrite."

Then, "... in his notebooks journalist K. Grigoryev points out that " in all backpacks [that belong to the members of the Dyatlov's group], stones with traces of pyrite had been found'. Later, the writer of the article says this: "It is curious, why is that the official investigators never mentioned that the pieces of mineral specimens were present in the backpacks of the group members". Then, he discusses rumors that Dyatlov's group members were carrying gold and that is why they were killed.

Could it be that the presence of these mineral specimens in the backpacks of the Dyatlov's group alerted some entities of their presence in the area ?"

The discussion on this Russian website was about the unusual circumstances when, right before the group began to climb the mountain, one member of the group, Yuri Yudin, left carrying some (the question was: some or all of them) of these mineral samples, because he got sick. The initial group consisted of 10 people, but there were 9 that died.
Uh, ovo postaje sve napetije.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 18:17   #69
Tesko mi je dokuciti o cemu se radi.
Prezamrseno je.

Vanzemaljci + pijani rusi = boli glava
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 19:10   #70
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Tesko mi je dokuciti o cemu se radi.
Prezamrseno je.

Vanzemaljci + pijani rusi = boli glava
U kvotanom tekstu radi se samo o piritu. Pirit je, koliko znam, relativno česti mineral. Ako bi on prizivao kojekakve entitete naprosto spontano... samim svojim postojanjem, pa onda vjere koje danas poznajemo ne bi bile puko vjerovanje nego znanje da entiteti postoje.

Stoga ne razumijem niti ja jednu stvar, a to je čemu povezivati piramide u Teotihuacanu sa ovim incidentom. Jedino ako krenemo špekulirati da se u Dyatlovom prolazu, negdje u podzemlju nalazi staro postrojenje koje još funkcionira a koje je napravio i ostavio bogznatko, pa je to postrojenje reagiralo na prisutnost većeg broa primjeraka pirita među ljudima; to dojavilo tkoznakome pa su ljudi pobijeni. Ali to mi djeluje baš onako... bizarno.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 10:34   #71
Skinula sam sa torrenta film The Dyatlov pass incident, ali je na ruskom sinkroniziran, čujem da je engleski prvotni jezik no nažalost nisam našla bez te ruske sinkronizacije. File ima 6giga..zna netko gdje bih mogla naći titl barem na engleskom ako ne na hrvatskom ili postoji drugi za skinuti, a da nije na ruskom? Može u pm, hvala.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 14:58   #72
I ja sam ovo vidio na Ancient Aliensima pa me zanimalo da li je istina, nakon čega sam malo kopao po internetu.

Ono što si ja mislim da je bilo je kuglasta munja.
Nekad davno sam gledao emisiju Na rubu znanosti (čini mi se) gdje je bilo govora o ovoj temi i ono što mi je bilo upečatljivo da je neka baba sjedila u stolici na ljuljanje dok je u daljini bilo nevrijeme. Zatim je do nje došla "lopta" koja se gibala "kaotično" i svijetlila je jarkim svjetlom. A onda je baba mlatnila tu loptu štapom pri čemu je lopta eksplodirala uz tako jaki prasak da je razbila prozore na kući. (Ako netko zna o čemu govorim volio bi da stavi link, ja sam se ubio tražeći ali nisam našao).

Inače po tim ruskim gorjima ima zanimljivih minirala i raznih ruda (uran i čudesa). Nekako mi sasvim moguće djeluje ideja da je zbog oluje i statičkog utjecaja ruda u kamenu moglo doći do formiranja kuglaste munje.

Tada bi (recimo) zbog električnih svojstava šatora (kavez) bilo moguće za očekivati da se ta munja pojavi iz zemlje? Možda...

To bi objasnilo bježanje iz unutrašnjosti šatora, opekline a možda i posljedičnu radijaciju. Da se ja stavim u njihovu poziciju i vidim ovakvu pojavu u prvi tren bi bio izbezumljen i pripisivao toj pojavi paranormalne elemente. U drugi tren bi bio spaljen kao i oni
__________________
Moj je tata uvijek govorio da je u životu najvažnija jedna stvar, a sto su dvije stvari: red, rad i disciplina :D
Grunf TNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 15:39   #73
To su Ruske price, kad si sam u divljini pa ti vodka daje utjehu
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 10:08   #74
Quote:
Grunf TNT kaže: Pogledaj post
I ja sam ovo vidio na Ancient Aliensima pa me zanimalo da li je istina, nakon čega sam malo kopao po internetu.

Ono što si ja mislim da je bilo je kuglasta munja.
Nekad davno sam gledao emisiju Na rubu znanosti (čini mi se) gdje je bilo govora o ovoj temi i ono što mi je bilo upečatljivo da je neka baba sjedila u stolici na ljuljanje dok je u daljini bilo nevrijeme. Zatim je do nje došla "lopta" koja se gibala "kaotično" i svijetlila je jarkim svjetlom. A onda je baba mlatnila tu loptu štapom pri čemu je lopta eksplodirala uz tako jaki prasak da je razbila prozore na kući. (Ako netko zna o čemu govorim volio bi da stavi link, ja sam se ubio tražeći ali nisam našao).

Inače po tim ruskim gorjima ima zanimljivih minirala i raznih ruda (uran i čudesa). Nekako mi sasvim moguće djeluje ideja da je zbog oluje i statičkog utjecaja ruda u kamenu moglo doći do formiranja kuglaste munje.

Tada bi (recimo) zbog električnih svojstava šatora (kavez) bilo moguće za očekivati da se ta munja pojavi iz zemlje? Možda...

To bi objasnilo bježanje iz unutrašnjosti šatora, opekline a možda i posljedičnu radijaciju. Da se ja stavim u njihovu poziciju i vidim ovakvu pojavu u prvi tren bi bio izbezumljen i pripisivao toj pojavi paranormalne elemente. U drugi tren bi bio spaljen kao i oni
A objasnjenje naglog starenja istih sta se vidjelo na tjelima i prijevoz leseva te zakopavanje istih u lijesove od cinka? Vojni helikopter je odbio prijevoz leseva, civilni dosao sa lijesovima od cinka. Precudno je to sve da bi se objasnilo na taj nacin, izgleda da je vojska bila upucena o cemu se radi, ali su to naravno zataskali.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 03:28   #75
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
A objasnjenje naglog starenja istih sta se vidjelo na tjelima i prijevoz leseva te zakopavanje istih u lijesove od cinka? Vojni helikopter je odbio prijevoz leseva, civilni dosao sa lijesovima od cinka. Precudno je to sve da bi se objasnilo na taj nacin, izgleda da je vojska bila upucena o cemu se radi, ali su to naravno zataskali.
Mozda je vojska dala dozvolu vanzama za live eksperiment na planinarima.
Da onaj jedan nije ranije otishao, mislim da bi ih proglasili: nestali bez tragova.
A ovako je vojska morala napraviti akciju traganja.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 10:20   #76
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
Mozda je vojska dala dozvolu vanzama za live eksperiment na planinarima.
Da onaj jedan nije ranije otishao, mislim da bi ih proglasili: nestali bez tragova.
A ovako je vojska morala napraviti akciju traganja.
Navodno su i Ruje, a ne samo Ameri pregovarali s Vanzama, ali ne sa Reptilcima i Sivonjama kao Ameri. Pa su ih ti Vanze prevarili.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 11:56   #77
Film je katastrofa
http://www.youtube.com/watch?v=GG32p3aZdLM
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 02:25   #78
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Slučajno su zašli u područje gdje se ispitivalo neko novo oružje?
Najlogicnije objasnjenje

Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
Pogledajte si epizodu ancient aliensa kad govore o tome. Navodno se među lokalnom populacijom i starosjediocima govori da je to prokleta planina i da ne treba ići tamo. Tamo vladaju nezemaljske sile. Onda su ovi opet rekli ma to su sigurno vanzemaljci!
U toj seriji toliko lazu da su relevantni jos samo tupamarosima diljem svijeta.
Neustrasivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 19:25   #79
Gledala film napokon..nije mi jasno u filmu se više bave incidentom skupine koja je išla raditi dokumetarac o dogadjaju iz 1959-e, mislila sam da će baš biti o tom samom incidentu..Nije mi jasno, to su izmislili taj tunel, vojnu bazu tamo jel? I nisam baš skužila tu crvotočinu i te stvorove, hm...jel gledao tko? Kako ste doživjeli film?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:41   #80
Ja mislim kako ih je Jeti htio seksualno napastovati, ali oni su tada počeli bježati, pa se Jeti razljutio i prebio ih k'o volove u kupusu. Nakon toga je Ruska vojska bacila nuklearku da prikrije seksualne susrete 3. vrste (otud radijacija).
trollovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.