Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 10:58   #1841
Quote:
life35 kaže: Pogledaj post
Dečko radi, živim u malom stanu s malim režijama, ne kupujem skupu odjeću i kredit koji mi banka nudi je jeftiniji od ovog kojeg imam sad. Dakle Presvetli, nemaš pojma.
Zašto onda snivaš konfuzne snove!?

Onda je neki drugi problem.

Imaš li problema sa začećem? Ili neki sličan zdravstveni problem?
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:05   #1842
Quote:
life35 kaže: Pogledaj post
Haj, evo mog noćašnjeg pa dok stigne neko.
Sanjala sam kak sedim na balkonu kod svoje mame i čuvam svoju kći. mala je, ima godinu dana (sad je tinejđerka) i leti neki ko svemirski spejs šatl i to jako nisko, malo više od deseterokatnice. Najedamput spejs šatl samo počne propadati i zabije se u susedni kvart. I krene neki tornado, ko da nas je počelo usisavati. Bacim se unutra u stan i spasim kći, a u stanu nekaj se kuha na šparetu i ja hoću to ugasiti da ne eksplodira. Moju mamu je usisalo, i brata isto, a meni je ostal u rukama kotačić od špareta za regulaciju plina. totalna panika i sama sebi velim; probudi se. I stvarno se probudim. Stvarno bi bila zahvalna da mi neko ovo objasni pogotovo ovo da sama sebi kažem da se probudim i probudim se. Možda je još važna informacija da nisam od briga spavala cijelu noć i da sam pred jutro zaspala. Čini mi se da je san sve skupa trajao 10 minuta.
ovaj san zvuči kao scenario za film katastrofe a ti si ga prilično intenzivno doživjela. pad spejs šatla i orkan čini se poput djelovanja viših sila kojima smo izloženi i nemamo nikakvu kontrolu nad njima. ne bih baš rekao da je to povezano sa kreditima i sl. ovdje je riječ o strahu za vlastiti život i život najbližih. razmisli otkuda dolazi takav strah. ljudi kolektivno, uz pomoć tv vijesti, stvaraju određena očekivanja. ako ih samo slijedimo bit ćemo usisani u takve obrasce razmišljanja. bolje je stvarati vlastite predodžbe i živjeti po njima.

san te je vratio u kuću tvoje mame (balkon, a on je simbol izloženosti). možda je neke brige u tom periodu nesvjesno prenijela na tebe. također je tu i briga za kćer (koja je sada odrasla). moguće da si u tom periodu života osjećala prilično izloženo ili bespomoćno pa sada te, nekad potisnute brige, izlaze na površinu.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:06   #1843
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Zašto onda snivaš konfuzne snove!?

Onda je neki drugi problem.

Imaš li problema sa začećem? Ili neki sličan zdravstveni problem?
Nemam pojma zakaj. Al oduvijek sanjam neke bedastoče. I nemam nekih problema prevelikih, niti zdravstvenih. Previše sam zabrinuta samo ko svako žemsko Ono kaj me u tom snu stvarno zanimalo je da sam sanjala da sama sebi kažem, probudi se i probudila sam se. Pa ako ima ideju
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:11   #1844
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
ovaj san zvuči kao scenario za film katastrofe a ti si ga prilično intenzivno doživjela. pad spejs šatla i orkan čini se poput djelovanja viših sila kojima smo izloženi i nemamo nikakvu kontrolu nad njima. ne bih baš rekao da je to povezano sa kreditima i sl. ovdje je riječ o strahu za vlastiti život i život najbližih. razmisli otkuda dolazi takav strah.

san te je vratio u kuću tvoje mame (balkon, a on je simbol izloženosti). možda je neke brige u tom periodu nesvjesno prenijela na tebe. također je tu i briga za kćer (koja je sada odrasla). moguće da si u tom periodu života osjećala prilično izloženo ili bespomoćno pa sada te, nekad potisnute brige, izlaze na površinu.
Thnx landon. Evo ovak. Strah me i pretjerujem u tom strahu ko svaka baba
Kad sam živjela sa mamom, bio je to loš period i nebi se vratila i valjda me toga strah.
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:33   #1845
Quote:
life35 kaže: Pogledaj post
Thnx landon. Evo ovak. Strah me i pretjerujem u tom strahu ko svaka baba
Kad sam živjela sa mamom, bio je to loš period i nebi se vratila i valjda me toga strah.
da, riječ je o obrascu razmišljanja. što se tiče naredbe sebi za buđenje, naprosto si u jednom momentu postala svjesna da sanjaš i rekla si da ti je dosta. s tim se može upravljati.

sinoć sam sanjao velikog insekta koji mi je bio zakačen na ruci . htio sam ga skinuti ali sam znao da bi previše boljelo jer se duboko zakačio sa kliještima. nisam si dopustio da se odmah probudim već sam ga neko vrijeme promatrao a onda je nestao. kad sam se konačno probudio neko vrijeme osjećao sam skoro fizičku bol na tom mjestu
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:41   #1846
Quote:
life35 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma zakaj. Al oduvijek sanjam neke bedastoče. I nemam nekih problema prevelikih, niti zdravstvenih. Previše sam zabrinuta samo ko svako žemsko Ono kaj me u tom snu stvarno zanimalo je da sam sanjala da sama sebi kažem, probudi se i probudila sam se. Pa ako ima ideju
Podsvijest ti ukazuje na neki problem. Podsvijest nam se obraća vrlo apstraktnim jezikom kojeg je često teško shvatiti na prvu loptu

Taj tvoj dečko je suspektan. Provjeri ne vara li te.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 12:39   #1847
Moze li netko bacit oko na moj san..hvalaaa
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 12:44   #1848
@landon
@presvetli
fala dečki na objašnjenju. zmislim se to onak jasno da sam si rekla probudi se, kao ono nemre to bit. e to je bedastoča Da postoje problemi, postoje. al ne takvi da mi se svet ruši, kak sam sanjala kaj se tiče dečka, poprilično sam sigurna da ne švrlja okolo, al tu nemreš bit 100% siguran. pripazila bum
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 12:56   #1849
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
Moze li netko bacit oko na moj san..hvalaaa
Jeste li osoba romske nacionalne manjine?

Imate li u široj obitelji osobu ili osobe romske nacionalne manjine ?

Žive li u vašem susjedstvu osobe romske nacionalne manjine?

San je prepun poveznica sa romskom nacionalnom manjinom, gotovo odiše romskom nacionalnom manjinom.

Ali je jako teško definirati što i kako

Lako moguće da vam podsvjest govori da se udate za pripadnika romske nacionalne manjine
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:12   #1850
@josip, landon, gull (kate izostavljam ovaj put ... a i nema je)

Hajte ovaj moj:

Quote:
Na početku sam samo posmatrač, izgleda kao da gledam film.

Ambijent je neki bajkovit, proplanci, smaragdne šumice, rozikasti dvorac, vojnik koji liči na pevača Lakih Pingvina, a njegov konj belac je u stvari kobila koja se zove nekako na D - Deniz, Diadora, Doris - tako nekako, mada u snu svi govore o konju, a ne o kobili ).

Glas naratora kaže:

"Za sve vojnikove podvige, zaslužna je u stvari ona - to je veoma srećan i pametan konj."

Prisutna raja počinje da kliče i skandira konju.
Narator nabraja učinjene podvige (ne mogu da ih se setim)

"Taj je konj toliko veličanstven, da svog gazdu pobeđuje čak i u kartama!" - kaže narator.
"E, jes, majkumu!", pobunim se ja, iako sam svesna da je to san, "Pa da ne bude malo previše? Na koju bi foru konj mogao da igra karte?"
Znatiželja me vuče da vidim kako je izvedeno to s igranjem karata.
Zagledam pažljivo, ne bih li negde ispod kopita videla kako viri ruka nekoga ko se u stvari maskirao u konja.
Neka napirlitana dvorska damica procvrkuće mi iza ramena:
"Oh, kakva tehnika! Pogledajte samo kako Deniz (ili Doris, ili već...) igra!"

Kad ono - konj ispred sebe na stolu ima poređane karte postavljene tako da se vidi naličje, i, kada dođe red na njega da vuče kartu, on lupi kopitom kartu, ona odskoči, prevrne se u vazduhu i pada na sred stola tako da se vidi koja je.

Vojnik je prilično nezadovoljan zbog rejtinga koji mu opada, te između njega i konja uskoro izbija žestoka svađa.

Što se više svađaju, to se više smanjuju, i na kraju počinju da se jure po nekoj tabli ( tabla neverovatno podseća na jedan moj stari crtež s trakama ornamenata) poput figurica za "čoveče ne ljuti se".

Počinju da se deru jedno na drugo, da pominju borbu do uništenja, i meni to lagano počinje da ide na živce. "Neozbiljne budale", mislim.

Zato pogledam u jednu od štrafti između njih, usmerim volju na nju, i promenim joj boju iz crvene u plavu. Mislim kako treba nacrtati nešto što će ih razdvojiti dok se ne pomire.
Začuje se zvuk truba, i meni sine da bih mogla nacrtati male parobrode po toj traci. Tako ću između njih napraviti reku.

Belim korektorom crtam dva transparentna brodića. Brodići počinju da plove po štrafti na kojoj boja počinje lagano da se talasa.

Zagledam brodiće - ja sam ih nacrtala jednako, ali na njima sad ima puno različitih detalja - pogotovo na palubi i na krovu brodića: različit je raspored merdevina, ležaljki...
Crteži sve više počinju da liče na fotografije jednakih, ali različito opremljenih brodića.

Razmišljam o tome kako je to sve postojalo oduvek, a ja mu samo pomažem da se stvori.

Vojnik sada leškari na jednom, konj na drugom brodići, ispijaju sokove na slamku i mašu jedan drugom.

Smejem se, i mislim : "Eh...dečja posla..."
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 17:04   #1851
Quote:
Gull kaže: Pogledaj post
Žena, ako je nepoznata, znači sreću i uspijeh što je veća i lijepša, i obrnuto. Seks znači uspjeh u želji, povrat duga, odmor od nevolje.
Heh, hvala ali bojim se da tumačenja iz sanovnika većinom ne piju vodu...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:38   #1852
Zbanalo nam Presvetlog.
Damn.

@Truman:
Meni pogodio za odgađanje puta
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:13   #1853
@landon, gull i presvetli kad se vrati:

šta biste rekli da znači spravljanje čaja u snu?
Već drugi put sanjam kako pripremam čaj, prvi put je bio od kamilice, a sinoć od nane, đumbira i pirinča koji se u procesu pripremanja pretvorio u karfiol.
(ovo s konjem je jedan stari )
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:35   #1854
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
@landon, gull i presvetli kad se vrati:

šta biste rekli da znači spravljanje čaja u snu?
Već drugi put sanjam kako pripremam čaj, prvi put je bio od kamilice, a sinoć od nane, đumbira i pirinča koji se u procesu pripremanja pretvorio u karfiol.
(ovo s konjem je jedan stari )
Kuhati znači raditi na uspjehu, ostvarivanju cilja. Kamilica znači cura, djevojka. Majoram (najbliže menti) znači pametni dječak, po nekima najavu smrti. Đumbir znači tugu, jesti ga svađu i gubitak. Riža znači teško zarađeni novac. Cvjetača znači urednu osobu koja pomaže drugima. Također može značiti rješenje duga uz pomoć snage volje.
Gull is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:40   #1855
San o konjaniku nisam ni nastavio čitati, a kamoli pokušao protumačiti. Čini mi se kad navodiš da je od prije, da spada u one ceremonijalne snove koje pamtimo, godinama. Imao sam takva dva, tri u životu, razumjevao ih godinama. Evo baš pred kraj ljeta mi se ostvario jedan san od prije pet, šest godina. Još čekam jedan, skoro deset godina već, prekopao sam cijeli internet i ispitao ispitivače, a nisam našao mišljenje za jedan simbol a kamoli cijeli san.
Gull is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 00:20   #1856
Ispričaj nama taj od pre deset godina, možda budemo srećne ruke
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 06:31   #1857
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
@landon, gull i presvetli kad se vrati:

šta biste rekli da znači spravljanje čaja u snu?
Već drugi put sanjam kako pripremam čaj, prvi put je bio od kamilice, a sinoć od nane, đumbira i pirinča koji se u procesu pripremanja pretvorio u karfiol.
(ovo s konjem je jedan stari )
priprema čaja u snu govori o tome da si mjesečar!

šala mala. riječ je o zadovoljstvu vlastitim životom i osjećaju ispunjenosti. priprema čaja je i ritual smirivanja, uzimanja vremena za sebe. kamilica može značiti strpljenje, menta smirivanje, đumbir udobnost i sl.

riža je simbol obilja i bogatstva a to što se pretvorila u karfiol? on zapravo podsjeća na ljudski mozak pa je možda simbol mentalnih sposobnosti ili činjenice da sve počinje u čovjekovoj glavi.
postoji jedno jelo koje se naziva "spanjolska riža" i pravi se od usitnjenog karfiola. pa bi po toj logici karfiol bio riža na okupu
cvjetača je također simbol obilja i čistoće kao i riža pa tu očito postoji neka poveznica.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 09:08   #1858
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
Sanjala sam da se moj ex drugi ex s kojim sam dugi bila zeni.da su mi javili gdje i kad.u gradu .blizi stana moje tete.spremam se odlazim.i moji svi sredjeni.samo ja u trenerci i to sve sta mi.je on i njegova mama kupili..trcim ispod palme pred crkvom.mrak je vani.dozivam tj.neko dijete rci premaeni i radit cw mi drustvo.ne mogu skuzit jel unutra il ne.tko ide prvi.....prije tog smo ja o frendica trazile ga u par drugh crkvi u dr.gradu malo udalhenom .ugl.probudila sam se .nisam ga vidla.ni cin sklapanja braka.???.
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 12:31   #1859
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
priprema čaja u snu govori o tome da si mjesečar!
A bila sam, sve negde do puberteta
Par puta me vraćali unutra sa terase na drugom spratu i ograde preko koje sam se penjala (u snu prelazila u vrt s druge strane)

Quote:
šala mala. riječ je o zadovoljstvu vlastitim životom i osjećaju ispunjenosti. priprema čaja je i ritual smirivanja, uzimanja vremena za sebe. kamilica može značiti strpljenje, menta smirivanje, đumbir udobnost i sl.
Ok, ima smisla.
Hajd sad više detalja: spremaš čaj za sebe i još nekog - i onda naspeš dve šolje, za sebe i tog nekog, ali se dosta prospe, deo se razlije van šolja, deo ostane u nekakvoj vazi sa cvećem, deo ostane u staklenom bokalu iz kojeg se sipa, pa ti bude žao neiskorišćenog i prosutog čaja.
Ali posle (opet u snu) kažeš samom sebi da bespotrebno komplikuješ - dve šolje su planirane, i dve šolje su nasute, čaj se hteo piti i čaj će se piti svakako

Quote:
riža je simbol obilja i bogatstva a to što se pretvorila u karfiol? on zapravo podsjeća na ljudski mozak pa je možda simbol mentalnih sposobnosti
imam obilje mentalnih sposobnosti
Quote:
ili činjenice da sve počinje u čovjekovoj glavi.
... ili bih mogla doći do nekog bogatstva, ali najpre to moram ispravno rešiti u glavi

Dosta različito od Gullovog s tugom i dugovima (a ide početak novog meseca i vreme za plaćanje računa ), pa... videćemo.
I jedno i drugo ima neku unutrašnju logiku.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 10:54   #1860
[/QUOTE]
Na početku sam samo posmatrač, izgleda kao da gledam film.

Ambijent je neki bajkovit, proplanci, smaragdne šumice, rozikasti dvorac, vojnik koji liči na pevača Lakih Pingvina, a njegov konj belac je u stvari kobila koja se zove nekako na D - Deniz, Diadora, Doris - tako nekako, mada u snu svi govore o konju, a ne o kobili ).

Glas naratora kaže:

"Za sve vojnikove podvige, zaslužna je u stvari ona - to je veoma srećan i pametan konj."

Prisutna raja počinje da kliče i skandira konju.
Narator nabraja učinjene podvige (ne mogu da ih se setim)

"Taj je konj toliko veličanstven, da svog gazdu pobeđuje čak i u kartama!" - kaže narator.
"E, jes, majkumu!", pobunim se ja, iako sam svesna da je to san, "Pa da ne bude malo previše? Na koju bi foru konj mogao da igra karte?"
Znatiželja me vuče da vidim kako je izvedeno to s igranjem karata.
Zagledam pažljivo, ne bih li negde ispod kopita videla kako viri ruka nekoga ko se u stvari maskirao u konja.
Neka napirlitana dvorska damica procvrkuće mi iza ramena:
"Oh, kakva tehnika! Pogledajte samo kako Deniz (ili Doris, ili već...) igra!"

Kad ono - konj ispred sebe na stolu ima poređane karte postavljene tako da se vidi naličje, i, kada dođe red na njega da vuče kartu, on lupi kopitom kartu, ona odskoči, prevrne se u vazduhu i pada na sred stola tako da se vidi koja je.

Vojnik je prilično nezadovoljan zbog rejtinga koji mu opada, te između njega i konja uskoro izbija žestoka svađa.

Što se više svađaju, to se više smanjuju, i na kraju počinju da se jure po nekoj tabli ( tabla neverovatno podseća na jedan moj stari crtež s trakama ornamenata) poput figurica za "čoveče ne ljuti se".

Počinju da se deru jedno na drugo, da pominju borbu do uništenja, i meni to lagano počinje da ide na živce. "Neozbiljne budale", mislim.

Zato pogledam u jednu od štrafti između njih, usmerim volju na nju, i promenim joj boju iz crvene u plavu. Mislim kako treba nacrtati nešto što će ih razdvojiti dok se ne pomire.
Začuje se zvuk truba, i meni sine da bih mogla nacrtati male parobrode po toj traci. Tako ću između njih napraviti reku.

Belim korektorom crtam dva transparentna brodića. Brodići počinju da plove po štrafti na kojoj boja počinje lagano da se talasa.

Zagledam brodiće - ja sam ih nacrtala jednako, ali na njima sad ima puno različitih detalja - pogotovo na palubi i na krovu brodića: različit je raspored merdevina, ležaljki...
Crteži sve više počinju da liče na fotografije jednakih, ali različito opremljenih brodića.

Razmišljam o tome kako je to sve postojalo oduvek, a ja mu samo pomažem da se stvori.

Vojnik sada leškari na jednom, konj na drugom brodići, ispijaju sokove na slamku i mašu jedan drugom.

Smejem se, i mislim : "Eh...dečja posla..." [/QUOTE]




san pruža neobičan uvid u tvoju vlastitu ličnost i njene dijelove. prikazano je to poput kazališne predstave, ali to zapravo i jest posao naše svijesti u snovima.

konj predstavlja prirodnu snagu, poput izdržljivosti ili prirodne inteligencije, koja nas nosi i omogućava nam određena postignuća. njemu se ovdje poklanja itekakve pažnja i odaje zahvalnost ali to dolazi spolja, izvan tebe.

vojnik je simbol za ego ili um. on vjeruje u disciplinu, formu, strogost i sve zasluge želi za sebe mada bez konja ne bi mogao učiniti ništa, a konj ili kobila pokazuju itekakve inteligenciju i smisao za humor, i to je još jedan razlog za sukob.

oni se smanjuju kako bi tebi (svijesti) omogućili bolji pregled situacije. shvaćaš da na kraju nisi ni jedno od toga već samo promatraš i zatim kreiraš rijeku i brodiće (ili odabireš iz već postojećeg). nakon skretanja vlastite pažnje na svoje kreacije dolazi i do pomirenja konja i jahača. prilično smiješno
landon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.