Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2014., 11:01   #61
.. prvo bi bilo nešto kao .. hunjavica .. dođe i preguraš je na nogama .. čak je i ne uzimaš kao bolest ..

.. drugo bi bilo .. astma .. recimo .. jer živiš u indistrijskom području .. fali čistoga zraka ..
.. odeš da živiš na vr planine .. i sve pet .. rešen problem ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 09.08.2014., 11:17   #62
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. otvorenost grudnog koša .. iz onog sna .. to sam ja ..
.. prvi put je taj grudni koš otvoren .. u onom snu u kome šef na kraju rešava stvar .. ako se sećaš ..
.. ono si ti na početku tog sna sa šefom .. otvarao si grudni koš ..

.. slabo osećam vepra .. za sad ..
.. otvorenost grudnog koša .. je .. neki pojam .. .. sa isusom se isto prikazuje .. .. kao .. otvorimo svoja srca .. ali i baš .. prsni koš ..
.. kod egipćana nije baš isto ..
.. radi se prije o .. slobodi .. snazi .. .. i osjet je na grudima .. na rebrima .. kao na nekoj ploči .. sa prednje strane ..
.. to je pas .. koji te gleda .. .. grudi .. vrat .. i dolnja čeljust ..

Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. pa .. 80% populacije .. odokativno mereno .. boluje od ovoga ..
.. da .. to se stvara .. novi čovjek ..
.. spoj nekog koji se nečeg odrekao i dopunio zdravstvenim pomagalima ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 11:27   #63
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. prvo bi bilo nešto kao .. hunjavica .. dođe i preguraš je na nogama .. čak je i ne uzimaš kao bolest ..

.. drugo bi bilo .. astma .. recimo .. jer živiš u indistrijskom području .. fali čistoga zraka ..
.. odeš da živiš na vr planine .. i sve pet .. rešen problem ..
.. čak je i pojam .. vrh planine .. sumnjiv ..
.. i on je .. kapitalistička .. izmišljotina .. .. jer podrazumjeva da treba nešto napraviti .. i .. nekakve pare ..
.. ništa ne treba .. treba malo stat .. odmoriti se .. počekati ..
.. najgore što se čovjeku može desiti je da umre .. .. a ni to nije baš tako velika tragedija ..

.. vjerujem i u čovjkov tonal .. u njegov organizam ..
.. mislim da može svašta ..
.. a tamo gdje ne može mislim da je to .. što mu ne damo .. što ga jebemo .. .. iako .. vjerujem da njemu treba vrijeme .. dugo .. gotovo kao smrt ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 11:49   #64
.. ameri udarili na isil .. na svoje .. .. svijet je u kaosu ..
.. sad obama asad i iran imaju istog neprijatelja .. .. i kurdi .. .. koji nisu omiljeni kod turaka .. .. a koji su saveznici amera ..
.. ne samo da se nezna ko je kome svoj .. ne zna se .. izgleda .. ni ko će preživjeti ..
.. ameri su se jučer brzinski odlučili .. nije im trebalo mnogo sastančenja .. .. jer su to njihovi interesi ..

.. ukrajina nije rješena .. .. kako nju ruje tempiraju .. .. volio bi znat ..
.. onaj rasmunsn izgleda prilično jadan ..

.. ameri više ne znaju šta rade .. mogli bi .. recimo .. bombardirati pantovšćak .. .. jebote ..
.. mi bi odmah priznali da je to ispravno .. i da smo zavrijedili ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 18:54   #65
.. kad kamen pada .. on ide u onom smjeru .. gdje mu je .. slobodno .. .. isto kao i klica .. kad raste ..

.. od zemlje ide .. manja .. materjalnost .. .. vatra .. život .. nekakva zračenja .. .. život se mota na granici .. i bi i nebi poletio ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 19:05   #66
.. u jednom trenutku ateisti počinju shvaćati da nema boga .. .. iracionalno ..
.. to je zanimljiv trenutak ..
.. ali i priličan problem ..
.. postavljaju to da nema boga kao .. samo po sebi razumljivo .. i za čas bi se počeli svađati ..

.. situacija sa bogom je ova ..
.. religija ima boga .. koji prejebeno liči na čovjeka .. .. tako da svi .. i ovdje .. pričaju o njemu kao o .. komšiji komšije žike ..
.. nauka je protiv .. tog boga .. i lako dobiva razne poene .. pogotovo kad se inzistira da je čovjek stvoren iz blata .. .. jednog kišnog jutra ..
.. a istina je da su i religija i nauka .. podjednako loši ..

.. doći do boga .. pokazati ga jasno .. znači pretvarati vodu u vino .. .. ne znači dokazati .. nego svjedočiti ..
.. ono što se sa bogom može je .. rasturiti .. koncepciju .. .. razbiti šemu .. nekog .. pojedinog .. čovjeka ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 19:12   #67
.. e da .. to ..
.. a ateisti koje ovde nalaziš .. osim apemanta i možda još ponekog koga ne znam .. su mahom isto što i religijci ..
.. citiraju svete reči svojih idola ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 09.08.2014., 19:13   #68
.. svijest znači .. znati .. .. korjen je svijestan kamena pred sobom ..

.. ali naravno .. i pas se može radovati .. ili sramiti .. slično čovjeku ..
.. neki to pokušavaju pripisati samo ljudima .. i njihovoj .. inteligenciji .. svijesti ..
.. ma jok .. sve je to došlo polako .. evolucijom .. .. i sve su to .. djelići velikog ..
.. a .. bića sa zemlje .. to uspiju pokupiti .. onoliko koliko su .. evoluirana .. .. to jes .. bliska bogu ..
.. razumijete .. ?
alim is offline  
Old 09.08.2014., 19:15   #69
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. e da .. to ..
.. a ateisti koje ovde nalaziš .. osim apemanta i možda još ponekog koga ne znam .. su mahom isto što i religijci ..
.. citiraju svete reči svojih idola ..
.. apemant još ne vjeruje u boga .. ? .. .. hoće .. jebiga .. .. ali spor je u tri pičke materine .. još će ga i zagor preteći ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 19:17   #70
.. veruje on .. intuitivno ..
.. problem je što ne veruje u intuiciju ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 09.08.2014., 19:24   #71
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. svijest znači .. znati .. .. korjen je svijestan kamena pred sobom ..

.. ali naravno .. i pas se može radovati .. ili sramiti .. slično čovjeku ..
.. neki to pokušavaju pripisati samo ljudima .. i njihovoj .. inteligenciji .. svijesti ..
.. ma jok .. sve je to došlo polako .. evolucijom .. .. i sve su to .. djelići velikog ..
.. a .. bića sa zemlje .. to uspiju pokupiti .. onoliko koliko su .. evoluirana .. .. to jes .. bliska bogu ..
.. razumijete .. ?
.. da ..
.. e sad .. pazi .. kako ćeš meriti koliko je .. na primer .. bor .. blizak bogu ..?
.. kako znaš šta on može pokupiti ..?

.. kod životinja se može meriti .. pratiti se promene u ponašanju .. ali kako kod biljaka ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 09.08.2014., 19:33   #72
.. obitelj je .. jebeni čvor ..
.. mislim da ga većina ljudi ne dotakne .. ne uspije se .. spustiti .. jer je to .. leglo otrovnica .. u rupi .. dovoljno maloj ..
.. izgleda kao emocionalni čvor ..

.. u jednom se trenutku .. čovjek .. raspada .. solve .. dekonponira .. .. u osjete ..
.. i te osjete može gledati kao crne vjetrove .. crne ptičurine .. nad gnjezdom obitelji .. .. kroz generacije ..
.. bilo bi moguće neku zgrabiti i zadaviti .. .. ali za to treba .. imati muda .. .. za to treba jebena snaga ..
.. obično ptičurina iz duše starijeg .. krene .. kao poklon .. na dušu mlađeg .. .. po nekim zakonima .. kineskim možda ..

.. razbiti taj tok .. prelaska .. pripadanja .. .. vračevi nazivaju .. brisanje lične historije .. .. i .. po svojoj je prirodi .. to brisanje .. upravo suprotno .. brisanju ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 19:36   #73
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. da ..
.. e sad .. pazi .. kako ćeš meriti koliko je .. na primer .. bor .. blizak bogu ..?
.. kako znaš šta on može pokupiti ..?

.. kod životinja se može meriti .. pratiti se promene u ponašanju .. ali kako kod biljaka ..?
.. mislim da do čovjeka nema smisla .. on je prvi koji sebe .. može uzeti .. u svoje ruke ..
.. ostali su svi .. u bogu .. .. on je prvi koji može .. i ne biti ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 19:39   #74
.. ako ima boga .. za lošeg bi čovjeka .. biti životinja .. bio .. nevjerojatan dobitak .. .. sreća iznad svih sreća ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 19:43   #75
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. razbiti taj tok .. prelaska .. pripadanja .. .. vračevi nazivaju .. brisanje lične historije .. .. i .. po svojoj je prirodi .. to brisanje .. upravo suprotno .. brisanju ..
.. ovo znam ..
.. tu je sve jasno ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 09.08.2014., 19:46   #76
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ako ima boga .. za lošeg bi čovjeka .. biti životinja .. bio .. nevjerojatan dobitak .. .. sreća iznad svih sreća ..
.. po čemu je loš loš ..?
.. šta ga čini lošim ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 09.08.2014., 19:59   #77
.. lošem je čoveku čak .. lakše oprostiti .. ako shvatiš da jeste životinja ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 09.08.2014., 20:01   #78
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. po čemu je loš loš ..?
.. šta ga čini lošim ..?
.. recimo .. onaj koji želi uzeti drugom i dati sebi .. može biti loš ..
.. pogotovo ako je drugome to potrebnije ..

.. zlo se mjeri .. po osjetu koje donosi ..

.. a najveći od osjeta je .. osjećaj postojanja .. .. ili .. postojanje samo ..

.. loš je .. najlošiji .. ili .. kaže se .. proklet .. .. onaj koji nastoji uništiti postojanje .. .. taj će od boga biti proklet .. u vjekove ..

.. taj .. podjednako uništava i sebe i drugog ..
.. tako ga osjećaš kad ga imaš pred sobom .. .. ne želi tebi zlo da bi njemu bilo dobro .. .. on želi tebi zlo čak i ako to bude zlo i za njega ..
.. to je prokleto .. sotonsko .. luđačko i neumno ..

.. ali već je i mržnja slična ..
.. podjednako uništava i tebe i drugog ..
.. iako izgleda kao sila koja .. nastoji postići .. rasčistiti put .. da bi ti poslije bilo bolje .. .. a to ponekad i čini ..
.. i ona je jeben oblak .. koga treba znati ukrotiti ..
alim is offline  
Old 09.08.2014., 20:16   #79
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. recimo .. onaj koji želi uzeti drugom i dati sebi .. može biti loš ..
.. pogotovo ako je drugome to potrebnije ..

.. zlo se mjeri .. po osjetu koje donosi ..
.. eto .. da .. baš tako ..

Quote:
.. a najveći od osjeta je .. osjećaj postojanja .. .. ili .. postojanje samo ..

.. loš je .. najlošiji .. ili .. kaže se .. proklet .. .. onaj koji nastoji uništiti postojanje .. .. taj će od boga biti proklet .. u vjekove ..
.. šta znači uništiti postojanje ..?
.. ubiti .. bukvalno ..?
.. ali pitanje je da li se tako uništava postojanje .. jer se ne zna šta je smrt .. niti ima li čega iza ..

.. ali .. uništiti čoveka iznutra .. razarati ga .. do tačke kada mu vlastito postojanje postaje neizdrživo .. a umreti ne može ..
.. na to se misli ..?

Quote:
.. taj .. podjednako uništava i sebe i drugog ..
.. tako ga osjećaš kad ga imaš pred sobom .. .. ne želi tebi zlo da bi njemu bilo dobro .. .. on želi tebi zlo čak i ako to bude zlo i za njega ..
.. to je prokleto .. sotonsko .. luđačko i neumno ..
.. znam to ..
.. samo to zlo nije najgore zlo koje sam ja osetila ..
.. znam jedno takvo .. mislim da sam ti čak pričala ..

Quote:
.. iako izgleda kao sila koja .. nastoji postići .. rasčistiti put .. da bi ti poslije bilo bolje .. .. a to ponekad i čini ..
.. i ona je jeben oblak .. koga treba znati ukrotiti ..
.. znam ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 09.08.2014., 20:30   #80
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. šta znači uništiti postojanje ..?
.. ubiti .. bukvalno ..?
.. ali pitanje je da li se tako uništava postojanje .. jer se ne zna šta je smrt .. niti ima li čega iza ..
.. postojanje je kao .. konstrukcija .. .. i rušenje je uništavanje ..

.. život .. svijest .. duh .. .. dio boga .. želi bogu .. želi biti veće ..

.. sotona ga želi smanjiti .. ugušiti .. ugasiti .. i to se smatra prokletim ..

.. nije proklet pas koji umre kao pas .. ali jeste proklet čovjek koji je sjebao svoju ljudskost i umro kao pas ..
alim is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.