Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 20:03   #1
Nuklearna katastrofa

Lp, isprika ako postoji tema.
Zanima me ako se dogodi nuk. katastrofa koliko ce Zemlji odprilike trebati da se oporavi od posljedica? 500, 1000, 10 000 godina....?
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:17   #2
Quote:
MasterMan kaže: Pogledaj post
Lp, isprika ako postoji tema.
Zanima me ako se dogodi nuk. katastrofa koliko ce Zemlji odprilike trebati da se oporavi od posljedica? 500, 1000, 10 000 godina....?
Ovisi o intenzitetu nuklearne katastrofe.

Novi Chernobyl ili termonuklearni rat?
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:25   #3
I jedno i drugo.
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:37   #4
Pa mislim da termonuklearni rat ne ostavlja puno mogućnosti za normalno funkcioniranje NE.

Ima jedan zanimljiv problem oko oštećenog NE Fukushima bazena za spremanje nuklearnog goriva, o kome je pričao i dr. Michio Kaku (među ostalim ne baš nestručnim šušama), al stručnjaci na PZ su najsretniji ako se o tome piše na ovom podforumu...


Lako za Zemlju...

Zadnje uređivanje haram : 19.09.2014. at 23:45.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:00   #5
Quote:
MasterMan kaže: Pogledaj post
I jedno i drugo.

Termonuklearni holokaust bi nepovratno izmijenio lice naseg planeta, unistio mnoge biljne i zivotinjske vrste te razorio civilizaciju a mozda i zauvijek izbrisao covjeka sa scene zivota kao vrstu.

Dovoljno snazan nuklearni rat, vjerojatno bi izazvao kataklizmicke potrese, ogromne tsunamije, nuklearnu zimu i kisele te radioaktivne padaline diljem planeta.

Vrlo blizu nultim tockama, odnosno pozicijama nuklearnih udara, radijacija bi vjerojatno bila previsoka za bilo koje zive bice i vrlo vjerojatno bi neposredno nakon udara sve sto dise "gorjelo" od radijacije pod uvjetom da prezivi prva dva smrtonosna vala (kineticki i termicki).

Ogromne kolicine radioaktivne prasine rasule bi se planetom, "sakrile" sunce, uzrokovale kisele i radioaktivne kise i snjegove, spustanje temperature na nekim dijelovima planeta, razorile bi u potpunosti ozonski omotac i ostavile Zemlju izlozenu kozmickom zracenju, uzrokovale stravicne promjene u atmosferi te pogibeljne i razorne oluje. Pozari bi mjesecima gorjeli puneci atmosferu jos vise dimom, zaklanjajuci suncevu svjetlost dok bi vulkani izbacivali pepeo u atmosferu i uzrokovali jos gore kisele padaline.

Milijuni bi ostali bez vida od svjetlosti nuk. detonacija, a dio onih koji bi jos zadrzali vlastiti vid, vjerojatno u godinama koje dolaze bi ga izgubilii od preintenzivnog suncevog svjetla.

Voda, hrana, bilje, sav zivotinjski svijet koji udise, jede, pije i zivi bio bi kontaminiran i umirao bi u agoniji.

Neke bi vrste vjerojatno prezivjele, neke bi s vremenom, izlozene radijaciji mozda mutirale (iako je to najdiskutabilniji dio svake price o nuk. ratu), ali gotovo je sigurno da nasa civilizacija prezivjela ne bi. Mozda ne bi niti mi kao vrsta prezivjeli.

Ne vjerujem da bi se stanje ikada vise vratilo u ovo koje mi danas poznajemo.

Kada bi radijacija oslabila, poceo bi oporavak vrsta, neke vrste bi dobile priliku za sirenje.

Kroz neki period, 500, 1000, 10 000, 100 000 godina (nije ni bitno) zivot bi vjerojatno opet bujao planetom.

Puno je spekulacija vezano uz nuklearni rat jer stvarnih podataka nema buduci da se on jos nije dogodio.

Kako god, vjerujem da covjecanstvo moze dozivjeti samo tri svjetska rata. Prvi, drugi i zadnji.

Podatke o katastrofama nuklearnih elektrana i predvidanja vezanih uz njih imas dovoljno. Guglaj Chernobyl i Fukushimu.

I jedna i druga katastrofa ostavile su stravicne posljedice.

No, sa njima se jos i mozemo nositi. Sa termonuklearnim ratom, garantirano ne.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:15   #6
Mislim da covjecanstvo ne bi izumrlo, ali bi ga sigurno bacilo 100k godina unatrag. Prezivjeli bi vjerovatno kakva amazonska plemena i slicno.
__________________
Al Lowe's masterpiece
nickherc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:30   #7
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Termonuklearni holokaust bi nepovratno izmijenio lice naseg planeta, unistio mnoge biljne i zivotinjske vrste te razorio civilizaciju a mozda i zauvijek izbrisao covjeka sa scene zivota kao vrstu.

Dovoljno snazan nuklearni rat, vjerojatno bi izazvao kataklizmicke potrese, ogromne tsunamije, nuklearnu zimu i kisele te radioaktivne padaline diljem planeta.

Vrlo blizu nultim tockama, odnosno pozicijama nuklearnih udara, radijacija bi vjerojatno bila previsoka za bilo koje zive bice i vrlo vjerojatno bi neposredno nakon udara sve sto dise "gorjelo" od radijacije pod uvjetom da prezivi prva dva smrtonosna vala (kineticki i termicki).

Ogromne kolicine radioaktivne prasine rasule bi se planetom, "sakrile" sunce, uzrokovale kisele i radioaktivne kise i snjegove, spustanje temperature na nekim dijelovima planeta, razorile bi u potpunosti ozonski omotac i ostavile Zemlju izlozenu kozmickom zracenju, uzrokovale stravicne promjene u atmosferi te pogibeljne i razorne oluje. Pozari bi mjesecima gorjeli puneci atmosferu jos vise dimom, zaklanjajuci suncevu svjetlost dok bi vulkani izbacivali pepeo u atmosferu i uzrokovali jos gore kisele padaline.

Milijuni bi ostali bez vida od svjetlosti nuk. detonacija, a dio onih koji bi jos zadrzali vlastiti vid, vjerojatno u godinama koje dolaze bi ga izgubilii od preintenzivnog suncevog svjetla.

Voda, hrana, bilje, sav zivotinjski svijet koji udise, jede, pije i zivi bio bi kontaminiran i umirao bi u agoniji.

Neke bi vrste vjerojatno prezivjele, neke bi s vremenom, izlozene radijaciji mozda mutirale (iako je to najdiskutabilniji dio svake price o nuk. ratu), ali gotovo je sigurno da nasa civilizacija prezivjela ne bi. Mozda ne bi niti mi kao vrsta prezivjeli.

Ne vjerujem da bi se stanje ikada vise vratilo u ovo koje mi danas poznajemo.

Kada bi radijacija oslabila, poceo bi oporavak vrsta, neke vrste bi dobile priliku za sirenje.

Kroz neki period, 500, 1000, 10 000, 100 000 godina (nije ni bitno) zivot bi vjerojatno opet bujao planetom.

Puno je spekulacija vezano uz nuklearni rat jer stvarnih podataka nema buduci da se on jos nije dogodio.

Kako god, vjerujem da covjecanstvo moze dozivjeti samo tri svjetska rata. Prvi, drugi i zadnji.

Podatke o katastrofama nuklearnih elektrana i predvidanja vezanih uz njih imas dovoljno. Guglaj Chernobyl i Fukushimu.

I jedna i druga katastrofa ostavile su stravicne posljedice.

No, sa njima se jos i mozemo nositi. Sa termonuklearnim ratom, garantirano ne.
Ovo ja zovem detaljnim opisom! Hvala puno :-)
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:32   #8
Quote:
nickherc kaže: Pogledaj post
Mislim da covjecanstvo ne bi izumrlo, ali bi ga sigurno bacilo 100k godina unatrag. Prezivjeli bi vjerovatno kakva amazonska plemena i slicno.
Mozda i bi. Prezivjeli bi ljudi tamo gdje ne bi bilo nuklearnih udara.

Pitanje je samo koliko bi na opstanak vrste utjecala radijacija koja bi se rasirila planetom.

Sovjeti su 1961. g. izveli pokus u Novoj Zemlji sa 50 megatonskom bombom koja je inicijalno bila zamisljena kao 55-60 megatonska, a onda se neki genijalac sjetio da bi je mogli pojacati i detonirati kao 100 megatonsku te su je kao takvu i poceli projektirati.

Od toga se na srecu odustalo jer su se i Sovjeti bojali da bi takva nuklearna eksplozija mogla rasiriti radijaciju diljem planete a mozda utjecati i na atmosferu. Da ne govorim o sirenju EM pulsa koji bi im sprzio elektroniku u "obliznjim" naseobinama i bazama (ovo zadnje je samo teorija).

Bomba je poznata kao Tsar bomba ili AN602 a "nuklearna gljiva" (oblak gljivastog oblika koji ostaje nakon eksplozije) navodno je bio visok 64 km.

http://www.klipovito.com/video-ekspl...ada-testirane/

Tsar bomba nikada nije usla u vojnu upotrebu.

Ekspertiza za proizvodnju takvih bombi i dan danas postoji u Rusiji. Nitko ne garantira da pod prijetnjom opceg rata istu nece proizvesti ponovno, samo puta 10, 100 ili koliko god im komada bude potrebno.

A od radijacije nema sigurnog mjesta na Zemlji.

Quote:
MasterMan kaže: Pogledaj post
Ovo ja zovem detaljnim opisom! Hvala puno :-)
I drugi put.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 01:20   #9
Quote:
MasterMan kaže: Pogledaj post
Ovo ja zovem detaljnim opisom! Hvala puno :-)
To je bulšit, a ne detaljni opis.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 01:26   #10
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
To je bulšit, a ne detaljni opis.

Pročitao sam post od dotičnog forumaša...

Zašto je po tebi to bulšit ???

Haram bez ljutnje, ali molim te objasni šta ti nije jasno ?
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 03:48   #11
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
To je bulšit, a ne detaljni opis.
Slobodno argumentiraj.

Nije ti valjda one-liner intelektualni klimaks.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...

Zadnje uređivanje Leonida : 20.09.2014. at 03:59.
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 05:50   #12
Pa, prvo termin: "termonuklearni". Tu se ne koristi fisiono gorivo.
Sam633 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 11:32   #13
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
To je bulšit, a ne detaljni opis.
Ocigledno je tebi to ili preveliko objasnjenje ili premalo.
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 11:33   #14
Nema fuzije bez fizije, tj. plutonija.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:52   #15
Quote:
MasterMan kaže: Pogledaj post
Ocigledno je tebi to ili preveliko objasnjenje ili premalo.
ma ne opterecujete se sa haramom........na svim mogucim temama izvodi isto....samo ne obracajte pozornost na njegove postove.....
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 01:13   #16
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Mozda i bi. Prezivjeli bi ljudi tamo gdje ne bi bilo nuklearnih udara.

Tsar bomba nikada nije usla u vojnu upotrebu.

Ekspertiza za proizvodnju takvih bombi i dan danas postoji u Rusiji. Nitko ne garantira da pod prijetnjom opceg rata istu nece proizvesti ponovno, samo puta 10, 100 ili koliko god im komada bude potrebno
.

A od radijacije nema sigurnog mjesta na Zemlji.



I drugi put.
Preživjeli bi ali u nekim slučajevima bi brza smrt bila ˝bolja˝ od tog preživljavanja
Tsar bomba je bila čisto izdrkavanje nosio ju je bombarder i na cilj je izbačena kao konvencionalna bomba tu počinju svi problemi takvog oružja kako je cijelu dovesti do cilja naravno skužili stručnjaci ajmo napraviti pun qurac manjih bojevih glava i poslati ih u salvama na iste mete
Tu su se ameri najbolje snašli sa svojom tehnologijom MIRV to je najsličnije kazetnoj bombi sa više bojevih glava u jednoj
Ovako izgleda kad slete na zemlju (radi se o testiranju)

http://en.wikipedia.org/wiki/Multipl...le-testing.jpg

ovak fino raspoređene sa svom svojom snagom teško da išta može preživjeti čak bi i žoharima trebalo neko vrijeme da se oporave
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 01:21   #17
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Ovako izgleda kad slete na zemlju (radi se o testiranju)

http://en.wikipedia.org/wiki/Multipl...le-testing.jpg

ovak fino raspoređene sa svom svojom snagom teško da išta može preživjeti čak bi i žoharima trebalo neko vrijeme da se oporave
Evo i pokretna slika istog testa:
https://www.youtube.com/watch?v=S-V6MZlyCqE

Prvi put ovo vidim, zastrašujuće.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:09   #18
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Preživjeli bi ali u nekim slučajevima bi brza smrt bila ˝bolja˝ od tog preživljavanja.
Apsolutno se slazem.

Quote:
Tsar bomba je bila čisto izdrkavanje nosio ju je bombarder i na cilj je izbačena kao konvencionalna bomba tu počinju svi problemi takvog oružja kako je cijelu dovesti do cilja naravno skužili stručnjaci ajmo napraviti pun qurac manjih bojevih glava i poslati ih u salvama na iste mete
Tu su se ameri najbolje snašli sa svojom tehnologijom MIRV to je najsličnije kazetnoj bombi sa više bojevih glava u jednoj
Ovako izgleda kad slete na zemlju (radi se o testiranju)

http://en.wikipedia.org/wiki/Multipl...le-testing.jpg
Da, Tsar bomba je trebala posluziti zastrasivanju i u tome su Sovjeti uspjeli.

Pretpostavlja se da je SSSR osim zbog dokazivanja svoje tehnoloske moci radio na neutralizaciji nedodstatka preciznih udara koje su Amerikanci vec mogli izvesti. Stoga su napravili bombu koja bi neutralizirala te nedostatke.

Zrakoplov koji je nosio Tsar bombu jedva je pobjegao udarnom valu, a bombu su usporili padobranom da bi zrakoplov stigao barem malo odmaknuti od zone udara.

Sovjeti su za taj test trazili iskljucivo dobrovoljce jer nikome nisu mogli garantirati da ce prezivjeti testiranje Tsar bombe.

Kasnije su i oni razvili sve bolje i precizinije projektile a danas Rusi koriste MIRV tehnologiju kao i sve velike nuk. sile.

Quote:
ovak fino raspoređene sa svom svojom snagom teško da išta može preživjeti čak bi i žoharima trebalo neko vrijeme da se oporave
MIRV je zastrasujuc jer pogada vise meta ili jednu metu vise puta, cime se smanjuje mogucnost presretanja svih projektila poslanih na odredenu metu.

Mislim da je trenutno broj 1 balisticki projektil u svijetu Topol-M, brzine 26 000 km/h, dometa cca 11 000 km i sa mogucnosti da nosi vise nuklearnih bojevih glava (MIRV).

Mislim da sam negdje procitao da su mu Rusi pokusali ugraditi odredene mogucnosti elektronskog ometanja a Rusi se hvale da mu stalno nadograduju sustav novim manevrima izbjegavanja protuzracne i proturaketne obrane.

U svakom slucaju, previse je nuk. glava razasuto svijetom.

Rusi navodno imaju cca 11 000 aktivnih, sveukupno cca 16 000.
Amerikanci oko 5000 aktivnih, sveukupno oko 10 000.

Cak i Sjeverna Koreja ima izmedu 15 i 25 nuklearnih bojevih glava (nepotvrdena sumnja).

Jos se sumnjalo da bi Iran i Ukrajina mogli razviti nuklearno oruzje. Ekspertizu bi mogli imati jednako kao i Iran. Svojedobno (1994.) sluzbeno su se odrekli nuklearnog naoruzanja (ostavstina SSSR-a).

Zemlje koje su imale nuklearne programe a sluzbeno nemaju nuklearno oruzje su; Argentina, Brazil, Svicarska, Svedska, JAR, Juzna Koreja, Tajvan, Egipat, Irak, Japan, Libija, Poljska, Njemacka i Rumunjska.

Navodno je slican program imala i Jugoslavija.

Izrael postojanje svog nuklearnog oruzja nikada nije sluzbeno priznao.

Vecinu podataka sam pisao po sjecanju jer nisam imao vremena provjeravati tocnost svih podataka.

Unaprijed se ispricavam ako sam negdje naveo neki pogresan podatak. Ukoliko jesam, ispravite me.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 23:52   #19
Mnogo manje je danas aktivnih nuklearnih bombi.
Sve zemlje zajedno imaju oko 4000 komada spremnih za upotrebu, jos oko 10k u rezervi i raznim stupnjevima rastavljanja.
Jedina zemlja koja je imala nuklearno oruzje i odrekla ga se je Juznoafricka Republika.
A u teoriji svaka zemlja koja ima nuklearni reaktor (Slovenija...) moze proizvoditi plutonij.

Inace ta Tsar bomba nije mogla stati u Tu-95 nego je visila ispod aviona.
Navodno je toliko najlona za padobran upotrebljeno da je bila nestasica najlonki u SSSR tada!
Kao oruzje ta bomba je neupotrebljiva.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 23:58   #20
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slazem.



Da, Tsar bomba je trebala posluziti zastrasivanju i u tome su Sovjeti uspjeli.

Pretpostavlja se da je SSSR osim zbog dokazivanja svoje tehnoloske moci radio na neutralizaciji nedodstatka preciznih udara koje su Amerikanci vec mogli izvesti. Stoga su napravili bombu koja bi neutralizirala te nedostatke.

Zrakoplov koji je nosio Tsar bombu jedva je pobjegao udarnom valu, a bombu su usporili padobranom da bi zrakoplov stigao barem malo odmaknuti od zone udara.

Sovjeti su za taj test trazili iskljucivo dobrovoljce jer nikome nisu mogli garantirati da ce prezivjeti testiranje Tsar bombe.

Kasnije su i oni razvili sve bolje i precizinije projektile a danas Rusi koriste MIRV tehnologiju kao i sve velike nuk. sile.



MIRV je zastrasujuc jer pogada vise meta ili jednu metu vise puta, cime se smanjuje mogucnost presretanja svih projektila poslanih na odredenu metu.

Mislim da je trenutno broj 1 balisticki projektil u svijetu Topol-M, brzine 26 000 km/h, dometa cca 11 000 km i sa mogucnosti da nosi vise nuklearnih bojevih glava (MIRV).

Mislim da sam negdje procitao da su mu Rusi pokusali ugraditi odredene mogucnosti elektronskog ometanja a Rusi se hvale da mu stalno nadograduju sustav novim manevrima izbjegavanja protuzracne i proturaketne obrane.

U svakom slucaju, previse je nuk. glava razasuto svijetom.

Rusi navodno imaju cca 11 000 aktivnih, sveukupno cca 16 000.
Amerikanci oko 5000 aktivnih, sveukupno oko 10 000.

Cak i Sjeverna Koreja ima izmedu 15 i 25 nuklearnih bojevih glava (nepotvrdena sumnja).

Jos se sumnjalo da bi Iran i Ukrajina mogli razviti nuklearno oruzje. Ekspertizu bi mogli imati jednako kao i Iran. Svojedobno (1994.) sluzbeno su se odrekli nuklearnog naoruzanja (ostavstina SSSR-a).

Zemlje koje su imale nuklearne programe a sluzbeno nemaju nuklearno oruzje su; Argentina, Brazil, Svicarska, Svedska, JAR, Juzna Koreja, Tajvan, Egipat, Irak, Japan, Libija, Poljska, Njemacka i Rumunjska.

Navodno je slican program imala i Jugoslavija.

Izrael postojanje svog nuklearnog oruzja nikada nije sluzbeno priznao.

Vecinu podataka sam pisao po sjecanju jer nisam imao vremena provjeravati tocnost svih podataka.

Unaprijed se ispricavam ako sam negdje naveo neki pogresan podatak. Ukoliko jesam, ispravite me.
Trenutačno veličanstveni,odlični,vrhunski vođa ima problema kak bombu smanjiti i napraviti je stabilnu da preživi lansiranje
Procjena onoga što su uhvatili satelitima je da je zasada mogu utovariti u teretni brod i tako je dostaviti negdje jer se radi o bombi večih dimenzija (problem kvalitetnih materijala i obogačivanje urana)
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.