Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2009., 10:27   #1
Program za uređivanje audio datoteka

Da li postoji neki sofwer za obradu glazbenih datoteka. Primjerice imaš mp3-icu ili neki drugi format kojoj glasnoca nije bas najbolja a htjeli bi da ipak bude malo bolja. E pa sada da li je moguće takvo nešto učiniti i s kojim softwarom (po mogucnosti da je freeware)
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 10:20   #2
Ovo ti je freeware i prilicno je dobar program: http://audacity.sourceforge.net/
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 12:10   #3
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Ovo ti je freeware i prilicno je dobar program: http://audacity.sourceforge.net/
Ovaj softwar (audacity) ja imam instaliran i uglavnom mi služi za izrezati višak ili spajanje, ali za poboljšanje glasnosti ga ništa ne kužim, pa ako nije teško može malo objašnjenje kako to s njim napraviti i da li postoji negdje tutorijal na hrvatskom radi lakšeg razumijevanja
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 13:48   #4
Pa ako imas Mp3, dobar program za to je Mp3Gain (free)
Ja kad sebi pravim audio CD od raznih Mp3, skupljenih sa raznih strana, preko MP3Gain iz izjednacim sve.
Program je dobar jer ne racuna neke maximalne trenutne vrijednosti vec totalnu snagu
arner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 20:48   #5
Po meni najbolji audio editor deluxe. Nije free ali ga je full lagano za nabavit i full je jednostavan i unčikovit...bar za to koliko meni treba...glasnoća, rezanje, ubacivanje i neke male izmjene.
DamageHigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 22:53   #6
WavePad Sound Editor
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 18:20   #7
Sa mp3gain sam zadovoljan, ali i wawepad soundeditor je mozda cak i bolji u svakom slucaju je bolji od audicitya ima vise funkcija i jednostavniji je.
U ssvakom slucaju zadovoljan sam i s jednim i s drugim jer se u neku ruku nadopunjuju. Motzda je mp3 gain malo neucinkovitiji. Jer kad sam isao izjednaciti prema standardu 89 dB neke mp3 ice su mi bile i slabije jakosti ali sam podigao na 100 pa sam dobio ne los ucinak

Hvaaalaaaa! Puuuuuuuunoooooooooo mi je poooooooomoooooooooooglooooooo
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 13:57   #8
Mogu li se u tim programima izrezivati pjesme koje imaju nekav copyright? Htjela sam na zedge.net uploadati i rezati, ali nisu mi dali jer je pjesma kao zasticena.
Kako maknuti tu zastitu?
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2021., 10:38   #9
Pozdrav svima! Treba mi pomoć i informacije budući da sam potpuni autsajder i nisam sigurna jesam li na pravom mjestu pa ću probati na više tema. Uglavnom, na YouTube sam naletjela na snimku jako loše kvalitete. Naime, radi se o snimci benda moga oca čiji su radovi i sve snimke koje su bile pohranjene na radiu uništene tijekom rata, a vremenom su njihove privatne kazete razmjenom završile tko zna gdje i on nema više ništa svoje. Bliži mu se 60.rođendan pa bi brat i ja ovo pretvorili u poklon, da čuje svoj mladenački glas ��. Zanima me postoji li način da se taj zvuk pročisti, doradi, bilo što?
Lorali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 20:32   #10
Postoji, u nekim razumnim granicama i ovisno o tome kakve su smetnje, ali i kakva je kvaliteta ulaznog materijala, koji sa yt-a cjerojatno nije idealan, a sigurno ne visetracan (sto znaci da je teze sprijeciti da npr "ciscenje" vokala ne uzjebe gitaru isl).
No niti su potrebni softveri besplatni, niti ces preko noci postati verzirana u koristenju istog. Vjerojatno je bolje naci audio inzenjera da to obavi, ako je moguce (ozbiljnog, ne "kucnog majstora").

Sa ogradom da odavno nisam u tom poslu, a tehnilogija jako napreduje, pa su mozda neke stvari moguce koje nisu bile, automatizirane koje su bile "rucne" itd
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 00:36   #11
Ima li netko da mi može izrezati dio pjesme, da početak onako se pojačava a kraj stišava? Pošaljem link u dm ako je netko voljan. Hvala.
pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 08:28   #12
Quote:
pennsylvanians kaže: Pogledaj post
Ima li netko da mi može izrezati dio pjesme, da početak onako se pojačava a kraj stišava? Pošaljem link u dm ako je netko voljan. Hvala.
Upišeš u google "free online audio cutter" (bez navodnika) i dobit ćeš gomilu rezultata, pa to sam odradiš za par minuta.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 14:21   #13
Quote:
pennsylvanians kaže: Pogledaj post
Ima li netko da mi može izrezati dio pjesme, da početak onako se pojačava a kraj stišava? Pošaljem link u dm ako je netko voljan. Hvala.
To postepeno pojačavanje na početku, a na kraju pjesme postepeno smanjivanje možeš napraviti s bilo kojim audio editor om, nađeš opciju fade in (pojačavanje na početku) i fade out (postepeno smanjivanje na kraju)
Imaš takvih programa i za računalo i za mobitel što ti je draže. A na youtube imaš tutorijala koliko hoćeš
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.