Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2013., 20:24   #41
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post

Osjećala bih se očajno u vezi u kojoj moram moliti i kamčiti bilo što, (replika na nečiji post) isto kao i u onoj u kojoj na partnerovo svakodnevno "volim te", koje on ima potrebu izraziti, ja trebam ili se barem očekuje da uzvratim istim.
Pa mislim da te se kvota iz razloga što izvodiš svoje zaključke iz onog štu drugi napišu, a sa tim zaključcima nema veze.
Kao evo u tom gore citiranom dijelu tvog posta.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 20:27   #42
Koji slatki pokušaji izvrtanja.
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje pročitala da se na temu smiju odazvati samo onima kojima "to" treba.
Nisi jer to nitko nije nigdje napisao. Na temu se mogu javiti svi, ja ni ne pljujem po onima kojima 'to' ne treba. Svakom njegovo. Kome ne treba, a sretan je i zadovoljan, pa super, nek gušta. Neću nikog uvjeravati da je to nemoguće. Što ti činiš kad drugima objašnjavaš ne da tebi 'to' ne treba, nego da je 'to' općenito bezveze i očajno. Bilo kome. E tu je razlika.

Quote:
Zašto tebe smeta ono što bi mene moglo učiniti očajnom?
Velika je razlika između 'mene bi to činilo očajno' i 'ljudi koji to rade su očajni'. Smeta me pljuvanje po drugačijem da bi se uzvisilo svoje.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 20:33   #43
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Koji slatki Što ti činiš kad drugima objašnjavaš ne da tebi 'to' ne treba, nego da je 'to' općenito bezveze i očajno. Bilo kome. E tu je razlika.
Ako su rečenice ispisane pod mojim nickom, sasvim je bespotrebno u svakom postu boldati JA, MOJE MIŠLJENJE, MOJE VIĐENJE i naglašavati da pišem iz svoje perspektive. Drugima objašnjavam SVOJE viđenje neke stvari , što se inače i radi na forumima...
Na Fb postoji samo lajk , nema dislike...pa dok god to i ovdje ne uvedu, moji postovi će biti ovakvi kakvi jesu.

Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Pa mislim da te se kvota iz razloga što izvodiš svoje zaključke iz onog štu drugi napišu, a sa tim zaključcima nema veze.
Kao evo u tom gore citiranom dijelu tvog posta.
Mislim da sam u vezi s pozitivinom izjavom odgovorila u kontekstu..
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...6&postcount=33


Referirala sam se na izraze "čupati i moliti" u nekoj vezi, što kod mene izaziva očaj.

Očito se slabo razumijem s deminutivnim nickovima.
Odazvala sam se na temu s vlastitim viđenjem iste ali ako su time nanešene povrede nekima....mogu reći i kontra...da je vječito izricanje emocija verbalnim putem, zasigurno nešto jako romantično i prijeko potrebno svakoj vezi.

Nemam se namjeru više obazirati na quotanje.


Zadnje uređivanje cafelate : 10.08.2013. at 20:41.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 20:34   #44
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
_________________
Ontopik: ponavljate li, verbalno, isto toliko puta i svoj svojoj djeci da ih volite?
Da.

E sad bi trebala razmisliti odakle kod mene takav raskorak u verbaliziranju roditeljske naspram romantične ljubavi.

Ovako na prvu, možda zato što dijete još nema, a i ne treba imati kapacitet da iz odnosa, djela i ponašanja iščita ljubav pa je radije i verbalno potvrdim.
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 06:32   #45
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Ovako na prvu, možda zato što dijete još nema, a i ne treba imati kapacitet da iz odnosa, djela i ponašanja iščita ljubav pa je radije i verbalno potvrdim.
Ovo bi značilo da se tvoji "volim te"-ovi djetetu odašilju svjesno i racionalno, tj. da su posljedica odluke.

Nekako sumnjam da je tako u zbilji .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 07:34   #46
i verbalkno i neverbalno ima svoju težinu, važnost, ali kod verbalnog samo ako je spontano izrečeno
roisinm45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 20:47   #47
Meni moj decko uopce ne govori da me voli, nekad me to uzasno brinulo, sad mi je svejedno

Mislim,
voli me, ali nije tip koji bi to verbalizirao.
Rekao mi je par puta, napisao nesto vise, a kad pogledam na sebe, ni ja mu nisam cesto rekla oci u oci. Cesce napisem. Tak mi je lakse.
Al znamo to.

Istina da meni nekad fali sta ne verbalizira (jer sam zensko ) ali ajde, pomirim se s tim kad vidim da nismo jedini.
DreamStreet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 21:58   #48
Meni osobno je to bezveze Više cijenim djela koja pokazuju ljubav i radje je djelima i pokazujem nego bezgranično cmoljenje "vojim te, ah i ja tebe, bljuć, sruć". Imala sam vezu gdje sam doslovce bila opjevana, idealizirana, gomila prekrasnih riječi izgovorena, naravno verbalna ljubav pršti, a onda vidjela da iste stvari (istovremeno!) piše i drugoj... Obično oni koji su laki na tim riječima šakom i kapom dijele ljubospjeve. I onda dok znam da je taj moj netko "volio" 10 žena, ti njegovi izljevi mi nisu nešto.
Više cijenim dok se netko ne razbacuje takvim riječima.
Naravno da smo svi ponekad emotivniji, i imamo potrebu reć što osjećamo, ali da me svako jutro netko budi sa volim te, i tel. razgovore završavamo sa isto tim riječima a živimo zajedno, ja osobno bih popizdila
Meni je ljubav što se netko preselio zbog mene, ili dok ja skuham jelo koje on voli, a ne puste riječi. Srećom, svi smo različiti.
__________________
“I seldom end up where I wanted to go, but almost always end up where I need to be.”
marlene_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 22:06   #49
A kakve veze ima to sto si ti opisala sa verbalnim iskazivanjem osjecaja?

Taj tvoj sto te zajebavao nije prema tebi imao osjecaje koje je verbalizirao vec ti je srao. Nigdje ne vidim povezanost.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 22:17   #50
Pa bilo je "volim te" od njega na razbacivanje. To je samo stvorilo stav kod mene da silni verbalni izljevi ljubavi ne moraju imati nikakvu težinu. Da to ne misli svatko tko to kaže. Netko misli, naravno, ali ima i onih koji misle da moraju to govorit osjećali išta ili ništa.
Netko brbljaviji i otvoreniji će to puno lakše reći od nekog zatvorenog i sramežljivog, pa ne znači da taj sramežljivi ne voli partnera ako se učestalo ne razbacuje nježnim riječima. Ukratko, ne pridajem riječima nikakvu važnost ako ih ne prate prikladna djela.
__________________
“I seldom end up where I wanted to go, but almost always end up where I need to be.”
marlene_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 23:07   #51
Quote:
marlene_m kaže: Pogledaj post
Više cijenim djela koja pokazuju ljubav i radje je djelima i pokazujem nego bezgranično cmoljenje "vojim te, ah i ja tebe, bljuć, sruć".
Po tko zna koji put: a postoji zakon koji prisiljava na odabir "ili jedno ili drugo"? Nema teoretskih izgleda da bi netko bio u stanju pružati - sve?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 01:22   #52
Vidim ima i jednih i drugih mišljenja..ukusi su različiti..kao i potrebe.. No iskazivanje i retorika se mogu razviti ako su osjećaji iskreni..i temelj..za verbalizaciju osjećaja.. bilo pisanim ili usmeniim pokazivanjem..
Jer prave riječi u pravom trenutku imaju ,,mmmmmmm ,,učinak...u vezi..ma koliko rumore protivnici koji kažu da su ,,cijepljeni ,, protiv toga...
..i njh dotakne..riječ..ako je ,,timing,, poklopljen sa mjestom i prigodom.
Vele neki ,, ha nisam ja za ,,to,,..meni to ne treba,,,......pa nije druga strana vidovita i da čita između redaka ...kaj ovaj misli/osjeća...
..a i ti kojima ,,ne treba lažu sebe,,....po menii je sebično uskračivati spontane izjave ...taman da nama i nije to baš nešto..posebno..
Johny Bravo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 01:45   #53
A ja ne znam ovaj moj nadimak je nastao kao neka moja parodija na to kako me zove jedan decko s kojim sam se u meduvremenu zakuhala, tako da mi sad vise i nije toliko smijesno kad me pozive srecice ili ljube vec mi je i simpa. To sto je on nekad mozda i druge zvao takvim imenima mi ne smeta , ne vidim zasto bi? Sad ja sama njemu uzvratim al opet kroz parodiju pa su to neke umanjenice sto smijesno izgleda jel je on sportas pa jos i od sporta djeluje nekako vece i onda ima od mene te nadimke koji su i njemu smijesni. Nemam neke osjecaje pa da bi iskazivala ali neke simpatije da pa tako i kazem. I ne mislim takoder da bi se on ljutio ako sam druge decke tako zvala. Nisu bitna slova koja izgovaramo tj dal smo ih vec rekli, vec osjecaji u tim rijecima i kome su namijenjeni. Normslno da su u pocetku to osjecaji ciste simpatije a poslije predu u nesto dublje s time da se to ne mora desavati istom brzinom kod para. Glupo bi mi bilo ako meni netko kaze volim te odmah i ja da moram ako to nihe u meni sazrilo. Ja tako ne mogu funkcionirati a opet da ja kazem to znaci da bi to morala osjetiti i tad ne bi vagala odmah i ja da cujem isto. Verbalno iskagivanje po meni snazno djeluje kada je iskreno i tad nema sto bi previse ili premalo. Osjetis kazes pokazes. I to je to.
mala srecica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 09:51   #54
Quote:
marlene_m kaže: Pogledaj post
Pa bilo je "volim te" od njega na razbacivanje. To je samo stvorilo stav kod mene da silni verbalni izljevi ljubavi ne moraju imati nikakvu težinu.
Verbalni proljevi nečeg što nije istina nemaju nikakve veze sa verbalnim iskazivanjem osjećaja i ne vidim kako se to uopće može uspoređivati.

To što je tebi netko lagao da te voli, i to prilično često, nema nikakve veze sa tim da ti netko tko te zaista voli to često i govori. Nikakve.

Drugim riječima, riječi imaju težinu ako iza njih stoje iskrene emocije onoga što je verbalizirano.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 23:14   #55
Oduvijek sam vise cijenila djela, nego rijeci-ali ne bih iskljucivo htjela samo djela.
To bi mogao samo clint eastwood iz mladjih dana.
Same rijeci, bez pratecih konkretnih poteza su ficfiricke, rijeci nekog lole, becara, bekrije...
Sama djela, sturog verbalizatora...nije potpuno, fali nekad ono cisto musko- zensko barenje i zacikivanje i saputanje...pa se topis...nije da ti nije drago sto je pipa dobro zabrtvljena, ali nije sve u funkcionirajucim predmetima u stanu.
Kad se nadju dvoje istog ili slicnog nacina komunikacije, to je najbolje.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 05:17   #56
Quote:
DreamStreet kaže: Pogledaj post
Meni moj decko uopce ne govori da me voli, nekad me to uzasno brinulo, sad mi je svejedno

Mislim,
voli me, ali nije tip koji bi to verbalizirao.
Rekao mi je par puta, napisao nesto vise, a kad pogledam na sebe, ni ja mu nisam cesto rekla oci u oci. Cesce napisem. Tak mi je lakse.
Al znamo to.

Istina da meni nekad fali sta ne verbalizira (jer sam zensko ) ali ajde, pomirim se s tim kad vidim da nismo jedini.
kod mene slična situacija.

ponašanjem i djelima i te kako pokazuje da mu je stalo, ali verbalno, đizs krajst rijetko, rijetko. ponekad mi to zafali, ali nekako sam navikla na to da općenito romantika i verbalizacija emocija kod njega baš i nisu jača strana.
meni nije problem verbalno iskazati emocije, ali samo u vezi gdje se osjećam voljeno i sigurno, što je ovdje slučaj.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 08:57   #57
I probala to promijenit, nema sanse! a kak da mijenjam nekog ko je vec kompletna osoba...
Jednostavno se pomiris s tim
DreamStreet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 09:02   #58
Quote:
DreamStreet kaže: Pogledaj post
I probala to promijenit, nema sanse! a kak da mijenjam nekog ko je vec kompletna osoba...
Jednostavno se pomiris s tim
sve se može, ljudi se s godinama mjenjaju što fizički što psihički, po mišljenjima i tak

ti njemu svaki dan reci da ga voliš, gurni mu poruku u džep s srčekom, pošAlji mu sms, mms i tak svaki drugi dan.... odoka, mora ti bar jednom vratiti istom mjerom
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 09:17   #59
Quote:
DreamStreet kaže: Pogledaj post
I probala to promijenit, nema sanse! a kak da mijenjam nekog ko je vec kompletna osoba...
Jednostavno se pomiris s tim
hahaha ovo je dobro ..pa ne mijenjaš ga na lošije... i nije zabetoniran..za sva vremena...
..samo ga malo usmjeriš... u onom smijeru .. u kojem je tebi ,, najugodniji uhu,,...ljepše zvuči... ..
ako je imalo pametan i ima osjećaja... sve se da naučiti..

ajde još muški kad su tako ,,tvrdi na jeziku,,....ali kad je žena ,,tvrda ,,...to i nije nešto ...mmmmmm
Johny Bravo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 09:19   #60
Quote:
SAY kaže: Pogledaj post
sve se može, ljudi se s godinama mjenjaju što fizički što psihički, po mišljenjima i tak

ti njemu svaki dan reci da ga voliš, gurni mu poruku u džep s srčekom, pošAlji mu sms, mms i tak svaki drugi dan.... odoka, mora ti bar jednom vratiti istom mjerom
potpisujem..pali sigurno...isprobano i najtvrđe...je popustilo...
..
..vatricu potpališ i lagano mašeš ... dok se ne razgori ..hahaha ne previše da ne zgoriš..hahahaha..
Johny Bravo2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.