Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 13:56   #1
Kuda vodi biciklistička staza u Zagrebu?!

Pozdrav,

ne znam da li ste gledali jučer Red Carpet, no evo izašao je taj video i na dnevnik.hr-u.

Znam da ste Vi u Zagrebu upoznati sa tom situacijom ali super je pogledat i širit to dalje da gospoda nešto krenu raditi po tom pitanju, a ne samo kažnjavat nas bicikliste.

http://dnevnik.hr/showbizz/red-carpe...u-zagrebu.html
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 14:01   #2
iskreno, i to je nešto.
Mislim treba od negdje počet. Ja znam prije 5-10 godina gotovo ničeg nije ni bilo, sad je već napredak, a i kultura biciklizma tek dolazi kod nas tako da ipak treba bit strpljiv malo. Neide ništa preko noći , a pogotovo još kod nas
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 15:46   #3
super mi je kako se:

- ekipa s kamerom vozi na skuteru po biciklističkoj stazi/pločniku (jesu li dobili dozvolu za to)?

- reporter vozi bicikom po tramvajskoj pruzi bez da je riječju spomenuo da to nije dopušteno

- reporter na biciklu prelazi kolnik van označenog prijelaza za bicikle

- reporter ne trudi naglasiti da je postoji biciklistička traka/staza u suprotonom smjeru u paralelnoj ulici i da su povezane...

vožnja Miramarskom ispod podvožnjaka je poprilična jeza...

Zadnje uređivanje MytByte : 30.04.2012. at 15:59.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 15:56   #4
U nekim gradovima situacija je ipak dosta, dosta bolja. Pogotovo u biciklističkim gradovima sjeverozapadne Hrvatske: Varaždinu i Koprivnici.
__________________
I would love to change the world, but they won't give me the source code!
grofBombelles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 16:11   #5
Ja (magarac) sam iz Virovitice i kolko znam mi imamo samo jednu "biciklističku" stazu u centru grada koja je dugačka čak cca. 250m.

Svejedno se tamo osoba vozi po pješačkoj stazi.



Šta bi na to rekli.
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 16:21   #6
Možda je i bolje da nema bic staza. Kad ih ima, ionako se po njima svašta parkira i ostavlja,hodaju pješaci i služe policiji kao parking sa kojeg bicilistima naplaćuju kazne. I kad ih ima, a njie ih moguće koristiti iz navedenih razloga murija naplaćuje kazne jer se vozite po cesti i ne koristite bic stazu.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 01:08   #7
Nemojte da vas trefi herc kada vidite ovu kartu...

pogotovo obratite pozornost na plave oznake, kako u legendi piše: "neoznačena staza/široki nogostup". U prijevodu, zamka za pajkane.

A u tekstualnom djelu je netko za masne pare prosrao ovu vrhunaravnu glupost:

Quote:
Vožnja biciklom na nogostupu

Najčešće nogostup dijele pješaci i biciklisti. U takvim okolnostima biciklisti su dužni voziti bicikl prosječnom brzi- nom hoda i ne ometati pješake. Istovre- meno, od pješaka se očekuje visok prag tolerancije i razumijevanje situacije u
kojoj biciklisti nemaju prometni pros- tor s isključivim pravima. U drugom slučaju, nogostup je odijeljen žutom linijom na prostor za pješake i na pros- tor za bicikliste, a prostori su obilježeni prometnim znakovima. Ova je situacija povoljnija za obje strane, a potrebno je tolerirati moguće korištenje biciklističkih staza od strane pješaka i obratno. SAVJETI: obavezno zvonom upozorite pješake na svoju prisutnost; ne vozite brzo nogostupom, poštujte pješačku zonu – brzina kretanja 5 km/h; pješaci često mijenjaju smjer kretanja – ima- jte to na umu; prilikom susreta s drugim biciklistom, poštujte pravilo desne strane.
http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/...%20Zagreba.pdf

Karta je dostupna na novim službenim stranicama grada Zagreba.

Toliko sam bijesan da želim iskočiti iz vlastite kože. Ne,zapravo, isprintati ovo govno i našopati ga Bandiću u usta.
__________________
I would love to change the world, but they won't give me the source code!
grofBombelles is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 08:07   #8
Znam za tu kartu....

Isprintaš ili pokupiš original tiskanu i predočiš je policajcu koji te kani oglobiti na širokom pločniku
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 09:25   #9
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
iskreno, i to je nešto.
Mislim treba od negdje počet. Ja znam prije 5-10 godina gotovo ničeg nije ni bilo, sad je već napredak, a i kultura biciklizma tek dolazi kod nas tako da ipak treba bit strpljiv malo. Neide ništa preko noći , a pogotovo još kod nas
A sto je sa kulturom biciklista? (mahom u RH)
Ne mogu mirno proci ulicom a da mi se neki ne sulja iza ledja, pa me onako naglo zaobide, ili me pak jos sprda pa namjerno ide na mene, pa na kraju ipak zastane.

Ne bi me cudilo da poginem u naletu biciklista i bicikla.

Koja je fora voziti se pretrpanim centrom?

Ovo se ne odnosi na vas sve, nisam znala gdje da napisem svoju zalopojku.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati

Zadnje uređivanje Free like a wind : 02.05.2012. at 09:34.
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 13:10   #10
pa to se isto slažem, i to isto vrijedi, ali uvijek će bit pojedinaca koji rade takve stvari, vrijedi općenito za sve, al nemreš ti tu ništa pretjerano napravit.



p.s. odvali ga po zadnjem kotaču sljedeći put
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 13:16   #11
ja npr se vozim lagano iza pješaka ako vidim da ga ne mogu obic...
ako je bas dugacka ruta neobilaska zamolim za prolaz
ako nije onda se šuljam iza, glupo mi je imat prednost na njihovom teritoriju i njih micat i da strahuju od mene
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 15:08   #12
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
pa to se isto slažem, i to isto vrijedi, ali uvijek će bit pojedinaca koji rade takve stvari, vrijedi općenito za sve, al nemreš ti tu ništa pretjerano napravit.



p.s. odvali ga po zadnjem kotaču sljedeći put
Ma znam, ali čisto se stavljam i u njhovu poziciju. Koji ti je gušt vozit se kad svako malo moraš zastajkivat, molit za prolaz, zaobilazit, šuljat se..

Nisam dovoljno brza.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 16:43   #13
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Koja je fora voziti se pretrpanim centrom?
To ni meni nije jasno

Jedva pješak prođe za vrijeme špice po centru bez da se sudari sa drugim pješakom, kamoli biciklist. Meni ne pada na pamet biciklom u centar.

A čim se makneš van centra, nemaš previše brige sa vožnjom na biciklu.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:26   #14
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
- reporter vozi bicikom po tramvajskoj pruzi bez da je riječju spomenuo da to nije dopušteno
Vožnja prugom (ako nije žuta traka) nije zabranjena.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:35   #15
...isprovocirat ćete porez na bicikle, za izgradnju "infrastrukture".. pššššššt
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:55   #16
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Koji ti je gušt vozit se kad svako malo moraš zastajkivat, molit za prolaz, zaobilazit, šuljat se..
To je svakodnevica svakog biciklista. Ne događa se to samo na pločniku, već i na biciklističkim stazama. Ne postoji biciklistička staza u gradu koja nije prepuna pješaka (osim one na zelenom valu u smjeru zapada).
dr_dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:58   #17
Quote:
dr_dinamo kaže: Pogledaj post
To je svakodnevica svakog biciklista. Ne događa se to samo na pločniku, već i na biciklističkim stazama. Ne postoji biciklistička staza u gradu koja nije prepuna pješaka (osim one na zelenom valu u smjeru zapada).
To i nije biciklistička staza, nego traka

Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Vožnja prugom (ako nije žuta traka) nije zabranjena.
Da, za vozila koja su brža od tramvaja

Članak 48.

(1) Iznimno od odredbe članka 47. stavka 2. ovoga Zakona:
1) vozila koja se kreću sporije od tramvaja i drugih vozila koja se kreću cestom po tramvajskim tračnicama ugrađenim uz rub kolnika, moraju se kretati na takvoj udaljenosti od tramvajskih tračnica da ne ometaju kretanje tramvaja i drugih vozila koja se kreću dijelom kolnika s ugrađenim tračnicama,

teoretski, u ovoj suludoj zemlji, ako se biciklom uspiješ u kretati brže od tramvaja, smiješ se voziti po tračnicama...

Zadnje uređivanje MytByte : 02.05.2012. at 21:11.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 22:30   #18
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
teoretski, u ovoj suludoj zemlji, ako se biciklom uspiješ u kretati brže od tramvaja, smiješ se voziti po tračnicama...
Tramvaji su globalno ograničeni na 50 km/h, a na nekim dionicama i manje (strogi centar grada je 30 km/h ak se ne varam). Tak da to i nije neki velki problem
__________________
I would love to change the world, but they won't give me the source code!
grofBombelles is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 22:45   #19
Quote:
grofBombelles kaže: Pogledaj post
Tramvaji su globalno ograničeni na 50 km/h, a na nekim dionicama i manje (strogi centar grada je 30 km/h ak se ne varam). Tak da to i nije neki velki problem
Hmmm...nije veliki problem...0.1% biciklista i isto toliko modela bicikala...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 22:50   #20
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ne znam da li ste gledali jučer Red Carpet, no evo izašao je taj video i na dnevnik.hr-u.

Znam da ste Vi u Zagrebu upoznati sa tom situacijom ali super je pogledat i širit to dalje da gospoda nešto krenu raditi po tom pitanju, a ne samo kažnjavat nas bicikliste.

http://dnevnik.hr/showbizz/red-carpe...u-zagrebu.html
emisija je zapravo kontraproduktivna, ak je gleda netko tko pojma nema o zakonskim propisima vezanih za bicikle... samo može pomislit kak je ok vozit ko biser u tv prilogu...

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
super mi je kako se:

- ekipa s kamerom vozi na skuteru po biciklističkoj stazi/pločniku (jesu li dobili dozvolu za to)?

- reporter vozi bicikom po tramvajskoj pruzi bez da je riječju spomenuo da to nije dopušteno

- reporter na biciklu prelazi kolnik van označenog prijelaza za bicikle

- reporter ne trudi naglasiti da je postoji biciklistička traka/staza u suprotonom smjeru u paralelnoj ulici i da su povezane...

vožnja Miramarskom ispod podvožnjaka je poprilična jeza...
eh da je to bar sve

ne daju mi se ostali propusti nabrajat, ali ne mogu da ne spomenem debilka na biciklu (02:53 u prilogu) koji se ko kreten vozi po zelenom valu... e takvima bi trebalo davat bar deset put veće kazne, neg kaj se inače daju biciklistima... ili im oduzimat bicikle...

Quote:
dr_dinamo kaže: Pogledaj post
To je svakodnevica svakog biciklista. Ne događa se to samo na pločniku, već i na biciklističkim stazama. Ne postoji biciklistička staza u gradu koja nije prepuna pješaka (osim one na zelenom valu u smjeru zapada).
stvar je u tome kaj većina starije populacije ne zna kaj je to uopće biciklistička staza... a kamoli da postoji određeni pravci na tim stazama... jedino kaj se može raditi u tim slučajevima... ne micat se sa staze i upozorit one kaj ometaju da se sklone...
__________________
We are only limited in life by the limitations, we set upon ourselves
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.