Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 05:14   #7501
Šta bi skračivala? Nogice? Kakve su nogice?
mario_bla is offline  
Old 28.11.2017., 08:11   #7502
Izrada namještaja - savjeti

Nogice bih skracivala. Drvene su. Bijelo lakirane
amy pelin is offline  
Old 28.11.2017., 10:02   #7503
prekrajanje

Molim malu pomoć :-)
Da li uopće postoji mogućnost da se rabljeni kuhinjski elementi dubine 30 cm prekroje na dubinu 20 cm, naime tamo gdje bi ih postavila ima jako jako malo mjesta, pa je to jedina mogućnost.

Tražila sam kuhinjske elemente te dubine, ali nema šanse svi počinju od dubine 30 cm pa na više.Ima opcija plitkih kupaonskih elementata, ali nije mi to to.

Jel ima netko ideju ili je to što sam zamislila znanstvena fantastika?

hvalaaaaaa
lavica71 is offline  
Old 28.11.2017., 10:58   #7504
Dragi Bilježniče!Polica - ležeće slovo U

Nažalost pp su ti pune pa ti šaljem moj rezime i pitnja na ovaj način, oprosti, ali hitno mi je!Ponavljam poruku :
Želim ti dobar dan!
Da li sam dobro shvatila tvoj prijedlog :
1. kutnici 80x80 mm , 2 kom desno pod ploču na zidu na kojem ne leži cijelom dužinom
2. isti takvi 2 kom na vertikalnu stranicu
3. konzole s linka ( da li ih ima i kod nas za kupiti - Zg? ) ,2 kom pod gornju ploču , da li može jedan sasvim lijevo u kut iz kojeg kreće vertikala, a drugi negdje na sredini gornje ploče ? Umivaonik će ležati na konstrukciji gotovo sasvim desno , a širine je 54 cm pa ovako desna konzola ne bi smetala sifonu
4. još 2 takve konzole pod donju ploču ?
Kolika bi bila minimalna dimenzija tih konzola a da ipak siguro drže?
Kad si spominjao dijagonalnu ukrutu mislio si na konzolu,tj prečku koja je u njoj?
Eto,opet puno pitanja!
I, hvala ti unaprijed...
nepis is offline  
Old 28.11.2017., 11:11   #7505
Quote:
mario_bla kaže: Pogledaj post
Možda nešto po principu ikeinih i sličnih polica. Znači šuplje iznutra, samo kostur s pojačanjima oko rupe za lavabo pa sve obučeno u neku šperploču 4mm pa na to furnir po želji...?
Iako mi se čini da bi se to moglo klimat, tj. bilo bi najbolje kad bi se učvrstilo bočno s obje strane, ali budući da ne može, možda neka noga s ove jedne strane gdje ne može na zid?
Hvala ti!
nepis is offline  
Old 28.11.2017., 11:30   #7506
Quote:
amy pelin kaže: Pogledaj post
Nogice bih skracivala. Drvene su. Bijelo lakirane
A jel se daju skinut ili su zaljepljene? Ako se daju skinut onda se mogu skratit s gornje strane koja je do ormarića pa ne moraš kantirati. Ako se ne daju skidati, nisam siguran da se to može kantirati tj. ne znam kako točno izgleda kantirka, al nekako mi se čini da ništa od toga. Jedino melaminskom trakom i peglom, a to možeš i sama. Čak i ako se daju skidat, postoje minimalne dimenzije za kantiranje na kantirki. Ako se daju skinut, onda ih skini i odnesi do nekog stolara da ti ih skrati (pretpostavljam da nemaš potreban alat).
Druga opcija, ako se nogice daju skidat, je da kupiš nove nogice odgovarajućih dimenzija. Nećeš naći bijele lakirane drvene, al ćeš naći metalne od inoxa i sl.
mario_bla is offline  
Old 28.11.2017., 18:27   #7507
Quote:
nepis kaže: Pogledaj post
Nažalost pp su ti pune pa ti šaljem moj rezime i pitnja na ovaj način, oprosti, ali hitno mi je!Ponavljam poruku :
Želim ti dobar dan!
Da li sam dobro shvatila tvoj prijedlog :
1. kutnici 80x80 mm , 2 kom ...
Sve si dobro shvatila. Konzole neka imaju krakove od 20 do 25 cm.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 28.11.2017., 19:31   #7508
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Sve si dobro shvatila. Konzole neka imaju krakove od 20 do 25 cm.
Najljepša ti hvala!
Još samo nešto onim slovenskim luknjastim imaš dobra iskustva, ili i kod nas (Zg) mogu slične kupiti?
One 80x80mm najobičnije?
nepis is offline  
Old 28.11.2017., 19:59   #7509
Ima tih konzola i kod nas, Bauhaus, na primjer. Kutnici sa krakovima 80 mm i širine 50 mm, po pet rupa na svakom kraku, obični, pocinčani.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 28.11.2017., 20:18   #7510
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Ima tih konzola i kod nas, Bauhaus, na primjer. Kutnici sa krakovima 80 mm i širine 50 mm, po pet rupa na svakom kraku, obični, pocinčani.

Konzole mogu ove:
https://webshop.schachermayer.com/ca...iran/103356388
https://webshop.schachermayer.com/ca...rana/103356391 ?
nepis is offline  
Old 28.11.2017., 20:20   #7511
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Ima tih konzola i kod nas, Bauhaus, na primjer. Kutnici sa krakovima 80 mm i širine 50 mm, po pet rupa na svakom kraku, obični, pocinčani.
Ove imaju premalo rupa:
https://webshop.schachermayer.com/ca...bava/105030338 ?
nepis is offline  
Old 29.11.2017., 05:59   #7512
Eto, te.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 29.11.2017., 06:20   #7513
Može li se Blumov Blumotion naknadno ugraditi na tandem ili metabox ladice, bez prekrajanja? Ako ne, kako napraviti ladice da su spremne za naknadu ugradnju?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
perich is offline  
Old 29.11.2017., 09:27   #7514
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Eto, te.
Eo, zaista ti hvala !
nepis is offline  
Old 29.11.2017., 17:30   #7515
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Može li se Blumov Blumotion naknadno ugraditi na tandem ili metabox ladice, bez prekrajanja? Ako ne, kako napraviti ladice da su spremne za naknadu ugradnju?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
tandem vodilice već imaju bluemotion u sebi, a metabox je i predviđen za naknadnu ugradnju blluemotiona.
ninja23 is offline  
Old 29.11.2017., 20:34   #7516
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
tandem vodilice već imaju bluemotion u sebi, a metabox je i predviđen za naknadnu ugradnju blluemotiona.
A daj mi jos reci, jesi koristio mozda Nova Pro sustave iz Elgrada? kad se uzme komplet za jednu ladicu, jel jeftinije ili skupje od Blum-a, i kakva je po tvome usporedba kvalitete?
perich is offline  
Old 29.11.2017., 20:37   #7517
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Sve si dobro shvatila. Konzole neka imaju krakove od 20 do 25 cm.
Oprosti na još jednom smetanju.
Krivo sam napisala da će umivaonik biti sasvim desno,ustvari,biti će sasvim lijevo, na onom dijelu na kojem je vertikala i donji dio police.
E,sad,znači li to isti raspored gornjih konzola:lijevo u kut i malo desno od kraja umivaonika?
nepis is offline  
Old 29.11.2017., 23:00   #7518
Opet točno. Jesi možda bez posla?
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 29.11.2017., 23:05   #7519
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
A daj mi jos reci, jesi koristio mozda Nova Pro sustave iz Elgrada? kad se uzme komplet za jednu ladicu, jel jeftinije ili skupje od Blum-a, i kakva je po tvome usporedba kvalitete?
nisam koristio to, za sada samo blum i nikada nikakvih problema niti reklamacija. ne kažem da je grass lošiji, samo da imam iskustvo sa blumom.
ninja23 is offline  
Old 30.11.2017., 09:38   #7520
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Opet točno. Jesi možda bez posla?
nepis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.