Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2014., 21:16   #1181
od terapije uzimam 5 godina dostinex 1 tbl tjedno znam da postoji recidiv ne bi pisao onaj post o čaju da to nisam prošaoi da nisam uspio ne košta ništa a vrijedi probati inače na odjelu si obavezan biti prijepodne radi pregleda i vizite nisi u piđami može trenirka tenisice u sobi 4 osobe ak imaš ideja ima smijeha koji pomaže ja sam uvijek poticao šale i na svoj račun pa iz ljudi izvučeš pozitivu i svima je bolje jer je hipofiza organ stresa i voli šale u ovo vrijeme moraš biti tamo 24 h nema doma ja sam tražio da me puste po noći tu sam blizu ne daju računaj na dužu borbu ne se sramiti i skrivat svoju bolest to je ko da vas boli zub i možeš svakom reć ljudi nisu upućeni u tu boljku pa samo klimaju kao da im je sve jasno i obavezno su bolesniji od tebe pa ti je lakše ma
lo je ZBRDA ZDOLA sretno ako mogu hoću pomoći
jurica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 21:29   #1182
da dodam ja sam uz savjete znalaca da čuvam krevet na nuđenje gl sestre ipak na badnjak otišao doma uz obečanje da me mjesto čeka i da se piše da sam tu došao na red tek u 3 mjesecu a to je igra živaca zato ak uđeš drži se kreveta i obavi što se mora
jurica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 22:23   #1183
Ak sam dobro shvatio, bolje ne ici doma da se izgubi ležaj?
Onda ništa, tropolac, punjači i laptip u kufer i strpljenja....

Send from my Samsung Note 3 using TapaTalk
jetengine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 19:48   #1184
Od mjesec dana u Vinogradskoj meni je pola otišlo samo na čekanje operacije . Na endokrini ima četiri apartmana za dvije osobe sa wc i tušem , ostale sobe su za troje i na wc i tuš se ide na hodnik , tv u "dnevnom boravku" , wifi-ja nema ; sve u svemu bolje nego na neurokirurgiji gdje su samo bolji kreveti, hvataš neki wifi , dvoje u sobi a wc i tuš zajednički na kraju hodnika. Vrijeme se kratilo šetnjom , kavicama ,čitanjem i internetom. Operacija mi je trajala oko tri sata (uobičajeno) , vratili me u sobu ,samo preko nosnica flaster i to je ono što se vidi a unutra ko zna ; bez glavobolje, curenja krvi iz nosa i povraćanja ,premda iz kasnijeg iskustva , bolje bi mi bilo da je to odmah izašlo iz mene nego da se poslije danima pržilo u meni ...
titko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 21:52   #1185
Napisao si da si dobio na recept Dostinex. Trebaš ga dodatno platii ili dobio badava? Jurica5 je napisao da je dobio godišnju zalihu!?
jetengine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 23:04   #1186
dostinex dobiješ u bolnici za sljedeću godinu ako ga doktor prepiše na listi je HZZO ja sam prvu kutiju kupio koštala je oko 600 kn da ne čekam to je 8 tableta po 0,5 svaka cca 70 kn čuvaj se osteoporoze i obavi denzitometriju kostiju da te ne iznenadi ko mene koliko godina imaš
jurica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 09:29   #1187
Prva kutija plaćena 700 kn , dok čekam rješenje povjerenstva da mi ga odobri besplatno.Ima li načina da nam se refundira ?
titko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 15:09   #1188
Dragi svi. Imam već skoro dvije godine visok prolaktin i upućena sam na MR hipofize. Danas sam dobila nalaz i ne nalazim u opisu nikakve tvorbe, uljeze i slično Ali zapelo mi je za oko ovaj dio: Sela turcika je normalne veličine, u njoj je vidljiva primjereno dimenzionirana hipofiza, dobro vidljive neurohipofize, blago u desno deviranog drška. (...) Napominjem asimetriju prednjih rogova postraničnih moždanih komora (desni je uži od lijevoga) što prvenstveno odgovara razvojnoj varijanti.

Može li mi netko objasniti o čemu je riječ i ima li potrebe za zabrinutošću? Ostali opisu u nalazu su "normalni, ravnomjerni, pravilni... bez patoloških sadržaja."

Hvala!
Laforet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 15:15   #1189
Quote:
Laforet kaže: Pogledaj post
Dragi svi. Imam već skoro dvije godine visok prolaktin i upućena sam na MR hipofize. Danas sam dobila nalaz i ne nalazim u opisu nikakve tvorbe, uljeze i slično Ali zapelo mi je za oko ovaj dio: Sela turcika je normalne veličine, u njoj je vidljiva primjereno dimenzionirana hipofiza, dobro vidljive neurohipofize, blago u desno deviranog drška. (...) Napominjem asimetriju prednjih rogova postraničnih moždanih komora (desni je uži od lijevoga) što prvenstveno odgovara razvojnoj varijanti.

Može li mi netko objasniti o čemu je riječ i ima li potrebe za zabrinutošću? Ostali opisu u nalazu su "normalni, ravnomjerni, pravilni... bez patoloških sadržaja."

Hvala!
Pa prema ovom nalazu i nema. No, treba utvrditi zbog čega je prolaktin povišen. Koliko je povišen, i kakvi su ostali hormoni, a u prvom redu kakava je štitnjača i TSH hormon. Ima li nekih drugih problema, naime PCOS, dakle sindrom policističnih jajnika?
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 15:21   #1190
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Pa prema ovom nalazu i nema. No, treba utvrditi zbog čega je prolaktin povišen. Koliko je povišen, i kakvi su ostali hormoni, a u prvom redu kakava je štitnjača i TSH hormon. Ima li nekih drugih problema, naime PCOS, dakle sindrom policističnih jajnika?

Imam dijagnosticiranu endometriozu. Svi hormoni su u redu (estradiol je malo snižen. Rezultat je 74 a vrijednosti su 99-448). TSH je 2.28 (0.55-4.78), T4 je 90.3 (58.1-140.6), T3 je 1.6 (0.9-2.8), i zadnji PROLAKTIN je 740 (71-566).

Zapravo, nakon laparaskopije koja mi je učinjena i otklonjena cista i učinjenih nalaza, već godinu i pol dana pokušavam srediti taj prolaktin pa sam slijedom toga upućena na MR.
Laforet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 17:15   #1191
titko nisam ni pokušavao tražiti refundaciju 2009 g kad je stanje HZZO a bilo bolje mislim da nećeš uspjeti čuvaj taj višak trebat će ti ako budeš morao opet ćekati koliki ti je bio prl prije operacije kad ti je kontrola
jurica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 18:14   #1192
Quote:
Laforet kaže: Pogledaj post
Imam dijagnosticiranu endometriozu. Svi hormoni su u redu (estradiol je malo snižen. Rezultat je 74 a vrijednosti su 99-448). TSH je 2.28 (0.55-4.78), T4 je 90.3 (58.1-140.6), T3 je 1.6 (0.9-2.8), i zadnji PROLAKTIN je 740 (71-566).

Zapravo, nakon laparaskopije koja mi je učinjena i otklonjena cista i učinjenih nalaza, već godinu i pol dana pokušavam srediti taj prolaktin pa sam slijedom toga upućena na MR.
To je vrlo blago povišenje, jeli ciklus uredan? Ako jest, ne treba liječiti, samo pratiti, liječiti ako radi probleme. Uvijek postoji mogućnost nekok mikoradenoma toliko malog da ga nisu uspjeli vidjeti na MRI-u. U slučaju potrebe liječenje je tako ionako isto, dakle vjerojatno bi male doze bromergona to spsustile vrlo brzo u normalu.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 20:36   #1193
Quote:
jurica5 kaže: Pogledaj post
titko nisam ni pokušavao tražiti refundaciju 2009 g kad je stanje HZZO a bilo bolje mislim da nećeš uspjeti čuvaj taj višak trebat će ti ako budeš morao opet ćekati koliki ti je bio prl prije operacije kad ti je kontrola
Probati ću pa što bude ; inače prl prije op. >30.000 ,nakon >10.000 , pa mi je nedavno na kontroli prepisan dostinex 2x tjedno.
titko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 18:17   #1194
Kako to da svi imate tako nizak prl u odnosu na mene? Meni je na bromergon testu na pocetku bio veci od 100000

Imam 27 godina.

Send from my Samsung Note 3 using TapaTalk

Zadnje uređivanje jetengine : 09.12.2014. at 18:23.
jetengine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 23:35   #1195
jet visina prl ti je uglavnom u vezi sa veličinom tumora po mom iskustvu što je veći lući više prl kad ti se nakon operacije normalizira prl i testo buš se bolje osječal i ti i žensko društvo sretno
jurica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 23:49   #1196
izgleda da sam uz najbolje namjere nažalost sudjelovao u laganom umiranju teme bilo bi mi drago da me neko demantira
jurica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 23:51   #1197
Ja nemam pitanja, ustvari neznam kaj bi komentirao vise.
Cekam da odem u bolnicu i obavim predoperacijsku obradu mada neznam kaj će mi raditi tih par dana u bolnici.

Send from my Samsung Note 3 using TapaTalk
jetengine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 18:09   #1198
Mojih postova ima na par zadnjih stranica, uglavnom, kod mene se stanje naglo pogoršalo u zadnjih dvadeset i nešto dana, taman uoči konzilija a nakon specijalističkog pregleda. Koncem prvog mjeseca naručena sam opet na pregled sa spolnim hormonima, trenutno pijem kontraceptive kojima mi je zaustavljeno disfunkcionalno krvarenje koje mi se pojavilo prije dvadesetak dana. Naravno, čim sam to primjetila zaledila sam se, jer sam se sjetila 2008. godine kada sam 7 mjeseci tako krvarila (to mi je ujedno jedini puta u životu da sam imala taj problem), i nitko nije imao pojma što mi je, dok nije dijagnosticiran tumor. Otklanjanjem tumora nestale su sve moje ginekološke tegobe.

Naravno, obavijestila sam konzilij o ovoj novoj situaciji, no moram priznati da sam malo zatečena njihovim zahtjevom da vadim spolne hormone, pa da im se onda javim, jer spolni hormoni se vade ovisno o danu ciklusa, a meni je normalan ciklus naprasno prekinut.

I još nešto, moram priznati da sam već lagano iznervirana tim pitanjem "koliko imate godina" pa onda na temelju mojih 41 automatski "eksperti" zaključuju da je ovo što mi se događa normalno. Tako bi liječiti mogla i moja baba. Nije normalno kad krvariš zbog tumora ni sa 40 ni sa 20 godina. Također, u ovim godinama nitko te ne pita želiš li još djecu, jer se nekako podrazumjeva da je to prošla stvar. A ja ih, eto, i nakon dvije neuspješne trudnoće i dalje želim, i to je moje pravo. Osim toga hormoni pokazuju da nisam ni približno menopauzi, dakle, uzrok krvarenja može biti jedino patologija a kako mi je tumor sada približno velik kao i prvi puta kad je izazvao problem, ne moraš biti Einstein za izvesti određene zaključke. Ne bi bilo zgoreg da liječnici ponekad poslušaju pacjenta što ima reći, jer naše tijelo nam često pokazuje mnogo točnije od svih doktora u čemu je problem.

Nadam se jedino da će se napokon netko smilovati iz Vinogradske ovaj puta i uzeti me na opservaciju. Ovo će mi biti treći puta u mjesec i pol da iz Dalmacije putujem u Zg, više nemam ni snage ni love za to.

Kad sam 2008.imala taj problem sa krvarenjima ginekolozi (koji blage veze nemaju o hipofizi) čak su mi predlagali operaciju jajnika no ja sam to srećom odbila. Poslije se pokazalo da sam u pravu jer je uzrok tome bio - u glavi. Sada mi opet takve "metode liječenja" vise nad glavom, ukoliko me ovi iz Vinogradske ozbiljno ne shvate.

I za kraj, mislim da je zaista žalosno da ja, koja se svih ovih 6 godina uredno kontroliram i redovno idem na MR, budem u ovakvoj nedoumici i opet imam identično iste probleme kao i prije 6 godina. Koji je, dovraga, onda smisao svog tog praćenja ako iznova moram prolaziti sve uključivo i neznalice ginekologe???

Zadnje uređivanje shampita : 17.12.2014. at 18:22.
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 12:39   #1199
Pozdrav svima nakon dugo vremena, evo i ja imam problem kao i šampita s tim da je kod mene po prvi puta prije par dana došlo i do poremećaja štitnjače. Na zadnjem konziliju su rekli samo pračenje, meni se u međuvremenu pogoršalo stanje pa molim savjet što i kako dalje.
fej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 14:44   #1200
Pozdrav svima, ja sam prije mjesec dana operisala makroadenom na hipofizi, pa ukoliko nekoga zanima kako to sve izgleda, neka se javi!
didi30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.