Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2012., 21:22   #121
Quote:
ZaZa82 kaže: Pogledaj post
onda kada krenu suze one su i bolne i sretne, odnosno prikazuju i tugu i zadovoljstvo..čovjek je zarobljen u tim krizama i borbama ali potajice i uživa u tome pitajući se kakav će biti nakon toga..to nije puko cmoljenje to je nesvjesna bol iz dubine koja te zagrli i drži tako..
Da, poznato mi je ovo, ja ih zovem oslobađajuće suze.

Quote:
Na koji način si se promijenila? Kako izgleda tvoja nova svijest?
Pokušaj napisati paralelu sebe onda i sada...?

Možeš napisati poruku privatno ako ti je nezgodno ovako..baš sam se ugodno iznenadila tvojim postom..
Pa promijenila sam se po pitanju što sam do 35 bila onako svijesna uglavnom fizičkog i materijalnog, dakle svega onoga što je bilo opipljivo. A ove 2,3 godine sam itekako postala svjesna i onog duhovnog, koje se ne može vidjeti, jednostavno ga osjetiš. I sad mi je to postalo možda čak i bitnije od onoga prije. Ne znam, nekakve prijašnje stvari sada mi se čine tako površne i nebitne, na novac npr. ne gledam više kao na nešto bitno, mislim da se može kvalitetno živjeti i bez da ga imaš puno i sl.
Oduvijek sam bila vjernica, tj. vjerovala sam u Boga, ali nisam išla u crkvu, a sad je ta veza između njega i mene nevjerojatno produbljena. U najgorim trenucima kad se više nisam mogla osloniti na sebe, jednostavno sam se prepustila njemu, vjerovala sam da me on čuva i da će me izvesti iz svega tog crnila. To me nekako spasilo puno puta. Jer dotada sam uvijek mislila da ja mogu sve, da trebam sama riješit svaki problem. A onda mi je Pluton pokazao da je jači od mene, da na neke stvari ne mogu utjecati, niti ih kontrolirati i isprva sam bila luda (vjerojatno jer mi je i Mo u jarcu), ali sad sam nekako cool u tim situacijama, kažem si OK, opusti se, ne moraš sve uvijek znati i imati rješenje odmah. I onda bih neke stvari jednostavno pustila i rješile bi se same od sebe.
I primjetila sam da imam potrebu razgovarati o svojim i tuđim osjećajima, to mi paše jako. To što ih mogu izgovoriti, verbalizirati, pogotovo one negativne. I naučila sam iskazati osjećaje odmah, ne ih betonirati u sebi i zadržavati jer bi me kad tad sustigli. Eto, nadam se da će ti pomoći ovo malo. Meni su isto dragocjena iskustva drugih ljudi jer mi je lakše kad se nekako prepoznam u svemu tome i skužim da se sve te grozne stvari i osjećaji ne dešavaju samo meni i da je sve to u životu ustvari normalno. A ja sam mislila da nije

Što se zdravstvenih problema tiče, mislite li da je bolje pričekati da prođe Plutonov tranzit, pa tek onda rješavati posljedice ili treba raditi na tome i u toku tranzita? Mislim, koliko ima smisla rješavati nešto ako tranzit još traje?
Gardinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 22:36   #122
Quote:
Oduvijek sam bila vjernica, tj. vjerovala sam u Boga, ali nisam išla u crkvu, a sad je ta veza između njega i mene nevjerojatno produbljena. U najgorim trenucima kad se više nisam mogla osloniti na sebe, jednostavno sam se prepustila njemu, vjerovala sam da me on čuva i da će me izvesti iz svega tog crnila. To me nekako spasilo puno puta. Jer dotada sam uvijek mislila da ja mogu sve, da trebam sama riješit svaki problem. A onda mi je Pluton pokazao da je jači od mene, da na neke stvari ne mogu utjecati, niti ih kontrolirati i isprva sam bila luda (vjerojatno jer mi je i Mo u jarcu), ali sad sam nekako cool u tim situacijama, kažem si OK, opusti se, ne moraš sve uvijek znati i imati rješenje odmah. I onda bih neke stvari jednostavno pustila i rješile bi se same od sebe.
I primjetila sam da imam potrebu razgovarati o svojim i tuđim osjećajima, to mi paše jako. To što ih mogu izgovoriti, verbalizirati, pogotovo one negativne. I naučila sam iskazati osjećaje odmah, ne ih betonirati u sebi i zadržavati jer bi me kad tad sustigli. Eto, nadam se da će ti pomoći ovo malo. Meni su isto dragocjena iskustva drugih ljudi jer mi je lakše kad se nekako prepoznam u svemu tome i skužim da se sve te grozne stvari i osjećaji ne dešavaju samo meni i da je sve to u životu ustvari normalno. A ja sam mislila da nije
Gardinija još jednom hvala na odgovoru, trudu i podršci. Sve sam shvatila što si napisala a ovo boldano me još čeka kao zadatak.. Također sam tip koji voli razgovarati o emocijama svih vrsta mada više u privatnom okruženju..ovako u obliku foruma samo ako prepoznam/osjetim da ima smisla i treba reći..

Iskustva ljudi puno znače a još više ako se ona ovako iskreno kažu, onda doista shvatiš da nisi Pale sam na svijetu..

Svako dobro i sretno!
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 03:25   #123
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Svakako potraži još koje mišljenje i prati češće situaciju da kontroliraš eventualni rast/smanjenje ciste ... vjerojatno problem postoji od puno ranije samo nisi znala, već tek kad se problem pojačao/povećao... a za povećanje je moguće bila bitna prošla godina i/ili 5 mj 2012... ako je tada bila kontrola moguće da bi eventualn a nova pretraga pokazala smanjenje u odnosu na 5 mj ( neznam kad si radila kontrolu/nalaz u ovoj godini ) ako je tad bila kontrola...

Da hoću sigurno, pa tek onda vidit za operaciju. Vjerojatno postoji otprije, čim je tolike veličine. Bila sam na kontroli u 6mjesecu, vidjet ću kakvi će bit nalazi kad budem opet radila.
Hvala ti
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 23:09   #124
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Da hoću sigurno, pa tek onda vidit za operaciju. Vjerojatno postoji otprije, čim je tolike veličine. Bila sam na kontroli u 6mjesecu, vidjet ću kakvi će bit nalazi kad budem opet radila.
Hvala ti
Evo da javim, da sam obavila pregled. Doktorica je rekla da je znači iste veličine i da bi trebalo hitno operirat, ali je čudno što je ona vidjela na desnoj a prethodni nalazi su pokazali na lijevoj. Sad ja bi ipak voljela pričekat praznike za tu operaciju, pa me zanima ima li kakvih tranzita koji bi upućivali da treba odma sad? Naravno konzultirat ću se s još nekim dr.
I da rekla je da je to urođeni tumor na jajniku, bili na to mogao upućivat aspekt Mo 90 Pl?
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 02:57   #125
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Evo da javim, da sam obavila pregled. Doktorica je rekla da je znači iste veličine i da bi trebalo hitno operirat, ali je čudno što je ona vidjela na desnoj a prethodni nalazi su pokazali na lijevoj. Sad ja bi ipak voljela pričekat praznike za tu operaciju, pa me zanima ima li kakvih tranzita koji bi upućivali da treba odma sad? Naravno konzultirat ću se s još nekim dr.
I da rekla je da je to urođeni tumor na jajniku, bili na to mogao upućivat aspekt Mo 90 Pl?
Nemože cista skakati sa lijeva na desno... provjeri što je pisalo na ranijim nalazima i potraži drugo mišljenje i tek tada donesi odluku, samo nemoj odugovlačiti s time...

Ako šeta znači da se pojavljuje i nestaje, u zavisnosti od stresa i emocionalne situacije, samo je prije da je kakva greška pri kontroli, nego da šeće

Moguće da tumor nije urođen... veća je vjerojatnost nastanka oko 2008/9
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 15:28   #126
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Nemože cista skakati sa lijeva na desno... provjeri što je pisalo na ranijim nalazima i potraži drugo mišljenje i tek tada donesi odluku, samo nemoj odugovlačiti s time...

Ako šeta znači da se pojavljuje i nestaje, u zavisnosti od stresa i emocionalne situacije, samo je prije da je kakva greška pri kontroli, nego da šeće

Moguće da tumor nije urođen... veća je vjerojatnost nastanka oko 2008/9
Bila sam na još jednom pregledu od tada(par dana poslije), i potvrđeno je lijevo. Doktorica je valjda krivo vidjela. Aha, pa moguće. Nastojat ću to obavit za Božić.
Hvala ti
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 20:44   #127
Kako astrološki objasniti migrenu?
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 20:48   #128
Quote:
ZsaZsa kaže: Pogledaj post
Kako astrološki objasniti migrenu?
Migrena je glavobolja pa je generalno astrološki opisana serijom 1. posebno Marsom (bol, glava) u vezi s Merkurom (mozak).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 20:56   #129
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Migrena je glavobolja pa je generalno astrološki opisana serijom 1. posebno Marsom (bol, glava) u vezi s Merkurom (mozak).
Da, pretpostavila sam da je tako..hvala Fish..
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 21:03   #130
Moja mater ima Mars egzaktno na ascedentu u Jarcu i citav zivot ima taj problem sa Migrenom.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 21:20   #131
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Moja mater ima Mars egzaktno na ascedentu u Jarcu i citav zivot ima taj problem sa Migrenom.
Također i ja imam takvu situaciju, bolove imam od malena.. iako kako sam starija napadi su nešto manje učestali.
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 22:14   #132
Quote:
ZsaZsa kaže: Pogledaj post
Također i ja imam takvu situaciju, bolove imam od malena.. iako kako sam starija napadi su nešto manje učestali.
Kod nje je Migrena sa godinama sve ucestalija,pa je zadnjih godina glava vise boli nego sto je ne boli.
Zbog tog Marsa na Ascedentu u Jarcu je cesto zavrsavala i na hirurskom stolu(slomljen kuk,stitnjaca itd) ali se na kraju uvijek izvlacila(hvala Bogu) zahvaljujuci tome sto MArs radi 60 sa Sa u Skorpiji i 120 sa So u Biku(stitnjacu najcesce operisu zene sa So u Biku).i Pluton u 8moj je vjerovatno ucino svoje i dao joj snagu da se brzo regenerise nakon tih operacija.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 23:10   #133
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Kod nje je Migrena sa godinama sve ucestalija,pa je zadnjih godina glava vise boli nego sto je ne boli.
Zbog tog Marsa na Ascedentu u Jarcu je cesto zavrsavala i na hirurskom stolu(slomljen kuk,stitnjaca itd) ali se na kraju uvijek izvlacila(hvala Bogu) zahvaljujuci tome sto MArs radi 60 sa Sa u Skorpiji i 120 sa So u Biku(stitnjacu najcesce operisu zene sa So u Biku).i Pluton u 8moj je vjerovatno ucino svoje i dao joj snagu da se brzo regenerise nakon tih operacija.
Moj Mars u jarcu je neaspektiran, dok kod tvoje majke ipak radi neke aspekte..bitno je da si čovjek zna pomoći kad je već takva situacija kakva je..
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 23:12   #134
Quote:
ZsaZsa kaže: Pogledaj post
Moj Mars u jarcu je neaspektiran, dok kod tvoje majke ipak radi neke aspekte..bitno je da si čovjek zna pomoći kad je već takva situacija kakva je..
Gledaj onda gdje je otisao Saturn(dispozicija) i kakve aspekte pravi
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 00:13   #135
Kako su astrološki prikazane alergije?
Otkad znam za sebe imam alergije. Jednom kad sam bila mala, zbog toga sam završila u bolnicu, počela sam se gušiti, rekli su da sam došla u zadnji tren i da nisam dobila injekciju da ne bih dobro završila.


I, kako je prikazan potres mozga?
Može li biti vezan uz poziciju Marsa u 1. polju i Ma90Ur?
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 21:20   #136
Mislim da ce vam biti sasvim jasno zasto postavljam pitanje kad otvorite moj natal i uocite anksioznost

Imam Ve0Pl u Sco u 4. kuci sekstil Saturn u Jarcu u 6. kuci. Kad je u pitanju cetvrta kuca, ocigledno je da je taj utjecaj Ve u Sco prilicno jak jer najcesce reagiram na nesto sto me emotivno potrese. Saturn0Neptun u Jarcu doprinose tome da sam anksiozna i da konstantno po glavi vrtim neke gluposti: sta bi bilo, kad bi bilo. Cesto panicarim bez potrebe i dovoljna je sitnica da pokrene strahove. Anksioznost mi se javila ulaskom tranzitnog Plutona u 6. kucu. Sad je Pluton u konjukciji sa natalnim Saturnom plus sekstil Venera i Pluton, dok tranzitni R Saturn gradi konjukciju sa Venerom i Plutonom, a uz sve to i sekstil sa Saturnom.
Vezano za anksioznost, koliko bi trebalo trajati dok prodjem "transformaciju" i rijesim se strahova ili ih barem ublazim? 2-3-5-10 godina?

Moj natal: http://i37.tinypic.com/33za59s.jpg
__________________
Wherever you look, there's something to be seen.]

Zadnje uređivanje WolfWoman : 07.04.2013. at 21:49.
WolfWoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 15:55   #137
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...da se još malo nadovežem:

Iako nam predstoji još dugi put u kojem će se službena medicina povezati s tkz. psihosomatskom medicinom i pronaći vezu između onoga što se događa na energetskom nivou s onim što se manifestira fizički - vjerujem da jednom hoće.


Ljudi ne smiju dopustiti sebi da se plaše života jer onoga trenutka kada čovjek počne blokirati (Saturn) energiju u njenoj primarnoj funkciji mijenjanja-transformacije (Pluton) on zapravo sudjeluje u ometanju imuno sustava (Saturn) i sustav se protiv toga buni na način da izaziva promjene u hormonalnoj ravnoteži što može dovesti do povećanja rasta abnormalnih stanica (Pluton). U fizičkom smislu tijelo stvara tumor (Saturn/Pluton).
Takođe bi trebalo uzeti u obzir i jupiter. Za tu bolest se vezuje neprirodan (uran) rast (jupiter) izraslina, koje se šire (jupiter) u okolne limfne žlezde (ribe, mesec), i metastaza (pluton).

Dakle, treba očekivati aspekt između jupitera (rast, širenje) i planete vladara šestog polja (bolesti), kao i jupitera i urana (atipičan rast), jupitera i neptuna (širenje putem limfe), i plutona (metastaza). Na ovu međuzavisnost ukazuju i uzroci koji se najčešće navode za ovu bolest, koji nisu nasledni, a to su: uran (stres, zračenje), jupter (neumerenost, masno), i neptun (cigarete, alkohol). Takođe se često javlja inkonjunkcija svetala i malefika, ili planete koja vlada određenim organom i malefika.
caribal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 00:26   #138
Quote:
caribal kaže: Pogledaj post
Takođe bi trebalo uzeti u obzir i jupiter. Za tu bolest se vezuje neprirodan (uran) rast (jupiter) izraslina, koje se šire (jupiter) u okolne limfne žlezde (ribe, mesec), i metastaza (pluton).

Dakle, treba očekivati aspekt između jupitera (rast, širenje) i planete vladara šestog polja (bolesti), kao i jupitera i urana (atipičan rast), jupitera i neptuna (širenje putem limfe), i plutona (metastaza). Na ovu međuzavisnost ukazuju i uzroci koji se najčešće navode za ovu bolest, koji nisu nasledni, a to su: uran (stres, zračenje), jupter (neumerenost, masno), i neptun (cigarete, alkohol). Takođe se često javlja inkonjunkcija svetala i malefika, ili planete koja vlada određenim organom i malefika.
Da nebi ispalo da Ju može donijeti nekakav maligni tumor... može tumor ali benigni ( isto vrijedi i za Ne)... za maligne su "zaduženi" Ur i Pl i Sa ...

Ju i Ne zato mogu proširiti ranije nastali maligni tumor na druga područja
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 18:06   #139
Sasa62, moj post ste izvukli iz konteksta, a on je napisan kao dopuna posta od Fish 1968, na šta je jasno ukazano. Moj pristup ovoj problematici je procesnog karaktera i to je razlog zašto sam pomenuti post kvotala, jer se slažem sa njenim stanovištem.

1) Dakle, za razumevanje nastanka same bolesti nužno je uzeti u obzir psihološke paterne koji doprinose genetskoj predispoziciji za nastanak ove bolesti (Linn Koiner). http://www.lynnkoiner.com/astrology-...-breast-cancer

Astrološki rečeno, treba u natalima očekivati mecec ∕ veneru ∕ merkur (creva, pluća) u “izazovnim” aspektima sa saturnom ∕ plutonom. O ovome je Fish 1968 veoma stručno i opširno pisala, pa se na tome neću zadržavati.

2. Radi lakšeg sagledavanja uloge jupitera u ekspanziji bolesti evo slike.


Moj prethodni post opisuje ovu sliku. Za tu bolest se vezuje neprirodan (uran) rast (jupiter) izraslina (faze 0, 1, i 2), koje se šire (jupiter) u okolne limfne žlezde (faza 3- aspekt jupitera i neptuna), i metastaziraju (pluton- maligne ćelije i jupiter- širenje) u čemu ulogu imaju i trombociti (saturn) (faza 4). Kao što se vidi na slici, u svim fazama promene organa (na koji ukazuje serija 6.) uključen je jupiter (rast, širenje), s tim da, zavisno od faze, obrazuje sa različitim transcedentalnim planetama aspekte, a u kasnijim fazama prisutna je međuzavisnost sa više (jupiter- širenje, neptun, jupiter- limfne žlezde, pluton- metastaza, trobociti- saturn), istovremeno.

Takođe, ono što se može uočiti iz natala je da aspekti jupitera sa serijom 6. i transcedentalnim planetama ne moraju biti “izazovni” (neumerenost u jelu, piću,...), već mogu biti u pitanju i trigoni i sekstili, čime se verovatno može objasniti pozitivna povratna sprega u protoku energije, koja, između ostalog, karakteriše ovu bolest.

Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Da nebi ispalo da Ju može donijeti nekakav maligni tumor... može tumor ali benigni ( isto vrijedi i za Ne)... za maligne su "zaduženi" Ur i Pl i Sa ...
To nigde nije napisano u mom postu (da jupiter sam po sebi može doneti bilo šta). To bi bilo potpuno apsurdno tumačenje za tako kompleksnu bolest. U svim rečenicama je korišćen sveznik kada se isti pominjao (zajedno sa serijom 6., i transcedentalnim planetama). Jupiter jeste deo mehanizma koji doprinosi progresiji te bolesti, pre svega zbog toga što je signifikator rasta, širenja (što je napisano), kao i zbog toga što je suvladar limfnih žlezda (ribe) i vladar krvi, putem kojih se bolest prenosi na druge organe.

Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Ju i Ne zato mogu proširiti ranije nastali maligni tumor na druga područja
Kao što se vidi na slici, Ju i Ne su dominantno odgovorni za III fazu razvoja, dakle pre maligne faze (zbog toga ne vidim potrebu da korigujete ono što sam napisala). Da li učestvuju i u IV fazi, kako ste napisali? Odgovor je da.

Da bi se razumeo pojam, najlakše je da se krene od njegove definicije. Metastaze su posledica širenja (jupiter) tumorskih ćelija (pluton) preko krvi (jupiter), limfe (neptun, jupiter), telesnih šupljina na bliža ili dalja mesta gde se stvaraju sekundarni tumori.

Oba moja posta su napisana isključivo kao pokušaj dopune već napisanog, kako bi se stvorila celokupna slika, odnosno razumeo proces.
caribal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 21:38   #140
Nisam ni napisao da si ti to rekla za Ju...

Samo sam nagalsio da nebi netko iz teksta izvukao krivi zaključak..

Što se slike tiče em je presitna em ništa nemože dokazati u astrološkom smislu... jedini dokazi mogu proizaći iz konktretnih primjera, ali to je nebitno za temu...

Treba razlikovati rast samog tumora, od metastaza jer iako se naizgled u oba slučaja radi o širenju, tu se ipak radi o dva sasavim različita mehanizma. Dok je rast samog tumora moguć uz djelovanje Ju ili Ne kroz tranzite, metastaze su rezultat sasvim drugih mehanizama vidljivih u natalu.

Još jedna stvar koja se često zaboravlja je predispozicija po karakteru, gdje su vodeni i zemljani znaci češće podložniji ovakvom tipu bolesti u odnosu na vatrene i i zračne ( ovdje mislim na osnovnu strukturu koju predstavljaju So znak, mo znak i asc, i eventualni stelij ako postoji )
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.