Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2014., 11:18   #641
Lady Ariela, ako nije tajna, tko ti je radio dilataciju?
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 11:23   #642
Evo, našla na webu taj članak.
Ima i ovdje, no ne može se skinuti, već je za pretplatnike.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 11:25   #643
Quote:
nia-pia kaže: Pogledaj post
Lady Ariela, ako nije tajna, tko ti je radio dilataciju?
Ma samo pitajte sve šta vas zanima
Išla sam kod Lastrića i tamo mi je doktor Perić radio dilataciju. Imam sve pohvale za njega.
__________________
"Baci me među vukove i vratit ću se kao vođa čopora."
LadyAriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 11:34   #644
I pomoglo ti je? Si se dugo mučila sa fisurom? Dakle sad moraš paziti da zaraste u potpunosti,vidim da treba 4-6 tjedna..Sigurno bolja opcija od rezanja
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 13:25   #645
Quote:
nia-pia kaže: Pogledaj post
I pomoglo ti je? Si se dugo mučila sa fisurom? Dakle sad moraš paziti da zaraste u potpunosti,vidim da treba 4-6 tjedna..Sigurno bolja opcija od rezanja
Pomoglo je, fisura je zarasla, ali naravno, moram paziti na prehranu jer se može opet pojaviti.
Mučila sam se s njom 2 godine. Proučila svu moguću literaturu, razgovarala i bila na pregledima kod puno doktora. Diplomirala sam sve o fisuri
Odlučila sam se na dilataciju zato što mi je tih zadnjih mjesec i pol strašno krvarila, počelo mi se vrtiti u glavi od prevelikog gubitka krvi, krvna slika loša, strašni bolovi i neprestano povišena temperatura.
Danas mi nije žao što sam otišla na to jer znam da je više nema i da sam jedno vrijeme mirna. Nema više onog straha od wc-a.
Na rezanje nikad ne bi išla, preveliki su rizici.
__________________
"Baci me među vukove i vratit ću se kao vođa čopora."
LadyAriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 11:19   #646
Na zalost i ja mozram da vam se pridruzim.
Nemam problem sa tvrdom stolicom, vise je redja i redovna svako jutro u isto vreme(ponekad i jedna popodne)
Pre par meseci sam poceo da osetio bol i zarenje prilikom odlaska u u toalet (ponekad i krv u stolici i na papiru).Taj bol, odnosno vise neko zarenje, pecenje se nekoliko dana nastavljalo i posle nuzde i trajao po nekoliko sati.Mazao sam Faktu kremu ali sam citajuci malo o siptomima zakljucio da to nisu unutrasnji hemoroidi vec fisura.To se smirilo, ja sam poceo da vodim racuna o ishrani ali pre par dana je pocelo ponovo, bol, zarenje kao da mi je anus upaljen takav osecaj imam i imam osecaj da je vise uplajeno sa leve strane i da je malo taj deo upaljen ( nemam tragove krvarenja za sad).
Sad sam uzeo da mazem anestezin 5% i Fisuran mast ali me zanima ako neko ima iskustva kako mazati ove kreme i koliko puta na dan.
One nemaju onaj ulozak/aplikator za oralnu upotrebu.
Malo je mozda glupo pitanje ali kako vi nanosite kremu i svaki savet je dobro dosao.
drdekzar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:08   #647
Zao mi je sto imas takve probleme...I razumijem te, potpuno! Najbitnije ti je sada dok je fisura jos akutna regulirati stolicu - da ne bude ni tvrda ni rijetka. Da fisura moze zarasti za 4-6 tjedan kako nebi presla u kronicnu...
Kontam da ne smijes mazati i anestetik i fisuranal istodobno (neka me neko ispravi ako grijesim). Anestetik omogucuje da obavis posao bezbolno (u smislu da se ne odgadja defekacija), a fisuranal opusta misice analnog sfinktera jer grc kida fisuru i izaziva bol. Ja sam koristila glicerinsku mast 0.2% (to je nesto kao fisuranal) i mazala sam 15-tak minuta prije nuzde. Kad mi je bol bila jaka, odredjeno vrijeme (2-3 tj) sam mazala 3 puta dnevno. Inace, sto se nanosenja tice, kupis sterilne rukavice, odrezes prste i imas 10 kom prstica za 10 puta nanijeti... Moras dobro umasirati koliciu koja je navedena na uputama.
Meni je glicerinska mast stvarno pomogla, nisam imala neke vece glavobolje, jedino sam shvatila (buduci sam ju koristila skoro 2g) da mi pogorsava stanje s hemoroidima
Puno srece zelim!
LanaFisher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:53   #648
Hvala puno na podrsci, ne mazem kreme istovremeno, Fisuran mazem ujutru i uvece posle nuzde, a anestezin sam mazao popodne jednom dnevno isto posle nuzde.Za mazanje sam uzeo palikatore od stare kreme(faktu) i onda na nju nanesem mast i polako je nanesem, nesto mi ne ide sa prstima .
Bukvalno ceo dan osecam zarenje, peckanje.....Nadam se da ce se smiriti malo posle par dana mazanja.
drdekzar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 08:46   #649
Pozdrav svima.
Upravo sam u fazi zarastanja druge fisure u zadnjih 2 godine i otkrila sam nešto što mi je puno pomoglo, pa sam htjela podijeliti sa svima vama u nadi da će još kome pomoći.
Što se tiče mojih problema, prva fisura je bila prije nekih 2 godine, klasična priča sa bolovima i krvarenjem, otišla sam na pregled kod dr. Lastića dobila preporuku za higijenu i prehranu + nitroglicerinska mast, sva skupa nakon nekih 6 tjedana je prošlo.
Sad se javila nova fisura sredinom 12 mj. Ovaj put puno jači bolovi, intenzivnije krvarenje, 25 i 26.12 sam provela u krevetu jer su bolovi bili tako jaki da nisam mogla normalno funkcionirati.
Uz bolove bio je prisutan intenzivan osjećaj pečenja koji sam probala ublažiti Bepantenom i melemom ali nije pomagalo.
U nekom trenutku očaja sam na lavabou ugledala svoju tubicu masti koju koristim za alergije na oku Maxidex (deksametazon - kortikosteroid) i odlučila se namazati sa tim.
Ne pitajte zašto,bila sam očajna i pokušala bi bilo što da si pomognem.
Računala sam da će kortić sigurno odraditi svoje i da će se barem malo upala reducirati.
Uglavnom, odmah sam osjetila lagano poboljšanje, manje je peklo.
Vratila sam se u krevet, ujutro sam išla na veliku nuždu i prvi put u 15 dana nije bilo krvi! niti kapljice (danima prije toga bi bila puna wc školjka).
Mazala sam se sa istom masti 2x na dan iduća 3 dana.
Od tada nije bilo krvarenja, svaki dan sam imala uredne stolice, svaki dan sve manje bolno.

Sad sam već u fazi da mogu reći da sam dobro, a uzevši u obzir kako sam bila za Božić nisam se ni usudila razmišljati o tako brzom oporavku.
Eto nije neka uobičajena metoda ali mene je spasilo, pa sam odlučila podijeliti sa vama.
Tu mast dobijem na recept od svoje doktorice opće prakse.
Eto nadam se da ćemo svi skupa biti zdraviji u 2015.
Mala07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 14:10   #650
Evo mene opet, mazao sam fisuran mast i sve se smirilo ali opet pre 3 dana sam ima dve retke stolice i opet je sve pocelo, pecenje, tragovi krvi, bolovi...
Poceo sam opet mazati fisuran ujutru i uvece, da li neko ima jos neki predlog za ublazavanje bola.
drdekzar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 14:10   #651
Evo mene opet, mazao sam fisuran mast i sve se smirilo ali opet pre 3 dana sam ima dve retke stolice i opet je sve pocelo, pecenje, tragovi krvi, bolovi...
Poceo sam opet mazati fisuran ujutru i uvece, da li neko ima jos neki predlog za ublazavanje bola.
drdekzar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:52   #652
Dragi moji evo da se i ja ubacim , sve koristila masti kremica gelove al nista . Jedino riješene ditalacije ! Bar sam ja prolazila pakao !
ims is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 00:45   #653
Previse se sekirate ja sam otisao na pregled u normalnu kliniku pod time smatram da nije neka privatna koja se placa. Doktor pitao hocemo masti ili operaciju. I ja sam odabrao operaciju jer mi je to privlacnije. Doso u bolnicu pripremili za operaciju i ujutro me operirali za 5min. Sutradan kuci. I eto sada nakon 2 mjeseca operacije skoro pa se stvorio oziljak znaci da je pri kraju gnojenju i krvarenju. Jednostavnoo svaki dan previja se rana. Ako ima problema sa zarastanjem stavlja se neko ljepilo vise o tome nemogu reci jer mi je to natuknuto ako nebude zarastalo da se moze tako ubrzati postupak.

Nema straha .. Nista ne osjetis tjekom operacije
Flegy33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 13:21   #654
Analna fisura

Da li je netko bio u poliklinici Misir, prilikom čega je doktor Misir vezano uz analnu fisuru predložio lječenje inekcijama aethosklerol-a (etosklrol) ?. HRK 15.000,00. Nije botox nego nešto drugo. Ima netko iskustva?
will22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 10:19   #655
Quote:
Flegy33 kaže: Pogledaj post
Previse se sekirate ja sam otisao na pregled u normalnu kliniku pod time smatram da nije neka privatna koja se placa. Doktor pitao hocemo masti ili operaciju. I ja sam odabrao operaciju jer mi je to privlacnije. Doso u bolnicu pripremili za operaciju i ujutro me operirali za 5min. Sutradan kuci. I eto sada nakon 2 mjeseca operacije skoro pa se stvorio oziljak znaci da je pri kraju gnojenju i krvarenju. Jednostavnoo svaki dan previja se rana. Ako ima problema sa zarastanjem stavlja se neko ljepilo vise o tome nemogu reci jer mi je to natuknuto ako nebude zarastalo da se moze tako ubrzati postupak.

Nema straha .. Nista ne osjetis tjekom operacije
Cudim se kako ti je doktor odmah preporucio operaciju koja sa sobom nosi velik rizik. Dobro da ti je ispalo sve ok, ali ima ljudi kojima je prilikom te operacije ostecen misic i vise ne mogu zadrzavati stolicu. I s razlogom se ljudi boje toga. Uvijek treba prvo pokusati mastima i prirodnim putem, ako ne ide, dilatacija.
__________________
"Baci me među vukove i vratit ću se kao vođa čopora."
LadyAriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 15:37   #656
Povratak u normalu


Ljepi pozdrav svima!
Ovako... kao i puno vas forumasa pratio sam ovaj forum i jos desetak drugih...
Proucavao sve moguce isprobavao kremu ovu-onu slusao savijet ovaj-onaj doslovno gubeci vrijeme,zivce (svoje a i svih svojih bliznjih) o boli koju sam trpio i prolazio ne zelim uopce... jer svi koji imaju ili su imali Kronicnu A.Fisuru na zalost znaju kakva je...
Ugl.negdje u 4mj.prosle godine poceli su problemi sa Fisurom na kraju se ispostavilo da su postojali i puno duze vrijeme samo nije bilo izrazene boli...
Nakon raznoraznih peripetija u 2mj.ove godine odlazim na pregled kod kirurga (opca bolnica u Nasicama) pregledava me dr.Denis Klapan i predlaze operaciju... upoznaje me s mogucim komplikacijama (koje su jako rijetke ali moguce) upoznaje me s operacionim postupkom i normalno daje mi vremena da donesem odluku i po zelji potrazim i drugo misljenje...iako je on odma naglasio da tu trajne pomoci nema osim operativnim putem...
Govori mi i o mogucnosti analne dilatacije i preporucuje mi jednu kliniku ako nista samo da cujem njihovo misljenje posto sam se blago receno uplasio pri pomisli na operaciju a kamoli na mogucnost gubljenja kontrole tj.zadrzavanja stolice
Normalno odlazim po drugo misljenje ali u mom slucaju nije dolazila u obzir nikakva dilatacija-sirenje jer bi to bilo samo neko privremeno rijesenje sa velikom mogucnoscu ponavljanja A.Fisure...
Vracam se dr.Klapanu na dogovor za operativni zahvat...on mi daje termin i evo u Utorak 21.4 mojim mukamaaaaa je kraaajjjjjjjjjjjjjj
Dakle danas cetiri dana nakon operacije osjecam se predivno ok.lagana bol se osjeti prilikom odlaska na wc. ali ona traje samo kratko desetak sekundi prilikom praznjenja (ipak je to jos sve frisko) tablete protiv bolova ne koristim jer nisu uopce potrebne jedino bitno i normalno nakon svakog odlaska na wc obavezno je odrzavanje higijene (mlaka voda + p.h neutralni sapun)
Na wc sam samostalno otisao vec drugo jutro nakon operacije i naglasavam bez ikakvih problema!
Trenutno mirujem po malo hodam u blizini kuce itd.ugl.presretan sam!!!
Za par dana idem na redovnu kontrolu i to je to...
Evo iz vlastitog iskustva svima vama koji imate K.A.Fisuru preporucam da obavite operaciju bez puno premisljanja i odugovlacenja a normalno rizici uvijek postoje...svaki trenutak zivota je rizik ponekad da bi zivot zivjeli "kvalitetno" treba i riskirati
A gore spomenutog kirurga necu puno hvaliti (a o njemu se prica stvarno sve najbolje) samo cu reci jedno veeelikooooo HVALA!!!
remcorona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 16:24   #657
Moje iskustvo s analnom fisurom:

Odlučila sam se podijeliti s vama svoje iskustvo u nadi da će nekome koristiti i pomoći.
Fisuru sam dobila deset dana nakon poroda i to nakon jedne tvrđe stolice. Simptomi uobičajeni za fisuru, ali ja sam mislila da se radi o hemoroidima jer svi spominju njih nakon poroda, a nitko fisuru. Uglavnom bolovi su znali biti neizdrživi, a izbjegavala sam piti lijekove jer sam dojila. Nekoliko puta sam ipak popila lijek protiv bolova koji je dozvoljeno piti tijekom dojenja. Nakon 3 mjeseca bezuspješne borbe, otišla sam na pregled kod gastroenterologa koji je dijagnosticirao fisuru i prejak tonus anusa. Savjetovao je mazanje Diltiazem gelom (nema ga u ljekarnama već se može naručiti samo preko ljekarne na Dolcu) koji snižava tonus anusa i korištenje glicernskih čepića radi omekšavanja stolice po potrebi kao i prehranu punu vlakana koja pomaže kod probave. Kasnije sam guglala i saznala da je najveći krivac za fisuru najčešće prejak tonus.
Inače dok je stanje bilo najgore, shvatila sam da mi mazanje razno raznim kremama još pojačava bol i pečenje i da mi je najlakše ukoliko ne mažem ničim. Samo bi pošpricala Octeniseptom da se rana ne upali i to je to.

Dakle koristila sam:
Octenisept kad bi fisura svježe pukla
Diltiazem gel (2%) mazanje ujutro i navečer
Glicerinske čepiće ili Eva Q čepiće
Laneno sjeme uz puno vode za poticanje probave
Pazila sam na prehranu i jela puno povrća, kompota od šljiva i bilo što što omekšava stolicu
Proktis M čepiće za obnovu tkiva
Strogo sam pazila da svaki dan imam nuždu (uz pomoć čepića) kako bi spriječila stvaranje zatvora što me isto znalo mučiti, a što pogoršava stanje

Nakon mjesec dana korištenja svega navedenog fisura je zarasla. I nakon toga sam nastavila koristit sve ko i do tad od straha da se opet ne pojavi. Ukupno od pojave pa do zacjelivanja je prošlo 6 mj. Kad sam već bila na izmaku snaga i mislila da je jedino rješenje operacija čak sam počela i devetnicu moliti i nakon toga se stanje popravilo. Tako da je možda i to pomoglo...
Eto, trenutno nemam problema s fisurom i nadam se da se neće opet pojaviti jer su bolovo prestrašni. Porod je ništa prema tim dugotrajnim bolovima od fisure i samo ko je imao zna o čemu pričam.
Nadam se da sam nekome pomogla.
magi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 15:25   #658
Znate li tko u Zagrebu osim Lastrica i File još radi dilatacije i operacije fisure?
Imao sam iskustva i sa jednim i drugim i nisam zadovoljan pristupom pa me zanima da li postoje alternative.

Hvala
clover is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 21:44   #659
Pozdrav, ja bih nešto čula o FISTULAMA.
Evo baš jučer sam primjetila kod anusa izvana kao neki crvuljak, a možda i nije crvuljak ali veličina je malo manja od graha i ful me boli kad sjedim, a osjetim i kad hodam. Najprije sam mislila da je možda hemoroid, ali...
Bi to mogla bit fistula? Ako da, šta da pobogu radim s tim??
Ne znam ni zbog čega se to moglo pojavit, ne jedem začinjenu hranu, ne pijem alkohol, jedino sam prije dva dana imala tvrdu stolicu, ali prije toga je sve bilo ok.
dzezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 21:35   #660
Mogu li fistule nastati zbog raka?
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.