Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2014., 01:52   #8161
1. Primilo me na SO u malu firmu. Zanima me hoću li moći samostalno predati zahtjev za priznavanje troška prijevoz na HZZ, ili će to morati za mene učiniti poslodavac? Čitam da u slučajevima kada se uzima veći broj osoba na SO, poslodavac šalje grupni Zahtjev. Ali što kada je poslodavac mali i kada je odabrana samo jedna osoba? Može li to obaviti sam polaznik?

2. Imam prebivalište u gradu A. SO je u gradu B, dosta udaljenom od grada A. Stanujem u gradu B, ali nemam u njemu prijavljeno boravište (it's complicated), već samo prebivalište u gradu A. Želim da mi se prizna trošak prijevoza na relaciji stan - posao u gradu B.
Hoće li me u HZZ-u tražiti nekakvu potvrdu boravišta/prebivališta? Jesu vas tražili kakav dokaz?

3. Ima li kakve koristi od stručnog ispita? Kada je poslodavac privatnik, snosi li polaznik trošak ispita ili mu ga plaća poslodavac?

Hvala.
maize syrup is offline  
Old 17.12.2014., 06:51   #8162
Ako tko zna odg. na moje pitanje. . Za početak slijedeće godine (najvjerojatnije kraj 2. mj dogovorila sam početak stručnog osposobljavanja sa Općinom). No, imam ponudu za obavljanje posla putem Ugovora o djelu u privatnoj firmi. Sada me zanima, mogu li ja obavljati taj posao dva mjeseca (siječanj,veljača) do stručnog osposobljavanja, a tako da ne izgubim pravo stručnog osposobljavanja u svojoj struci i stručnoj spremi i da ostanem u evidenciji nezaposlenih.
Ako mi netko može pobliže objasniti moju mogućnost, tako da ne ostanem zakinuta za pravo obavljanja stručnog osposobljavanja.
antigona23 is offline  
Old 17.12.2014., 09:15   #8163
Quote:
antigona23 kaže: Pogledaj post
Ako tko zna odg. na moje pitanje. . Za početak slijedeće godine (najvjerojatnije kraj 2. mj dogovorila sam početak stručnog osposobljavanja sa Općinom). No, imam ponudu za obavljanje posla putem Ugovora o djelu u privatnoj firmi. Sada me zanima, mogu li ja obavljati taj posao dva mjeseca (siječanj,veljača) do stručnog osposobljavanja, a tako da ne izgubim pravo stručnog osposobljavanja u svojoj struci i stručnoj spremi i da ostanem u evidenciji nezaposlenih.
Ako mi netko može pobliže objasniti moju mogućnost, tako da ne ostanem zakinuta za pravo obavljanja stručnog osposobljavanja.
Možeš, ali ti mjesečna zarada mora biti manja od 1600 kn!
Lecos is offline  
Old 17.12.2014., 09:23   #8164
@maize syrup1

mene nisu tražili nikakvu potvrdu boravišta već samo pitali što koristim od javnog prijevoza....imam zet mjesečni pokaz za zg...

što se stručnog tiče, provjeri imaš li na to pravo....frendica radi kao ekonomistica kod privatnika i nema pravo na polaganje, jer ne stječe uvjete...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 17.12.2014., 10:06   #8165
stručni ispit mogu polagat samo osobe koje su SO odradile u državnoj firmi, il?
zoomzoom888 is offline  
Old 17.12.2014., 10:09   #8166
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
stručni ispit mogu polagat samo osobe koje su SO odradile u državnoj firmi, il?
ne...stručni ispit je provjera struke nakon radnog iskustva u struci....ovisi o struci koliko radnog iskustva moraš imati.....polaže se i kad radiš u privatnika, tj. može se polagati
a kad si u državnoj službi onda polažeš državni ispit i to ti je zapravo karta da možeš radit u državi....
Lenac7 is offline  
Old 17.12.2014., 10:39   #8167
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
@maize syrup1mene nisu tražili nikakvu potvrdu boravišta već samo pitali što koristim od javnog prijevoza....imam zet mjesečni pokaz za zg...

što se stručnog tiče, provjeri imaš li na to pravo....frendica radi kao ekonomistica kod privatnika i nema pravo na polaganje, jer ne stječe uvjete...
Hvala.

Nije mi jasno kako kontroliraju koliko tko zaista troši na prijevoz ako ne traže potvrdu o boravištu/prebivalištu. Ali okej, ako se ne trebam prijavljivati, to je super.

A zna li netko nosi li polaznik zahtjev za priznavanje troška na HZZ sam ili ga za njega mora predati poslodavac? Kako je bilo u vašem slučaju?
maize syrup is offline  
Old 17.12.2014., 10:48   #8168
Vjerojatno ti samo pogledaju adresu na dokumentima koje si slao.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Old 17.12.2014., 12:48   #8169
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ti samo pogledaju adresu na dokumentima koje si slao.

Via Tapatalk
Misliš na kuverti? Jer na zahtjevu me ne traži da navedem adresu. Koje ću dokumente trebati slati (osim zahtjeva)? I što ako zahtjev pošaljem mailom?

Znači nitko nema iskustvo da je sam morao nositi zahtjev na HZZ? Za sve vas je to obavio poslodavac?
maize syrup is offline  
Old 18.12.2014., 01:00   #8170
Ah, pun sam pitanja...diplomirao sam prije 3 mjeseca i iako mi u to vrijeme SO
nije predstavljano ništa doli prikrivirenoga volontiranja sad nakon nekoliko mjeseci slušanja odbijenica, zainteresiralo me.

Kao prvo, što moram dobiti od HZZO? To neko odobrenje ili nešto, a što je meni potrebno za to dobiti.
Jeli poslodovaca mora objaviti natječaj za radno mjesto u državnoj upravi?
Tu naknadu u iznosu od 2400.00 tko isplačuje, poslodovaca ili ministarstvo?
Jeli automatizmo poslodavac oslobođen plačanja doprinosa ili mu se refundiraju plaćeni...čitao sam vaše postove ali ima stvarih koji su mi nejasne.

Jeli primjerice poslodavac mora dobiti suglasnost HZZO prije sklapanja ugovora o SO?

Zadnje uređivanje Animalis : 18.12.2014. at 01:16.
Animalis is offline  
Old 18.12.2014., 07:22   #8171
Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje nema veze sa stručnim osposobljavanjem.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Old 18.12.2014., 08:11   #8172
Pozdrav svima,
zanima me jedna informacija. Koliko imam vremena nakon zavrsenog strucnog za prijavu na burzu? Ne mogu nac na njihovim stranicama pa ako neko zna, nek podijeli.
giu is offline  
Old 18.12.2014., 09:58   #8173
Nema vremenskog ograničenja, javiš se kad hoćeš. Ako ne želiš, ne moraš se uopće ni prijavljivati.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Old 18.12.2014., 17:55   #8174
Quote:
Animalis kaže: Pogledaj post
Ah, pun sam pitanja...diplomirao sam prije 3 mjeseca i iako mi u to vrijeme SO
nije predstavljano ništa doli prikrivirenoga volontiranja sad nakon nekoliko mjeseci slušanja odbijenica, zainteresiralo me.

Kao prvo, što moram dobiti od HZZO? To neko odobrenje ili nešto, a što je meni potrebno za to dobiti.
Jeli poslodovaca mora objaviti natječaj za radno mjesto u državnoj upravi?
Tu naknadu u iznosu od 2400.00 tko isplačuje, poslodovaca ili ministarstvo?
Jeli automatizmo poslodavac oslobođen plačanja doprinosa ili mu se refundiraju plaćeni...čitao sam vaše postove ali ima stvarih koji su mi nejasne.

Jeli primjerice poslodavac mora dobiti suglasnost HZZO prije sklapanja ugovora o SO?
1. Moraš biti na Burzi (ne na zdravstvenom ) najmanje 30 dana prijavljen
2. Poslodavac mora objaviti natječaj, privatnik ili država
3. Nijedno, isplaćuje te Burza
4. Poslodavac ti uplaćuje doprinose, mislim da se refundira
5. Burza mora odobriti tvoj zahtjev, tj. zahtjev poslodavca, čitala sam da su neki ljudi bili pozvani da su odabrani, a onda im Burza nije odobrila tako da ne znam što ide prije.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Old 18.12.2014., 18:05   #8175
Pozdrav svima,

zanima me ima li tko iskustva sa pisanjem žalbi na negativnu ocjenu HZZ-a za obavljanje stručnog osposobljavanja? Točnije, zahtjev je odbijen jer navodno kandidat ne zadovoljava, poslodavac je u redu. Ako ima, koliko ste čekali odgovor na žalbu i da li je usvojena ili ne?

Hvala
ButterflyLi is offline  
Old 19.12.2014., 10:37   #8176
Quote:
game kaže: Pogledaj post
Nema vremenskog ograničenja, javiš se kad hoćeš. Ako ne želiš, ne moraš se uopće ni prijavljivati.
ako se oćemo prijaviti na zavod, da li im moramo donesti odjavu sa zdravstvenog i mirovinskog, ili će oni to znati vidjeti automatski negdje?
tarantula100 is offline  
Old 19.12.2014., 20:44   #8177
Pozdrav svima.
Imam pitanje..koja je razlika izmedju osposobljavanja i prekvalifikacije,odnosno koliko se gleda na to kod zapošljavanja ? Hvala.
trane47 is offline  
Old 20.12.2014., 22:35   #8178
Opet ja s adresama...

Provjerava li HZZ adresu koja piše u ugovoru za SO? Meni bi lako mogla pisati adresa na kojoj stanujem jer mi je pisala na životopisu na temelju kojeg je poslodavac ispunio zahtjev, ali je to adresa na koju nisam prijavljena (ni prebivalište ni boravište). Mogu li imati problema zbog toga?

Namjeravam preseliti odatle i trebat će mi pokaz za veću udaljenost. Mogu li tražiti pokaz nevezano za adresu koja mi je na ugovoru/osobnoj iskaznici?

Hvala
maize syrup is offline  
Old 21.12.2014., 22:15   #8179
Imam dva pitanja.

1. Jel ima tko tu da je dao otkaz na strućnom, negdje sam pročitao kao da su neki morali vratiti pare? Jel to glasina samo ili???

2. Jel ima netko da je našao normalan posao dok je radio na stručnom, kad se ide na razgovor za drugi posao jel treba reći da se radi na stručnom ili prešutiti to kao da nismo nigdje zaposleni?
Volim_glazbu is offline  
Old 21.12.2014., 22:43   #8180
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Imam dva pitanja.

1. Jel ima tko tu da je dao otkaz na strućnom, negdje sam pročitao kao da su neki morali vratiti pare? Jel to glasina samo ili???

2. Jel ima netko da je našao normalan posao dok je radio na stručnom, kad se ide na razgovor za drugi posao jel treba reći da se radi na stručnom ili prešutiti to kao da nismo nigdje zaposleni?
1. Ja. Ne vraćaš ništa.

2. Procijeni hoće li ti to na razgovoru donijeti prednost ili ne. Mada, dobro je napomenuti, tako da imaju na umu da na vrijeme možeš dati otkaz. Premda nema nikakvog otkaznog roka, ipak je pristojno poslodavcu najaviti na vrijeme da odlaziš.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.