Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2005., 16:47   #1
Tekući računi - općenito

da li mogu imati otvorena dva tekuca racuna u dvije razlicite banke (svaka po jedan)
leo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 18:18   #2
Re: tekuci racun

Quote:
leo kaže:
da li mogu imati otvorena dva tekuca racuna u dvije razlicite banke (svaka po jedan)
ne dva nego 30+

ali plaću će ti poslodavac isplaćivati na jedan
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 10:01   #3
thanks
leo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 12:04   #4
Tekući sa ograničenjem?

Pozdrav!
Kako je nedavno bila rasprava o razlici između tekućeg i žiro-računa, zanima me jedna stvar.
Već duže vrijeme radim jedan honorarni posao i naravno, tu i tamo mi sjednu na račun neki sitni novci. Ali nemam žiro, nego tekući sa ograničenjem, odnosno račun za one sa povremenim poslovima. Već sam u nekoliko navrata pitao žene u PBZ-u, smijem li ja primati honorare na taj račun i da li je sve to OK, one su mi rekle da nema problema, da može. Krajem godine lijepo od firme dobijem potvrdu o isplaćenim honorarima, ispunjavam poreznu prijavu i kasnije bez problema dobivam povrat. Znam da je pravilo da honorari idu na žiro zbog porezne, pa me zanima da li je banka sad u krivu ili šta. Ima li netko iskustvo kao ja? Uostalom, postoje li neke propisane kazne za ljude koji honorare primaju na tekući?
Unaprijed hvala.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 11:36   #5
mislim da bi ovo pitanje trebao postaviti na forumu pravo
Po mojem, ako netko i je u prekrsaju onda to nisi ti nego firma koja ti isplacuje honorar
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 01:54   #6
Da, sa tvoje strane si čist. Stvar je uplatitelja koji račun će tražiti da mu daš za uplate. Banku se to ionako ne tiče, tvoj izbor. Spika sa žiro računima je tu uglavnom za studoše i njihove full time poslove prek SCa
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:12   #7
tekući račun (koliko ia brojeva)

Ovako zelio bih poslovat preko tekućeg računa sa jednom osobom.

pise li tekući račun na kartici i je li dovoljno znati samo njega da bi se poslalo novce na njega..,.

imam par brojeva u koje sumnjam:

koji je od njih tekući
1. taj ima 10 brojeva (na kartici pšise tekući)
2 taj ima 16 brojeva
3. ima 17 brojeva (prvi sedam je nest drugo a drugi 10 je isto kao i tekući broj)

koji broj moram upisat na uplatnicu kada se salju novci tj uplacuju.

Hvala
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:38   #8
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
3. ima 17 brojeva (prvi sedam je nest drugo a drugi 10 je isto kao i tekući broj)

Hvala
bilo bi ti ovo treće
2340009-32******** -> ovo je mislim PBZ
2360000-32******** -> ovo je zaba

prvi dio je VBDI banke
drugi dio je broj tvog tekućeg računa

no da budeš siguran provjeri u banci
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 23:48   #9
Format svakog bankovnog računa u HR je XXXXXXK-YYYYYYYYYK. Prvi dio je račun banke koji banci dodjeljuje HNB a drugi dio je račun u banci koji banka dodjeljuje klijentu u skladu sa određenim pravilima. Za uplatu je potrebno znat svih 17 znamenki (osim kod transfera unutar banke kad je dovoljan samo drugi dio računa).

Poreč i otok Silba
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 10:27   #10
Hvala sto ste mi rijesili misteriji.

Pozz
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 09:46   #11
tekući - preporuka

Trebao bih odabrati banku od pouzdanja s obzirom da mi kroz koji dan sjeda prvo redovno primanje. Dosadasnja iskustva kao studenta su vrlo raznolika pa me zanima vase misljenje.

Cini mi se da ZABA s ovim paketima za sve ima najcjelovitiju uslugu, ali s njima imam nevjerovatnu kolicinu losih iskustava...PBZ se cini dosta jeftiniji, ali nema takve pakete u kojima osim svih mogucih racuna dobijes i osiguranje tu i inozemstvu itd. ZABA ima taj GO card, PBZ ima dodatne mogucnosti na Maestru, tko ce to vise pratit...Sa ostalima nemam bas previse iskustva pa bi cijenio par brzih preporuka! Tnx!
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:04   #12
Ako zelis korisne savjete, bilo bi dobro da napises sto te od bankovnih usluga zanima. Primjer, ako otvaras npr. samo tekuci (ne zanimaju te kreditne kartice, popusti u knjizari i sl.), ZABA-in paket se ne isplati uzeti jer vodjenje tekuceg godinje kosta 30-ak kuna, a najjeftiniji paket 240 kn.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 23:11   #13
meni osobno se najviše sviđa rba... vođenje tekućeg ti je 7kn mjesečno, možeš ugovoriti besplatno internet bankarstvo i to je to... e da, možeš i izabrati da li ćeš visu electron ili maestro karticu...

__________________
Today is the first day of the rest of my life...
Crux'An is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 08:09   #14
iako koristim račun u zabi, nekako mi se čini najpovoljnija PBZ s ovim svim mogućnostima koje nude.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:40   #15
Mirovina na tekući

Planiram mirovinu prebaciti na banku pa me zanima ako imate saznanja u kojoj banci se ista najranije isplaćuje ?
Hvala
1142007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 18:20   #16
Znam da se u otp banci isplaćuje 10 - og, a u sklopu otp senior paketa 5-og. Super su pogodnosti što se tiče minusa, kreditnih kartica, i naravno kredita
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 00:42   #17
U Erste banci mirovina ide 5-og u mjesecu, bez obzira je li subota ili radni dan. Nadam se da znaš što napraviti kako bi prebacivanje bilo što bezbolnije po tebe (mislim, da ne moraš hopsati po gradu...)
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 06:08   #18
Tekući račun

Mogu li ja napraviti sebi u pbz tekući račun ako nemam stalna primanja? Imam 20 godina.

Unaprijed hvala na odgovorima
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 07:12   #19
Možeš...
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 07:44   #20
sigurno? ajd super onda jer ovo me malo zbunilo...



Otvaranje tekućeg računa

*
Tekući račun u Privrednoj banci Zagreb mogu otvoriti domaće i strane fizičke osobe, koje ostvaruju stalne ili povremene prihode
*
Otvaranje računa može se obaviti u svakoj poslovnici PBZ-a širom Republike Hrvatske
*
Za otvaranje tekućeg računa, možete opunomoćti jednu ili više osoba da raspolažu sredstvima na Vašem računu.

( http://www.pbz.hr/default.asp?jezik=&ru=54&sid= )
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.