Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2008., 04:03   #21
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 26.06.2008., 08:40   #22
Quote:
josipa_os_34 kaže: Pogledaj post
ovako..imam 18 godina..prvi problem..roditelji bi me izbacili iz kuce kad bi saznali za to..drugi problem..iako imam decka vec skoro 3 godine i iako me on podrzava u svemu ja bi ipak trebala pobaciti ovo dijete..ne znam nista o tome..jedino sto znam je da bi to trebala napraviti jako brzo..ljudi pomoc..pogotovo od onih koji nesto znaju o tome..hvala
kao prvo-svakako razgovaraj sa roditeljima
a ako i nakon toga budeš željela abortirati postupak je sljedeći:
posjet bolničkom ginekologu i dogovor termina.
vađenje krvi i provjera krvne grupe-za slučaj da izgubiš previše krvi pa ti moraju dati transfuziju
dolazak natašte u dogovorenom terminu i davanje anamneze anesteziologu(da se isključe moguće alergijske reakcije na određeni anestetik)
abortus/kiretaža se izvodi u općoj anesteziji(ne lokaklnoj kako je netko napisao)
za nekoliko sati kad se probudiš možeš doma
javiti se svom liječniku zbog antibiotske terapije(obično se daju tetraciklini ako nisi alergična)
i zadnje ali ne manje važno-nema sexa bar 15 dana(ak se odlučiš na sve ovo napisano, vjerujem da sexa neće biti još i duže)
scarletlemur is offline  
Old 26.06.2008., 09:52   #23
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
kao prvo-svakako razgovaraj sa roditeljima
a ako i nakon toga budeš željela abortirati postupak je sljedeći:
posjet bolničkom ginekologu i dogovor termina.
vađenje krvi i provjera krvne grupe-za slučaj da izgubiš previše krvi pa ti moraju dati transfuziju
dolazak natašte u dogovorenom terminu i davanje anamneze anesteziologu(da se isključe moguće alergijske reakcije na određeni anestetik)
abortus/kiretaža se izvodi u općoj anesteziji(ne lokaklnoj kako je netko napisao)
za nekoliko sati kad se probudiš možeš doma
javiti se svom liječniku zbog antibiotske terapije(obično se daju tetraciklini ako nisi alergična)
i zadnje ali ne manje važno-nema sexa bar 15 dana(ak se odlučiš na sve ovo napisano, vjerujem da sexa neće biti još i duže)
i?
jel bilo teško napisat ovakav post?

nabijem na tuki sve vas koje ste došle na topic prodavat pamet curi kojoj sigurno nije lako i koja je zatražila samo i jedino savjet.
e da... nabijem na tuki i vaše licemjerne blagoslove.
pakleni_patuljak is offline  
Old 26.06.2008., 10:02   #24
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
kao prvo-svakako razgovaraj sa roditeljima
a ako i nakon toga budeš željela abortirati postupak je sljedeći:
posjet bolničkom ginekologu i dogovor termina.
vađenje krvi i provjera krvne grupe-za slučaj da izgubiš previše krvi pa ti moraju dati transfuziju
dolazak natašte u dogovorenom terminu i davanje anamneze anesteziologu(da se isključe moguće alergijske reakcije na određeni anestetik)
abortus/kiretaža se izvodi u općoj anesteziji(ne lokaklnoj kako je netko napisao)
za nekoliko sati kad se probudiš možeš doma
javiti se svom liječniku zbog antibiotske terapije(obično se daju tetraciklini ako nisi alergična)
i zadnje ali ne manje važno-nema sexa bar 15 dana(ak se odlučiš na sve ovo napisano, vjerujem da sexa neće biti još i duže)
sve 5, samo si zaboravila spomenuti razgovor sa psihologom koji se provodi prije tog čina....bar sam ja morala ići. možda zbog toga jer ni sam a nisam znala bil abortirala ili ne...nemam pojma
__________________
Iman
iman is offline  
Old 26.06.2008., 10:10   #25
što se tiče anestezije, valjda sve cure koje znam da su išle abortirat su abortirale pod lokalnom, i nije im bilo niti najmanje ugodno. opća se dodatno plaća. iako, opća anestezija nije zajebancija, to nosi itekakve rizike sa sobom, pa je možda ipak bolje pregrmit lokalnu.... ma ne znam, zeznuta je to stvar.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Old 26.06.2008., 10:31   #26
Ja nikad ne bih pobacila-ni da svijet o tome ovisi,nikad.Pogotovo sto sad imam curicu pa ne mogu ni zamisliti nesto takvo.Za sve postoji neki izlaz.
I&S is offline  
Old 26.06.2008., 10:54   #27
Quote:
iman kaže: Pogledaj post
sve 5, samo si zaboravila spomenuti razgovor sa psihologom koji se provodi prije tog čina....bar sam ja morala ići. možda zbog toga jer ni sam a nisam znala bil abortirala ili ne...nemam pojma
razgovor s psihologom nije standardna procedura.
nitko ti ne brani da ideš ali nije obavezno-zato sam taj dio izostavila
scarletlemur is offline  
Old 26.06.2008., 11:01   #28
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
što se tiče anestezije, valjda sve cure koje znam da su išle abortirat su abortirale pod lokalnom, i nije im bilo niti najmanje ugodno.
zato je preporuka da se kiretaže izvode u općoj anesteziji.
scarletlemur is offline  
Old 26.06.2008., 11:21   #29
Quote:
I&S kaže: Pogledaj post
Ja nikad ne bih pobacila-ni da svijet o tome ovisi,nikad.Pogotovo sto sad imam curicu pa ne mogu ni zamisliti nesto takvo.Za sve postoji neki izlaz.
Nije te cura niti pitala jel bi ti to napravila.
No dobro da sa si nam svima obznanila da ne bi.
A ako smatraš da postoji izlaz, reci joj onda konkretno.
Daj neki primjer izlaza.
__________________
Ne vrijeđaj krokodila prije nego što prijeđeš rijeku.
Burmanska mačka is offline  
Old 26.06.2008., 11:24   #30
Ima izlaza valjda mali milijun al ne znamo dovoljno o njenoj situaciji da bismo joj nudili takva rješenja.

Meni se nekako čini da joj je najveća prepreka što bi rekli roditelji, a to baš i nije neki razlog. Pogotovo što se trenutno radi samo o pretpostavkama. Možda bi je posve podržali da zadrži dijete.

Možda bi dapače bili nesretni kad bi znali da njihova reakcija utječe na tako veliku stvar...
Marelina is offline  
Old 26.06.2008., 11:30   #31
a možda je cura upisala fax pa joj trudnoća remeti planove, možda je dečko pobjegao glavom bez obzira kad mu je rekla.....možda.....
u svakom slučaju nije baš zahvalno suditi joj budući pojma nemamo koji su njeni razlozi.
scarletlemur is offline  
Old 26.06.2008., 11:39   #32
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
a možda je cura upisala fax pa joj trudnoća remeti planove, možda je dečko pobjegao glavom bez obzira kad mu je rekla.....možda.....
u svakom slučaju nije baš zahvalno suditi joj budući pojma nemamo koji su njeni razlozi.
Tako je. Najlakše je nekome pametovati i moralizirati s "ja nikada ne bi bih".
I strašno me živcira to paušalno navođenje izlaza.
Baš zato što se ne zna situacija, glupo je tvrditi da ima izlaza.
Naravno da ima, ali kao ona to dijete ne želi roditi jedini izlaz je abortus.
__________________
Ne vrijeđaj krokodila prije nego što prijeđeš rijeku.
Burmanska mačka is offline  
Old 26.06.2008., 11:45   #33
Josipa, di si? Napisi jos nesto - jel te nesto sprjecava da sad rodis? Faks...?

Starci, vjerovala ili ne, u ozbiljnim situacijama reagiraju neocekivano... pa ak bas nemas neki jaki razlog da ne rodis, razgovaraj s njima... i obavezno s deckom. Ako je to prava veza i ak mislis da bi bili sretni u braku.

A ako si bas odlucila... nemoj otici kod nekog mesara, za sljedece trudnoce i generalno zdravlje je jako bitno da se to sve izvede kak treba. A decko bi morao (ne mora, ali...) ici s tobom. To je jako stresna situacija, i treab ti netko da te pazi i mazi.

I jos nesto, ako ne planiras reci starcima, obavezno se makni negdje na par dana nakon toga. Bit ces osjetljiva i fizicki i psihicki, trebat ce ti malo mira. A i ne smijes se naprezati odmah.

A poslije... kontracepcija... bolje sprijeciti nego lijeciti.
Joanna4 is offline  
Old 26.06.2008., 11:46   #34
Kad sam dosla na utvrdjivanje trudnoce bila je jedna cura sa mnom. I pita ona mene zasto san dosla, a ja njoj sva sretna da vidin jesan li trudna. Pitan ja nju naivno jesi i ti zato ode? A ona meni: Ne. Dosla san pobacit. Jesi li ti to ikad prije radila? Je li boli? Ja njoj: Ne znan, jer nikad to nisan radila. I sad sta cu rasplakala se, ja nju da utjesim govorin da vjerojatno ne boli puno. Pitan je s kime je dosla, a ona odgovara sa momkom. Pitan je di je on, a ona meni da je ceka isprid bolnice. I onda ju je sestra poslala na hodnik da ceka doktora, ja kad san izasla iz ordinacije vidin nju kako sjedi sama na stolici i place. Sila san kraj nje bar malo da je utjesin i pitan ocu li joj zvat momka da dodje kraj nje, a ona meni da nece da udje da ga ne bi ko vidia. Kad san je pitala zasto je odlucila pobacit rekla mi je da ima 18 god.i da ne moze imat dijete, te da njezini znaju da bi je izbacili. Znan jos jednu pricu kad je majka odvela kcer na pobacaj, da bi joj poslije priznala da je i ona sa 17 god.imala abortus. Moj stav u vezi ovoga nije bitan, cura zeli pobacit, triba ic u ginekologa on ce joj dat uputnicu i otic ce u bolnicu. Svak kroji svoj zivot. Nije napisala upomoc trudna san sta da ucinen pobacin ili rodin nego je odmah pitala kako moze pobacit. Na njoj je kako ce se nakon pobacaja nosit s time.
NelaZg is offline  
Old 26.06.2008., 11:57   #35
Još se nisu napunile ni dvije strane, a na temi već imamo
-jednu koja kaže da to nikad ne bi napravila
-jednu koja spominje grijeh i Boga
-jednu koja kaže da poslije više neće moći imati djecu
-jednu koja kaže da izlaza uvijek ima
-jednu koja spominje mesara....

Sad samo fali još jedna koja će reći da je pobačaj ubojstvo i onda fakat temu možemo zatvoriti jer su svi klišeji nabrojani.

__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Old 26.06.2008., 12:07   #36
Quote:
josipa_os_34 kaže: Pogledaj post
ovako..imam 18 godina..prvi problem..roditelji bi me izbacili iz kuce kad bi saznali za to..drugi problem..iako imam decka vec skoro 3 godine i iako me on podrzava u svemu ja bi ipak trebala pobaciti ovo dijete..ne znam nista o tome..jedino sto znam je da bi to trebala napraviti jako brzo..ljudi pomoc..pogotovo od onih koji nesto znaju o tome..hvala
Već je netko napisao - odi prvo kod ginekologa i on će ti reći što i kako dalje. Ali to je prvi korak.

I mala preporuka: nemoj ići sama obavljati tako nešto, povedi nekoga da bude uz tebe (dečko, frendica). Nisam prošla nikad kroz to, ali da sam u ikojem trenutku prolazila znam da ne bih htjela biti sama.

Sretno.
__________________
x
Elektra is offline  
Old 26.06.2008., 12:08   #37
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Još se nisu napunile ni dvije strane, a na temi već imamo
-jednu koja kaže da to nikad ne bi napravila
-jednu koja spominje grijeh i Boga
-jednu koja kaže da poslije više neće moći imati djecu
-jednu koja kaže da izlaza uvijek ima
-jednu koja spominje mesara....

Sad samo fali još jedna koja će reći da je pobačaj ubojstvo i onda fakat temu možemo zatvoriti jer su svi klišeji nabrojani.

Bitno da imamo dovoljno onih bez ikakvih savjeta, ili bar stavova i razmisljanja... ili npr. iskustava frendica (ja)

Mislim da je vec netko rekao da je to ubojstvo... A sto ti imas novo za reci?
Joanna4 is offline  
Old 26.06.2008., 12:29   #38
Quote:
josipa_os_34 kaže: Pogledaj post
ovako..imam 18 godina..prvi problem..roditelji bi me izbacili iz kuce kad bi saznali za to..drugi problem..iako imam decka vec skoro 3 godine i iako me on podrzava u svemu ja bi ipak trebala pobaciti ovo dijete..ne znam nista o tome..jedino sto znam je da bi to trebala napraviti jako brzo..ljudi pomoc..pogotovo od onih koji nesto znaju o tome..hvala
Ma mislim cura trazi savjet kako da to ucini...vjerojatno bi roditelji u prvi mah bili razocarani pa bi ih proslo i bila joj podrska, a opet ima roditelja koji bi se i zainatili i stvarno je potirali. Znate li vi njezine roditelje? Ne. Znate li kakva joj je doma situacija? Ne. S deckom je vec 3 god, koliko on ima godina, da li radi, bi li njegovi bili u mogucnosti da pomognu? Nista to ne znamo. Ona sama (valjda) zna sto je najbolje za nju i za to dijete koje nosi. Trazi pomoc kako da napravi pobacaj. Da, ja sam majka i protivim se pobacaju, ali opet danas sutra moje dijete bih podrzala u svakoj odluci i pomogla joj. I sto sad? Da joj kazem nemoj to ucinit, pa nije nas to trazila. Mogu joj jedino rec sretno i ipak neka se javi i neka kaze sto je odlucila i kako je proslo.
NelaZg is offline  
Old 26.06.2008., 13:16   #39
Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Bitno da imamo dovoljno onih bez ikakvih savjeta, ili bar stavova i razmisljanja... ili npr. iskustava frendica (ja)

Mislim da je vec netko rekao da je to ubojstvo... A sto ti imas novo za reci?
Ovo nije prva tema o abortusu, i štemajzl je svoje mišljenje izrekao već davno, tako da ovdje nije htio ponavljati, a i ne treba jer cura nije postavila pitanje: "Mislite li da je abortus ubojstvo?", nego kakav je postupak pri abortusu. Nije došla po moraliziranje nego po savjet. A iskustva tvojih frendica u njenom slučaju ne vrijede. Jer one su imale jednu situaciju, a ova cura ima drugu i ono što su one napravile i kako je njima ispalo ne znači da bi upalilo kod ove cure. Ona je jedina koja zna kako joj je i može li zadržati ili ne još uvijek plod. Cure su joj već odgovorile što je zanima pa bi se tema mogla i zatvoriti da se ne pretvori opet u raspravu za i protiv abortusa.
Cordelia is offline  
Old 26.06.2008., 13:28   #40
Josipa, odluka je samo tvoja, ali imaš jednostavno premalo godina da znaš neke stvari, a mi na forumu imamo jednostavno premalo informacija da bi te suvislo savjetovali
Imaš li neku odraslu osobu u bližoj okolini s kojom bi mogla porazgovarati? Možda da ipak pričaš s majkom? Neki roditelji stvarno jesu debili i ne nagovaram te, ali ukoliko uspiješ s njom uspostavit komunikaciju, višestruko je praktično.
Ne znam koji su tvoji planovi i ambicije. Sa osamnaest je meni pomisao na dijete bila najgora noćna mora, jer sam bila sigurna da neću ništa moći sa životom ako rodim tako mlada. Činjenice da sam bila u stabilnoj vezi tad i da uopće nisam bila svjesna koliko beba košta (dakle, nisam se bojala ekonomskog aspekta rađanja) nisu mi ništa značile.
Ono čega sam postala svjesna tek u tridesetima jest da cure koje su rodile mlade, s 18, 20, 22, nisu ništa izgubile u životu, a u odnosu na mene imaju čak i neke prednosti: svima su im pomagali roditelji, dijete krene u vrtić dok si još mlada, možeš studirati; onda, kad ti kreneš gradit nekakvu profesionalnu karijeru, klinjo je već u školi (što je daleko lakše nego da je u jaslicama i da ideš na bolovanja svako malo); ne manje bitno - dijete će sigurno bit zdravije nego od starijih roditelja; Itd.

Skraćeno: odlučila ti pobacit ili rodit, nema katastrofe Nitko od nas ne zna sa sigurnošću kako će se život razviti. Možda pobaciš, pa te u tvojim željama spriječi nešto skroz deseto. Možda rodiš, pa se godinama ne uspiješ izvuči iz roditeljskog doma. Ne znaš. Možda sve i prođe dobro. A to možda ipak najvećim dijelom ovisi o tebi.
Probaj pričati s nekom odraslom osobom koja te dobro poznaje i koja ti može pomoći u odluci. Odi porazgovaraj s psihologom u bolnici (većina će te bolnica i poslati na razgovor prije odluke o abortusu). I pričaj s dečkom. Sad vam je dobar trenutak da uložite sav napor da procijenite što vam je pametnije. Morate popričati i o tome kako bi uzdržavali dijete ako rodiš, gdje bi živjeli, sto problema. Ali, to mogu ispasti i slatki problemi. Nemoj se bojat odluke
Silajn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.