Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 21:42   #21
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Da vas čujem? Kroz nedavnu raspravu, ne sjećam se aktera, došlo se do toga da osoba od 30ak godina nije proživjela niti 1% svog života. Kvalitativno, naravno(jerbo ne živimo 3000 godina). Vjerojatno je to malo preuveličana brojka, ali vjerujem osobi koja je to prošla, pa me zanimaju neka pitanja. Prvenstveno starijih, iskusnijih, ali možda i mlađih, kojima su odgovori jasni.


Što osoba mora proći, ili što mora znati, da bi mogla reći da zna nešto o životu, o svojim željama, o svojim potrebama? Što bi bilo dobro da svaka osoba prođe u svom životu? U smislu zabave, seksa, boli, tegoba, jednostavno iskust(a)va? Naravno, uvijek tu imamo iznimke, ali istaknite ono što ste prošli i smatrate da je odlična stvar, odnosno što niste prošli, a mislite da bi trebali do kraja života, a da vas to učini boljom osobom.

Osobno, mislim da bih istaknuo kao bitno osjetiti dvije jake emocije. Ne mogu sa sigurnošću reći da sam okusio ijednu. Voljeti nekoga svim bićem svojim. Razbiti se na komadiće nakon toga. Uzročno posljedično, za skrasiti se, potrebno bi bilo skupiti te krhotine nazad u jednu cjelinu.

Treba naučiti da biti sam nije nužno loš osjećaj. Sa trideset godina osvijestio sam ono što mi je ranije bilo floskula. Bolje sam, nego u lošoj vezi. Trenutno sam solo i cijelo vrijeme nakon veze zapravo nisam zabrinut oko toga.

Što me dovodi do sljedeće točke. Ono što mi sada fali u životu je iskustvo. Životno. Seksualno(tehnički, nitko se ne žali, ali su problem granice. Što mi je nužno? Dokle sam spreman ići? Mislim da bi to, pri nekoj velikoj životnoj prekretnici kao što je ozbiljnija veza, ili brak, bilo potrebno znati). Karakterno. Mislim da moram znati kakve mi osobe generalno odgovaraju. Prepoznati to kod ljudi. Mogu reći da sam tu napredovao, s obzirom na kasni start, ali opet, često ne mogu reći da je netko ovakav ili onakav, ako to nije prozirno kao staklena boca.

Smatram i da treba živjeti. Eksperimentirati. Znati funkcionirati s ljudima. Ne biti baš u svakom trenutku odrasla i zrela osoba(govorim o sebi prije više od 15 godina. Bio sam takav da ne mogu shvatiti osobe koje govore da osobe od 20 ili 25 boli kurac za sve i nisu svjesni mogućih posljedica). Naravno, ne govorim sad o tome da je balavost izgovor za obijati kioske, ili zapaliti školsku zbornicu. Ali ja sam valjda prva osoba koja se propušila s 21-2 Jer što ako me netko vidi, dok sam bio srednja.

Putovati. Ne mora to biti put u Portugal. Češku. Uzbekistan. Može biti i "lokalni" đir do Vukovara. Plitvica. Vikend u Crikvenici. Čisto da znaš kako dišeš


Činjenica je da su mnogi danas ograničeni i logistički, ali i financijama(govorim o pripizdinama, u Zg netko nezaposlen uz neki džeparac može imati ispunjen život). Razdoblje 22-26, 27 možda stvarno nisam mogao provesti drastično drugačije, nego što sam ga proveo, upravo iz tog razloga. Djelomično financije, djelomično i to što je jedina stvar koja me tu okvirno mogla zanimati je gym(u koji sam opet povremeno išao.


Na kraju, sve u svemu, dobro sam i ispao Ono što bih si poželio još u životu. Želim neke stvari znati iz iskustva. Ne zato što sam ih pročitao na forumu. Ne zato što sam se pomirio s njima, ili prešao preko toga kao nebitno. Želim da se kolo mog života zakotrlja, gdje će život sam početi donositi nove ideje, nova iskustva, nove eksperimente.



Što bi vi ostali ovome dodali, ili oduzeli? Može ovako, općenito. Može i konkretno, opipljivo. Možda se i ja s vremenom prisjetim nečega. Kao npr provozati jednog dana auto nekom suludom brzinom Od motocikla sam odustao. Bungee Stajati na vrhu svijeta i gledati oko sebe(ok, ne svijeta, kilometarski neboder je dovoljan).
Vjerovatno je to začarani krug jer nikada nemožeš ostvariti sve,tako da samo jako rijetki mogu si priuštiti toliko da baš prožive život-a to znači putovati,partijati do besvijesti-a to baš i nije moguće

Znači,sve je u osobi,da sama nađe svoje zadovoljstvo u životu-mnogi,pa niti ja,to nisu našli.

Mada ne mislim u brak i imati djecu,mislim da je određeni "teret" zapravo djeca.Da odmah se ogradim,to je ipak slatki teret.

Sami odnos samac ili veza/brak ne vidim neki problem (osim seksusalnih fantazija koje su valjda najbitnija stvar u životu).Čak štoviše,lakše i jeftinije je putovati,uživati s nekime tko ima tu sreću.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:47   #22
Ništa posebno.
Kao da postoji recept za savršeno buduće skrašavanje.

Nikad se nisam opterećivala s time tko što treba proći prije nego ostvari dugotrajni uspješan odnos s nekim.
Jednostavno sam živjela i slušala sebe.
Ponekad sam ja najebala, ponekad drugi, na kraju je naišla prava osoba za mene, pravi trenutak u životu i voila.
Nisu to stvari koje se samo mozgom i što/kako receptima daju postići.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:55   #23
Vidiš, meni partijanje nije prioritet. Danas sam možda mogao izaći, ali zapravo mi je više žao što mi je to možda jedina prilika u sljedećih par tjedana/mjeseci za izlazak, nego što ću danas gledati film, ili biti na forumu, umjesto ispijanja coca cole u zadimljenom bučnom kafiću. Ne očekujem proživjeti sve. Očekujem proživjeti dovoljno. Čak i relativno mala "doza" nekih "stvari"(nisu predmeti, al nemam prikladnije riječi) koje su mi falile, smanjila mi je frustriranost zbog nedostatka istih. Male stvari mogu poboljšati tu kvalitetu puno. Ako pogodiš s njima, naravno.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:06   #24
Nemam to do listu. Obrazovala sam se koliko sam htjela, svako daljnje educiranje je nešto čemu partner ne bi bio prepreka jer ne mislim da su 24/7 veze normalne i uvijek mi je čudno kad ljudi istaknu da žele biti solo jer imaju u planu edukacije, putovanja itd. Uvijek sam htjela naći frajera koji bi sa mnom putovao, kojem je to gušt, ipak su gradovi koje želim vidjeti ljepši s dva para očiju.
Bavim se pisanjem, to je samotna aktivnost no ne trebam biti solo za nju, dovoljno je da imam partnera koji ima respekta prema tome.
ONS-ovi, avanture i sl. me ne zanimaju, imala sam ih par i to se desilo neplanirano.

Ne postoji nešto što bih htjela napraviti, a da još nisam i da je prepreka za upoznati pravu osobu. Voljela bih da dijelimo neke interese i da imamo dovoljno svojih da nismo sijamski blizanci.
Ima samo jedan kriterij kojeg se nisam uvijek držala i to je nešto što idući mora imati. Da mi je s njim "doma". Mirno, opušteno, lijepo i toplo. Onda je i ova to do lista, sve te stvari koje radim i želim napraviti zapravo jako jednostavna. Da ne trošimo energiju jedno na drugo i dramu nego na svoje interese, a da je odnos lak i jednostavan, da nam je lagano biti skupa. To je neizmjerno bitno.

Skoro zaboravih, bilo bi poželjno da izađemo ponekad skupa. Nemam više neku ludu potrebu za izlaskom s curama i ubijanjem do jutra, ali voljela bih da mogu s njim na koncerte, festivale, kazalište bez da ga moram puškom tjerati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:09   #25
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Ključna stvar, dočekati i preživjeti Prvi Saturnov povratak.
Bilo bi puno više sretnih brakova i kvalitetnih veza da su ih ljudi započeli nakon što su stekli astrološku zrelost.
Može tu kakav kraći elaborat? Hvala
__________________
"Ave Caesar, morituri te salutant"
Magnus_The_Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:24   #26
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
A gle i ja sam solo, ali imam ekipe gdje su skupa od 20te godine i nebi rekla da su prozivjeli ili ispunili se manje od nekog tko je solo. Sve je to individualno. Biit solo nije uvjet za razvoj tebe kao jedinke. To je i jedini zdravi odnos, valjda.
Veći dio odraslog života sam provela u dugoj vezi/braku i ne mogu reći da se nisam "iživila", ali ne mogu ni usporediti svoj život sa životima frendica koje su tada bile solo.

Moj exM je bio pun razumjevanja (i išlo je both ways), tako da je to bio popriličan broj izlazaka, opijanja, svačeg nečeg, ali svejedno imam osjećaj da sam trebala proći više toga s onom "bez brige i bez pameti" umjesto "imam doma nekog kog volim, pa ću radije subotom peć muffine i gledat serije".

Iskustva nekih drugih frendica koje su proživile slično iliti udale se mlade, nisu nešto posebno različita, osim što dobar dio njih nije imao ni približnu slobodu kakvu sam imala ja (apsolutnu i punu i jednako toliko povjerenja druge strane) i samim time nisu proživile praktički ništa.
O vezama na klimavim nogama ne bih jer nisu moje, ali samo jedan od primjera je prijateljica koja ima Tinder makar je u ozbiljnoj vezi i dečku bi jako smetalo da zna za tu informaciju, ali ga koristi za žicanje komplimenata i unošenja malo razbibrige u monotoniju.

Quote:
Preuzimanje odgovornosti spram nekog? To ne razumijem. U vezi si sa punoljetnom osobom.

Ili mislis na obvezu, vjernost, iskrenost..?
Ne znam za tebe, ali ja kad sam u partnerskom odnosu s nekim onda sam vrlo svjesna toga da moji postupci mogu imati efekt i na nekog drugog, a ne samo na mene i da samim time imam određene, samopostavljene, granice kojih se držim.

Obveza je nešto što moraš, tako da ne, ne mislim na partnera kao na obvezu, ali u kontekstu toga da sam se obvezala da ću biti iskrena, da ga neću namjerno povrijediti - to da.

Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Vidim da se sve svodi na seks, pa...

Hoces reci da je manja sansa da ce te prevariti netko tko je prije pojebo 324 zene, nego netko tko je bio sa 2?
Nisi se mogla sjetit odmah pa ideš dvaput kvoutat sa dva bisera?

TL;DR - ne

Ukoliko je potencijalni partner netko kome jest bitno da proba više od jedne/dvije/pet žena u životu onda da, bolje da ih pojebe 324 i iživi se na taj način, nego da traži drugu/treću/petu dok je samnom u vezi/braku.

Mnogi ljudi koji su se udali/oženili za prvu ljubav, a pogotovo mnogi ljudi muška spola , vrlo često barem tokom određenih kriza počnu razmišljat o boji trave u susjedovu dvorištu i nerijetko ona ispadne zelenija ukoliko naleti neko djevojče kojoj vjenčani prsten ne smeta .

Uostalom, ljudi smo i nije ništa čudno da razmišljamo tu i tamo o nekim prošlim ili budućim vremenima i šbbkbb scenarijima. E sad, neki se mogu nosit sa činjenicom da prsten na ruci znači da nema više tih "što bi bilo" scenarija i sretni su zbog toga, dok drugima to postane omča oko vrata.

Mislim, again, pričam o stvarnom životu, a ne forumu gdje su sve veze savršene, nitko ne razmišlja o drugim ljudima tokom seksa i aposlutno svi su protiv prevare i nikad ne varaju .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:25   #27
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
sve ovo ostalo mi je totalno irelevantno. recimo, ja nikada nisam imala period ludih izlazaka i tulumarenja i nisam se “iživjela” niti hoću jer mi to nije privlačno i nisam takav tip. putovati planiram do kraja života, posebno kada budem u penziji - to nikako ne bih istaknula kao nešto što treba obaviti PRIJE nego se čovjek skrasi već NAKON što se skrasiš.
..ja sam proputovala cijelu europu,imala posao koji volim,ljubim,sve sam u mladosti probala što me zanimalo,jedino nikada drogu.
željela sam i bila poželjna kod partnera,partnerica.
voljela i bila voljena.
i sve mi to nekako došlo i prošlo al´sloboda mi je nezamjenjiva,ona je uvijek tu.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:36   #28
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ne znam za tebe, ali ja kad sam u partnerskom odnosu s nekim onda sam vrlo svjesna toga da moji postupci mogu imati efekt i na nekog drugog, a ne samo na mene i da samim time imam određene, samopostavljene, granice kojih se držim.

Obveza je nešto što moraš, tako da ne, ne mislim na partnera kao na obvezu, ali u kontekstu toga da sam se obvezala da ću biti iskrena, da ga neću namjerno povrijediti - to da.
..i ta obaveza je uvijek sputavala moju slobodu.

Quote:

Mislim, again, pričam o stvarnom životu, a ne forumu gdje su sve veze savršene, nitko ne razmišlja o drugim ljudima tokom seksa i aposlutno svi su protiv prevare i nikad ne varaju .
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:39   #29
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
..ja sam proputovala cijelu europu,imala posao koji volim,ljubim,sve sam u mladosti probala što me zanimalo,jedino nikada drogu.
željela sam i bila poželjna kod partnera,partnerica.
voljela i bila voljena.
i sve mi to nekako došlo i prošlo al´sloboda mi je nezamjenjiva,ona je uvijek tu.
E vidiš, droga. Droga je dobar primjer. Na stranu to što je pitanje kako bi se drogirao, da sam i htio, jer mi nikad nije nuđeno(ispravak, je jednom, sad se sjetih, i to je lik skoro nastradao tokom vožnje, nemam ništa s time), ali ponosan sam na to da mogu reći da nisam povukao ni dim jointa Nit sam prevario. Nit sam tetoviran. Nit sam nosio japanke Japanke možda i probam nekad negdje, kad nitko ne bude gledao Dakle, iskustva koja mi nije žao što sam "propustio".


Od ovih koje si nabrojala, želim voljeti. Želim jebeni vatromet, a ne osjećaj da mi je drago što je ona tu, i da nije toliko loše. Osjećaj da sam kraj osobe koju želim, bez obzira na sva sranja koja bi mi sa 25 možda smetala. Osjećaj da sam kraj osobe koja me voli, koja me želi. Koja ne voli samo osjećaj da ju poštujem i doživljavam kao ljudsko biće. Koja voli mene. I to zna.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:49   #30
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post

Od ovih koje si nabrojala, želim voljeti. Želim jebeni vatromet, a ne osjećaj da mi je drago što je ona tu, i da nije toliko loše. Osjećaj da sam kraj osobe koju želim, bez obzira na sva sranja koja bi mi sa 25 možda smetala. Osjećaj da sam kraj osobe koja me voli, koja me želi. Koja ne voli samo osjećaj da ju poštujem i doživljavam kao ljudsko biće. Koja voli mene. I to zna.
To si baš lijepo rekao. I ja ti to želim.

Ali onda nemoj spuštati kriterije. Možda je drsko od mene što to govorim, ali stekla sam dojam da ih spuštaš. I ja to nekad napravim, no biggie, nekad smo u ranjivoj fazi života i na nekom dnastom mjestu pa samo želimo nečiji topli zagrljaj, ali ono, treba se tome oduprijeti. Nismo uvijek ni jednako sposobni za vatromet. Pa bi rado i kućnu vatricu iz kamina. Ali nije isto. Ni blizu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:01   #31
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
..i ta obaveza je uvijek sputavala moju slobodu.
Ja to ne gledam tako.
Kao što rekoh, ne gledam to kao na obvezu (kontekst loše) nego vlastiti izbor.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:04   #32
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
E vidiš, droga. Droga je dobar primjer. Na stranu to što je pitanje kako bi se drogirao, da sam i htio, jer mi nikad nije nuđeno(ispravak, je jednom, sad se sjetih, i to je lik skoro nastradao tokom vožnje, nemam ništa s time), ali ponosan sam na to da mogu reći da nisam povukao ni dim jointa Nit sam prevario. Nit sam tetoviran. Nit sam nosio japanke Japanke možda i probam nekad negdje, kad nitko ne bude gledao Dakle, iskustva koja mi nije žao što sam "propustio".
roki ti si čudo od čovjeka,istovremeno me izludiš i usrećiš...
...nisam ni ja tetovirana,pušila sam 15 god,ne pušim već 5god...
opijala sam se ,pušila,ludovala u mladosti,sad me jedino s vremena na vrijeme usreći karlovačko ili deep,
..japanke nosim,obavezno.


Quote:
Od ovih koje si nabrojala, želim voljeti. Želim jebeni vatromet, a ne osjećaj da mi je drago što je ona tu, i da nije toliko loše. Osjećaj da sam kraj osobe koju želim, bez obzira na sva sranja koja bi mi sa 25 možda smetala. Osjećaj da sam kraj osobe koja me voli, koja me želi. Koja ne voli samo osjećaj da ju poštujem i doživljavam kao ljudsko biće. Koja voli mene. I to zna.
..jebeni vatromet mi se događao u mladosti,sad da se ukaže prilika možda bi se desilo neko zapaljenje,živa sam i željna,
ja sigurno ne razmišljam sad isto kao u mladosti,nekad je to bilo puno strpljenja i ljubavi,vrijeme to pojede,ne kažem da bi možda s nekom novom osobom na početku to bilo opet zanimljivo...

al´ljubav sam osjetila samo prema jednom čovjeku,to je sraslo u meni,dio je mene.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:16   #33
@ex

Zapravo, pucat ću otvoreno. Ja ne tražim isključivo ljubav, ili isključivo vezu. Ali kada to bude veza, želim vatromet.


Moglo bi se reći da sam u godinu i par mjeseci bio u nekim situacijama previše visokog garda. Kada ona želi vezu i odgovor, možda sam mogao biti sebičniji, ali nisam. Stekao sam sa svojim dvjema vezama da je loša veza traćenje i njenog vremena. Sada sam ipak malo otvoreniji i realan. Spreman sam pogriješiti. Shvatio neke stvari. Shvatio koliko su zapravo neke stvari nebitne(a što nisam imao priliku shvatiti zadnjih 7-8 godina). Spreman sam pružiti priliku ženama i sebi. Pa makar bilo sranje na kraju. Jer i to mi treba.

Iako prilika, realno, nije mnogo(čak sam nakon zadnjeg oglasa zamrznuo sve app), mogu reći da forsiram upoznavanje i kave. Čak i ako nakon te kave ne ostane ništa, ili ostane šepava frendica koja će mi trljati nos što sam ja nju strpao u frendzonu, koga briga. Napredujemo


I još jedna stvar, malo čudna. Iako imam osjećaj da nisam mnogo naučio u zadnjih godinu, ili dvije, život mi danas izgleda puno drugačije nego prije pola godine, ili godinu. Iako i dalje dobrim dijelom ja vučem konce svog društvenog života(a nisu vučeni uzajamno).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:28   #34
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
roki ti si čudo od čovjeka,istovremeno me izludiš i usrećiš...
...nisam ni ja tetovirana,pušila sam 15 god,ne pušim već 5god...
opijala sam se ,pušila,ludovala u mladosti,sad me jedino s vremena na vrijeme usreći karlovačko ili deep,
..japanke nosim,obavezno.
Pio sam, ali i tu je dosta bio prisutan oprez. Em piješ dozirano(ok, to je možda više bilo zbog 50ak kn za izlazak), em razmišljaš o posljedicama, što će netko misliti ako napraviš to i to pod čokom Kasnije je imalo smisla, jer sam vozio, pa je 2-3 cuge + bezalkoholno poslije rezultiralo puhanjem 0,0 mnogo puta.

Quote:
..jebeni vatromet mi se događao u mladosti,sad da se ukaže prilika možda bi se desilo neko zapaljenje,živa sam i željna,
ja sigurno ne razmišljam sad isto kao u mladosti,nekad je to bilo puno strpljenja i ljubavi,vrijeme to pojede,ne kažem da bi možda s nekom novom osobom na početku to bilo opet zanimljivo...
Iskreno, čini mi se da sam mnogo puta "planuo". Onako, ni od čega. Par puta bih čak mogao istaknuti, i iako ja to nazivam zaljubljenošću/zacopanošću, pitanje je koliko je to uistinu bila. Vrhunac kojeg se mogu sjetiti dosad je da sam otišao na cugu s curom kojom sam oduševljen bio, do tog trena. I ona sa mnom. Ispostavilo se da postoji ogromni dealbreaker, usto što smo daleko. I dalje me iznenađuje njena kvaliteta i otvorenost, s obzirom na tu činjenicu koja je bila prepreka.

Da bude jasno, moje veze jesu bili lijepi odnosi. Neproblematični. Puni lijepih uspomena. Bez konflikata, s dobrim osobama. Ali da je život tekao normalno, da su se iskustva skupljala kako je uobičajeno, kako bih ja htio, pitanje je da li bi se dogodile. Prva uopće, a drugo bi možda ostalo na prijateljstvu.


Treći puta ću... Pametnije
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:32   #35
...bila sam sa jednim djevcom,bio je stariji od mene,koji nije htio seks prije ženidbe,taj se zaljubio i u moj zrak koji udišem,bio je tako istovremeno dobar,sladak,napet,naporan i izgubljen....

...roki,kad budeš u vu,javi se za kavicu,
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:40   #36
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Pio sam, ali i tu je dosta bio prisutan oprez. Em piješ dozirano(ok, to je možda više bilo zbog 50ak kn za izlazak), em razmišljaš o posljedicama, što će netko misliti ako napraviš to i to pod čokom Kasnije je imalo smisla, jer sam vozio, pa je 2-3 cuge + bezalkoholno poslije rezultiralo puhanjem 0,0 mnogo puta.

..ja sad samo pijem u svoja četiri zida,za vani sam sve fini neki svijet,

Quote:
Iskreno, čini mi se da sam mnogo puta "planuo". Onako, ni od čega. Par puta bih čak mogao istaknuti, i iako ja to nazivam zaljubljenošću/zacopanošću, pitanje je koliko je to uistinu bila. Vrhunac kojeg se mogu sjetiti dosad je da sam otišao na cugu s curom kojom sam oduševljen bio, do tog trena. I ona sa mnom. Ispostavilo se da postoji ogromni dealbreaker, usto što smo daleko. I dalje me iznenađuje njena kvaliteta i otvorenost, s obzirom na tu činjenicu koja je bila prepreka.

Da bude jasno, moje veze jesu bili lijepi odnosi. Neproblematični. Puni lijepih uspomena. Bez konflikata, s dobrim osobama. Ali da je život tekao normalno, da su se iskustva skupljala kako je uobičajeno, kako bih ja htio, pitanje je da li bi se dogodile. Prva uopće, a drugo bi možda ostalo na prijateljstvu.


Treći puta ću... Pametnije

..kod mene je bilo svega.
al´nebo mi je svjedok da nikad nisam varala.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 23:54   #37
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
...bila sam sa jednim djevcom,bio je stariji od mene,koji nije htio seks prije ženidbe,taj se zaljubio i u moj zrak koji udišem,bio je tako istovremeno dobar,sladak,napet,naporan i izgubljen....

...roki,kad budeš u vu,javi se za kavicu,
Ako budem i ako budem znao na vrijeme, zdogovoreno
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post

..ja sad samo pijem u svoja četiri zida,za vani sam sve fini neki svijet,
Strah me i pitat što još radiš u 4 zida


Quote:
..kod mene je bilo svega.
al´nebo mi je svjedok da nikad nisam varala.
Ne znam što točno tko smatra prijevarom, ali svoje granice prijevare nisam prešao. Čak ni kada sam imao priliku, a u nekoj mjeri i želju.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 00:28   #38
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ako budem i ako budem znao na vrijeme, zdogovoreno
..ako te put nanese,

Quote:
Strah me i pitat što još radiš u 4 zida

..sve legalno.

Quote:
Ne znam što točno tko smatra prijevarom, ali svoje granice prijevare nisam prešao. Čak ni kada sam imao priliku, a u nekoj mjeri i želju.
prevara je za mene laganje i jedino laganje.
reci mi želim ljubiti,maziti,jebati drugu,idi brate široko ti polje....
muškarci kriju zbog jedne strane što imaju kod kuće finu kuharicu,čistačicu,svakodnevnu izgrađenu sigurnost,al´malo izlizanu s godinama i razumljivo strast.
još ako tome pridodamo neke kredite i decu,da te glava zaboli.
ne možeš se jeftino ni rastati ni kurvati ni varati ni biti pošten,

...zato je meni iskrenost jedina i neprocjenjiva kakva god da je.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 00:41   #39
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ja to ne gledam tako.
Kao što rekoh, ne gledam to kao na obvezu (kontekst loše) nego vlastiti izbor.
pa eto kako si i sama za sebe rekla,obaveza ti nije kontekst lošega,nego vlastit izbor da budeš obavezna.

meni bila ona od zlata,ukida mi moju slobodu.
lijepo mi je biti uvezana,obavezna,al´istovremeno djelić mene pati.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 03:56   #40
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
pa eto kako si i sama za sebe rekla,obaveza ti nije kontekst lošega,nego vlastit izbor da budeš obavezna.

meni bila ona od zlata,ukida mi moju slobodu.
lijepo mi je biti uvezana,obavezna,al´istovremeno djelić mene pati.
Vidiš, meni to zvuči licemjerno.
Shvaćam te, ne osuđujem te - odmah da se ogradim od toga; ali u kontekstu situacije gdje imaš što želiš i kog želiš ti sve one dobre stvari koje ljubav nosi smatraš nedovoljno vrijednim vlastite slobode. Kolika je to onda i kakva točno ljubav?

Ti me podsjećaš na pticu u krletki.
Imaš naoko sve što ti treba, ali fali ti ono što nemaš - sloboda.
E sad, caka je u tome da je ponekad sloboda za kojom žudimo ustvari predmet iste baš zato što je nedostupno.
Da su ti ikad vrata bila sasvim otvorena, da si mogla "odlepršat" kad si htjela, pa se vratit po vlastitoj volji, mislim da ti onda nebi nedostajala sloboda jer bi ju imala.

Ono, nemoj tražiti nekog tko će te zatvoriti u 4 zida u bilo kojem smislu, već nekog tko će te gledat s guštom kako letiš.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.