Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2007., 19:43   #21
Kaj se odma ljutiš?! Misla sam da smo se baš dobro skužili. Onak, s alegorijom.

A ozbilno mislim da je teže nacrtat zgužvani papir nego stolac. I normalno da smo prvo crtali tonu stolaca, pigulili s perspektivom, kompozicijom, al to ti niš ne obećaje, a ak se slikanjem baviš ko laik ipak je najvažnije da te neko malo potakne, da se poigraš... Ovisi kakvi su ti planovi.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 19:49   #22
Quote:
contra rationem kaže: Pogledaj post
Kaj se odma ljutiš?! Misla sam da smo se baš dobro skužili. Onak, s alegorijom.
daj mi objasni, spora sam danas...

dakako da je teže nacrtat zgužvan papir, ali zašto bi to itko radio?!
mislila sam da ovdje o učenju crtanja pričamo, do učenja slikanja moramo još puno linija izvuć, kosih i ravnih
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 20:06   #23
Sorry, ja sam malo išla u Primjenjenu i tam smo na prijemnom morali nacrtati ugljenom ili olovkom stolac i zgužvani papir. Bez šale.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 20:15   #24
Ja sam puno išla u "primijenjenu" i na prijemnom smo slikali kolaž od zgužvanog papira crvene,žute i plave boje.

ova rasprava nema nikakvog smisla, meni sad tek niš nije jasno...
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 20:26   #25
nismo išli u isto vrijeme i to je to. kad sam ja upisivala bilo je tak kak sam rekla. pohađala sam primjenjenu dvije godine. nema veze.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 07:29   #26
Ajme i ja sam išla u Primijenjenu a.k.a Školu likovnih umjetnosti, ili Umjetničku, kako mi to zovemo (Split), samo što smo mi na prijemnom crtali tzv. Mojsiju (kip) i slikali neki stolac prebojan svim mogućim nijansama
Jesam li bolje prošla od vas u Zg-u?

@ Addictess

Ne znam baš, moj (bivši) profa bi rekao: - "Djeco moja lijena, zapamtite! 1% talenta i 99% rada!"
Kao i sve ostalo, i crtanje se uči i vježba. Zalud ti cijeli tvoj talent ako zabušavaš. Nažalost, ja tek sad shvaćam o čemu je on pričao.
__________________
Jeste vi svjesni da ste potrošili 2 sekunde vašeg dragocjenog života na čitanje posve beskorisnog potpisa?
EDIT: 5 sekundi ^_^
Mortalius is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:39   #27
Posjetila sam danas dvije zanimljive izložbe, pa me to podsjetilo da su nas u Školi primijenjene umjetnosti manje učili crtamju/slikanju/modeliranju, a više nam nudili poduku za život. Profači su bili prije svega dobri poznavatelji života. Učili smo i "pismo" - tamo su dolazile na red - /- - / - - / kose i ravne crte. Poanta je bila na umijeću življenja.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 08:42   #28
Quote:
contra rationem kaže: Pogledaj post
...da su nas u Školi primijenjene umjetnosti manje učili crtamju/slikanju/modeliranju, a više nam nudili poduku za život. Profači su bili prije svega dobri poznavatelji života. .....Poanta je bila na umijeću življenja.
ajebateled ti si išla u neku extra finu školu, mene su učili samo likovnom izražavanju...
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 08:48   #29
Quote:
Mortalius kaže: Pogledaj post

Ne znam baš, moj (bivši) profa bi rekao: - "Djeco moja lijena, zapamtite! 1% talenta i 99% rada!"
Kao i sve ostalo, i crtanje se uči i vježba. Zalud ti cijeli tvoj talent ako zabušavaš. Nažalost, ja tek sad shvaćam o čemu je on pričao.
naš je to isto govorio samo u drugim postotcima: 5% talenta i 95% rada

ja se više ne bavim tako intenzivno crtanjem al kad mi treba nešto nacrtat nije mi problem to - svejedno iz glave ili po viđenju, pa se tješim da ipak nisam protratila zdravlje i pamet crtajuć 4 godine a mogla sam ić u gimnaziju i bolje znat neke druge stvari
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 14:44   #30
Škola za crtanje i dizajn

htjela bih se upisati u nek skolu crtanja (bilo bi odlicno da ima i dizajn), ali ne znam u koju... razmisljala sam o tanayiu, ali na internetu ne pise puno, a i mozda je samo razvikan. a i ne znam kakvi su im programi za sredjnoskolce sjetila sam se i agore i rokovog perivoja, ali o tim skolama ne znam nista, pa ako ima tko kakva iskustva ili preporuke, molm lijepo da ih podijele sa mnom
pink diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 10:29   #31
ej bok ljudi ja imam pitanje a to je da hocu isto tako nauciti crtanjem.mislim bavila sam se time i prije, no problem je u tome kaj nisam toliko dobra.... bah....
pa ima netko adrese, brojeve telefona tih tecajeva i koliko je otprilike cijena hvala puno unaprijed
oh da jos jedna stvar me muci htjela bih se poslije srednje skole upisati na umjetnicki fakultet no bojim se jer mi vecina ljudi priča da sam poslije toga nista pa jer bi ste i na to mogli odgovoriti?
tsukoyomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 12:50   #32
Ovako u agori imaš subotom školu crtanja koju vodi akademka koja predaje i dizajn tako da se možeš raspitati ,to je u Trnjanskoj imaš link na netu
kreator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 12:10   #33
Quote:
tsukoyomi kaže: Pogledaj post
...bojim se jer mi vecina ljudi priča da sam poslije toga nista pa jer bi ste i na to mogli odgovoriti?
Jesi, zapravo si prosac ili uvlakač sa umjetničkim zvanjem. Ukratko, ovisiš o milostivosti sponzora, mecena, galerista ili fakultetskog osoblja.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 19:22   #34
jel zna tko gdje ima tečaj crtanja u splitu
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 12:10   #35
neznam ali moguce je otici na akademiju (kad traje normalna godina) i raspitati se da li se moze doci crtati kada studenti imaju redovan sat akta. ili tako nesto

najbolje pitati direktno tamo
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 15:34   #36
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
jel zna tko gdje ima tečaj crtanja u splitu
Imaš kod bivše pivnice Klara. Ako ti treba broj mob. javit cu ti na PM.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 00:03   #37
zna neko od vas možda neku dobru knjigu ili stranicu na internetu kao poduku za crtanje?
vz18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 18:36   #38
ovo su neke od knjiga koje imam, koje mogu preporučiti.
  • Hamm, Jack: Drawing the Head and Figure (Perigee, 2002.)
  • Hamm, Jack: How to Draw Animals (Perigee, 2002.)
  • Hogarth, Burne: Drawing the Human Head (Watson-Guptil Publications, 1996.)
  • Hogarth, Burne: Drawing Dynamic Hands (Watson-Guptil Publications, 1996.)
  • Hogarth, Burne: Dynamic Figure Drawing (Watson-Guptil Publications, 1996.)
  • Rogers Peck, Stephen: Atlas of Human Anatomy for the Artist (Oxford University Press, 1982.)

ovdje možeš skinuti knjige Andrewa Loomisa. nisam ih koristila, ali neki samouki crtači se kunu u njih pa vjerojatno valjaju.

za početak bi ti ovo trebalo biti dovoljno, za dalje ćeš se već snaći googlanjem.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 19:24   #39
ovako, znate li kakve tečajeve ili radionice crtanja, ili nešto slično, u zagrebu?

željela bih od jeseni krenuti na nešto takvo, ali nemam pojma gdje ni kakve su uopće cijene...ako je nešto preskupo odustajem :tuzni :...

pročitala sam temu, da nebi bilo, al' možda se štogod prominilo u ovih godinu-dvi
__________________
See ya :)

Zadnje uređivanje coma black : 23.08.2009. at 19:29.
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 22:14   #40
Quote:
coma black! kaže: Pogledaj post
ovako, znate li kakve tečajeve ili radionice crtanja, ili nešto slično, u zagrebu?

željela bih od jeseni krenuti na nešto takvo, ali nemam pojma gdje ni kakve su uopće cijene...ako je nešto preskupo odustajem :tuzni :...

pročitala sam temu, da nebi bilo, al' možda se štogod prominilo u ovih godinu-dvi
studio tanay, neznam cijenu ali nije skupo
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.