Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2013., 23:08   #1121
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
pozdrav, padobranski upadam na temu, vidim da većina piše već nakon što je otpuštena iz bolnice. ja imam nešto drugačiji problem, možda zapravo i nije tromboza, zato me zanima kako je kod vas to sve krenulo, sa simptomima, pa pretrage, itd..

mene desna potkoljenica boli već tjedan dana, šepala sam, nakon 5 dana mi je prekipilo pa sam otišla doktorici opće prakse koja je rekla da ako noga natekne ili promijeni boju da odem na hitnu. do tada su mišići potkoljenice bili vrlo tvrdi i bila je bolna i osjetljiva. u subotu u noći mi je noga natekla, pa sam išla na hitnu, tamo su mi izvadili krv. dopler nemaju. rekli su da markeri ne pokazuju trompozu a onaj pokret je bio pozitivan. noga je od tada cijelo vrijeme otečena a mene samo nagovaraju neka čekam, a sada jedva mogu i stat na nogu..
Ima previše znakova koji upućuju kako je moguće da se i radi o dubokoj venskoj trombozi. Malo predugo traje. Čim prije liječniku. Ako se stanje isključi doplerom, tim bolje, a ako se potvrdi, terapiju treba započeti čim prije.
Homanov znak može biti pozitivan, ali i negativan kod DVT. "Markeri" (pretpostavljam kako se rado i D-dimerima) mogu biti i uredni (razni su razlozi, često i čisto tehničke prirode)...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 23:28   #1122
hvala ti na odgovoru, dobila sam uputnicu za dopler pa sutra zivkam, ali ne računam na hitnost u našim ustanovama, pa vjerujem da ću se uputiti privatniku. vidjet ću što će nalazi reći.
što se krvnih pretraga tiče PV je nizak 0.93, a D-Dimeri 0.1. neke druge stvari su povećane, samo ne znam koliko to veze ima, alanin aminotransferaza, C reaktivni protein, leukociti, s netrofilni granulociti sniženi.
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 23:39   #1123
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru, dobila sam uputnicu za dopler pa sutra zivkam, ali ne računam na hitnost u našim ustanovama, pa vjerujem da ću se uputiti privatniku. vidjet ću što će nalazi reći.
što se krvnih pretraga tiče PV je nizak 0.93, a D-Dimeri 0.1. neke druge stvari su povećane, samo ne znam koliko to veze ima, alanin aminotransferaza, C reaktivni protein, leukociti, s netrofilni granulociti sniženi.
CRP je nespecifičan, može biti povišen kod raznih stanja, najčešće kod bakterijskih infekcija, ali i kod mnogih drugih, ima smisla ponoviti te nalaze kako bi se vidjela eventualna dinamika, pa će biti lakše razlučiti o čemu se radi. Hitna internistička služba u pravilu zbrinjava DVT, premda, ovisno o dogovoru, u nekim kućama to uspješno rade i neki kirurzi. Čim prije liječniku...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 12:44   #1124
Quote:
girl girl kaže: Pogledaj post
Pokušaj tako pa javi dal ti se pv povećao ili smanjio.

evo javljam da mi se pv povećao sa 1.5 na 2.1 kad sam malo pripazio na hranu, ali sam ipak ostao na 2 tablete dnevno jer mi je još friška tromboza, ali je doktorica rekla da je ovo jako dobro
divinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 14:40   #1125
Evo da se priključim u to veliko društvo.
I ja sam proležo 13 dana u bolnici radi duboke venske tromboze uz inekcije fragmina i terapije martefarina.Da napomenem da su mi INR jedva digli na nekih 2,40 da bi me mogli otpustiti.Desna noga mi je došla u normalu,ali sad kod kuče primiječujem da mi je svaki dan popodne natečena i kako reč teška.Antikoagulantnu terapiju konzumiram ali INR mi sve više pada:25.1-2,68,28.1-1,81 (pio sam 3 martefarina),4.2-1,43 (pio 3 i po).Sad mi transfuziolog preporučio naizmjenično 4 i 3,5 za deset dana.Malo me bacilo u bed takav nalaz.Danas sam i pitao transfuziologa šta smijem jesti jer niko niš mi nije rekao dok nisam pročitao tu na forumu sve stranice od 21 do kraja.Njegov odgovor je bio da smijem sve jesti :kupus,zelenjavu itd ali ne svaki dan isto.Nisam pametan,žderem jabuke ,naranče jer sam odlučio i smršavit jer sam već neke kile izgubio u bolnicia 128 stigao na 122(ide polako ali ide heheeh).
Tako ću pratit taj forum pa možda meni pomogne ali možda i drugima......
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 17:34   #1126
Quote:
divinica kaže: Pogledaj post
evo javljam da mi se pv povećao sa 1.5 na 2.1 kad sam malo pripazio na hranu, ali sam ipak ostao na 2 tablete dnevno jer mi je još friška tromboza, ali je doktorica rekla da je ovo jako dobro
super..
ja sam baš nekako razočarana s time.izbjegavam sve od hrane što mi je "zabranjeno" ,i ništa se ne mijenja.već 2 mjeseca pijem tri tablete dnevno. sad zadnjih mjesec dana PV mi je bio 3.2 ,2.0 i 2.5.a ne razumijem se baš u to,pa bi htjela da mi netko kaže koliki je normalan pv i dali je bolje da se povećava ili smanjuje..
girl girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:00   #1127
@body, hvala na savjetima na kraju sam otišla u Sunce i platila CD i odmah mi je tip rekao da je tromboza. otišla na hitnu, čekala sat vremena i onda su me na odjel. ostala sam tjedan dana u bolnici. primala sam injekcije i martefatin. nisam smjela hodati naravno.. prvih dana mi je bilo gadno sa nogom kad sam doma došla, nisam mogla saviti, grčilo me. sada je ok, po noći splasne, a preko dana kako se krećem bude tvrđa, no rekli su da se mogu normalno kretati.

dva puta sam od tada radila kontrole PV-a, sada radim svakih tjedan dana još. prvo mi je pv bio 0.34 a prošli tjedan 0,54, vidjet ćemo kako će biti ovaj tjedan. meni je terapija mala, pola tablete većinom. ovaj tjedan prošli kako je bila veća mi je stavila pola tablete dva dana a onda treći 3/4 tablete.

došlo mi je napokon i otpusno pismo, sada me zanima koji su mi dalje koraci. vidjela sam da mnogi idu kod vas hematologu, koliko često? da li vam on tj. ona vodi slučaj i određuje terapiju i svaki puta idete kod nje vaditi krv i na pregled ili ? znam da bi tamo trebala na ispitivanje da li je genetski, samo me zanima za što točno da se naručim i kako vi radite jer sam ja ova dva puta išla svojoj na vađenje krvi i ona mi je po nalazima govorila koliko da nastavim uzimati. govorim o doktorici opće prakse..
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:35   #1128
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
@body, hvala na savjetima na kraju sam otišla u Sunce i platila CD i odmah mi je tip rekao da je tromboza. otišla na hitnu, čekala sat vremena i onda su me na odjel. ostala sam tjedan dana u bolnici. primala sam injekcije i martefatin. nisam smjela hodati naravno.. prvih dana mi je bilo gadno sa nogom kad sam doma došla, nisam mogla saviti, grčilo me. sada je ok, po noći splasne, a preko dana kako se krećem bude tvrđa, no rekli su da se mogu normalno kretati.

dva puta sam od tada radila kontrole PV-a, sada radim svakih tjedan dana još. prvo mi je pv bio 0.34 a prošli tjedan 0,54, vidjet ćemo kako će biti ovaj tjedan. meni je terapija mala, pola tablete većinom. ovaj tjedan prošli kako je bila veća mi je stavila pola tablete dva dana a onda treći 3/4 tablete.

došlo mi je napokon i otpusno pismo, sada me zanima koji su mi dalje koraci. vidjela sam da mnogi idu kod vas hematologu, koliko često? da li vam on tj. ona vodi slučaj i određuje terapiju i svaki puta idete kod nje vaditi krv i na pregled ili ? znam da bi tamo trebala na ispitivanje da li je genetski, samo me zanima za što točno da se naručim i kako vi radite jer sam ja ova dva puta išla svojoj na vađenje krvi i ona mi je po nalazima govorila koliko da nastavim uzimati. govorim o doktorici opće prakse..
Odlično, baš se veselim što je to ipak odigrano na vrijeme
U pravilu, na otpusnom pismu pišu preporuke:
-koliko često se rade kontrole PV-a/INR (najčešće bude inicijalno svaki tjedan do postizanja ciljanih vrijednosti, zatim ili svaka 2 tjedna,ili jednom mjesečno)-u pravilu u domeni opće prakse
-koja je ciljana vrijednost PV/INR (tvoj je PV od 0.34, a posebice ovaj od 0.54 previsok za aktualnu situaciju na prvi pogled,tj.dozu Martefarina bi trabalo povisiti, no, kako nemam uvid u kompletnu kliničku sliku,nalaze ograđujem se unaprijed)
-hematolog određuje koji točno testovi se rade zbog sumnje na genetsku predispoziciju neprimjerenom zgrušavanju krvi (vrlo često faktor II protrombin,faktor V leiden,antikardiolipinska protutijela), ako to već nije definirano u otpusnom pismu (hematolog može naravno i proširiti "istragu")
-vjerujem kako su te upozorili na što trebaš posebno paziti dok si na Mertefarinu, na event.pojavu krvi iz usta, iz nosa, pri mokrenju, pri defekaciji, intramuskularne injekcije nikako nisu preporučljive, novonastali bolovi u žličici isto iziskuju konzultaciju liječnika, u slučaju bolova/povišene tjel.temp. svakako konzultirati nadležnog liječnika o izboru analgetika/antipiretika (nije nikako preporučljiva acetilasalicilna kis.tj. Andol,Aspirin,Cardiopirin..., krajnji oprez uz Voltaren, Diclorapid,DicloDuo,Brufen,Ibuprofen,Neurofen i sl., isto tako dugotrajna primjena paracetamola tj.Lupoceta,Lekadola,Panadola može remetiti učinak Martefarina)...
-prehrana
Ima još puno toga, no uvjeren sam, kao su ti sve objasnili u bolnici
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:40   #1129
Quote:
girl girl kaže: Pogledaj post
super..
ja sam baš nekako razočarana s time.izbjegavam sve od hrane što mi je "zabranjeno" ,i ništa se ne mijenja.već 2 mjeseca pijem tri tablete dnevno. sad zadnjih mjesec dana PV mi je bio 3.2 ,2.0 i 2.5.a ne razumijem se baš u to,pa bi htjela da mi netko kaže koliki je normalan pv i dali je bolje da se povećava ili smanjuje..
Ciljne vrijednosti PV su su 0,20-0,30
INR 2,0-2,5-3,0.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 23:38   #1130
@body, hvala

iskreno rečeno, u bolnici sam dobila letak za martefarin i to je to. dečko je čitao ovdje vašu temu pa mi je rekao što bi sve trebala pitati, pa sam zadnji dan išla sa popisom pitanja k doktorima, jedino što su mi naglasili da ne smijem više pilule piti, ali to sam znala i sama. otpusno pismo je dosta šturo, ovo za kontrole znam, ali za hematologa sami nisu ništa napisali, nego sam ovdje pročitala. što se prehrane tiče, na letku je pisalo ne zeleno povrće pa su mi oni rekli kad sam pisali, što sam pročitala i ovdje da treba biti ujednačenost i toga se pridržavam.

za lijekove sam pročitala, ali i kad mi se javila glavobolja par puta nakon bolnice nisam se usudila ništa piti od lijekova, inače uzimam neofen forte.
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 17:41   #1131
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
@body, hvala

iskreno rečeno, u bolnici sam dobila letak za martefarin i to je to. dečko je čitao ovdje vašu temu pa mi je rekao što bi sve trebala pitati, pa sam zadnji dan išla sa popisom pitanja k doktorima, jedino što su mi naglasili da ne smijem više pilule piti, ali to sam znala i sama. otpusno pismo je dosta šturo, ovo za kontrole znam, ali za hematologa sami nisu ništa napisali, nego sam ovdje pročitala. što se prehrane tiče, na letku je pisalo ne zeleno povrće pa su mi oni rekli kad sam pisali, što sam pročitala i ovdje da treba biti ujednačenost i toga se pridržavam.

za lijekove sam pročitala, ali i kad mi se javila glavobolja par puta nakon bolnice nisam se usudila ništa piti od lijekova, inače uzimam neofen forte.
Pretpostavljam kako su to radilo o tvojim "uobičajenim" glavoboljama, s obzirom kako navodiš podatak o prethodnom uzimanju NeofenForte tbl.
Svakako se posavjetuj sa svojom liječnicom (ona te ionako najbolje poznaje i ima uvid u cjelokupnu situaciju) o povremenom uzimanju NeofenForte(ibuprofen) 400mg tbl. po potrebi dok si na antikoagulantnoj terapiji.
Ja sa forumske udaljenosti ne smijem napisati, kako se uz potrebne mjere opreza o mogućim nuspojavama smije povremeno zbog glavobolje (uz opasku: ako se radi o POZNATOj od prije!) uzeti ibuprofen od 400mg- dakle, konzultiraj svoju liječnicu o tom prije nego se pojavi glavobolja što smiješ piti i u kojoj dozi
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 16:05   #1132
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ovo boldano je najbitinije
Smiješ dojaviti rezultate kad ih doznaš
pozdrav.Stigli mi nalazi iz Zagreba.
FV Leiden -imam 0.90 a trebalo bi bit > 0.86
Antikardiolipinska antitijela IgG mi je 2.5 i piše neg: <10.0
Antikardiolipinska antitijela IgM imam 1.0 / neg : <7.0
jel to ok?
girl girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 22:28   #1133
Quote:
girl girl kaže: Pogledaj post
pozdrav.Stigli mi nalazi iz Zagreba.
FV Leiden -imam 0.90 a trebalo bi bit > 0.86
Antikardiolipinska antitijela IgG mi je 2.5 i piše neg: <10.0
Antikardiolipinska antitijela IgM imam 1.0 / neg : <7.0
jel to ok?
Poprilično sam uvjeren kako je to OK , premda ipak ima smisla čuti i mišljenje hematologa...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 12:24   #1134
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Poprilično sam uvjeren kako je to OK , premda ipak ima smisla čuti i mišljenje hematologa...

da,sutra ću ići da čujem njegovo mišljenje..tnx
girl girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 15:52   #1135
Question

Poz
Prije 3 mj. mi je dijagnosticirana DVT i masivna embolija pluća.Bilo mi je čudno jer osim pomanjkanja zraka ništa nisam osjetio.Sam sam se dovezao do bolnice a kad ono hitno me smijestili na intenzivnu i nakon par inekcija sve ok.
Ležao sam 7 dana u Vinogradskoj i sve je bilo ok do otpusta iz bolnice.Naravno liječnika nigdje pa sam ostao uskraćen za informacije.
Neznam zašto je doktorima tako teško odvojiti malo vremena i objasniti kako dalje sa životom jer sam svjestan da sam bio na samom rubu.
Što se smije a što ne smije?Razumijem ono sa što manje K vitamina,to stoji.
Da li uopće recimo kod jake zubobolje ili bola u leđima se smije nešto uzeti.
Čitao sam skoro sve stranice ovoga posta i nikako da se negdje zaustavim i jasno pročitam.Ketonal,lupocet,aspirin,voltaren NE a ............DA
E sad tu gdje su točkice mi fali pa bih vas zamolio da nadopunite što vi uzimate protiv bolova!!
Ne razumijem te stručne izraze paracet...i tako dalje pa vas molim da napišete vaša iskustva sa određenim lijekovima.
Bole me prilično leđa pa eto da ne
Terapija je pogođena(1 tabl.Marte)pa već nekoliko vađenja krvi PV mi je između 28-34 a inr 2-2,3 što mislim da su ok vrijednosti sa 1 tabletom Marte.
Osjećam se super i nemam nikakvih komplikacija,otećenja nogu ili slično.Ali se osjećam koma jer zapravo malo toga znam.
dariogigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 17:34   #1136
Quote:
dariogigo kaže: Pogledaj post
Poz
Prije 3 mj. mi je dijagnosticirana DVT i masivna embolija pluća.Bilo mi je čudno jer osim pomanjkanja zraka ništa nisam osjetio.Sam sam se dovezao do bolnice a kad ono hitno me smijestili na intenzivnu i nakon par inekcija sve ok.
Ležao sam 7 dana u Vinogradskoj i sve je bilo ok do otpusta iz bolnice.Naravno liječnika nigdje pa sam ostao uskraćen za informacije.
Neznam zašto je doktorima tako teško odvojiti malo vremena i objasniti kako dalje sa životom jer sam svjestan da sam bio na samom rubu.
Što se smije a što ne smije?Razumijem ono sa što manje K vitamina,to stoji.
Da li uopće recimo kod jake zubobolje ili bola u leđima se smije nešto uzeti.
Čitao sam skoro sve stranice ovoga posta i nikako da se negdje zaustavim i jasno pročitam.Ketonal,lupocet,aspirin,voltaren NE a ............DA
E sad tu gdje su točkice mi fali pa bih vas zamolio da nadopunite što vi uzimate protiv bolova!!
Ne razumijem te stručne izraze paracet...i tako dalje pa vas molim da napišete vaša iskustva sa određenim lijekovima.
Bole me prilično leđa pa eto da ne
Terapija je pogođena(1 tabl.Marte)pa već nekoliko vađenja krvi PV mi je između 28-34 a inr 2-2,3 što mislim da su ok vrijednosti sa 1 tabletom Marte.
Osjećam se super i nemam nikakvih komplikacija,otećenja nogu ili slično.Ali se osjećam koma jer zapravo malo toga znam.
Pozdrav,
Ovo što lječnici ne daju neke informacije ćini mi se da je standardno, no ni ja neznam zašto. Ja isto imam slična iskustva, te ako nešto želiš saznati moraš doslovno svakog ispitivati s pitanjima na papiru. . Što se tiče ljekova za bolove mislim tj. ako se dobro sječam da se može uzimati Tramal te neka kombinacija Tramala i sredstav za temp., no zaboravio sam naziv, ali svako provjerite kod svog liječnika.
Što se tiče K vitamina ima ga većina namirnica, no za izbjegavanje su kelj, kupus, špinat, salata i sl kod kojih je u enormnim količinama u odnosu na ostale. Njih doduše može uzimati u manjim količinama ali ih uzimati isto svaki dan pa prema tome podesiti Martefarin. Popis namirnica s količinom K vitamina stavila je negdje na svom postu prije ditta pa možeš potražiti.
Lijep pozdrav
kipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 00:49   #1137
Quote:
dariogigo kaže: Pogledaj post
Poz
Prije 3 mj. mi je dijagnosticirana DVT i masivna embolija pluća.Bilo mi je čudno jer osim pomanjkanja zraka ništa nisam osjetio.Sam sam se dovezao do bolnice a kad ono hitno me smijestili na intenzivnu i nakon par inekcija sve ok.
Ležao sam 7 dana u Vinogradskoj i sve je bilo ok do otpusta iz bolnice.Naravno liječnika nigdje pa sam ostao uskraćen za informacije.
Neznam zašto je doktorima tako teško odvojiti malo vremena i objasniti kako dalje sa životom jer sam svjestan da sam bio na samom rubu.
Što se smije a što ne smije?Razumijem ono sa što manje K vitamina,to stoji.
Da li uopće recimo kod jake zubobolje ili bola u leđima se smije nešto uzeti.
Čitao sam skoro sve stranice ovoga posta i nikako da se negdje zaustavim i jasno pročitam.Ketonal,lupocet,aspirin,voltaren NE a ............DA
E sad tu gdje su točkice mi fali pa bih vas zamolio da nadopunite što vi uzimate protiv bolova!!
Ne razumijem te stručne izraze paracet...i tako dalje pa vas molim da napišete vaša iskustva sa određenim lijekovima.
Bole me prilično leđa pa eto da ne
Terapija je pogođena(1 tabl.Marte)pa već nekoliko vađenja krvi PV mi je između 28-34 a inr 2-2,3 što mislim da su ok vrijednosti sa 1 tabletom Marte.
Osjećam se super i nemam nikakvih komplikacija,otećenja nogu ili slično.Ali se osjećam koma jer zapravo malo toga znam.
Uvjetno rečeno, stvar se može pojednostaviti na slijedeći način-koji god lijek protiv bolova uzimaš uz terapiju Martefarinom povećan je rizik od krvarenja u odnosu na istog tebe kad ne bi uzimao Martefarin. I to je nešto čega moraš biti svjestan, nema apsolutne "sigurne zone".
Neki su lijekovi statistički manje "nesigurni", no to je poprilično individualno.
Sa svojim liječnikom opće prakse (bila bi mudra i suradnja sa nadležnim liječnikom koji je potpisao otpusno pismo) se dogovori pravila igre. Tvoj će te doktor upozoriti na što moraš svakodnevno paziti: na krvarenje iz usta (npr.dok pereš zube), nosa, moraš gledati boju mokraće, izgled stolice (svježa krv, i/ili stolica boje katrana,taloga crne kave u pravilu mekše konzistencije) su znakovi za uzbunu. Novonastala bol u žličici, novonastala neuobičajena glavobolja (općenito bol!) je isto signal za uzbunu-tvoj te liječnik bolje poznaje pa će moći dati i detaljnija uputstva.
Tvoj će liječnik procijeniti hoće li ti dati npr. Brufen(Neofen Forte,Ibuprofen) i precizirati dozu i koliko mora biti razmak između tableta (prednost ibuprofena bi kod tebe mogla biti, što relativno "kratko" traje pa ako se bilo što neželjeno dogodi, prije će i taj neželjeni učinak proći)-dakle, lijekovi koji se uzimaju samo jednom, ili dva puta dnevno možda ne bi bili dobar izbor. Brufen se, ovisno o dozi,indikaciji i u skladu sa mjerama opreza može uzimati 2-3x dnevno (iznimno i više puta). Uz Brufen, ako nije dovoljan protiv bolova, možda (to zna samo tvoj liječnik sa sigurnošću!) smiješ ubaciti i koji Panadol/Lekadol/Lupocet između pojedinih doza Brufena... Možda smiješ ubaciti i koju kapsulu Tramala, tabletu Zaldiara/Zaraceta-sve to moraš dogovoriti i isplanirati&iskoordinirati sa svojim liječnikom- koji lijek, u kojoj dozi, kada, što smiješ dodati... Aspirin,Andol (acetilsalicilna kiselina) nije lijek koji bih ja preporučio protiv bolova u navedenoj situaciji, intramuslukarna injekcija nije poželjan način primjene lijekova kod tebe.
Izgleda komplicirano, no, ako se dogovore maksimalne dnevne doze (dakle, u 24h) pojedinog lijeka i što smiješ "dodati" i vodiš "dnevnik" kad si uzeo koji lijek, koliko si bio bez tegoba, za par dana se uhvati ritam. I naravno-redovite kontrole PV-a, (INR), i po potrebi parametara funkcije jetre, bubrega + pp.
Samo jedan primjer-dakle, ovo nije shema koja je primjenjiva na sve, već je vrlo individualiziran pristup (radilo se o osobi koja uzima Martefarin, a imala je i akutnu lumboishijalgiju)-
6h Brufen 400mg + Controloc 40mg tbl ("zaštita" želuca)
10h Panadol 500 tbl
12h Brufen 400
18h Tramal 50mg caps+Panadol 500mg tbl
22h Brufen 600mg tbl
4h Panadol 500mgtbl.- kroz 3dana je nastupilo poboljšanje i doze lijekova su se postupno smanjivale-telefonske konzultacije sa nadležnim liječnikom svakodnevne. Naglašavam kako je bolesnik bio iznimno suradljiv,te upoznat sa mogućim posljedicama liječenja bolnog sindroma kao i članovi obitelji... Naravno, bilo je tu medicinski možda i ispravnijih načina liječenja, no, iz raznih razloga&ograničenja, ovo su tada bili jedini dostupni lijekovi.
Dakle, predstoji ti detaljan razgovor sa tvojim liječnikom, jer preko foruma bi bilo neozbiljno&opasno sugerirati bilo što.
Svakako razmotriti nešto za "zaštitu" želuca! (Controloc 40mg tbl. npr.)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 09:16   #1138
Uf svaka Vam cast
Evo ostao sam paf na komentar. Iz ovoga texta sam doznao vise nego u 3 mjeseca. Zahvaljujem od srca na tome!!!
Nije mi jasno da doktori kaji se "brinu" o svojim pacijentima nisu vec izdali neku brosuru u koju bi definitivno stavio vecinu ovoga texta. Kako recimo dijabeticari imaju upute kako i cega se pridrzavati tako bi bilo interesantno mnogima sa dijagnozom DVT. Uvjeren sam da bi to sigurno koristilo!! Znam da je svaka dvt specificna i da je lijecenje individualno ali bar da se dobije neka osnova. Tada ne bi dolazilo do ovakvih upita poput mojeg.
Jos jedno zahvaljujem na postu!
dariogigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 01:11   #1139
Bog daje,

Ovako,malo mi je safena jel se tako kaže vena,znači ona ispod koljena pa sve do stopala ,izraženija i zateže me,također me zateže blago i imam osjećaj nelagode u listu i iza koljena desne noge.To traje nekih 3 dana,mažem heparin gel ali ne primjećujem baš neko poboljšanje.E sad,buduću da mi je baka patila od proširenih vena i tromboze sam sad malo u panici.Pogotovo jer moram idući tjedan na put i dvosatni let avionom.

Da li ovo "smrdi" na dvt ili samo na obični flebitis,i da li da se pokušam hitno naručit za color doppler vena prije puta,zbog mira u kući?Ili da odem,pa kad se vratim ako simptomi ne prestanu?Što bi dežurni poštovani doktori ovdje preporučili?

Inače bolujem od teže bolesti mozga i operiran sam više puta,zadnji put pred dvije godine.Nikada nisam imao dvt ,zna mi se povremeno upaliti vena safena ,a i zbog bolesti se baš i ne krećem pretjerano,dosta sjedim.Radi se o tumoru na mozgu.
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 21:08   #1140
Pozdrav.evo mene opet s jednim pitanjem..,ili malo više Kad sam bila u bolnici,liječnik mi je rekao da nebi smjela ostat u drugom stanju tijekom terapije martefarinom.Čitala sam po nekim drugim forumima da bi trebala prijeć na heparin.Zanima me kolko je to opasno i za plod i za mene?I da li martefarin smeta na plod koji još nije star npr. mjesec dana?
girl girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.