Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2011., 13:45   #401
Samo ako dokazes neku zabludu, prijevaru ili slicna nepostivanja zakona s njihove strane.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 15:21   #402
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Samo ako dokazes neku zabludu, prijevaru ili slicna nepostivanja zakona s njihove strane.
Dokazati komu? Nije valjda da im se mora doživotno robijati ako si jednom pred deset godina upao u njihovu zamku!?
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 18:47   #403
Moja frendica je na netu promijenila na t-comu i oni su uz novi paket "podmetnuli" i ugovor za par kuna manje. Uglavnom, žalila se, i dobila žalbu.
Alfa Romeo is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 20:22   #404
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Moja frendica je na netu promijenila na t-comu i oni su uz novi paket "podmetnuli" i ugovor za par kuna manje. Uglavnom, žalila se, i dobila žalbu.
Nisam te baš dobro razumio. Što je tvoja frendica zapravo željela, a što su oni napravili? Jer i meni se je nešto slično dogodilo: ja sam s njihovom agenticom telefonski dogovarao jedno, a ona je napravila mimo dogovora ono što se njoj(njima) htjelo i vezala me ugovorom na 12 mj. Baš ono što sam po svaku cijenu nastojao izbjeći jer sam poučen lošim iskustvom upravo s operaterom o kojem je riječ htio biti slobodan prekinuti pretplatnički odnos kad bi prekipe njihove gadosti. I desilo se upravo da su me ponovo vezali na slijedeću godinu dana. Gnjide lupeške koriste kaos u hrvatskim manjkavim zakonima i općoj nesređenosti da se poput parazita nalijepe na građane i sišu im krv. Nisi ih ni nazvao na tkzv. broj za korisnike i rekao "Dobar dan", a već su ti gurnuli rilo do krvotoka.

Btw., zna li netko može li se od jednog operatera biti pretplaćen na internetsku vezu, a od posve drugog imati fiksnu liniju? Naime, budući su me na prevaru ulovili u ugovor za internet još godinu dana htio bih ih odjebati za ono ostalo i pretplatiti se na fiksnu liniju i kabelsku televiziju kod drugog operatera. Naravno, do isteka ugovora za internet koji su mi podvalili - kad bih ih smjesta nabio nogom u guzicu i za to jedino preostalo.
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego

Zadnje uređivanje Katrin : 15.09.2011. at 23:35.
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 22:53   #405
Ona je na korisničkim stranicama lupila promjenu paketa iz slabijeg u jači. Iako se tako to uvijek radilo, sad su sitnijim slovima dodali i ugovornu obvezu automatski uključenu. I kad je odlazila sa t-coma na iskon morala je pisati prigovor/žalbu na to...
Pozitivno su joj riješili i nije morala platiti pakete do kraja te pretplate.

BTW, ako je telefonski, zatraži dokaz kao što tražiš potpis na papiru. Žali se da nisi ništa tražio pod ugovorom i da s ti to sami natovarili...
Alfa Romeo is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 06:18   #406
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Ona je na korisničkim stranicama lupila promjenu paketa iz slabijeg u jači. Iako se tako to uvijek radilo, sad su sitnijim slovima dodali i ugovornu obvezu automatski uključenu. I kad je odlazila sa t-coma na iskon morala je pisati prigovor/žalbu na to...
Pozitivno su joj riješili i nije morala platiti pakete do kraja te pretplate.

BTW, ako je telefonski, zatraži dokaz kao što tražiš potpis na papiru. Žali se da nisi ništa tražio pod ugovorom i da s ti to sami natovarili...
Hvala na inf. Vidim da bih i ja morao podnijeti pisani prigovor jer od prigovora jednom od njihovih agenata na "broju za korisnike" najvjerojatnije neće biti ništa. Iskustvo mi govori da ako ti štakori na njihovoj liniji nisu prevejani lisci koji te svim silama žele na nešto navući onda su praznoglavi balavci koji pojma nemaju o bilo čemu vezano za svoje radno mjesto. Dakle, nikoga tamo komu bi se korisnik mogao obratiti s povjerenjem. Btw, postoji li nekakav standardni obrazac kako bi ta žalba/prigovor morala biti sročena da bi je se uvažilo? Čvrsto sam ih odlučio jednom za svagda skinuti s vrata jer ovo nije prvi put da sam se osvjedočio u njihovu nekorektnost i bezočnu drskost.
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 09:24   #407
ljudi ja vas ne razumijem, zašto trošite vrijeme na službu za korisnike putem telefona. svi takvi slučajevi će se najbrže riještii OSOBNIM ODLASKOM U T CENTAR!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 09:30   #408
Prema ovome koliko razumijem tvoja pojašnjenja, ti si sklopio s T-Comom "ugovor na daljinu".

Zakon o zaštiti potrošača dopušta sklapanje ugovora na daljinu, ali postoje stanovite obveze ponuđača usluge u tom slučaju, za koje se čini da ih T-Com nije ispunio.

Predlažem da proučiš članke 35. do 51. Zakona o zaštiti potrošača i vidiš koje eventualne odredbe taj akviziter nije ispunio, pa da nda pitaš ovdje ili proučiš druge odgovore u temi?

Samo googleaj "ugovor na daljinu" i dobit ćeš niz linkova.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 13:20   #409
Tele2 problem

Dakle imam neplaceni racun od tele2 jos iz 5. mjeseca, nekih 530kn, i nakon toga do sada imam samo mjesecne pretplate jer nisam nikako vise koristio broj. Broj glasi na moje ime, i danas su me zvali kao ako ne platim do 20.09. da ce oni raskinuti ugovor? Ja naravno ne zelim vise koristiti taj broj, e sad ako ne platim, kad oni raskinu ugovor da li oni mene mogu tuziti? I da, moram naglasiti da sam u meduvremenu promijenio prebivaliste, dakle ne zivim vise u HR, niti imam ikakav HR dokument.
alpina169 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 14:02   #410
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Prema ovome koliko razumijem tvoja pojašnjenja, ti si sklopio s T-Comom "ugovor na daljinu".

Zakon o zaštiti potrošača dopušta sklapanje ugovora na daljinu, ali postoje stanovite obveze ponuđača usluge u tom slučaju, za koje se čini da ih T-Com nije ispunio.

Predlažem da proučiš članke 35. do 51. Zakona o zaštiti potrošača i vidiš koje eventualne odredbe taj akviziter nije ispunio, pa da nda pitaš ovdje ili proučiš druge odgovore u temi?

Samo googleaj "ugovor na daljinu" i dobit ćeš niz linkova.
Danas su me nazvali i jedna me je zaposlenica te antipatične tvrtke izvijestila kako je preslušan moj telefonski razgovor s njihovim agentom koji je rezultirao podmetnutim ugovorom i u kojem ja navodno upravo zahtjevam taj ugovor pa mi stoga, kako kaže, mora odbiti uloženi prigovor. Nakon toga sam prigovor podnio pismenim putem mada se sve manje nadam da ću istjerati pravdu.

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ljudi ja vas ne razumijem, zašto trošite vrijeme na službu za korisnike putem telefona. svi takvi slučajevi će se najbrže riještii OSOBNIM ODLASKOM U T CENTAR!
Pa valjda nije baš svim tim ljudima T CENTAR pred kućnim pragom.
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego

Zadnje uređivanje Katrin : 16.09.2011. at 16:32.
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 17:08   #411
Unhappy T-com tužba zbog dugovanja

Priča počinje ovako, prije par dana dobila sam opomenu pred pokretanje sudskog postupka od T-coma za dugovanja od 920kn (pdv uračunat i kamate i sve živo) Dugovanje je za 08,09,10.mjesec,2010 godine. i 05.2011.godine na dan 25.08.2011. to su nepodmirena dugovanja. Kako sam kasno dobila to ugodno pismo, prošao je rok plaćanja od 8 dana te sam im poslala mail kao žalbu da vidim o čemu se tu radi i da kažem, obzirom da imam namjeru platiti taj dug, da ne krenu sa tužbom te sam stavila naznaku da će se dug isplatiti u roku od 15 dana. Tad je datum bio 13.09.2011. Ukratko, poslala sam mail da ih kontaktiram da znaju da je to primljeno k znanju i da će se platiti, te da mi ne šalju pismo od javnog bilježnika. Ova će priča biti riješena jer ću platiti prije komplikacija.
Problem nastaje u produžetku...
Danas mi je stigao odgovor mailom da su uvidom u svoja poslovanja našli da pored tog duga navedenog gore, imam već tužbu na drugoj adresi iz 2008. Nikakav papir od njih nisam primila jer ne živim na toj adresi (izvanredni student sam) niti sam ikad bila prijavljena tamo. 31.08.2009. sam potpisala da raskidam s njima ugovor, nisu mi rekli ništa o dugovanjima. Linija je originalno bila na vlasnici stana što je ona prepisala na mene, a dio je ostao na njoj, te kad sam napuštala stan ljeta 2009. rekla je da je to podmirila i ugasila račun.
Evo da kopiram što mi stoji danas u mailu:
Za račune za Internet usluge 7213669009 je pokrenut postupak tužbe, a dugovanje iznosi kako slijedi:
- Glavnica: 958,56 kn
- Kamata: 77,78 kn (zaključno sa današnjim danom)
- Troškovi zastupanja odvjetnika: 344,40 kn
- Sudski troškovi: 172,20 kn
Za sve daljnje informacije potrebno je obratiti se odvjetniku.

Moje pitanje je kako to riješiti? Sve dugove platiti što prije i glavom bez obzira bježati od bilo kakvih telekomunikacijskih gluposti? Meni se to čini kao najbolja opcija. Nemaju mi kako naplatiti jer ništa nemam na svom imenu, niti živim u stanu za koju oni imaju adresu, dakle nemaju mi što uzeti, niti sam zaposlena pa da mi sjednu na plaću. Studiram u Zagrebu, a dolazim na ispite kad mogu, dakle ne živim stalno u Zagrebu.
Glavno pitanje jeste, mogu li oni utuživati mene i naplatiti dug, i je li ugovor važeći ako u trenutku potpisivanja ugovor ja nisam imala prijavljen trajni niti privremeni boravak na teritoriju RH? Naime, ja sam pri svakom ugovoru s njima predala RH putovnicu, jer sam RH državljanin, ali u putovnici stoji adresa koja glasi na adresu u drugoj državi. Kad sam u Zg iznajmila bilo koji stan, vlasnici istog nisu me htjeli prijaviti s obzirom da bi onda morali plaćati porez, te se stoga nisam ni imala kako i gdje prijaviti...
Dakle, nemam RH osobnu jer nemam trajni boravak. Kako su oni mogli potpisati sa mnom onda ugovor bez trajnog naloga? To mi je rekla žena za mobitel da iako sam državljanin RH sa putovnicom i svim, nemam prijavljen boravak na teritoriju RH i stoga ona po zakonu ne smije potpisati sa mnom ugovor jer kasnije, kaže, nema načina kako naplatiti eventualna dugovanja. Ako je ugovor od strata nevažeći, onda može li se poništiti dugovanja ili će me ona sačekati kad se budem prijavila trajno i zaposlila? Postoji li zastara za već utuženi dug?

Zadnje uređivanje Tempah : 16.09.2011. at 17:37.
Tempah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:55   #412
VIP - raskid bez naplate preostalih naknada

Pozz svima,

imam velikih problema sa VIPom, naime potpisao sam ugovor na 24 mj za mobilni internet jer u ulici tada nije postojala mogucnost da imam fiksni internet. djelatnica mi je rekla prilikom potpisivanja da je signal bezicni zadovoljavajuci i da cu biti zadovoljan, no signal je bio sve losiji da bi nakon 5 mj koristenja bilo gotovo nemoguce se spojiti na internet. zatrazio sam raskid bez naplate, ali naravno ne daju iako u tele2 i tmobile-u imaju tu praksu. sada sam na hakom-u s njima, ali i oni su mi rekli da se ne nadam pozitivnom rješenju...

zanima me da li je netko imao slicnih iskustava i sta se moze napraviti?*

unaprijed hvala
__________________
DAJ. DAM!! DAŠ???
MMark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 13:06   #413
Quote:
MMark kaže: Pogledaj post
Pozz svima,

imam velikih problema sa VIPom, naime potpisao sam ugovor na 24 mj za mobilni internet jer u ulici tada nije postojala mogucnost da imam fiksni internet. djelatnica mi je rekla prilikom potpisivanja da je signal bezicni zadovoljavajuci i da cu biti zadovoljan, no signal je bio sve losiji da bi nakon 5 mj koristenja bilo gotovo nemoguce se spojiti na internet. zatrazio sam raskid bez naplate, ali naravno ne daju iako u tele2 i tmobile-u imaju tu praksu. sada sam na hakom-u s njima, ali i oni su mi rekli da se ne nadam pozitivnom rješenju...

zanima me da li je netko imao slicnih iskustava i sta se moze napraviti?*

unaprijed hvala
mora doći kod tebe njihov serviser i utvrdit da ti zaista ne radi mobilni internet, isti problem je imao i moj kolega, svuda radi ali kod njega u zgradi baš ne radi jer iz nekog razloga mu nešto blokira signal.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 13:11   #414
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
mora doći kod tebe njihov serviser i utvrdit da ti zaista ne radi mobilni internet, isti problem je imao i moj kolega, svuda radi ali kod njega u zgradi baš ne radi jer iz nekog razloga mu nešto blokira signal.
na tome sam inzistirao, no odbili su,,..kazu da se pokrivenost vidi na njihovim stranicama, i da oni tamo vide sve, ista ta stranica s koje mi je njihova djelatnica rekla da imam super signal a on nije ni priblizno super.
__________________
DAJ. DAM!! DAŠ???
MMark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 14:42   #415
Evo ovako. Moje dugovanje je od 20.10.2006 do 20.02.2007,tada sam od tvrrtke "Coface Hrvatska d.o.o" dobila pismenu opomenu ali u međuvremenu sam promjenila i adresu i mjesto boravka i nakon toga nisam vise nista dobijala od nikoga. Sta mogu sada ocekivati od svega toga? kako tu ide sa zastarama? Hvala!
feniks_feniks@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 20:42   #416
Quote:
feniks_feniks@ kaže: Pogledaj post
Evo ovako. Moje dugovanje je od 20.10.2006 do 20.02.2007,tada sam od tvrrtke "Coface Hrvatska d.o.o" dobila pismenu opomenu ali u međuvremenu sam promjenila i adresu i mjesto boravka i nakon toga nisam vise nista dobijala od nikoga. Sta mogu sada ocekivati od svega toga? kako tu ide sa zastarama? Hvala!
jebiga, nema onog noja koji gura glavu u pijesak pa sam stavio ovaj emotikon.
Mislim da je u tvome slučaju zastara najmanje 6 godina. Da li si prijavila promjenu prebivališta u roku 15 dana, nakon mjesec dana što si se preselila?
Otherkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 00:01   #417
Quote:
Otherkin kaže: Pogledaj post
jebiga, nema onog noja koji gura glavu u pijesak pa sam stavio ovaj emotikon.
Mislim da je u tvome slučaju zastara najmanje 6 godina. Da li si prijavila promjenu prebivališta u roku 15 dana, nakon mjesec dana što si se preselila?
kakva zastara od 6 godina? uopće ne znam da u pravu postoji zastara od 6 g!

zastara za račun (fizikalac) je 1g, ali ako su pokrenili ovrhu i imaju pravonmoćno rješenje, zastara na izvršenje tog rješenja je 10g

Quote:
MMark kaže: Pogledaj post
Pozz svima,

imam velikih problema sa VIPom, naime potpisao sam ugovor na 24 mj za mobilni internet jer u ulici tada nije postojala mogucnost da imam fiksni internet. djelatnica mi je rekla prilikom potpisivanja da je signal bezicni zadovoljavajuci i da cu biti zadovoljan, no signal je bio sve losiji da bi nakon 5 mj koristenja bilo gotovo nemoguce se spojiti na internet. zatrazio sam raskid bez naplate, ali naravno ne daju iako u tele2 i tmobile-u imaju tu praksu. sada sam na hakom-u s njima, ali i oni su mi rekli da se ne nadam pozitivnom rješenju...

zanima me da li je netko imao slicnih iskustava i sta se moze napraviti?*

unaprijed hvala
promijenjeni su opći uvjeti, probaj to iskoristit za raskid ugovora.

Zadnje uređivanje Katrin : 20.11.2011. at 10:26.
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 12:45   #418
Moželi mi netko objasnit malo kako to ide kada se ugovor raskida u T-mobileu..hvala
__________________
Nama je Rijeka sve,mi živimo zbog nje!!
RI_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 12:57   #419
Odes u t-centar i trazis raskid ugovora. Dalje ovisi o razlozima raskida i o tome raskidas li ugovor prije isteka obveznog trajanja ili ne.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 10:28   #420
Da li za raskid ugovora sa mobilnim operaterom vrijedi novi zakon o elektroničkim komunikacijama ili vrijedi stari zakon koji je bio na snazi u trenutku potpisivanja ugovora.
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.