Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2012., 18:31   #1
Opća slabost sredinom menstruacijskog ciklusa

Pozdrav,

Pišem vam jer nemam pojma uzrok svom stanju. Jedino što sam uspjela povezati je da nastupi otprilike sredinom menstrualnog ciklusa. Evo, danas mi je 18. dan ciklusa i već prije 3 dana je počelo, danas je kulminiralo.

Užasna fizička slabost (pogotovo u udovima, kao da nemam nimalo snage u njima), malaksalost, ne mogu ležati, ne mogu stajati - ništa ne pomaže. Tih nekoliko dana budem za ništa, lako mi se zacrni pred očima ako čučnem ili sjednem iti sekundu i onda ustanem, muka mi je od gladi - a muka mi je i ako jedem. Stvarno sam nesposobna za život.

Uvijek sam imala razdoblja kada mi je bilo ovako. Bila sam u doktorice, jer sam imala slabo željezo davno prije, ispostavilo se da je krv odlična - bolja ne može biti. Jedino željezo na granici. Pila sam neke prirodne tablete sa željezom, malo pomognu, ali uvijek nastupe ovakvi dani.

Bila sam kod ginekologa, isto nikakav problem ne postoji. Ne pijem kontracepcijske pilule, ne pijem nikakve lijekove osim 1-2 tablete mjesečno prvi dan menstruacije.

Ne znam je li povezano sa ciklusom, ali se pojavi svako mjesec dana otprilike, više ne znam što bi.
Zdravo se hranim, nikakav junk food ne jedem, pijem puno tekućine, aktivna sam fizički i jednostavno mi nije jasno zašto me cijeli život prate ove mučnine i zašto nitko ne zna što mi je.

I doktorica i ginekolog kažu da je sve okej, valjda si osjetljivija, i ne znaju na koji način da djelujem na ovo. Štoviše, ni ne kuže kada im objašnjavam simptome. Kažem da osjećam slabost u rukama, kao da ne mogu dovoljno jako stisnuti šake, a oni me pitaju jel mi trne ruke, jesam li se ozlijedila, iako govorim da je ovakvo stanje godinama.

Ima li netko sličnih iskustava? Je li do menstrualnog ciklusa / hormona? I na koji si način mogu barem malo olakšati te dane, nekim čajem, tabletama, bilo čime? Jer stvarno ne mogu funkcionirati
__________________
In my life, why do I smile at people who I'd much rather kick in the eye?
hollow-gram is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 09:08   #2
Kakav ti je tlak? Jesi kod ginekologa vadila i hormone?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 14:02   #3
E ovo kao da sam ja pisala, potpuno isti simptomi...također niko na zna šta mi je.Ajd barem znam da nisam sama...znači točno negdje sredinom ciklusa počinju moje muke, kao povraća mi se al ne mogu, slabine nekakve, neodređeni bolovi po tijelu naročito u nogama..a ja teška ko slon mada mi je 52 kg Isto bih jela ali i ne bih...uhh šta je to dal neko zna?
yana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 14:06   #4
Tvoji simptomi vuku na nizak tlak .Probaj s kapsulama matične mliječi . Meni je to pomoglo jer sam se slično osjećala kada me dohvati pms .
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:17   #5
Nisam vadila hormone, normalan tlak je bio zadnji put kada sam mjerila. Naravno, simptomi su nestali dan nakon otvaranja ove teme. Malo sam tražila po netu, i nije toliko neuobičajeno ovo što se događa, ali nigdje ne nalazim neko rješenje / olakšanje. Otići ću provjeriti tlak kod doktorice, makar to za početak
__________________
In my life, why do I smile at people who I'd much rather kick in the eye?
hollow-gram is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 23:41   #6
joj, suosjećam. ja imam i tijekom menstruacije i tijekom ovulacije mučnine i proljeve.
ali uvjerena sam da su kod mene hormoni poremećeni. nisam ih još vadila, ali evo ovih dana ću obaviti to.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 14:18   #7
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
joj, suosjećam. ja imam i tijekom menstruacije i tijekom ovulacije mučnine i proljeve.
ali uvjerena sam da su kod mene hormoni poremećeni. nisam ih još vadila, ali evo ovih dana ću obaviti to.
i ja. I još mi opako padne imunitet, i razbolim se. Ko sat. Ma što god uzimala, jela, bavila se sportom - da spriječim taj pad imuniteta, ne pomaže.
Sad pijem diane 35, ali sad pak imam i glavobolje.

Matična mlječ mi je dosta pomogla.
Moram ponovo se vratiti na nju.

btw. vadila sve hormone, sve okej. Ginekološki - ok.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 21:31   #8
Sad kad vas citam shvacam da nisam jedina,vec sam mislila da si umisljam i svasta.Isto tako,malaksalost,trganje i bolovi u zglobovima plus jaka ovulaciona bol..zadnja je bila toliko jaka da ja 2 dana nisam hodati mogla,sagnuti se nisam mogla,bol se sirila od donjeg trbuha jos prema gore prema prsima.Ne znam sta bih rekla,ali dosla sam do te faze da sam se pocela bojati ovulacije.Posljednji put nije bilo za izdrzati.
aska i vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 21:54   #9
Mene još uz sve navedeno uhvati neka vrućina. Nisam mjerila, ali sigurna sam da imam blažu temperaturu. Kad se ti svi simptomi spoje dođe mi da se ubijem. Neizdrživo je.

Nije mi utješno pročitati da je nekima sve ok s hormonima i općenito.

Ne znam što je gore. Da je nešto ili da nije ništa, ali da nema pomoći.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 13:29   #10
Meni je ok sve s hormonima,ja iza sebe imam 3 laparotomije.
aska i vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 22:33   #11
Očito sve imamo više manje iste probleme.
Ja imam niski tlak pa imam osječaj kao da ću se svaki čas srušiti, željezo na granici pa sam sad počela piti tablete za to.
Obavezno dobijem temperaturu koja je uvijek 37.2 - 37.5 ništa viša, ne mogu jesti a moram da mi nije slabo, bolovi ni ne tako katastrofa kolko ovo, pa mi krevet ne gine, a ni tablete. Uskoro idem ginekologu pa ću vidjet šta će on reči.
Isto se stalno pitam jel to normalno...
Midori7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 12:52   #12
Pridružujem se tegobama...evo baš me ovih dana uhvatilo, mislim da je povezano sa ovulacijom...znači navale vručine, slabost, bolovi u rukama, nogama, mučnina...još hormone nisam vadila,ali vi sve kažete da su vam bili uredni?

Imam niski tlak, imam nisko željezo...ali ovo mi se tek počelo događati u posljednjih godinu dana, mislim da je od stresa...
Bijela maca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.