Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 09:57   #181
Quote:
Busolavk kaže: Pogledaj post
Sada ja više ne kužim šta ti manijaci tamo rade , na 10 -tak mjesta se vide požari , koji vrag se tamo dešava... Ono mi ne liči na kontrolirano paljenje nafte...
Ono je navodno "kontrolirano" paljenje. No meni se čini da je u pitanju više predstava, show, nego što se zaista radi o "čišćenju".
Nakon svih novih spoznaja a uprkos medijskoj blokadi očito je da tu nije ništa normalno.
Nije normalno da najjača svjetska sila (barem se tako predstavljaju) u svim segmentima; od vojne do medicinske tehnologije, ne poduzima ništa već sve prepušta jednoj (1) kompaniji koja i nije američka!?! I ne samo to, javno to priznaju i prave budalama (većim no što jesu) vlastiti narod.
A narod je, barem prema pisanju na američkim forumima, totalno sluđen. Ne znaju bi li bježali ili ostali. I sve što poduzimaju je formiranje kolona duž obale u znak protesta i podrške prema drugim izvorima energije. Prejadno i presmiješno. Dok ih angažirani nasilnici tjeraju od obale!!?!!

Zašto imamo medijsku blokadu na katastrofu koja će utjecati na cijeli svijet? BP je angažirala CIA-tvrtku, Wackenhut, za patroliranje duž obale kako bi spriječili novinare, stanovnike i posjetitelje da svjedoče, opisujući i snimajući štetu na obali.

cijela priča na linku
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 16:41   #182
Lightbulb 93!

Quote:
I sve što poduzimaju je formiranje kolona duž obale u znak protesta i podrške prema drugim izvorima energije. Prejadno i presmiješno. Dok ih angažirani nasilnici tjeraju od obale!!?!!
I to je nešto, a i svaki početak je težak.
Ako istraju u protestima; vlada će morati (kao u našem slučaju "varšavske"&"ugovora o radu") nešto poduzeti; ili misliš da su trebali odmah "uzeti oružje u ruke"?
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 18:46   #183
http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/mek...tne-mrlje.html

srijeda uveče je danas. Znači sutra bi mogli čitati i slušati o posljedicama.
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 20:44   #184
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
ili misliš da su trebali odmah "uzeti oružje u ruke"?
Ne znam, možda ti to misliš?

Uspoređivati ovu globalnu katastrofu s Varšavskom je, oprostit ćeš, smiješno.
A što se oružja tiče, kad su Amerikanci u pitanju, oni ga "kolekcioniraju". Ne za borbu ali za obranu u slučaju da im netko ne upadne u posjed.
Dok se ovdje radi o teškom "napadu" na njihove posjede i ugrožavanju egzistencije. Valja pitati stotine ribara ili čitati njihove ispovjedi o propasti poslova. Da li bi možda oni trebali nešto više od hvatanja za rukice i stajanja duž obale, udišući otrovna isparanja, ne znam. Ja ne znam što bi oni trebali, niti što će poduzeti kad im "prekipi"?

U svakom slučaju zanima me i pratim događanja, koliko stignem. I sudjelujem na jednom forumu. Tamo sam među onima koji pokušavaju shvatiti i pridonijeti širenju dostupnih informacija. Ili, kako sam jučer u jednom postu napisao; drugačije je gledati sliku izvana nego kad se nalaziš u njoj. Mnogi su to shvatili. Nije ni kod njih "brainwash" više toliko na snazi.
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 21:05   #185
ajde reci koji je to forum jer sam stvarno zainteresiran za ovu temu....
19_____86 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 10:25   #186
O ovome se sve više govori;

Planiranje evakuacije stanovništva iz zaljeva u Californiu!?!
LINK 1
LINK 2

Uragan Alex, za sada pogodio sjevero-istočnu obalu Mexica, poplave u Teksasu,... CNN vijesti, video
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:41   #187
Evo mi na stolu stoji službeno izvješće da iz rupe u zaljevu šiba nafta na 60.000 psi-a

Sad koliko je to atmosfera......ostavit ću vama da se igrate...
PSI
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 08:44   #188
Znam da upadam kao padobranac al meni je hebeno nevjerovatno da stručnjaci
1.Nisu sposobni zatvorit rupu
2.Nisu predvidjeli da bi se to moglo desiti


Znam da nemam pojma o tome i kao laik gledam sve to i ne vjerujem...Strašno
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 09:24   #189
Quote:
ptica_dodo7 kaže: Pogledaj post
Znam da upadam kao padobranac al meni je hebeno nevjerovatno da stručnjaci
1.Nisu sposobni zatvorit rupu
2.Nisu predvidjeli da bi se to moglo desiti


Znam da nemam pojma o tome i kao laik gledam sve to i ne vjerujem...Strašno
Nitko nema pojma. Mi svi kao i Amerikanci pojma nemamo što se događa. Uz sve još je i blokada vijesti, tj. novinara da izvještavaju.

Dok jednom kad otvoriš vulkan, nema te tehnike koja će ga zaustaviti. Taman kad bi i htjeli. A prema dostupnim informacijama nafta (i katran) izlaze na više mjesta!?!
Čitaj po malo sve s teme pa ćeš vidjeti da nije sve tako jednostavno.
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 09:31   #190
Quote:
ptica_dodo7 kaže: Pogledaj post
2.Nisu predvidjeli da bi se to moglo desiti
Stručnjaci su predivdjeli, ali je British Pollution podmitio i doveo na vlast Obamaoa i Dick(obraza) Cheny-ja. Stručnjaci su upozorili SAD administraciju za gospodarenje mineralima da to nije obično ležište i da bi moglo biti velikih problema.

Da ih se jako dobro upozoravalo govori podatak da je Goldman Sachs prodao svoje dionice British Petroleuma, a taj njihov udio u BP-u nije bio mali. Bio je 44%. Zamisli, teškom mukom stekneš kuću iz svojih snova i oda je odjednom prodaš. Da te ja poznajem, meni bi to bilo jako sumnjivo. A što tek reći za te ogromne financijske transakcije. Pomoću financijskih malverzacija i transakcija možeš srušiti ekonomiju cijele jedne manje države.

Puno se kvalitetnih informacija o tome može naći ovdje. I bit ćeš mnogo upučeniji i moći sagledati problem s više strana.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 09:34   #191
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Evo mi na stolu stoji službeno izvješće da iz rupe u zaljevu šiba nafta na 60.000 psi-a

Sad koliko je to atmosfera......ostavit ću vama da se igrate...
PSI
Nisam neki matematičar, ali čini mi se da je to mnogo više od 20 000 galona na dan.

BP je izjavio da istjeće 5 000

Da nije žalosno bilo bi smiješno.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 09:42   #192
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nisam neki matematičar, ali čini mi se da je to mnogo više od 20 000 galona na dan.

BP je izjavio da istjeće 5 000

Da nije žalosno bilo bi smiješno.
Istječe 50.000 do 60.000 barela

Barel ima 160 litara
Galon ima 3.8 litara



PSI je jedinica za tlak...pound per square inch
Znači sila kojom nafta šiklja iz rupe...
1 PSI = 68.948×10−3 bar (atm)

Iako info da je tlak 50.000 psi-a je uvelike pretjeran, ispada ~4000 bara...

Tlak na dubini od 1500 metara jednak je 150 atm (bar), izlazni tlak nemre biti preko 400-500 bara...4000 bara je jednostavno previše...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 11:19   #193
Možda nema veze sa temom, ali...
http://conspiracyrealitytv.com/amaur...otos-included/

The last one that they projected was showing us how there was only going to be one government on the Planet Earth, and they’ll be living on some sort of artificial island that’s going to be floating in the middle of a dark, black, dirty sea

I jedan od komentara sa yt:
"notice how he says island around black water. the oil spill wasnt an accident, its all part of there agenda."

'Vanzemaljci' predvidjeli (upozorili nas na) katastrofu ??
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 02.07.2010. at 11:25.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 16:17   #194
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Evo mi na stolu stoji službeno izvješće da iz rupe u zaljevu šiba nafta na 60.000 psi-a

Sad koliko je to atmosfera......ostavit ću vama da se igrate...
PSI
A otkud tebi taj podatak na stolu !?!
Tomscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 17:56   #195
Quote:
Tomscha kaže: Pogledaj post
A otkud tebi taj podatak na stolu !?!
Zato što nije ni ispred, ni iza, ni pored stola.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 19:56   #196
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Zato što nije ni ispred, ni iza, ni pored stola.
...ni iznad stola...
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:55   #197
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Zato što nije ni ispred, ni iza, ni pored stola.
Aj dobro
Tomscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:58   #198
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
...ni iznad stola...
ma pali su mu ispod stola. On rpobo dokučit ih, pa je i sam pao ispod stola.

I ostao dolje. HIK!

OZNA sve dozna.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 21:59   #199
Nego ljudovi, što mislite kolika je šansa da psihopati u SAD-u grunu taktičku nuklearku na to mjesto i izazovu oooooogromnu eksploziju metana?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 23:31   #200
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nego ljudovi, što mislite kolika je šansa da psihopati u SAD-u grunu taktičku nuklearku na to mjesto i izazovu oooooogromnu eksploziju metana?
0.64489943518945649445617826%

ali zaozbiljno

gotovo minimalna...
19_____86 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.