Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 09.06.2007., 00:02   #1
Volvo V40/V70/850

Pitanje za ljude koji imaju iskustva s ovim autima...
Pošto se odnedavno povećala obitelj, kupuje se karavan!
Izbor je pao na Volvo v40 ili v70 ili čak 850 karavan sa turbodizelskim motorom star 8-10 godina!
Ja sam vozil s40 sa 1,9TD motorom iz Renaulta sa 90 KS. Auto je odličan ali motor me baš nije oduševio, bučan je, pogotovo kad je hladan i dosta lijen pogotovo u 1. i 2. brzini. I sekundu-dvije dok mu se ne uključi turbo fakat nikak nejde! Nisam veliki ljubitelj brzina ali važno mi je da auto dobro potegne, pogotovo prilikom pretjecanja i sl. Kad se zagrije je čisto solidan, pogotovo iznad stotke! Zanima me da li u v40 postoji koji jači dizelski motor od recimo 100+nešto konja?

V70 nisam još vozil al brijem da bi 2,5 TDI motori od čini mi se cca 140 konja koji se ugrađuju u njih i mislim u 850 trebali biti sasvim druga priča. Zna ko dal su to Volvovi motori ili su i to od nekog preuzeli kak u s/v40 i koja im je potrošnja?
I kak je s ponudom prostora u v70/850 jer je v40 dosta skučen za dvometraša i kad si potegnem sic do kraja iza može sjedit samo dijete i to ne baš komforno. v 70 je ipak viša klasa pa brijem da tu ne bi trebalo bit problema!

Iako mi je v40 malo ljepši i "normalniji" od možda još malo prekockastog v70 ili 850, na njima su mi bomba zadnja svijetla od krova do branika i brijem veća prostranost! Dok ne riješim trilemu koji uzet, molim ljude koji imaju iskustva s njima i koji znaju odgovore na pitanja za pomoć!
Pozdraf
superfast is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.