Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2007., 09:42   #61
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
plazi, ja sam ti vec napisala neke stvari. moj hotel spomenut gore ima parking, mislim da kosta 9 eura dnevno, moze se provjeriti na sajtu. nocenje za 2 je bilo 70 eura s doruckom, cisto, uredno, sve 5. napisala sam gore i sajt za hotele. javni parking je oko 1-2, ovisi o lokaciji, a i negdje je prvi sat 1 euro, a drugi 2 i slicno. mi smo jedne noci htjeli parkirat ispred hotela, ali su nas na recepciji upozorili da peru ulice tu noc i onda ti pauk odnese auto. obavijest nismo vidjeli. u sieni smo parkirali 10-15 minuta od centra pjesice. parking isto oko 1-1,5 euro. jeftiniji nego u zg.
ulaznice za znamenitosti su ti oko 10 eura, evo nasla sam ih, prepisujem. kupola brunelleschijeva od katedrale u firenci je 6 eura, to je genijalno, obavezno vidjeti. basilica u sieni 3.5 eura, galerija uffizi 12,5 eura, onda u sieni katedrala (to ukljucuje muzej, krstionicu, kriptu i katedralu) 10 eura. sve su ti ovo cijene po osobi.
klopa u firenci obavezno za-za, piazza del mercato centrale, 26 r. 055215411. odusevljeni, stalno to reklamiram. eto, napisala sam se dosta
Tenk ju veri mač!
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:13   #62
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
Početkom travnja namjeravamo napraviti jedan tjedni izlet po Toskani...
Ima li koga da mi odgovori?
I je li prošao taj tjedni izlet po Toskani? Zanima me kako je bilo jer i ja planiram nešto slično, Firenca, Pisa, Siena, San Gimignano i obevezno Cinque Terre-nije Toscana ali je dosta blizu.
I da li je netko išao u Cinque terre, ako da kako do tamo-prijevoz, koje pješačke staze za prošetati, i je li mi dosta izlet 1 ili 2 dana za tamo? A za Toskanu me zanima ako je netko išao po vinskim podrumima, degustacija vina i ostalo, ima li neka vinarija za preporučiti, kao i preporuke za restorane po Toskani
thnx
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:39   #63
Quote:
jelena23 kaže: Pogledaj post
I je li prošao taj tjedni izlet po Toskani? Zanima me kako je bilo jer i ja planiram nešto slično, Firenca, Pisa, Siena, San Gimignano i obevezno Cinque Terre-nije Toscana ali je dosta blizu.
I da li je netko išao u Cinque terre, ako da kako do tamo-prijevoz, koje pješačke staze za prošetati, i je li mi dosta izlet 1 ili 2 dana za tamo? A za Toskanu me zanima ako je netko išao po vinskim podrumima, degustacija vina i ostalo, ima li neka vinarija za preporučiti, kao i preporuke za restorane po Toskani
thnx
Izlet je bio za pet. Ako prođeš sve ove destinacije to će ti biti pun pogodak. Mi smo kombinirali jedan dan u Firenzu i jedan dan đir po Toskani i tako cijeli tjedan...Firenza - znamenitost do znamenitosti, nešto kao Venezia, ipak je to bio centar renesanse...Pisa - kosi toranj i studentski grad...Siena - slično kao Dubrovnik očuvani srednjovjekovni grad sa prekrasnim trgom...San Gimignano - to se jednostavno mora doživjeti, kao Motovun i Grožnjan samo pomnožiš sa 10.

Što se tiče agroturizma i gastronomije, to smo malo zanemarili, jer ja mislim da bi mi za to trebao još jedan tjedan. U biti najidealnije bi u Toskanu bilo ići dva tjedna - jedan tjedan za gradove i jedan tjedan za okolicu i agroturizme.

Preporučam ti da za smještaj pogledaš i rezerviraš na
HTML Code:
http://www.tuscany.net/
, te po mogućnosti da se uvališ negdje blizu željezničkih stanica, jer vlakovi često prolaze i lokalne linije nisu toliko skupe.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:46   #64
Quote:
jelena23 kaže: Pogledaj post
I je li prošao taj tjedni izlet po Toskani? thnx
Šta se tiče restorana, izbjegavaj glavne punktove po gradovima.Prošetaj malo po sporednim uličicama...U Firenzi svakako odi do tržnice ( Lola je već preporučila Zsa Zsa ) ili po uličicama oko glavnog trga Vecchie Signore ( preporučam restoran La Grotta Guelfa ) .

Na sve iskazane cijene će ti zaračunati još 10-15% za servis
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 16:25   #65
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
Šta se tiče restorana, izbjegavaj glavne punktove po gradovima.Prošetaj malo po sporednim uličicama...U Firenzi svakako odi do tržnice ( Lola je već preporučila Zsa Zsa ) ili po uličicama oko glavnog trga Vecchie Signore ( preporučam restoran La Grotta Guelfa ) .

Na sve iskazane cijene će ti zaračunati još 10-15% za servis
Thnx, u Firenci sam već bila, tako da planiram kratki posjet jedan dan. Ajde još netko pa valjda netko zna preporučiti neku vinariju i restorane po Toscany koje se isplati obići. A Cinque Terre, je li tko bio?
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 16:30   #66
Ej, a kako je bilo s autom i parkingom? Ili ste u Firenzu, Sienu i sl. išli vlakom??
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 16:50   #67
Quote:
jelena23 kaže: Pogledaj post
Ej, a kako je bilo s autom i parkingom? Ili ste u Firenzu, Sienu i sl. išli vlakom??
U Firenzu smo išli vlakom.
U Pisi sam ubo parking 2 ulice od tornja ( 1 EUR/h), S.Gimignano de facto plaćaš ulaz kroz parking ( 2 EUR/h) , a u Sieni imaš parkinge na svakom ulazu u grad ( 1,5 EUR/h) i dobro su ti označeni tako da ne možeš faliti.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 21:16   #68
a koliko otprilike košta karta za vlak, za firenzu, iz zagreba?
anabella_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 23:44   #69
evo, ja sam baš danas to pitala na kolodvoru!

uzmi letak za Venezia- budimpesta vlak... ako se ide s njim u 23:17 iz ZG dodjes u Veneziu u 7 ujutro (povratna oko 450 kn)... U Venezii Mestre imas cesto vlakove prema Firenzi (voznja 2-3 sata) i karte su oko 30 € (na prvo klikanje bez popusta...)... na kraju sve dodje oko 900 kn povratna

probaj gore navedene linkove (imas i englesku verziju)
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 10:11   #70
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
U Firenzu smo išli vlakom.
U Pisi sam ubo parking 2 ulice od tornja ( 1 EUR/h), S.Gimignano de facto plaćaš ulaz kroz parking ( 2 EUR/h) , a u Sieni imaš parkinge na svakom ulazu u grad ( 1,5 EUR/h) i dobro su ti označeni tako da ne možeš faliti.
E super, ovo su mi baš korisne informacije. Možeš biti koliko hoćeš sati parkiran, pretpostavljam da nema glupih ograničenja max. 2 sata i slično ? Nadam se da ulazi u gradove nisu komplicirani ako sve isprintam sa Via Michelina, ipka su to manji gradovi, ako se nismo zagubili u Milanu i Minchenu ne vjerujem da ćemo ovdje imati problema.
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:44   #71
Quote:
jelena23 kaže: Pogledaj post
I je li prošao taj tjedni izlet po Toskani? Zanima me kako je bilo jer i ja planiram nešto slično, Firenca, Pisa, Siena, San Gimignano i obevezno Cinque Terre-nije Toscana ali je dosta blizu.
I da li je netko išao u Cinque terre, ako da kako do tamo-prijevoz, koje pješačke staze za prošetati, i je li mi dosta izlet 1 ili 2 dana za tamo? A za Toskanu me zanima ako je netko išao po vinskim podrumima, degustacija vina i ostalo, ima li neka vinarija za preporučiti, kao i preporuke za restorane po Toskani
thnx
bok jelena!

mene isto zanima agroturizam, odnosno vinarije i maslinarije te degustiranja pa bih te zamolio ako nešto saznaš da javiš

grazie
ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:52   #72
Quote:
night_train kaže: Pogledaj post
evo, ja sam baš danas to pitala na kolodvoru!

uzmi letak za Venezia- budimpesta vlak... ako se ide s njim u 23:17 iz ZG dodjes u Veneziu u 7 ujutro (povratna oko 450 kn)... U Venezii Mestre imas cesto vlakove prema Firenzi (voznja 2-3 sata) i karte su oko 30 € (na prvo klikanje bez popusta...)... na kraju sve dodje oko 900 kn povratna

probaj gore navedene linkove (imas i englesku verziju)
900 kn povratna karta, hm, mi smo isli autom, dizel, tako da me benzin kostao 500-600 kuna.
a sto se tice smjestaja, meni se na www.tuscany.net cinilo skuplje nego na www.gtahotels.com
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:55   #73
Ipak su tu neke međunarodne tarife... pa mi se cijena ne čini tako opako velika! uvijek mozes kombinacijama do Trsta... Ovo mi je jedna od opcija!
Što se tiče hostela, otajem dosljedna hostelbookers-ima i sličnim sajtovima...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 20:53   #74
jbga, ja sam stara baba, ne bi spavala u hostelu vise. volim svoju kupaonicu i sobu.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 21:15   #75
nisam ni ja tako mlada!

i hostele nadjemo takve da imamo sobu s brojem kreveta koliko nas ide, i najcesce sa svojom kupaonicom!... bas sam nasla neke po svom gustu...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 14:25   #76
moze li se naci takvo sto za dvoje ljudi s kupijonom za ne vise od 60-70 eura na noc?
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:34   #77
bas sa u toj cijeni nasla par lokaliteta... ali ne znam još kad idemo pa ne mogu rezervirati...
upisi hostels in florence... i propikaj bookere.... porocitaj review-e... sretno
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 16:49   #78
Uffizi

Jedna vrlo vazna stvar - ako zelite pogledati Uffizi,a ide u Firencu samo na kraci period morali bi te rezervirati karte unaprijed.Moze se i telefonski i on-line inace ne gine 2-4 h stajanja u redu.a s obzirom da se muzej zatvara oko 5-6 popodne imat cete malo vremena za dobro razgledavanje (otvara se u 9)
Karte je potrebno rezervita bar nekoliko dana ranije (ovisi o periodu,naravno,recimo za blagdane su vece guzve pa je potrebno rezervirati oko 4-5 dana unaprijed).Cini mi se da je ponedjeljkom zatvorena.
Cijena je 6.50 eura,a rezervacija je dodatna 3 eura (vjerujte,isplati se).Pogotovo kad skuzis da je pol litre pive 5 eura!!!

Mali prakticni savjeti:
Imaju besplatnu garderobu - iskoristite ju!
Ne smije se unositi nikakva tekucina
Ima kafic s krovnom terasom s koje se vidi Palazzo Vecchio i kupola od Duoma.Na cijeniku stoji da je capuccino oko 1-2 eura,ali ako sjednete cijena se pretvara u 5 eura (sto saznate samo kad vec sjednete).A dobro je napraviti i malu pauzu da bi se vratila koncentracija za gledati slike.
bilo kakav vodic (knjiga,slusalice) po meni se ispate.tamo ste jednom u zivotu pa da bar znate u sta gledate (npr.ja sam tako saznala da je uffizi prvi muzej na svijetu!)

To je ono sto mi za sad pada na pamet.Uzivajte!
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 16:53   #79
Quote:
night_train kaže: Pogledaj post
bas sa u toj cijeni nasla par lokaliteta... ali ne znam još kad idemo pa ne mogu rezervirati...
upisi hostels in florence... i propikaj bookere.... porocitaj review-e... sretno
Hostele mozes vidjete vec u hrvatskoj preko hostelskog i ferijalnog saveza.I cini mi se da se njihovu karticu vise isplati kupiti kod nas,a i objasne ti kako funkcionira s hostelima.Inace ja sam bila u jednom hostelu u Fi,ali se ne mogu sjetiti kako se zove,malo je prema izlazu grada.Pred tri godine nocenje s doruckom je bilo 16 eura,a ima i kamp.soba je bila 6-krevetna,ali ja te cure skoro i nisam vidjela.
U svakom slucaju bila sam jako zadovoljna.
Samo,najvaznija stvar - obavezno provjerite kad zatvaraju vrata.Ima nekih hostela koji zatvaraju vrata u 10 navecer i otvaraju tek ujutro pa da ne biste ostale s krive strane vrata
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 23:09   #80
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
U Firenzu smo išli vlakom.
U Pisi sam ubo parking 2 ulice od tornja ( 1 EUR/h), S.Gimignano de facto plaćaš ulaz kroz parking ( 2 EUR/h) , a u Sieni imaš parkinge na svakom ulazu u grad ( 1,5 EUR/h) i dobro su ti označeni tako da ne možeš faliti.
Ja sam prije nekoliko godina obisla Toscanu autom (kolovoz) i koliko se sijecam u nijednom mjestu nisam platila parking, uvijek sam se parkirala malo izvan zidina ili parking zone. U Firenzi je u kolovozu navodno besplatan parking (plavo oznacena parkiralsnia mjesta, ili bijela?), a i ispred hotela je bilo par mjesta. Mozda se sto i promjenilo od tad ...

Ferrara (nije bas Toscana, ali je usput :-)), Firenza, Mon. Terme, Lucca, Viareggio, Pisa, San Gimigniano, Sienna, Ravenna, plus druga zanimljiva mjestasca.

Uvijek bih odabrala nocenje blizu centra mjesta, jer valja mjesto doziviti i nocu, to pogotovo vrijedi za Siennu, Ferraru, Firenzu.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.