Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2014., 23:57   #1001
Idi busom ili vlakom do Poggibonsija. I u Poggibonsiju ima bus koji vozi do San Gimignana. Ne vozi se dugo. I ja sam isto prvo iz FI vlakom do Pise pa dalje do Viarregia i onda u Luccu i natrag kasnonocnim vlakom u Fi. Ako ides u rujnu, trebalo bi u Luccu otici 13.9. (Ili negdje oko tog datuma, morala bih jod provjeriti).To je najveci godisnji blagdan u Lucci, u predvecer se gasi javna rasvjeta i onda na svim prozorima se pale svijece i ide procesija sa upaljenim svijecama, a poslije tog pucka vesela festa na onom okruglom trgu. Ja sam bila bas na taj dan
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 21:49   #1002
Nakon dugo godina ponovno mislim koristiti javni prijevoz (bus) iz Toskane za San Gimignano i Sienu.
Koliko bi došla povratna karta za neko prometalo tipa bus?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 23:00   #1003
Tko ce pamtiti sve te cifre, nije bus bio nesto skuplji od vlaka. Ovo ljeto ti je wob isao busom do Siene. Ja isla busom do Poggibonsija, tam presjedala zaSan Gimignano..i onda natrag u Pogg i dalje u Pisu vlakom. Mozes i tako kombinirati.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 06:44   #1004
Koliko si platila?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 07:17   #1005
Ne sjecam se stvarno, ali ne puno. I ja sam lowbudget turist kao i ti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 10:19   #1006
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Nakon dugo godina ponovno mislim koristiti javni prijevoz (bus) iz Toskane za San Gimignano i Sienu.
Koliko bi došla povratna karta za neko prometalo tipa bus?
Kad sam ja išla prije nekoliko godina bus iz Firence za San Gimignano s presjedanjem u Poggibonsiju me koštao oko 6-7 EUR, a iz Siene za SG oko 5 (mislim da sam kupila u jednom smjeru, ali povratna bi trebala biti s popustom). Ne znam koliko su sada aktualni ovi podaci, ali ne bi tebalo biti velike razlike. Tvrtka je ili TRAIN ili Siena Mobilita`, ako se dobro sjećam, pa pokušaj potražiti web stranice, možda nađeš informacije o cijeni i voznom redu. Pokušaj izbjeći nedjelju, linije su tada znatno prorijeđene, pa je teže organizirati taj izlet.
__________________
Putnik, ne turist.

Zadnje uređivanje Komižica : 10.09.2014. at 10:35.
Komižica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 10:34   #1007
Mislim možda iskombinirati u jednom danu Firenca-San Gimignano-Siena-Firenca.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:34   #1008
Tako sam ja kombinirala, sve u jednom danu. Rano ujutro busom do Poggibonsija, pa sam tamo presjedala na lokalni do San Gimignana, te se vratila u Poggibonsi i onda na vlak do Siene. Kasno navecer sam se vratila vlakom u Firenzu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 13:15   #1009
Vlakom do Siene je isto ok, ali ako nekome to predstavlja problem, mora imati na umu da je željeznička stanica u Sieni udaljena oko pola sata hoda od centra, dok je autobusna puno bliže.
__________________
Putnik, ne turist.
Komižica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:12   #1010
Firenza - Siena busom , 16 euro. Vozis se sat vremena .
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:59   #1011
Jedan smjer?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 15:30   #1012
Tribam pitat zenu , nemam pojma. Ona je moja blagajnica
Al mislim da je bio jedan smjer .
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 12:21   #1013
Bok svima,

planirala sam da bi možda išli u Toskanu, pa ako možete dati par savjeta:

1. U koje doba godine je najbolje ići tamo, obzirom na vrijeme i lijepe krajolike? Također bi radije išla onda kad nema brdo turista, pa ne znam jel tamo stalno sve puno ili ipak ima toga kad je pritisak manji.
2. Koji način putovanja bi preporučili:
- autom iz hrvatske (ZG) do tamo - vidjela sam da ima oko 8h vožnje što i nije tako strašno. ali ne znam da li je to isplativo s obzirom na potrošnju benzina/plaćanje autoputa/parking tamo.
- preko agencija? većinom se aranžmani vrte oko 1500 kn po osobi
- ili javnim prijevozima do tamo, u vlastitom aranžmanu?
Da li je skupo rentanje auta tamo?
Naravno, zanima me neki kompromis između jeftinije opcije i načina putovanja gdje se najbolje može obići Toskana.
3. Malkoc sam proučavala koja mjesta bi trebalo obići:
Pienza-Montelpulciano-Montalcino-Siena-San Gimignano-Firenze-Pisa-Lucca.
Vidjela sam da ste spomenuli i jako nahvalili dio Maremma, pa bi svakako voljela i to uvrstiti - što bi preporučili u tom predjelu, koja mjesta?
I da li bi nešto još ovome dodali, ili nešto od nabrojanog nije vrijedno pažnje?
4. Koliko dana bi bio dovoljno za sve ovo obići?
5. Koji bi bio najjeftiniji smještaj? Da tražim na booking. com ili negdje drugdje...? Da li je smještaj na agroturizmima skuplja varijanta?

Sad sam puno toga nabrojala, nadam se da nije previše toga, pa ako može mala pomoć. Hvalaaaa!
maldivina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 13:47   #1014
Najljepse je u svibnju, lipnju, rujnu...najduzi dani, najintezivnije boje i mirisi prirode. Turista uvijek ima tokom cijele godine, ali u Fi je guzva, drugdje i ne bas tako.
Mozda je najpovoljnije vlakom jer tal.zeljeznice imaju dobre akcije pa ako uspijes to iskemijati, ispalo bi ti najpovoljnije vlakovima po Toscani.
Za smjestaj je sad najveci izbor najpovoljnijih apartmana, soba itd na airbnb.com
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 09:11   #1015
Quote:
maldivina kaže: Pogledaj post
Bok svima,

planirala sam da bi možda išli u Toskanu, pa ako možete dati par savjeta:

1. U koje doba godine je najbolje ići tamo, obzirom na vrijeme i lijepe krajolike? Također bi radije išla onda kad nema brdo turista, pa ne znam jel tamo stalno sve puno ili ipak ima toga kad je pritisak manji.
2. Koji način putovanja bi preporučili:
- autom iz hrvatske (ZG) do tamo - vidjela sam da ima oko 8h vožnje što i nije tako strašno. ali ne znam da li je to isplativo s obzirom na potrošnju benzina/plaćanje autoputa/parking tamo.
- preko agencija? većinom se aranžmani vrte oko 1500 kn po osobi
- ili javnim prijevozima do tamo, u vlastitom aranžmanu?
Da li je skupo rentanje auta tamo?
Naravno, zanima me neki kompromis između jeftinije opcije i načina putovanja gdje se najbolje može obići Toskana.
3. Malkoc sam proučavala koja mjesta bi trebalo obići:
Pienza-Montelpulciano-Montalcino-Siena-San Gimignano-Firenze-Pisa-Lucca.
Vidjela sam da ste spomenuli i jako nahvalili dio Maremma, pa bi svakako voljela i to uvrstiti - što bi preporučili u tom predjelu, koja mjesta?
I da li bi nešto još ovome dodali, ili nešto od nabrojanog nije vrijedno pažnje?
4. Koliko dana bi bio dovoljno za sve ovo obići?
5. Koji bi bio najjeftiniji smještaj? Da tražim na booking. com ili negdje drugdje...? Da li je smještaj na agroturizmima skuplja varijanta?

Sad sam puno toga nabrojala, nadam se da nije previše toga, pa ako može mala pomoć. Hvalaaaa!
Ovo ovisi isključivo o tome koliko osoba putuje - čim više isplativije je.
Za "sve obići" trebalo bi ti nekoliko mjeseci. Ali steći neki dojam i doživjeti sva ova mjesta koja si nabrojala - barem tjedan dana.
Maremma nije u krugu mjesta koja si spomenula i bolje to ostavi za neku drugi put.
Smejšataj B&B po agriturizmima ovisi o lokaciji i opremi.
Raspon je od 55-150 eura za noć.
Rentanje auta je po cijeloj Europi tu negdje po cijeni. Nema velikih razlika.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:51   #1016
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Mozda je najpovoljnije vlakom jer tal.zeljeznice imaju dobre akcije pa ako uspijes to iskemijati, ispalo bi ti najpovoljnije vlakovima po Toscani.
Za ovakav itinerer kakav spominje Maldivina vlak bi bio dovoljan za povezivanje većih gradova, a busne linije za spomenute gradiće. Lako za vlak kroz Italiju, međutim, problem je kako uopće doći do Italije kada je prije dvije godine ukinut vlak Zagreb-Venecija i sad praktički ne postoji željeznička linija koja povezuje Hrvatsku i Sloveniju sa Italijom. Postoje autobusi za Trst, Veneciju, čak i Firencu, ali ne znam baš...a mislim da nije ni jeftino uopće.
__________________
Putnik, ne turist.
Komižica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 15:12   #1017
Bus do Trsta nije skup, a za vlakove po It mogu naci dobre akcije. Zadnjih par duzih posjeta Italiji sam realizirala autom ili skuterom, ali izvan udarne sezone. I moze se proci jeftino ako se izbjegava autocesta, jer uz autoceste ima i paralelna cesta, ali po tom ne mozes brzo voziti, zbog ogranicenja..nama nije smetalo, jer nam se nikad nije zurilo a i usput bi puno toga obisli.
Po Toscani sam isla vlakovima, do manjih mjesta busevima.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 19:54   #1018
Hvala svima na odgovorima.
Pogledala sam malo cijene za opcije koje ste naveli:
1. Javnim prijevozom:
Povratna karta za bus Zagreb - Firenca je 851 kn!! I još k tome vozi cijeli dan, 8-18h.
Do Venecije povratna, iz Zg-a je 380 kn, i tamo stižeš u 14 h (kreće u 8 h).
Najniža karta za vlak Venecija-Firenca što sam trenutno vidjela je 18e jedan smjer (ona low cost - nema zamjena, promjena, i sl.), kreće u 15,55 h, stiže u 18 h. Prijevoznik Italo.
Znači kombinacija busom iz ZG do Venecije, pa vlakom Venecija - Firenca bi koštalo po osobi malo manje od 700 kn. Tu treba dodati kartu s autobusnog kolodvora na željeznički u Veneciji (ne znam koliko su udaljeni).
Znači razlika oko 150 kn između ovog sjednem na bus u Zgu i siđem u Firenci, ili bus+vlak.
Putovanje između manjih mjesta nisam gledala, pretpostavljam da bi tu bilo najbolje onda busom. To je znači dodatni trošak.
2. Agencije
Koliko sam vidjela trenutne cijene po agencijama, trošak aranžmana je oko 1600 kn po osobi koji uključuje i noćenje s doručkom - obično je riječ o 3 noćenja. Međutim, govorimo sad o zimskim mjesecima, sigurno je druga priča s cijenama na proljeće. Samo što to podrazumijeva manje obilazaka od ovoga što sam ja navela..
* Da li je putovao tko agencijom??

3. Vlastitim autom
Na Viamichelinu sam pogledala, trošak vlastitim autom Zg - Firenca: 135 eura (cestarina i benzin; samo benzin je 87 e), putovanje između manjih mjesta nisam gledala. Dakle, tamo i natrag: oko 2.000 kn.

Ako gledamo za dvoje, samo prijevoz ZG-Firenca:
kombinacija bus+vlak=1400 kn
bus=1700 kn
auto=2000 kn
* još uračunati smještaj i prijevoz između manjih mjesta...

Agencija (3 noćenja s doručkom i prijevoz)= 3200 kn.
maldivina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:15   #1019
S javnim prijevozom ti je najjeftinija solucija ici busom iz Zg do Trsta, a onda od Trsta do FI vlakom (s presjedanjem u Mestrama). Do Fi se moze i bez autoputa, tj.cestarine, ako vam se ne zuri, pa lokalnim cestama .a benzin u Ita je skuplji nego u Hr.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:43   #1020
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
S javnim prijevozom ti je najjeftinija solucija ici busom iz Zg do Trsta, a onda od Trsta do FI vlakom (s presjedanjem u Mestrama). Do Fi se moze i bez autoputa, tj.cestarine, ako vam se ne zuri, pa lokalnim cestama .a benzin u Ita je skuplji nego u Hr.
Ok, vidim za bus Zg - Trst, cijena povratne oko 240 kn.
Međutim, nigdje ne mogu vidjeti taj vlak što spominješ, tj vidim ga ali je karta trenutno jako skupa. Italiarail, karta Trst-Venecija 24 eura, i onda to presjedanje karta Venecija-Firenca 76 eura. Ak se svodi na čekanje neke akcije, koliko onda budu karte, koliko si ti platila ako se sjećaš?
maldivina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.