Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2007., 01:03   #1
Thumbs up Cipar

Zanima me da li je netko bio na Cipru krajem 9.mjeseca? Vaši utisci, iskustva?
Thanks
Blondie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 11:09   #2
Ja sam bio baš krajem 9. mjeseca, ali 2000. godine i to na turskom dijelu. Bilo je super ako imaš pitanja odgovoriću ti jedino što ne unam situaciju na grčkom dijelu...
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 11:44   #3
naravno da nas zanima, meni je Cipar isto jedna od najprivlacnijih mediteranskih destinacija i razmisljam o posjeti na ljeto! takodjer, kao mod, pozivam i ostatak ljudi koji su bili tamo da pisu svoja iskustva jer je ovo prva tema otvorena o Cipru na turizmu (pomalo nevjerojatno)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 18:11   #4
Cipar

Lijep pozdrav,
pa zanima me sve. Ponajprije kakva je situacija tamo s obzirom na grčku i tursku stranu otoka? Kakve su plaže, u kojem hotelu si bio, šta treba obavezno posjetiti na otoku, i cijene naravno.
Thanks
Blondie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:01   #5
Ja sam bio prije nekoliko godina na grčkom dijelu Cipra i to u mjestu Agia Napa, koje se nalazi na jugoistoku otoka.

Agia Napa je jedno od najjačih središta zabave na istočnom dijelu Mediterana.
Zabave u vidu barova i klubova ima za svačiji ukus, iako se čini ponekad kako je sve previše iskomercijalizirano, ali je zanimljivo i to vidjeti.

Kod Agia Nape se nalazi jedna od najljepših plaža na otoku-Nissi Beach s bijelim pijeskom koja podsjeća na plaže na tropskim destinacijama.

Nekoliko kilometara dalje od Agia Nape je turističko mjesto Protaras koje ima isto tako zanimljivu pješčanu plažu Fig Tree Bay.

Svakako treba posjetiti glavni grad Nikoziju koji je poznat po tome što je jedini podijeljeni glavni grad na svijetu.

Što se tiče cijena one su uglavnom veće nego kod nas.
Ljetne temperature su tamo naravno jako visoke, pa je bolje otok posjetiti u lipnju i rujnu (ja sam bio u lipnju).

Otok je ogroman (3. najveći na Mediteranu), pa ne treba imati iluzije kako ga se može obići u tjedan dana.
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 16:46   #6
cipar

jel se isplati uzeti rent-a-car? kakve su cijene rente?
Blondie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 16:57   #7
Quote:
Blondie25 kaže: Pogledaj post
jel se isplati uzeti rent-a-car? kakve su cijene rente?
Ne znam za rent-a-car, vjerojatno se isplati ako se želi vidjeti što više, a ne želiš ovisiti o lokalnom prijevozu ili turističkim agencijama za izlete.
Mislim da na Cipru voze lijevom stranom kao i u Engleskoj.
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 19:03   #8
U kojem mjestu je najbolje odsjesti mladima? Jel imate neki hotel za preporučit?
Blondie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 12:32   #9
Ovako, ja sam bio na Cipru i meni je otok stvarno super...ima se šta za vidjeti, ima se gdje za zabaviti...super sve u svemu.

Ja sam bio smješten u gradu Nicosia, glavni grad, podijeljen, super sređen, vrlo skup...to je u poslovnom smislu ciparsko središte, sa razmjerno malim brojem turista, što diktira i vrlo visoke cijene...

Za mlade je za preporučiti Agia Nappa...iako se meni to previše ne sviđa...kilometri kafića, barova, diskoteka...strava...nisam bio tamo u špici sezone, ali mislim da je tada tamo ludilo...uglavnom prevladava britanska klijentela.

Ono što preporučam je uzeti Lonely Planet, rent-a-car (skoro pa da su džabe - nisam siguran, ali mislim da je cifra 15 EUR po danu za npr Toyotu Corollu...) i paliti okolo...

Na turski dio se normalno može ući i on je u smislu prirodnih ljepota puno ljepši nego grčki...zeleniji, sa kilometarskim pješčanim plažama...
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 12:36   #10
Ja bio tamo u 4om mjesecu kada još nije bila sezona pa zato neke detalje ne znam vezane za zabavu (tada je otok još mrtav)...

Smješten sam bio u stanu, pa za hotele također ne znam.

Turistička mjesta su u pravilu jeftinija puno od ostatka gdje stvarno deru s cijenama...teško da ćete u Nicosii popiti kavu u nekom normalnijem kafiću za manje od 20 ili 30 kn...

Priroda je super tako da možete provesti veselih tjedan dana tamo vozikajući se po otoku...

Otok je super povezan, ceste su super tako da stvarno možete jurcati simo tamo...
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 14:17   #11
u pravu si što se ljepote krajolika tiće - 3,4 i dijelom još i 5. mjesec su zeleni i priroda buja ...kasnije, kad počnu vručine ljudi tamo svoj otok zovu "spaljena zemlja" koliko je sve požutjelo a potom i posivjelo ...no, u gradovima i hotelskim zonama puno se zalijeva i navodnjava, pa je taj dojam malo ublažen iako djeluje pomalo umjetno

...mene recimo fasciniraju fikusi benjamini veliki ko stabla jabuka koji rastu po cesti i grmovi hibiskusa u punom cvatu (ko kod nas mačuhice ) na javnim površinama


nego - od postavljačice teme me zanima : zašto tebe kopka ko je bio na Cipru krajem 9-og mjeseca i kako je tamo, a pitanje si postavila početkom 10-tog mjeseca ? nije ti već malo kasno sad otiči a da stigneš 4 tjedna ranije ? ili, tražiš da ti se javi netko konkretan ?
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 22:51   #12
Pa zanima me Cipar u 9.mjesecu jer planiram tamo ići druge godine, a kako na forumu nema nijedna tema vezana uz Cipar....
Blondie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 22:14   #13
Pa šta stvrno ne postoji nitko tko mi može napisati nešto više o Cipru?
Blondie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:21   #14
Blondie, pa reci mi šta te točno zanima...

Iako je Cipar podijeljen možeš se kretati sa jednog dijela na drugi...meni osobno je turski puno ljepši, iako je vidno siromašniji...prekrasne pješčane plaže, trava ludo zelena...mrak.

Nicosia je glavni grad, super sređen, poslovno središte...sve je vrlo fancy...posljednji podijeljeni grad u Europi (pola je ciparsko, a pola tursko)...vrlo skup pa ga se kloni...

Najbolje za odsjesti su mjesta po obali tipa Agia Nappa ili Larnaca jer tamo ima gro turista, a time padaju i cijene...od smještaja pa do klope...ta mjesta su nepregledni nizovi kafića i diskoteka, stvoreni samo za TULUM...ljeti je tu velika gužva, ali da se naći i koja izdvojena pješčana plaža...

Ima planina, pa ako nisi pobornik kupanja možeš i planinariti...uz divne poglede na more i uvale...

Eto, moraš mi postaviti koje podpitanje da bi ti mogao dalje pisati jer mi ništa drugo ne pada na pamet...
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 21:43   #15
Quote:
mcquinn kaže: Pogledaj post
Blondie, pa reci mi šta te točno zanima...

Iako je Cipar podijeljen možeš se kretati sa jednog dijela na drugi...meni osobno je turski puno ljepši, iako je vidno siromašniji...prekrasne pješčane plaže, trava ludo zelena...mrak.

Nicosia je glavni grad, super sređen, poslovno središte...sve je vrlo fancy...posljednji podijeljeni grad u Europi (pola je ciparsko, a pola tursko)...vrlo skup pa ga se kloni...

Najbolje za odsjesti su mjesta po obali tipa Agia Nappa ili Larnaca jer tamo ima gro turista, a time padaju i cijene...od smještaja pa do klope...ta mjesta su nepregledni nizovi kafića i diskoteka, stvoreni samo za TULUM...ljeti je tu velika gužva, ali da se naći i koja izdvojena pješčana plaža...

Ima planina, pa ako nisi pobornik kupanja možeš i planinariti...uz divne poglede na more i uvale...

Eto, moraš mi postaviti koje podpitanje da bi ti mogao dalje pisati jer mi ništa drugo ne pada na pamet...
Jel mi možeš preporučiti neki hotel za odsjest? Onako neke 3 zvjezdice, ne previše skup a dobar.
Isto tako te molim da mi napišeš konkretno kakve su cijene? Jel su otprilike iste kao u Grčkoj ili je skuplje? Naime ljetos sam bila na Rodosu i bili smo oduševljeni, cijena hrane je jeftinija nego kod nas. Dal se isplati uzeti polupansion ili je dovoljno noćenje s doručkom?
Hvala ti
Blondie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 21:48   #16
ima li na CIpru zanimljivih ruralnih dijelova gdje nema turista i gdje se može vidjeti običan život običnih ljudi i eventualno pojesti nešto tradicionalno i pripremljeno na vrlo tradicionalan način?

i je li isplativo unajmiti auto i vozikati se po otoku?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 01:58   #17
Na Cipru sam bio dva puta 1997. i 2000. oba puta po pet dana i to na turskome dijelu. Tamo je jeftino, dobri hoteli pogotovo oni manji s povoljnim cijenama, predivne plaže, krajolici, spomenici antički, srednjovjekovni, mletački, osmanlijski,
lijepa sela, zanimljivi gradovi (Sjeverna Nikozija, Famagusta, Kirenija), povoljno za kupovinu robe, odlična hrana, kafići, izlasci itd.
Može se doći avionom iz Turske povoljno ili hidrogliserom odn. trajektom. Iznajmljivanje auta bilo je duplo do tri puta jeftinije nego kod nas. I bez toga postoji odličan i pouzdan javni prevoz minibusevima. Taksi je isto povoljan.
Viza ne treba.
Za grčki dio ne znam, od prijatelja koji su bili čuo sam da je sve daleko skuplje. U ono vrijeme oni koji su dolazili na tursku stranu nisu bili puštani na grčku, dok je obrnuto bilo moguće. Sada je to navodno dozvoljeno.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 02:55   #18
bio na cipru puno puta... prije EU i nakon... u oba dela... sad se bez frke prelazi turski-grcki...

ako hocete ruralnu sredinu i bez toliko turista, posetite turski.

ako hocete provod, grcki.

sve je jako skupo i usluga u grckom delu je losija nego na ostatku mediterana. svakako vredi posetiti planinu trodos. ako ste u fazonu zezanja, onda aija napa.

karte do grckog dela nisu bas jeftine. ima iz beograda i peste. ima i iz beca nesto jeftinije.

smestaj nije skup.

rent-a-car se isplati uzeti. javni prevoz je nepostojeci a taxi preskup!

pafos je isto cool... ali, vise na foru dubrovnika.

ako vas jos nesto zanima, pitajte.

Zadnje uređivanje x-type : 02.12.2007. at 13:07.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 18:33   #19
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
bio na cipru puno puta... prije EU i nakon... u oba dela... sad se bez frke prelazi turski-grcki...

ako hocete ruralnu sredinu i bez toliko turista, posetite turski.

ako hocete provod, grcki.

sve je jako skupo i usluga u grckom delu je losija nego na ostatku mediterana. svakako vredi posetiti planinu trodos. ako ste u fazonu zezanja, onda aija napa.

karte do grckog dela nisu bas jeftine. ima iz beograda i peste. ima i iz beca nesto jeftinije.

smestaj nije skup.

rent-a-car se isplati uzeti. javni prevoz je nepostojeci a taxi preskup!

pafos je isto cool... ali, vise na foru dubrovnika.

ako vas jos nesto zanima, pitajte.
Pozdrav,
Jel mi možeš preporučiti neki hotel u agia napi? Neke 3 ili 4 zvjezdice?
Mislim da je ipak bolje biti u centru događanja, a za razgledavanje prirodnih ljepota uzeti rentu i sam istraživati po otoku.
Blondie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:20   #20
raspitacu se... jer ja sam uvek bio u limasolu ili nikoziji a u aija napu odlazio u zezanje. hotel eventualno za 1 noc. hoteli su im svi zaista pristojni i mozes otic u najjeftiniji koji nadjes na netu.

ako ti treba transfer od larnake, javi... znam 1 nasheg momka koji vozi jeftinije nego sto bi ti taxi uzeo.

jedina ogromna mana im je jako losha usluga i ludachke cene. sama zemlja je skroz cool za zezanje, posebno aija napa!

http://cyprus.angloinfo.com/ ima razne info.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.